Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
40644 |
1945 Lubeka, list z obozu internowania w Lubece do Wielkiej Brytanii, rzadki stempel harcerski poczty w Lubece, brak klapy koperty. | |
| 1 000 PLN | |
40645 |
1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, seria kasowana (Fi.240,-), każdy znaczek w innym osiedlu - Monachium, Freiman i Regensburg, niespotykanie intensywne barwy. | Fi.1-3B |
| 200 PLN | |
40646 |
1946 ruiny Warszawy z sylwetką Stefana Starzyńskiego w tle, seria stemplowana poczty osiedli polskich w Bawarii. | Fi.1-3B |
| 160 PLN | |
40647 |
1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, seria kasowana. | Fi.1-3B |
| 150 PLN | |
40648 |
1946 poczta osiedli polskich w Bawarii, seria kasowana. | Fi.1-3B |
| 120 PLN | |
40649 |
1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, seria czysta. | Fi.1-3B |
| 70 PLN | |
40650 |
1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii - Ettlingen, I wydanie, seria czysta, tak jak wydano niegumowana (Fi.800.-). | Fi.1-4B |
| 720 PLN | |
40651 |
1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii - Ettlingen, seria I wydania, czysta tak jak wydano niegumowana. | Fi.1-4B |
| 700 PLN | |
40652 |
1946 "SZANUJ CZTERY WOLNOŚCI" Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria z nadrukiem cytatu Roosevelta po polsku, angielsku i francusku. | Fi.1-5 |
| 250 PLN | |
40653 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria z nadrukiem cytatu Roosevelta po polsku "SZANUJ CZTERY WOLNOŚCI", angielsku i francusku. | Fi.1-5 |
| 130 PLN | |
40654 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria. | Fi.1-5 |
| 30 PLN | |
40655 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria obiegowa czysta i znaczek za 5 lirów ostemplowany 12.4 datownikiem osiedla BARLETTA na karcie ozdobionej patriotyczną ilustracją - mapą Polski na tle orła białego, dodatkowo odciśnięty datownik osiedla TRANI i stempelek SEKCJI FILATELISTYCZNEJ ŻOŁNIERZY 2 KORPUSU; na karcie albumowej. | Fi.1-9 |
| 200 PLN | |
40656 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria kasowana, rzadkie. | Fi.1-9 |
| 200 PLN | |
40657 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria obiegowa. | Fi.1-9 |
| 45 PLN | |
40658 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria obiegowa ze znaczkiem lotniczym (Fi.210.-), pięknie pokazana kampania II Korpusu we Włoszech. | Fi.1-10B |
| 200 PLN | |
40659 |
1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, grzecznościowo kasowana w München niekatalogowana próba znaczka za 38 pf. + 3 mk. w kolorze niebieskim, na białym kredowym papierze, (próba katalogowana Fi.3000.-), gwarancja. | Fi.2 P |
| 2 000 PLN | |
40660 |
1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii - Ettlingen, II wydanie, seria ząbkowana skasowana na wycinkach datownikiem POCZTA POLSKA ETTLINGEN (BADEN); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.5-8 |
| 720 PLN | |
40661 |
1946 poczta osiedli polskich w Bawarii - Ettlingen, seria II wydania skasowana na kopercie datownikiem POCZTA POLSKA ETTLINGEN (BADEN), bardzo dobry stan zachowania, na odwrocie gwarancja. | Fi.5-8 |
| 700 PLN | |
40662 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek na przesyłki lotnicze. | Fi.10A |
| 290 PLN | |
40663 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, wydanie lotnicze, znaczek za 25+100 L, czysty. | Fi.10B |
| 150 PLN | |
40664 |
1946 czworoblok znaczka na przesyłki lotnicze wydania dla poczty polskich osiedli we Włoszech. | Fi.10B |
| 300 PLN | |
40665 |
| 80 PLN | |
40666 |
1946 Rocznica wyzwolenia obozu w Dachau, obie odmiany bloków wydanych przez Komitet Polski Freiman, pierwsza ze znaczkiem za 70 pf. w kolorze pomarańczowym, a druga z tym samym znaczkiem w kolorze jasnobrązowym, bloczki były po druku zszywane i bardzo rzadko są zachowane w przyzwoitym stanie, tu z niespotykanie piękną oryginalną gumą na całej powierzchni. | Fi.bl.1, 1a |
| 1 800 PLN | |
40667 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, bloki, stan luksusowy. | Fi.bl.1-3 |
| 800 PLN | |
40668 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, komplet bloków czystych, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja. | Fi.bl.1-3 |
| 1 200 PLN | |
40669 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, komplet bloków (kasowany rzadki) ostemplowanych 14.4 datownikiem POCZTA OSIEDLI POLSKICH BARLETTA-TRANI (Fi.1800.-), bardzo dobry stan zachowania. | Fi.bl.1-3 |
| 1 600 PLN | |
40670 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, komplet bloków czystych, dobry stan zachowania,. | Fi.bo.1-3 |
| 1 000 PLN | |
40671 |
1946 SPADOCHRONOWO - obóz dla polskich "dipisów" - "D.P. A.C. Camp Emmerich", list z obozu wysłany 27.I do Polskiego Czerwonego Krzyża w Londynie, czerwony datownik nadawczy "POLSKI CZERWONY KRZYŻ POCZTA W NIEMCZECH PÜSSELBÜREN POLISH RED CROSS MAIL IN GERMANY", całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.
| 1 500 PLN | |
40672 |
1946 obóz jeniecki w ZSRR dla jeńców niemieckich, przesyłka z obozu - formularz Sowieckiego Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, datowany 11.8 wysłany do Berlina, w adresie nadawcy adres skrytki pocztowej "Postfach 234", stempelek cenzury sowieckiej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ, CZERWONY PÓŁKSIĘŻYC. | |
| 100 PLN | |
40673 |
1946 obóz dla jeńców niemieckich w zakładach Hipolita Cegielskiego w Poznaniu, list wysłany 20.9 z urzędu Poznań 12 do Hydro w USA, przesyłka oznaczona stempelkiem "J.W." (jeniec wojenny) w ramce; doskonały stan zachowania. | |
| 200 PLN | |
40674 |
1947 PRACA POLSKA NA OBCZYŹNIE - wystawa w Monachium, znaczek na specjalnej ilustrowanej karcie skasowany 10.10 stemplem okolicznościowy poczty niemieckiej w Monachium "POLNISCHE ARBEIT IM AUSLAND AUSSTELLUNG" z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 100 PLN | |
40675 |
1947 Towarzystwa Pomocy Polakom "Relief Society for Poles" - organizacja zajmująca się pomocą humanitarną dla Polaków, w wyniku wojny przebywających na obczyźnie, list z działu paczek Towarzystwa wysłany 25.I z Londynu do Wrocławia; ładna odbitka angielskiej frankatury mechanicznej. | |
| 100 PLN | |
40676 |
1947 wydanie wydziału opieki nad żołnierzami przy dowództwie WP na Środkowym Wschodzie, sześcioblok. | |
| 120 PLN | |