Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 114. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
28595

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z lekko przesuniętym w prawo nadrukiem i błędem z poz.15 "w cyfrze 1 brak noska" (Fi.900.-), sygnowany Kronenberg, gwarancja Wiatrowski.

Fi.348b B2
Mi.390IXb
750 PLN
28596

1945 wyzwolenie miast, znaczek w barwie brązowoczerwonej z poz. 24 z błędem "brak noska w cyfrze 1", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.348bB3
Mi.390IXb
900 PLN
28597

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, narożny dwunastoblok znaczków za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym ze znacznie przesuniętym w poziomie nadrukiem na znaczku podstawowym z II formy typograficznej, na znaczku z poz.28/78 dwa błędy - katalogowany błąd nadruku "cyfra 4 uszkodzona z lewej" i niekatalogowany na znaczku podstawowym "wcięcie w literze C", na znaczku z poz.29/79 też dwa błędy - katalogowany błąd nadruku "pierwsza litera a uszkodzona u góry" i niekatalogowany na znaczku podstawowym "wcięcie w literze P w POLSKA", a na znaczku z poz.47/97 katalogowany błąd nadruku "uszkodzona u góry z w zł", skośne zgięcie przecina 5 zwykłych znaczków i nie są one uwzględniane w cenie wywoławczej (błędy na znaczkach podstawowych i przesunięcie nadruków też jakby gratis!), pozostałe siedem znaczków (Fi.6090.-), gwarancja i opis Berbeka.

Fi.348b B4, B6 i B10
Mi.390IXb
5 500 PLN
28598

1945 wyzwolenie miast, znaczek w barwie brązowoczerwonej z poz. 5 z błędem "uszkodzona cyfra 5", fragment oznaczenia walca na górnym marginesie, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.348bB7
Mi.390IXb
900 PLN
28599

1945 wyzwolenie miast, znaczek w barwie brązowoczerwonej z poz. 29 z błędem "uszkodzona a", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.348bB10
Mi.390IXb
900 PLN
28600

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast NOMINAŁ NA DOLE I BEZ NOMINAŁU, unikalny pasek sześciu znaczków za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym, z lekko skośnym przesuniętym w pionie nadrukiem - tak że nominał - 3 zł - znajduje się na dole znaczka powyżej; w wyniku tego mamy: jeden znaczek z nominałami na marginesie i drugim nasuniętym z dolnego znaczka (Fi. w tej postaci niekatalogowany, sam znaczek MK3 2500.-), dwa kolejne znaczki z nominałami nan dole (Fi.MK3 po 2500.-), a niżej trzy różne znaczki - jeden z nominałem na dole MK3, drugi bez nominału MK5, a trzeci z nominałem na górze (w tej postaci niekatalogowane, sama górna parka Fi.18500.-), nie wiadomo czy istnieje inny egzemplarz takiego waloru, gwarancja Mikstein (3), Perzyński (6).

Fi.348b MK3+MK5
Mi.390IXb
32 000 PLN
28601

1945 wyzwolenie miast, unikalny znaczek w barwie brązowoczerwonej, z mocno przesuniętym w górę nadrukiem - bez nominału, nominał znaczka i kreseczki znalazły się na sąsiadującym górnym znaczku, znaczek z dolnego rzędu formy przedrukowej z poz. 48 z jednego znanego arkusza, gdzie górna pięćdziesiątka nadruków została lekko skośnie przesunięta ku górze, a jednocześnie dolna pięćdziesiątka została przedrukowana prawidłowo bez przesunięcia; na poz.41-50 powstało dziesięć znaczków bez nominału, z których kilka jest obecnie znanych, jeden z najrzadszych błędnodruków znaczków tego wydania, gwarancja i opis Mikstein, fotoatest Schmutz.

Fi.348bMK5
Mi.390IXb
8 000 PLN
28602

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędami znaczka podstawowego.

Fi.349
Mi.390II
30 PLN
28603

1945 wyzwolenie miast, znaczek podstawowy z błędem "kropka przy literze A", gwarancja i opis Walocha.

Fi.349 (342B1)
Mi.390II
80 PLN
28604

1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, czworoblok znaczków za 3 zł/25 gr, lewy górny z błędem na poz.13 "uszkodzona cyfra 4", prawy dolny z trzema błędami na poz 24: "wygięta górna część litery z", "ścięty nosek cyfry 1" - oba katalogowane jako B3 tylko na znaczku "Kraków", dodatkowo rzadko spotykany "uszkodzona cyfra 4"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.349 B3
Mi.390VI
300 PLN
28605

Fi.349 B12
Mi.390II
70 PLN
28606

Fi.349 B12
Mi.390II
60 PLN
28607

1945 wyzwolenia miast, znaczek z poz. 15 z błędem "brak noska cyfry 1", gwarancja i opis Walocha.

Fi.349B2
Mi.390II
80 PLN
28608

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 78 z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i opis Walocha.

Fi.349B4
Mi.390II
80 PLN
28609

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 95 z błędem ścięta lewa belka", ukośne załamanie, gwarancja i opis Walocha.

Fi.349B5
Mi.390II
50 PLN
28610

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 3 z błędem "uszkodzone litery z i drugie o", gwarancja i opis Walocha.

Fi.349B7
Mi.390II
80 PLN
28611

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 8 z błędem "węższe z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.349B9
Mi.390II
80 PLN
28612

1945 wyzwolenia miast, znaczek z poz. 8 z błędem "węższa litera z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.349B9
Mi.390II
80 PLN
28613

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 64 z błędem "ścięta litera a", gwarancja i opis Walocha.

Fi.349B10
Mi.390II
80 PLN
28614

1945 wyzwolenie miast, czworoblok znaczków z poz. 59/70, znaczek z poz. 70 z błędem "zalane 5", wtórna szczątkowa odbitka obrazku znaczka, gwarancja i opis Walocha.

Fi.349B11
Mi.390II
150 PLN
28615

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 20 z błędem "zalana cyfra 5", gwarancja i opis Walocha.

Fi.349B11
Mi.390II
80 PLN
28616

1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 79-80, prawy znaczek z błędem "zalana cyfra 5", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.349B11
Mi.390II
90 PLN
28617

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 70 z błędem "zalana cyfra 5", gwarancja i opis Walocha.

Fi.349B11
Mi.390II
80 PLN
28618

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 83 z błędem "odmienna litera ę", gwarancja i opis Walocha.

Fi.349B12
Mi.390II
80 PLN
28619

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 48 z błędem "pierwsze litera o ścięta z prawej strony", gwarancja i opis Walocha.

Fi.349B13
Mi.390II
80 PLN
28620

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 99 z błędem "ścięta litera z i grubsze o", gwarancja i opis Walocha.

Fi.349B14
Mi.390II
80 PLN
28621

1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał częściowo na górze i na dole, gwarancja Falkowski.

Fi.350
Mi.390VI
55 PLN
28622

1945 wyzwolenie miast, znaczek z abklaczem nadruku na stronie gumowanej.

Fi.350
Mi.390VI
50 PLN
28623

Fi.350
Mi.390VI
150 PLN
28624

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem przesuniętym, gwarancja Petriuk.

Fi.350
Mi.390VI
35 PLN
28625

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem przesuniętym, gwarancja Wysocki.

Fi.350
Mi.390VI
50 PLN
28626

1945 wyzwolenie miast, pasek znaczków z nadrukiem przesuniętym w prawo przechodzącym na sąsiedni znaczek, lewy margines częściowo obcięty, normalnie obrywany do przedruku.

Fi.350
Mi.390VI
120 PLN
28627

1945 wyzwolenie miast, znaczek z lekko rozmytym drukiem, gwarancja Weźranowski.

Fi.350
Mi.390VI
25 PLN
28628

1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym nadrukiem i abklaczem, gwarancja Walocha.

Fi.350
Mi.390VI
40 PLN
28629

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 59, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.350
Mi.390VI
20 PLN
28630

Fi.350 (342B1)
Mi.390VI
80 PLN
28631

1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, parka znaczków za 3 zł./25 gr. z dość rzadkim abklatschem nadruku, górny dodatkowo z widocznym po obu stronach błędem na poz 31/81 "cyfra 1 w 1945 bez szeryfa z prawej".

Fi.350 B
Mi.390VI
150 PLN
28632

1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr., z błędem na poz.15 "częściowy brak haczyka w cyfrze 1", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.350 B2
Mi.390VI
60 PLN
28633

Fi.350 B3
Mi.390VI
40 PLN
28634

Fi.350 B5
Mi.390VI
25 PLN