Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
13408 |
1919 wydanie w walucie markowej, znaczek bez perforacji pionowej na lewym marginesie. | Fi.96C MK Mi.114 |
| 250 PLN | |
13409 |
1919 wydanie w walucie markowej, czworoblok z drukiem podwójnym, górne znaczki podlepka. | Fi.96DpA Mi.100 DD |
| 800 PLN | |
13410 |
1919 wydanie w walucie markowej, parka prób w barwie czarnej na papierze kredowym, pionowe zagięcia. | Fi.96P4 |
| 60 PLN | |
13411 |
1919 wydanie w walucie markowej, próba znaczka w kolorze czarnym na papierze kredowym, gwarancja Berbeka. | Fi.96P4 |
| 180 PLN | |
13412 |
1919 I Polska Wystawa Marek, seria w ciętych arkuszach sprzedażnych, drobne uszkodzenia marginesów. | Fi.102-6A ark. Mi.147-52B |
| 1 800 PLN | |
13413 |
1919 I Wystawa Marek, prawy znaczek z błędem na znaczku podstawowym "prawe F w postaci odwróconej cyfry 4". | Fi.102AB1 Mi.118B |
| 50 PLN | |
13414 |
1919 I Polska Wystawa Marek w warszawie, prawy znaczek z błędem "zniekształcone prawe F", gwarancja i oznaczenie. | Fi.102B B1 Mi.188A |
| 20 PLN | |
13415 |
1919 I Polska Wystawa Marek, parka znaczków bez perforacji poziomej na dolnym znaczku, smuga gumy na froncie znaczka. | Fi.102B MK Mi.118A |
| 90 PLN | |
13416 |
1919 I Polska Wystawa Marek w warszawie, czworoblok z mocno przesuniętym nadrukiem w poziomie, charakterystyczna dla tego wydania słaba guma. | Fi.103A Mi.119B |
| 140 PLN | |
13417 |
1919 I Polska Wystawa Marek, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja Petriuk. | Fi.103A Mi.119B |
| 40 PLN | |
13418 |
1919 I Polska Wystawa Marek, czworoblok stemplowany kasownikiem okolicznościowym wystawy, górna parka z brakiem ząbkowania poziomego. | Fi.103B MK Mi.119A |
| 100 PLN | |
13419 |
1919 I Polska Wystawa Marek, okolicznościowa karta z ilustracją autorstwa Zygmunta Kamińskiego przygotowana z okazji wystawy, jako polecona (opłata pocztowa zgodna z taryfą) wysłana 5.V z Warszawy do Tarnowa, znaczki skasowane PIERWSZYM POLSKIM STEMPLEM OKOLICZNOŚCIOWYM - WYSTAWA MAREK, oznaczenie polecenia - wpisana ręcznie litera R z numerem 3459; na odwrocie datownik odbiorczy; doskonały stan zachowania (Myślicki 19 001). | Fi.104B, 105B Mi.120A, 121A |
| 60 PLN | |
13420 |
1919 I Polska Wystawa Marek, frankatura mieszana - znaczek za 15+5 fen z błędem "górna część cyfry I ścięta z prawej strony" - dofrankowana całostka (koperta), jako polecona wysłana 6.V. z terenu wystawy do Tarnowa, oznaczenie polecenia - wpisana ręcznie litera R z numerem 4893, znaki opłaty skasowane PIERWSZYM POLSKIM STEMPLEM OKOLICZNOŚCIOWYM - WYSTAWA MAREK (Myślicki 19 001); opłata jak za list polecony II klasy; datownik odbiorczy na odwrocie. | Fi.104B B, 105B, Ck1 Mi.120A, 121A |
| 150 PLN | |
13421 |
1919 I Polska Wystawa Marek w Warszawie, znaczek bez perforacji poziomej na dolnym marginesie. | Fi.105B MK Mi.121A |
| 75 PLN | |
13422 |
1919 I Polska Wystawa Marek w Warszawie, parka bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, gwarancja Walocha. | Fi.105B MK Mi.121A |
| 70 PLN SPRZEDANY | |
13423 |
1919 I Polska Wystawa Marek w Warszawie, parka bez perforacji poziomej na dolnym marginesie, gwarancja Walocha. | Fi.105B MK Mi.121A |
| 120 PLN | |
13424 |
1919 I Polska Wystawa Marek w warszawie, znaczek z nadrukiem przesuniętym w pionie przechodzącym na sąsiedni znaczek. | Fi.105B MK Mi.121A |
| 45 PLN SPRZEDANY | |
13425 |
1919 I Polska Wystawa Marek w Warszawie, znaczek z nadrukiem zamienioną formą - nadruk formą I, a nie II przeznaczoną dla tego nominał, znane z jednego stu znaczkowego arkusza, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.106IA Mi.122AI |
| 3 500 PLN | |
13426 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, parka znaczków za 10 fen. bez perforacji pionowej, lewy z piękną oryginalną gumą bez podlepki ani jej śladu, marginesowy z lekkim śladem podlepki, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.107 MK2 Mi.123 Us |
| 375 PLN | |
13427 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, próba dwustronna znaczka za 10 fen. (Fi.200.-) | Fi.107 P2 Mi.123 |
| 200 PLN | |
13428 |
1919 Sejm Ustawodawczy, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.107-13 Mi.123-29 |
| 40 PLN | |
13429 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, znaczek bez perforacji pionowej na prawym marginesie, gwarancja Walocha. | Fi.107MK2 Mi.123 |
| 100 PLN | |
13430 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, parka znaczków z obiegu pocztowego bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, gwarancja i opis Walocha. | Fi.107MK2 |
| 100 PLN | |
13431 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, próba znaczka z drukiem dwustronnym (widok obu stron znaczka) w barwie definitywnej, gwarancja Miszczak. | Fi.107P2 Mi.123 |
| 180 PLN | |
13432 |
1919 SUWAŁKI, znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym Suwałk. | Fi.108 |
| 80 PLN | |
13433 |
1919 Sejm Ustawodawczy - I.Paderewski, próba dwustronna znaczka za 15 fen. (Fi.300.-) | Fi.108 P5 Mi.124 |
| 300 PLN | |
13434 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąmpczyński - duży format, piękny ekspozycyjnie narożny czworoblok makulatury prób znaczka za 20 fen. - niekatalogowanej jako potrójny druk, skrajnie jest to druk lekko zdwojony, a trzeci jest mocno przesunięty na ukos, na marginesie wszystko wspaniale widoczne, gwarancja Schmutz. | Fi.109 P4 Dpt Mi.125 |
| 600 PLN | |
13435 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - duży format, makulatura próby znaczka za 20 fen. - niekatalogowana jako potrójny druk, w środku jest to druk lekko zdwojony, a trzeci jest mocno przesunięty na ukos, gwarancja. | Fi.109 P4 Dpt Mi.125 |
| 120 PLN | |
13436 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, próba znaczka z drukiem podwójnym w barwie definitywnej, gwarancja Miszczak. | Fi.109P4 Mi.125 |
| 120 PLN | |
13437 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąmpczyński - mały format, pasek znaczków za 20 fen. z podwójną perforacją poziomą na górnym marginesie (Fi.900.-), bardzo dekoracyjny walor, gwarancja. | Fi.110 MK3 Mi.126 |
| 800 PLN | |
13438 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - mały format, bardzo rzadka jako gumowana próba znaczka za 20 fen. w kolorze brązowym (Fi.600.-) - w zasadzie jak wykończony znaczek cięty, katalogowane próby nie mają gumy, mocno przebarwiona, ale obserwowana od kilku lat nie zmienia się, gwarancja. | Fi.110 P3 Mi.126 |
| 150 PLN | |
13439 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, próba znaczka z drukiem podwójnym w barwie definitywnej, gwarancja Schmutz. | Fi.110P4 Mi.126 |
| 120 PLN | |
13440 |
1919 PŁOCK, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym Płocka. | Fi.111 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
13441 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek J.Piłsudski, kasowana parka znaczków za 25 fen. bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.111 MK1 Mi.127 UMw |
| 250 PLN | |
13442 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, parka prób arkuszowych z drukiem dwustronnym, gwarancja. | Fi.111P3 Mi.127 |
| 500 PLN | |
13443 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, próba znaczka z drukiem dwustronnym (widok obu stron znaczka) w barwie definitywnej. | Fi.111P3 Mi.127 |
| 250 PLN | |
13444 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł i Okręt, parka ciętych znaczków za 50 fen. o podwójnym druku, rzadkich z pełną oryginalną gumą bez śladu podlepki; katalogowana jest próba P2 - podobna, ale na cienkim białym papierze bez gumy, gwarancja Schmutz. | Fi.112 nz Dp Mi.128 U |
| 600 PLN | |
13445 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, znaczek z drukiem podwójny, niewielkie złamanie narożnika widoczne po stronie gumowanej, gwarancja Walocha. | Fi.112Dp Mi.128DD |
| 120 PLN | |
13446 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, makulaturowa parka prób z podwójnym drukiem. | Fi.112P2 Mi.128DD |
| 180 PLN | |
13447 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, pionowa parka znaczków za 1 mk. bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, lekki ślad po podlepce, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.113 MK1 Mi.129 UMw |
| 250 PLN | |