Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 114. Poczty miejskie 1914-1918

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
23841

1916 Warszawa, seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu, ząbkowany marginesowy znaczek za 10 gr. ze znacznie przesuniętym w poziomie tłem.

Fi.VB
Mi.VA
250 PLN
23842

1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu.

Fi.VIA
40 PLN
23843

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu.

Fi.VIB
100 PLN
23844

1916 Warszawa, parka makulaturowych znaczków serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu z drukiem dwustronnym, na odwrocie odwróconym, gwarancja Berbeka.

Fi.VMK
100 PLN
23845

1916 Warszawa, piękny czworoblok niegumowanych (tak jak je wydano) litograficznych czarnych prób znaczka za 10 gr., bez tła na papierze białym glansowanym (Mi.1000 euro, Fi.2000.-), gwarancja Falkowski.

Fi.V P5
2 400 PLN
23846

1916 Warszawa, próba znaczka za 10 gr. na papierze białym zwykłym niegumowanym, bez tła (Fi.500.-), gwarancja i opis (według KSZP) PV22 Schmutz.

Fi.V P6
600 PLN
23847

1916 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 27.XI-25.XII, secesyjna stylistyka graficzna; bardzo dobry stan zachowania.


50 PLN
23848

1916 Warszawa, kartka żywnościowa.


100 PLN
23849

1916 Warszawa, kartka żywnościowa.


100 PLN
23850

1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym, gwarancja Mikstein.

Fi.1-2II
950 PLN
23851

1916 Zawiercie, seria znaczków bez nadruku kontrolnego (Mi.360 euro), nietypowo jasny środek znaczka za 10 f., bardzo ładny stan zachowania, pełna oryginalna guma z jednym maleńkim zmatowieniem, imponujący zestaw sygnatur i gwarancji, dwie własnościowe lub firmowe, Rachmanow, Mikstein, Jungjohann BPP.

Fi.1-2III
750 PLN
23852

1916 Zawiercie, seria bez nadruku kontrolnego w czworoblokach, gwarancja Mikstein.

Fi.1-2III
1 500 PLN
23853

1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym z przerwami w literach J i R w kolorze fioletowym rzadszym z czerwonym odcieniem (Fi.2000.-), Michel kataloguje tylko bardziej popularną szarofioletowa wersję tego nadruku kontrolnego, bardzo ładny stan zachowania, pełna oryginalna guma z jedną lekką podlepką, rzadka jako gwarantowana, tu gwarancja Ćwiertnia, Gryżewski.

Fi.1-2II a
Mi.1-2II
1 800 PLN
23854

1916 Zawiercie, znaczek bez nadruku kontrolnego.

Fi.1III
300 PLN
23855

1916 Zawiercie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.1III
80 PLN
23856

1916 Zawiercie, dwa znaczki za 10 f. bez nadruku kontrolnego, z ramką w kolorze szarolila o różnych odcieniach: pierwszy w jaśniejszym odcieniu ramki ze środkiem niebieskozielonym; drugi z ramką ciemniejszą i środkiem zielonym z ledwo widocznymi drzewami i krzyżami, bez gumy, oba gwarancja.

Fi.1III
240 PLN
23857

1916 Łódź, karta pocztowa "Russich Polen" wysłana 12.4 z Warszawy, 14.IV doręczona przez Łódzką Ochotniczą Straż Ogniową, rzadki stempelek poczty miejskiej w kolorze liliowym (Fi.1000.-), przesyłka cenzurowana w Warszawie, gwarancja Schmutz.

Fi.2b
700 PLN
23858

1917 Częstochowa, kartka z Łodzi do Częstochowy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Częstochowie, drobne zagniecenia.

Fi.2a
2 200 PLN
23859

1917 Częstochowa / Warszawa, list z Częstochowy do Warszawy, w Warszawie odbito stempel doręczeniowy z a 10 fenigów w kolorze czerwonym, ponieważ nie udało się ustalić odbiorcy umieszczono na odwrocie stempel "NICHT ZU VRMITELN / WARSCHAUER BURGERPOST" i stempel o skierowaniu do zwrotu stempelkiem "__ZURÜCK" z ręcznie wpisana datą, w Częstochowie przystawiono stemple poczty miejskiej; typu 3 i IVA w kolorze fioletowym i list zwrócono do nadawcy, dekoracyjny i ciekawy walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


1 300 PLN
23860

1917 Częstochowa, kartka z Niemiec 10.2.17 do Kłomnic pod Częstochową, stempel poznańskiej cenzury wojskowej, kartkę doręczano z Częstochowy trzykrotnie umieszczając stemple poczty miejskiej typ 2 z datami; 5.2.17, 20.2.17 i 2.3.17, oraz stempel opłaty doręczeniowej za 3 kopiejki w kolorze fioletowym typ III, dekoracyjny i ciekawy walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


1 500 PLN
23861

1917 Przedbórz, znaczek I wydania typ 4 z pustopolem po prawej, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.1B
150 PLN
SPRZEDANY
23862

1917 Przedbórz, próba znaczka w barwie zielonej, gwarancja Schmutz.

Fi.1P2
200 PLN
SPRZEDANY
23863

1917 Przedbórz, list z Warszawy do Przedborza, znaczek opłaty doręczeniowej poczty miejskiej pierwszego wydania, stempel cenzury, gwarancja.

Fi.2
1 000 PLN
23864

1917 Przedbórz, I wydanie, list wysłany 17.12 z Warszawy ofrankowany znaczkami dwóch wydań:"Russich Polen" i "Gen.-Gouv. Warschau", pobranie opłaty za doręczenie udokumentowano 28.XII znaczkiem poczty miejskiej za 4 gr typu 3, stempelek cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.750.-); gwarancja.

Fi.2B
Mi.2A 
700 PLN
23865

1917 Siedlce, kartka z Kutna do Siedlec, rzadki stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Siedlcach za 3 kop.

Fi.2
650 PLN
23866

1917 Sosnowiec, widokówka wysłana 4.1 z Warszawy doręczona przez pocztę miejską w Sosnowcu, jasnofioletowy datownik opłatny "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 3 kop." z datą -5. JAN 1917, fioletowy stempelek niemieckiej cenzury w Warszawie, walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.2Ib
300 PLN
23867

1917 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na karcie pocztowej wysłanej 3.4 z miejscowości Szubin (Schubin), stempelek cenzury poznańskiej; dobry stan zachowania; sygnowano na odwrocie B.W.Trzeciecki i litery "B.T." w kółku.

Fi.2a
80 PLN
23868

1917 Warszawa, kartka z Bawarii do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.2a
80 PLN
23869

1917 Warszawa, "6 GROSZY":

fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na odwrocie listu wysłanego 23.1 z Barmen, czerwony jednowierszowy stempelek cenzury poznańskiej; bardzo dobry stan zachowania;

czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na liście z miejscowości Czerniewice wysłanym 17.2 z Włocławka; bardzo dobry stan zachowania;

na karcie albumowej.

Fi.2a, 2b
250 PLN
23870

1917 Warszawa, kartka z Niemiec do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.2b
60 PLN
23871

1917 Warszawa, kartka z obozu jeńców wojennych do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.2b
80 PLN
23872

1917 Warszawa, kartka z Rypina do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.2b
50 PLN
23873

1917 Warszawa, list ekspresowy z Kalisza wysłany 31.12.16 do Warszawy, rzadki stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie za 20 groszy w barwie czerwonej, bardzo rzadki stempelek depeszowego "BORKOWSKI" doręczającego przesyłkę, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Warszawie, na odwrocie stempel odbiorczy z Warszawy z datą 1.1.17.

Fi.4b
1 000 PLN
23874

1917 Warszawa, kartka z Lublina do Warszawy, stempel austriackiej cenzury wojskowej z Lublina, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.9a
75 PLN
23875

1917 Warszawa, list firmowy z Berlina do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej z Poznania, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.9a
60 PLN
23876

1917 Warszawa, kartka z Łodzi do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.9a
60 PLN
23877

1917 Warszawa, kartka z Kalisza do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.9a
60 PLN
23878

1917 Warszawa, kartka z Berlina do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.9a
60 PLN
23879

1917 Warszawa, kartka z Łomży do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.9a
60 PLN
23880

1917 Warszawa, "7 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania na widokówce wysłanej 13.11 z Włocławka; dobry stan zachowania.

Fi.9b
60 PLN