Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 114. Poczta obozu Woldenberg

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
27589

1942 PROJEKTY - komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej; 27 odbitek autorskich na białym gładkim bibułkowym papierze - jednym z czterech na których drukowano projekty, w tym prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III miejsce), M.Puchalski i inni - wynik ogłoszono w trakcie Wystawy Filatelistycznej; trzy projekty, zrealizowano jako znaczki, jeden jako kartę pocztową, ładny stan zachowania.

Fi.15-7, Cp6 P
2 600 PLN
27590

1942 PROJEKTY - komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej; 27 odbitek autorskich na średnim papierze (niżej wyceniany (Fi.3500.-), ale rzadszy - zwykle drukowano je na białym cienkim; w zestawie prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III m. - dwa jego projekty sygnowane ołówkiem) M.Puchalski i inni - wynik ogłoszono w trakcie Wystawy Filatelistycznej; trzy projekty, te na dole po prawej, zrealizowano jako znaczki, jeden czerwony w środku jako znak opłaty na karcie pocztowej; gwarancja Schmutz.

Fi.15-17, Cp6 E
7 000 PLN
27591

1942 PROJEKTY - komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej; 27 odbitek autorskich na białym gładkim bibułkowym papierze (Fi.5000.-) - jednym z czterech na których drukowano projekty; w zestawie prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III miejsce), M.Puchalski i inni - wynik ogłoszono w trakcie Wystawy Filatelistycznej; trzy projekty - po lewej obok okładki, zrealizowano jako znaczki - są najdroższe, jeden - po lewej w środkowym rzędzie, jako kartę pocztową; komplety projektów na tym samym gatunku papieru są rzadkie, dodatkowo ładnie zachowana okładka, w którą pakowano projekty, cena wywoławcza sporo niższa niż suma cen osiąganych za poszczególne projekty; gwarancja Schmutz.

Fi.15-17, Cp6 E
4 000 PLN
27592

1942-43 Pochodnia, kasowana seria na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja.

Fi.15-17x
70 PLN
27593

1942-43 Pochodnia, kasowana seria na papierze białym gładkim bibułkowym (Fi.100.-), gwarancja.

Fi.15-17x
90 PLN
27594

1942-43 Pochodnia, kasowana seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f. (Fi.120.-), gwarancja.

Fi.15ab-17y
120 PLN
27595

1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f. (Fi.145.-), gwarancja.

Fi.15ab-17y
150 PLN
27596

1942 Pochodnia - karminowy znaczek za 5 fen z perforacją na górnej krawędzi na karcie z życzeniami świątecznym i noworocznymi przesłanej 31.XII; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.15ay
150 PLN
27597

1942 Pochodnia - cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na druku bibliotecznym wysłanym 30.VIII.43,bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.15bx
120 PLN
27598

1942 Pochodnia, znaczek za 20 fen na papierze białym gładkim bibułkowym jako opłata listu zwykłego wysłanego 15.VIII, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA", co rzadkie kopertę sporządzono z ukraińskiej gazety; adresatem jest ppor. Stanisław Megiel - członek Obozowej Komisji Pocztowej; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.17x
800 PLN
27599

1942 kartka z obiegu pocztowego na składanym sucho tłoczonym karnecie z życzeniami świątecznym i noworocznymi "ANIOŁ PASTERZOM MÓWIŁ 1943 (3 przerobiona tuszem na cyfrę 4) DO SIEGO ROKU", bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.23
200 PLN
27600

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, całostka z obiegu pocztowego, gwarancja.

Fi.Cp2
100 PLN
27601

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, karta z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 18.IX, doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2IIax
200 PLN
27602

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2IIax
250 PLN
27603

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, nieretuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany na rewersie, karta ostemplowana 18.VI kasownikiem okolicznościowym "ZIELEŃCE", zaadresowana, ale bez treści, na odwrocie stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" z parafką; dobry stan stan zachowania (nieliczne drobne przebarwienia); gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2Iay
140 PLN
27604

1942 całostka ze stemplem okolicznościowym "Zieleńce 18-VI-1792", gwarancja.

Fi.Cp2Iby
100 PLN
27605

1942 Matka Boska Obozowa, całostka o ciemnym znaku opłaty wysłana 24.XII; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp3
160 PLN
27606

1942 Matka Boska Obozowa, niekatalogowana całostka bez napisu "POCZTÓWKA", unikalne, gwarancja jako próba Schmutz.

Fi.Cp3 P
2 000 PLN
27607

1942 Matka Boska Obozowa, całostka o jasnym znaku opłaty, idealny stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp3a
210 PLN
SPRZEDANY
27608

1942 Matka Boska Ostrobramska, całostka o ciemnozielonym znaku opłaty, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp4
220 PLN
SPRZEDANY
27609

1942 Matka Boska Obozowa, całostka z obiegu pocztowego z dodatkowa opłata znaczkiem dopłaty, na odwrocie gwarancja.

Fi.Cp4, D3
500 PLN
27610

1942 Lotnik, uszkodzone litery P i A w POCZTÓWKA - późna faza z prawie niewidoczną literą A, czysta całostka w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp5
600 PLN
27611

1942 Lotnik, uszkodzone litery P i A w POCZTÓWKA - początkowa faza powstawania uszkodzenia, karta z życzeniami noworocznymi wysłana 30.XII; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp5
350 PLN
27612

1942 Lotnik, dwie karty różniące się znacznie gatunkiem papieru, obie z życzeniami świątecznymi i noworocznymi wysłane 24.XII; bardzo dobry stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp5
300 PLN
27613

1942 Lotnik, całostka - formularz zawiadomienia z biblioteki wysłana 4-V 43, znak opłaty skasowany rzadkim stemplem okolicznościowym "TYDZIEŃ LASU"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp5
150 PLN
27614

1942 kartka obozowa z życzeniami opłacona przez odbiorcę znaczkiem dopłaty, gwarancja.

Fi.D1
300 PLN
27615

1942-43 Cyfry, bardzo udane fałszerstwo na szkodę zbieraczy drogich znaczków dopłaty, arkusik z międzypolem, prawdziwe znaczki nie występują w tej postaci.

Fi.D1, 3 FFi
400 PLN
27616

1942-43 Cyfry, kompletna seria dopłat na wycinkach (Fi.595.-), czerwonobrązowe z kasownikiem okolicznościowym, zielone z czerwonym obiegowym, a ciemnobrązowy i jasnobrązowe ze zwykłym obiegowym, gwarancja.

Fi.D1-4
540 PLN
27617

1942-43 Cyfry, czysta seria znaczków dopłaty - odmiany papierów i kolorów (Fi.850.-), gwarancja.

Fi.D1-4
675 PLN
SPRZEDANY
27618

1942-43 Cyfry, kasowana seria znaczków dopłaty - wszystkie podstawowe odmiany (Fi.595.-), gwarancja Krawczyk, gwarancja.

Fi.D1-4
540 PLN
27619

1942 cyfry, znaczki dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Kronenberg (podpis).

Fi.D1y, D3y
300 PLN
27620

1942 cyfry, znaczki dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Kronenberg (podpis).

Fi.D1y, D3y
400 PLN
27621

1942 seria znaczków dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Schmutz.

Fi.D1y, D3y
480 PLN
27622

1942 150-lecie bitwy pod Zieleńcami, gwarancja Jendroszek.

Fi.bl.1
1 800 PLN
SPRZEDANY
27623

1942 150-lecie bitwy pod Zieleńcami, rzadki czysty blok z narożnikami w słabszym stanie, gwarancja.

Fi.bl.1
1 100 PLN
27624

1942 Virtuti Militari - 150 lecie bitwy pod Zieleńcami, najrzadszy blok Woldenbergu kasowany okolicznościowo (Fi.1000.-), gwarancja.

Fi.bl.1
900 PLN
27625

1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna, piękny stan (Fi.1000.-), gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
800 PLN
27626

1942 Wystawa Filatelistyczna, kasowany okolicznościowo blok Madonna (Fi.750.-), gwarancja.

Fi.bl.2
600 PLN
27627

1942 wystawa filatelistyczna, blok, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
900 PLN
27628

1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna z bardzo rzadkim błędem "perła w koronie", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.bl.2 B
1 500 PLN