Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
28264 |
1946 Rocznica wyzwolenia obozu w Dachau, obie odmiany bloków wydanych przez Komitet Polski Freiman, pierwsza ze znaczkiem za 70 pf. w kolorze pomarańczowym, a druga z tym samym znaczkiem w kolorze jasnobrązowym, bloczki były po druku zszywane i bardzo rzadko są zachowane w przyzwoitym stanie, tu z niespotykanie piękną oryginalną gumą na całej powierzchni. | Fi.bl.1, 1a |
| 1 800 PLN | |
28265 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, bloki, stan luksusowy. | Fi.bl.1-3 |
| 800 PLN | |
28266 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, komplet bloków czystych, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja. | Fi.bl.1-3 |
| 1 200 PLN | |
28267 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, komplet bloków (kasowany rzadki) ostemplowanych 14.4 datownikiem POCZTA OSIEDLI POLSKICH BARLETTA-TRANI (Fi.1800.-), bardzo dobry stan zachowania. | Fi.bl.1-3 |
| 1 600 PLN | |
28268 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, komplet bloków czystych, dobry stan zachowania,. | Fi.bo.1-3 |
| 1 000 PLN | |
28269 |
1946 obóz dla byłych polskich jeńców wojennych i cywilnych - w adresie nadawcy podano H.Q.1. Polish Red Cross A.P.O. Osnabrück B.A.O.R.; list wysłany 15.I z obozu do Polskiego Czerwonego Krzyża w Londynie, rzadki czerwony stempel nadawczy POLSKI CZERWONY KRZYŻ POCZTA W NIEMCZECH POLISH RED CROSS MAIL IN GERMANY z datą 15 JUNI 1946; datownik brytyjskiej poczty polowej FIELD POST OFFICE 439 z tego samego dnia; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 800 PLN | |
28270 |
1947 Atcham - obóz tranzytowy dla uchodźców polskich przebywających w Wielkiej Brytanii, polecony list lotniczy do obozu wysłany 7.3 z urzędu Warszawa 16, zwraca uwagę prowizoryczna nalepka poczty lotniczej!!! na odwrocie pasek pięciu zielonych nieząbkowanych cegiełek kwestarskich (revenue) o nominale 1 zł "NA ODBUDOWĘ UZDROWISK ZZ PRAC POCZTY i TEL.". | Fi.398, 408b Mi.431, 441b |
| 300 PLN | |
28271 |
1947 PRACA POLSKA NA OBCZYŹNIE - wystawa w Monachium, znaczek na specjalnej ilustrowanej karcie skasowany 10.10 stemplem okolicznościowy poczty niemieckiej w Monachium "POLNISCHE ARBEIT IM AUSLAND AUSSTELLUNG" z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 100 PLN | |
28272 |
1947 LAGER 6395 - obóz jeniecki w ZSRR dla jeńców niemieckich, przesyłka z obozu - formularz Sowieckiego Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, datowany 24.8, wysłany do Izbicka na Śląsku, stempelek cenzury sowieckiej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ, CZERWONY PÓŁKSIĘŻYC. | |
| 150 PLN | |
28273 |
1947 wydanie wydziału opieki nad żołnierzami przy dowództwie WP na Środkowym Wschodzie, sześcioblok. | |
| 120 PLN | |
28274 |
1948 Towarzystwa Pomocy Polakom "Relief Society for Poles" - organizacja zajmująca się pomocą humanitarną dla Polaków, w wyniku wojny przebywających na obczyźnie, list z działu paczek Towarzystwa wysłany 7.V z Londynu do Warszawy. | |
| 100 PLN | |
28275 |
1948 Lager 7315/1 - obóz jeniecki w ZSRR dla jeńców niemieckich, przesyłka z obozu - formularz Sowieckiego Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca datowany 27.VII, wysłany 31.VII z Moskwy (?) do Lengsdorf, stempelek cenzury sowieckiej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ, CZERWONY PÓŁKSIĘŻYC. | |
| 80 PLN | |
28276 |
1948 list z obozu pracy w Warszawie do Austrii, stempel "POCZTA JEŃCÓW WOJENNYCH / WOLNE OD OPŁATY POCZTOWEJ" i stempel obozu "OBÓZ PRACY WARSZAWA / ul. Gęsia Nr. 28", Rosjanie utworzyli obóz w miejsce niemieckiego więzienia utworzonego po likwidacji warszawskiego, stemple cenzury i stempel odbiorczy. | |
| 1 200 PLN | |