Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 114. PRL 1952-1989

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
31070

1965 zwierzęta prehistoryczne, znaczek z lekko przesuniętym drukiem barwy brązowej.

Fi.1425
Mi.1574
20 PLN
31071

1965 zwierzęta prehistoryczne, znaczek z niespasowanym drukiem barw - przesunięta barwa brązowa na dinozaurze.

Fi.1425
20 PLN
31072

1965 Zwierzęta prehistoryczne, parka znaczków za 90 gr., lewy z niekatalogowanym błędem "plama w cyfrze 9", gwarancja i opis.

Fi.1425 B
Mi.1574
60 PLN
31073

1965 20. rocznica układu PRL - ZSRR, czworoblok z pustopolami na dolnym marginesie.

Fi.1432
250 PLN
31074

1965 20. rocznica układu PRL - ZSRR, makulatura znaczka za 60 gr. z przesuniętą w dół barwą czerwoną z polskiej flagi, najlepiej to widać na styku z flagą radziecką - skany szczegółów z oferowanego znaczka i ze znaczka o prawidłowym położeniu kolorów, na makulaturze polska flaga ma węższy pas czerwony od białego, gwarancja i oznaczenie MK Walocha.

Fi.1432 MK
Mi.1581
150 PLN
31075

1965 20. rocznica zwycięstwa nad faszyzmem, znaczek z błędem "plamka na literami EM w FASZYZMEM"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.1433 B
Mi.1582
40 PLN
31076

1965 mistrzostwa świata w klasie Finn, arkusz sprzedażny znaczka za 40 gr, na poz. 5 znaczek z błędem "kropka w A", występujący tylko w sektorze nr 5. Gwarancja i opis M. Wysocki

Fi.1438 ark. (1438B1)
Mi.1587
65 PLN
31077

1965 Mistrzostwa Świata w klasie Finn, seria w arkuszach sprzedażnych, arkusz znaczka za 50 gr. z złamaniem na jednym marginesie.

Fi.1438-45 ark.
Mi.1587-94
650 PLN
31078

1965 Mistrzostwa Świata w klasie Finn, seria w arkuszach sprzedażnych, drobne zagięcia na kilku narożnikach.

Fi.1438-45 ark.
Mi.1587-94
800 PLN
31079

1965 Mistrzostwa Świata w klasie Finn, znaczek za 50 gr z błędem na poz.6 "ŚWIAT zamiast ŚWIATA" na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.1440 B1
Mi.1589I
50 PLN
31080

1965 Mistrzostwa Świata w klasie Finn, znaczki za 50 gr w parce pionowej z marginesami, dolny z błędem na poz.6 "ŚWIAT zamiast ŚWIATA"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

Fi.1440 B1
Mi.1589I
60 PLN
31081

1965 Mistrzostwa Świata w klasie Finn, znaczek z błędem na poz.6 "ŚWIAT zamiast ŚWIATA", z oznaczeniem sektora 3, gwarancja i opis Wysocki.

Fi.1440 B1
Mi.1589I
30 PLN
31082

1965 Mistrzostwa Świata w klasie Finn, znaczek z błędem "ŚWIAT zamiast ŚWIATA".

Fi.1440 B1
Mi.1589I
25 PLN
31083

1965 Mistrzostwa Świata w klasie Finn, kasowana parka znaczków za 50 gr., dolny z błędem na poz.6 "ŚWIAT zamiast ŚWIATA", gwarancja.

Fi.1440 B1
Mi.1589
25 PLN
31084

Fi.1440B1
Mi.1589I
30 PLN
31085

1965 Mistrzostwa Świata w klasie Finn, czworoblok znaczków za 1,35 zł - lewy górny z powtarzalnym błędem "plamka u góry po lewej stronie masztu żaglówki pierwszej z prawej strony"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Falkowski.

Fi.1442 B
Mi.1591
60 PLN
31086

Fi.1447
Mi.1596
270 PLN
31087

1965 VI Konferencja Ministrów Łączności w Pekinie, górna część arkusza ze znaczkami rozdzielonymi przywieszką.

Fi.1447
Mi.1596
400 PLN
31088

1965 Konferencja Ministrów Łączności w Pekinie, narożny czworoblok z marginesami, na dolnym widoczna jest niezadrukowana listwa oddzielająca najpewniej sektory arkusza drukarskiego; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1447
Mi.1596
80 PLN
31089

Fi.1447
Mi.1596 Zf
100 PLN
31090

1965 VI Konferencja Ministrów Łączności w Pekinie, górna część arkusza ze znaczkami rozdzielonymi przywieszką, kasowane z pełną gumą, bardzo dobry stan zachowania (Fi.120.-).

Fi.1447Pw
Mi.1596Zf
80 PLN
31091

Fi.1447Pw
Mi.1596Zf
400 PLN
31092

Fi.1447Pw
Mi.1596Zf
50 PLN
31093

1965 międzynarodowy Rok Spokojnego Słońca, znaczek z przesuniętym drukiem barwy czarnej - podwójne planety, ziemskie kontynenty już poza planetą..

Fi.1462MK
Mi.1611
200 PLN
31094

Fi.1463-71
Mi.1612-20
240 PLN
31095

1965 Storczyki, komplet arkusików 10-znaczkowych, czyste (Fi.350.-).

Fi.1463-71
Mi.1612-20
350 PLN
31096

1965 storczyki, seria w stemplowanych arkusikach sprzedażnych.

Fi.1463-71 ark.
Mi.1612-20
170 PLN
31097

Fi.1463-71 ark.
Mi.1612-20
250 PLN
31098

Fi.1466
Mi.1615
250 PLN
31099

1965 storczyki, znaczek z silnym poziomym przesunięciem druku barwy żółtej w lewo, lewy narożny ząbek z śladem po tuszu.

Fi.1469MK
Mi.1618
750 PLN
31100

1965 Medale Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, komplet arkusików.

Fi.1472-9 ark.
Mi.1623-30
90 PLN
31101

1965 medale Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, seria w ozdobnych arkusikach z przywieszkami w bardzo dobrym stanie.

Fi.1472-9 ark.
Mi.1623-30KB
120 PLN
31102

1965 Medale Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, komplet arkusików w specjalnym klaserze, czyste (Fi.120.-).

Fi.1472-79
Mi.1623-30
100 PLN
31103

1965 Medale Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, komplet arkusików, czyste (Fi.120.-).

Fi.1472-79
Mi.1623-30
80 PLN
31104

1965 medale Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, znaczek z niespasowanym drukiem barw - podwójna postać boksera po lewej.

Fi.1473
Mi.1624
75 PLN
31105

1965 Medale Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, 3,40 zł arkusik z 7 sektora wadliwie wycięty z arkusza drukarskiego, dzięki czemu na prawym marginesie zachowały się oznaczenia arkuszowe normalnie niedostępne, ponieważ były obcinane przy podziale arkuszy drukarskich na sektory - tu krzyżyk markacyjny i odręczne znaki maszynisty (przekreślone kółko, litery: A i zwierciadlana N); rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.1477 MK
Mi.1628
400 PLN
31106

1965 pomniki walki i męczeństwa Narodu Polskiego, lewy znaczek z usterką "piorun nad pomnikiem".

Fi.1483
Mi.1632
20 PLN
31107

1965 dawne pojazdy konne, górny znaczek z usterką "plama pod ogonem konia".

Fi.1495
Mi.1644
10 PLN
31108

1965 dawne pojazdy konne, znaczek za 7,10 zł na liście poleconym z Poznania do Niemiec, na odwrocie stempel tranzytowy z Warszawy.

Fi.1503
Mi.1652
100 PLN
31109

1965 Dawne pojazdy konne, znaczek za 7,10 zł z błędem "biała kropka w E wyrazu WIEKU" na poz.9; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.1503 B1
Mi.1652
50 PLN