Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
24185 |
1918 seria pomnikowa, lewy dolny znaczek z błędem "Poezta", znaczek z błędem bez podlepki. | Fi.3B1 Mi.3 |
| 60 PLN | |
24186 |
1918 seria pomnikowa, lewy górny znaczek z błędem "Poezta", gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.3B1 Mi.3 |
| 80 PLN | |
24187 |
| 40 PLN | |
24188 |
| 70 PLN | |
24189 |
1918 seria pomnikowa, sześcioblok na wycinku z listu, górny lewy znaczek z błędem "Poezta", prawy środkowy znaczek z błędem "plamka przylegająca do l", dolny prawy znaczek z błędem "I zamiast prawej cyfry 1". | Fi.3B1, B7, B8 Mi.3 |
| 120 PLN | |
24190 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "uszkodzona prawa częśc litery N", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.3B2 Mi.3 |
| 60 PLN | |
24191 |
| 30 PLN | |
24192 |
| 120 PLN | |
24193 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "plamka przylegająca do litery l", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.3B8 Mi.3 |
| 40 PLN | |
24194 |
| 450 PLN | |
24195 |
| 200 PLN | |
24196 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym z błędem "uszkodzona prawa cześć litery N", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.3NoB2 Mi.3K |
| 100 PLN | |
24197 |
| 3 200 PLN | |
24198 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem. | Fi.4 Mi.4 |
| 80 PLN | |
24199 |
1918 seria pomnikowa, znaczek za 25 fen./10 gr. z niekatalogowanym błędem na poz. "uszkodzone stopki obu cyfr 2" (inne błędy Fi.100.-), gwarancja. | Fi.4 B |
| 90 PLN | |
24200 |
1918 seria pomnikowa, znaczek za 25 fen./10 gr. z rzadkim błędem na poz.37 "uszkodzona cyfra 5 i brak F", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.4 B17 |
| 600 PLN | |
24201 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z poz. 6 "plama w c", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.4B Mi.4 |
| 150 PLN | |
24202 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z poz. 21 z usterką w postaci uszkodzonej prawej cyfry 2, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.4B Mi.4 |
| 150 PLN | |
24203 |
| 100 PLN | |
24204 |
| 120 PLN | |
24205 |
| 80 PLN | |
24206 |
| 250 PLN | |
24207 |
| 250 PLN | |
24208 |
| 120 PLN | |
24209 |
1918 seria pomnikowa, miejscowy list z warszawy nadany 5.12.18 opłacony znaczkiem z odwróconym nadrukiem. | Fi.4No Mi.4K |
| 900 PLN | |
24210 |
1918 seria pomnikowa, czworoblok z nadrukiem odwróconym. | Fi.4No Mi.4K |
| 750 PLN | |
24211 |
1918 seria pomnikowa, znaczki z błędami występującym tylko w końcowej fazie druku; na poz. 6 "Poezta" i poz. 7 "kropka między c i z", bardzo rzadkie, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.5B Mi.5 |
| 300 PLN | |
24212 |
1918 seria pomnikowa, znaczek makulaturowy zasmarowany farbą drukarską, rzadkie. | Fi.5MK Mi.5 |
| 600 PLN | |
24213 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem przechodzącym na sąsiedni znaczek. | Fi.5MK Mi.5 |
| 100 PLN | |
24214 |
1918 Warszawa, seria pomnikowa, wydanie przedrukowe, parka znaczków za 50/20 gr. kolorze jasnoniebieskim z tłem szarawożółtym, z międzypolem oddzielającym sąsiadujące ze sobą sektory drukarskie; znaczki drukowano w sześciu sektorach po 54 znaczki, w układzie dwa arkusze w poziomie i trzy w pionie oddzielone niewielkim odstępem; po perforacji arkusze były rozcinane, sporadycznie sektory mogły zostać oddzielone przez rozerwanie perforacji w skutek jej spękania, rzadki i ciekawy egzemplarz bez gumy, ale zachowany w ładnym stanie, gwarancja i oznaczenie. | Fi.5b |
| 1 200 PLN | |
24215 |
| 45 PLN | |
24216 |
1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem drugiej formy, prawy znaczek z błędem "Poczto", słabszy stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Berbeka. | Fi.6 B8 Mi.6 |
| 300 PLN | |
24217 |
1918 wydanie PP/GGW, podstawowa seria na miejscowym liście poleconym z Łodzi. | Fi.6-16 Mi.6-16 |
| 280 PLN | |
24218 |
1918 wydanie PP/GGW, podstawowa seria z górnymi marginesami i liczbami rozrachunkowymi, znaczek za 3 fen. z gwarancją. | Fi.6-16 Mi.6-16 |
| 500 PLN | |
24219 |
1918 wydanie PP/GGW, filatelistyczny list polecony z Będzina do Sławkowa, pierwszy znaczek za 20 fen. w barwie niebieskiej z nadrukiem drugiej formy, znaczek za 3 fen. prawdopodobnie doklejony później, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.6-16 (12baxII) |
| 350 PLN | |
24220 |
1918 wydanie PP/GGW, podstawowa seria w czworoblokach z nadrukami z I i II formy, w tym znaczki z rzadkimi nadrukami drugiej formy; Fi. 6, 9II i 13II z gwarancją. | Fi.6-16 I-II Mi.6-16 I-II |
| 4 000 PLN | |
24221 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 3 fen. z nadrukiem drugą formą z rzadkim błędem na poz.49 "odwrócone k" (Fi.500.-), gwarancja i opis Gryżewski. | Fi.6IIa B7 |
| 450 PLN | |
24222 |
1918 wydanie PP/GGW, kasowany z pełną oryginalną gumą narożny czworoblok znaczków za 3 fen.; lewy górny z opisanym ostatnio przez L.Schmutza i K.Sztabę unikalnym błędem na poz.1 "ostroga przy literze z w Poczta", lewy dolny z błędem na poz.11 "podniesione s" (Fi.1440.-), gwarancja Perzyński, z opisem Schmutz. | Fi.6IIb B+B6 |
| 1 000 PLN | |
24223 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 3 fen. z nadrukiem drugą formą na silnie błyszczącym nadruku GGW, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i opis Schmutz | Fi.6IIc |
| 180 PLN | |
24224 |
1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków za 3 fen. z nadrukiem drugą formą na anilinowym nadruku GGW, lewy znaczek z opisanym ostatnio przez L.Schmutza i K.Sztabę błędem na poz.33 "duża przerwa w czwartej kresce", a prawy z błędem na poz.34 "ścieniona trzecia kreska" (inne błędy bez dopłaty za parki Fi.1600.-), piękny stan z pełną oryginalną gumą, gwarancja i opis "anilina" Schmutz. | Fi.6IId B+B |
| 800 PLN | |