Aukcja zakończy się 08.07.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 114. PRL 1952-1989

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
30750

1960 Igrzyska Olimpijskie w Rzymie, rzadki makulaturowy bloczek bez gumy i suchego tłoczenia, gwarancja Łaszkiewicz.

Fi.1022-5A MK
Mi.1166-9B
1 800 PLN
30751

1960 Igrzyska Olimpijskie w Rzymie, bardzo rzadki makulaturowy gumowany bloczek bez suchego tłoczenia, fotoatest.

Fi.1022-5A MK
Mi.1166-9B
7 000 PLN
30752

1960 Igrzyska Olimpijskie w Rzymie, znaczek z niespasowanym drukiem i suchym tłoczeniem, gwarancja i opis Walocha.

Fi.1022B
Mi.1166A
30 PLN
30753

1960 list z Nakomiady do Niemiec.

Fi.1032
Mi.1176
20 PLN
SPRZEDANY
30754

1960 "Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 60", czworoblok znaczków ze znakiem wodnym w położeniu III.2 (Fi.60.-).

Fi.1033
Mi.1177
50 PLN
30755

1960 ołtarz Wita Stwosza, zestaw znaczków z podwójnymi moletkami.

Fi.1038
Mi.1182
200 PLN
30756

1960 100. rocznica urodzin Ignacego Paderewskiego, narożny znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.1042
20 PLN
30757

1960 Dzień Znaczka, znaczek na papierze z rzadkim znakiem wodnym III.8, gwarancja Petriuk.

Fi.1043 Zn.W III.8
Mi.1177 
200 PLN
30758

1960 historyczne miasta polskie, niekatalogowana próba z pojedynczej matrycy w barwie brązowej, ostatecznie znaczek wydano w barwie zielonej, unikalne, gwarancja Schmutz.

Fi.1045P
8 550 PLN
SPRZEDANY
30759

1960 historyczne miasta polskie, znaczek z obiegu pocztowego z drukiem na sklejonej taśmie papieru - brak cześci rysunku po prawej stronie, gwarancja i opis Walocha.

Fi.1047s
Mi.1191 
625 PLN
30760

1960 Historyczne miasta polskie, czworoblok znaczków za 1 zł. - niespotykana w obiegu odmiana z ciemnoszarym tłem katalogowana jako niespasowanie barwy -.-, gwarancja Krawczyk.

Fi.1052 MK
Mi.1196 
600 PLN
30761

1960 Historyczne miasta polskie - Gdańsk, czworoblok znaczków za 1,15 zł., odmiana ze znacznym przesunięciem barwy pomarańczowej co najlepiej widać na dachach i żaglu; na wartości 1 zł. katalogowane jako niespasowanie barwy (Fi.1052 MK -.-), wg podręcznika Polskie Znaki Pocztowe t.V s.22: "Tło znaczków wartości złotowych odbijano walcami rotograwiurowymi bez oznaczeń. Czasem oba walce nie spadały się [pisownia oryginalna] dokładnie, powodując przesunięcia tła na znaczkach [...] Czasem uzyskanie dokładnego spadania się walców było bardzo trudne i poważne ilości odbitek arkuszowych odrzucano", na jednym znaczku mocniejsze (z prześwitką), na dwu innych maleńkie przywarcia na gumie, gwarancja.

Fi.1053 MK
Mi.1210
600 PLN
30762

1960 Ptaki chronione w Polsce - drop, znaczek za 10 gr z błędem na poz.8 w części nakładu "niebieska obroża na szyi ptaka"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.1062 B1
Mi.1197
30 PLN
30763

1960 ptaki chronione w Polsce, arkusz sprzedażny znaczka za 10 gr., w arkuszu znaczek z błędem "niebieska obroża na szyi", gwarancja.

Fi.1062 ark. (1062B1)
Mi.1197
50 PLN
30764

1960 Ptaki chronione w Polsce, seria czysta (Fi.80.-)

Fi.1062-73
Mi.1197-1208
55 PLN
30765

1960 Ptaki chronione w Polsce, seria znaczków kasowanych z pełną oryginalną gumą (Fi.22.-).

Fi.1062-73
Mi.1197-1208
20 PLN
30766

1960 FDC - "Ptaki chronione w Polsce", 4 koperty (Fi.80.-).

Fi.1062-73
Mi.1197-1208
60 PLN
30767

1960 ptaki chronione w Polsce, dolny prawy znaczek z błędem występującym w części nakładu "niebieska obroża", gwarancja i opis Walocha.

Fi.1062B1
Mi.1197
40 PLN
30768

1960 ptaki chronione w Polsce, znaczek z błędem na poz. 8 występujący w części nakładu "niebieska obroża na szyi ptaka", gwarancja i opis Walocha.

Fi.1062B1
Mi.1197
30 PLN
30769

1960 ptaki chronione w Polsce, znaczki w różnych odmianach barw, prawy znaczek z drukiem barwy czerwonej w miejsce żółtej.

Fi.1062MK
Mi.1197
30 PLN
30770

1960 ptaki chronione w Polsce, niespasowany druk kolorów - pogrubione nogi.

Fi.1065
Mi.1200
35 PLN
30771

1960 FDC - "Ptaki chronione w Polsce", znaczek za 40 gr z błędem "pogrubione litery NY w CZARNY", pozostałe 3 koperty gratis (komplet FDC Fi.70.-); gwarancja; temat - PTAKI.

Fi.1065 B1, 1062-73
Mi.1197-1208 
100 PLN
30772

1960 ptaki chronione w Polsce, górny prawy znaczek z błędem "pogrubione NY", gwarancja i opis Walocha.

Fi.1065B1
Mi.1200
35 PLN
30773

1960 ptaki chronione w Polsce, znaczek z błędem "pogrubione litery NY", gwarancja i opis Walocha.

Fi.1065B1
Mi.1200
20 PLN
30774

1960 karty maksimum - ptaki chronione w Polsce, 4 najwyższe wartości; temat - PTAKI.

Fi.1070-73
Mi.1205-08
120 PLN
30775

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, blok.

Fi.bl.22
320 PLN
30776

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet pięciu bloków tak zwanej "subskrypcji" z identycznymi numerami stemplowanych, gwarancja Walocha.

Fi.bl.22-6
Mi.1151-5 KB
1 800 PLN
SPRZEDANY
30777

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet pięciu bloków tak zwanej "subskrypcji" z identycznymi numerami.

Fi.bl.22-26
Mi.1151-5 KB
1 900 PLN
30778

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet bloków (Fi.2200.-), blok 24 za 1,35 zł. ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu Wz.III.5 zamiast Wz.III.3, blok 23 za 60 gr. z błędami występującym tylko w 3 sektorze na znaczku z poz.1 "cyfra 9 w 1939 z ogonkiem" i z poz.3 "dwie poziome kreski w literze L w POLSKIEGO", bardzo ładny stan zachowania.

Fi.bl.22-26 (bl.24 Wz.5), 1008 B6 + B7
Mi.1151-55
5 600 PLN
30779

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet bloków (Fi.2200.-), każdy z tym samym numerem, blok 22 za 60 gr. z błędami występującym tylko w 6 sektorze na znaczku z poz.3 "litera T wybrzuszona" i z poz.4 "czubek pierwszej narty zalany" - patrz szczegóły; blok 24 za 1,35 zł. z numerem w kolorze szarym i co widać na szczególe odbitym zupełnie innym numeratorem - patrz litera "N", ten walor powstał przy kompletowaniu zestawów arkusików, kiedy kilka uszkodzonych egzemplarzy wymieniono z puli rezerwowej numerując je odpowiednio numerem danego zestawu; to najrzadsze bloki powojennej Polski, bardzo ładny stan.

Fi.bl.22-26 1008 B11 + B12
Mi.1151-55
2 400 PLN
30780

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, blok.

Fi.bl.25
320 PLN
30781

1960 FDC - "Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 60", arkusik ze znakiem wodnym w położeniu III.2., z kasowaniem okolicznościowym tej Wystawy z dnia otwarcia, a jednocześnie z pierwszego dnia obiegu znaczka.

Fi.bl.27
Mi.1177
120 PLN
30782

1960 "Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 60", arkusiki ze znakiem wodnym w położeniu III.2 i III.8 (Fi.220.-).

Fi.bl.27
Mi.1177
180 PLN
30783

1960-81 zestaw ośmiu czarnodruków w pięknym stanie.


360 PLN
30784

1961 VI Kajakowe Mistrzostwa Europy, projekty kompletnej serii znaczków autorskie Ryszarda Dudzickiego wykonane na grubej 3 mm tekturze w dużym formacie 12,1 x 25,3 cm, znaczki tego wydania zrealizowane dokładnie według tych projektów, podpis autora pod każdym projektem i na odwrocie, unikalne, z archiwum po autorze.

Fi.110-2P
Mi.1254-6
5 500 PLN
30785

1961 lotniczy list polecony z Gryfic do Argentyny, na odwrocie stempel tranzytowy z Warszawy.

Fi.924, 1010, 1020-21B, 1043
Mi.1164-5A
50 PLN
30786

1961 list polecony z Wielenia do Warszawy, bardzo rzadka erka według wzoru stosowanego próbnie ostatecznie zaniechanego.

Fi.1056
360 PLN
30787

1961 rocznik znaczków czystych (Fi.215,90).

Fi.1074-1143
Mi.1218-88
180 PLN
30788

1961 rocznik kopert FDC (w tym 2 x 1077-1080 + Bl.23I-II; Fi.251,50).

Fi.1074-1143
Mi.1218-1288
220 PLN
30789

1961 300 lat prasy polskiej, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III.6, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.1076 III.6
Mi.1220
65 PLN
SPRZEDANY