Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
12039 |
1915 Warszawa, znaczek wydania nie wprowadzonego do obiegu w barwach czarnej i tłem jasnożółtobrązowym, charakterystyczna nierównomiernie nałożona guma, gwarancja i oznaczenie Berbeka. | Fi.IIb |
| 500 PLN | |
12040 |
| 240 PLN | |
12041 |
1916 Sosnowiec, seria czysta ze śladami po podlepce (Fi.150.-), gwarancja Mikstein. | Fi.1-2 |
| 120 PLN | |
12042 |
1916 Sosnowiec, seria kasowana w czworoblokach z pełną oryginalną gumą (Mi.480 euro, Fi.600.-), piękny stan, gwarancja. | Fi.1-2 |
| 480 PLN | |
12043 |
1916 Sosnowiec, seria czysta (Mi.150 euro, Fi.360.-), piękny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.1-2 |
| 300 PLN | |
12044 |
1916 Sosnowiec, seria znaczków pierwszego wydania w doskonałym stanie, gwarancja Petriuk. | Fi.1-2 |
| 250 PLN | |
12045 |
1916 Sosnowiec, seria pierwszego wydania, gwarancja Krawczyk. | Fi.1-2 |
| 120 PLN | |
12046 |
1916 Sosnowiec, seria na podlepkach, gwarancja Mikstein, Walocha. | Fi.1-2 |
| 120 PLN | |
12047 |
1916 Sosnowiec, seria pierwszego wydania, gwarancja Walocha. | Fi.1-2 |
| 280 PLN | |
12048 |
1916 Sosnowie, seria pierwszego wydania, gwarancja Walocha. | Fi.1-2 |
| 280 PLN | |
12049 |
1916 Sosnowiec, seria kasowana (Mi.120 euro, Fi.150.-) w bardzo ładnym stanie, sygnowany, gwarancja Mikstein. | Fi.1-2 |
| 120 PLN | |
12050 |
1916 Sosnowiec, seria stemplowana pierwszego wydania, gwarancja Kosak, drugi znaczek Jendroszek. | Fi.1-2 |
| 100 PLN | |
12051 |
| 1 000 PLN | |
12052 |
| 750 PLN | |
12053 |
| 1 800 PLN | |
12054 |
1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym w kolorze jasnofioletowym z czerwonawym odcieniem i bez przerw w literach, zachowana w luksusowym stanie z oryginalna gumą (Fi.6500.-), gwarancja Mikulski. | Fi.1-2Ia |
| 6 000 PLN | |
12055 |
1916 Białystok, znaczek poczty doręczeniowej w Białymstoku ręcznym podpisem "R. Wolfsohn". | Fi.1I |
| 1 200 PLN | |
12056 |
1916 Białystok, znaczek lokalnej poczty doręczeniowej z ręcznym podpisem "R. Wolfsohn", gwarancja Schmutz. | Fi.1I |
| 850 PLN | |
12057 |
1916 Zawiercie, znaczek bez nadruku kontrolnego. | Fi.1III |
| 300 PLN | |
12058 |
1916 Zawiercie, gwarancja i oznaczenie. | Fi.1III |
| 80 PLN | |
12059 |
1916 Zawiercie, znaczek bez nadruku kontrolnego, gwarancja i oznaczenie Mikstein. | Fi.1III |
| 150 PLN | |
12060 |
1916 Białystok, dwa znaczki lokalnej poczty doręczeniowej z ręcznym podpisem "R. Wolfsohn" i bez podpisu, gwarancja i oznaczenie. | Fi.1Ia, 1IIa |
| 1 800 PLN | |
12061 |
1916 Białystok, bardzo rzadka próba niezrealizowanego znaczka poczty doręczeniowej, minimalny ślad po podlepce, bardzo ładny stan zachowania, fotoatest Mikulski. | Fi.1P4 |
| 3 200 PLN SPRZEDANY | |
12062 |
1916 Częstochowa, list wysłany miejscowo 26.8., datownik doręczeniowy poczty miejskiej i stempelek opłaty 10 (fenigów). | Fi.1c |
| 60 PLN | |
12063 |
1916 Sosnowiec, widokówka wysłana 12.12 z Warszawy doręczona przez pocztę miejską w Sosnowcu, fioletowy datownik opłatny "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list./ 14 DEZ 1916/ 3 kop.", cyfra 3 szeroka (2,5 mm), dwuwierszowa w ramce fioletowa pieczątka cenzury warszawskiej "Geprüft Postüberwachungstelle Warschau."; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.2I |
| 400 PLN | |
12064 |
1916 Sosnowiec - DWUKROTNIE NADAWANA NIEDOSTATECZNIE OPŁACONA PRZESYŁKA, karta pocztowa za 5 fen datowana i wysłana 2.8 z Sosnowca do Berlina, dzień po wprowadzeniu nowej wyższej taryfy opłat pocztowych - 7,5 fen. za kartę pocztową; po wychwyceniu niedostatecznie opłaconej przesyłki poczta niemiecka zwróciła ją poczcie miejskiej w Sosnowcu; opatrzono ją stosownym dwuwierszowym stempelkiem "* Zurück weil(?) unzureichend frankiert" (zwrot opłata niedostateczna) i dodatkowo opatrzono adnotacją o konieczności pobrania opłaty od nadawcy; poczta miejska w Sosnowcu udokumentowała doręczenie zwrotu czarnym datownikiem opłatnym "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 3 kop." z datą -5.AUG.1916; co bardzo ciekawe pozwolono nadawcy dofrankować przesyłkę nie pobierając od niego pełnej opłaty; adnotacje o niedopłacie wykreślono, a po doklejeniu znaczka za 2½ powtórnie wyekspediowano przesyłkę w dniu 7.8 po ocenzurowaniu w Poznaniu - fioletowy stempelek "Gepr.Übw.Stelle Posen" przesyłka szczęśliwie dotarła do adresata; niespotykany walor w bardzo dobrym stanie zachowania; dodatkowo (gratis) ładnie kasowany na wycinku znaczek; na karcie albumowej; gwarancja. | Fi.2Ia; 5 |
| 6 000 PLN | |
12065 |
1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na karcie pocztowej wysłanej 28.12 z Sierakowa (Zirke), stempelek cenzury poznańskiej; dobry stan zachowania; sygnowano na odwrocie litery "B.T." w kółku. | Fi.2a |
| 60 PLN | |
12066 |
1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na dofrankowanej karcie pocztowej wysłanej 14.1 z Częstochowy; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.2a |
| 60 PLN | |
12067 |
1916 Częstochowa, front opaski gazetowej z Warszawy do Częstochowy, stempel poczty miejskiej w Częstochowie bez dodatkowego opłaty pocztowej. | Fi.2a |
| 150 PLN | |
12068 |
1916 Warszawa, list firmowy z Berlina do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.2b |
| 100 PLN | |
12069 |
1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na karcie pocztowej wysłanej 30.10.16 z Łowicza do Warszawy, fioletowy stempelek niemieckiej cenzury w Warszawie. | Fi.2b |
| 40 PLN | |
12070 |
1916 Częstochowa, list polecony z Częstochowy do Warszawy, list zwrócony do nadawcy, rzadki stempel pomocniczy z Częstochowy "Beanstandet" w ramce ("zakwestionowany") (cena tego stempla w katalogu Fischer II 2022 2.000,-) i stemple doręczeniowe poczty miejskiej, dekoracyjny walor w dobrym stanie. | Fi.2f, 10 |
| 1 250 PLN SPRZEDANY | |
12071 |
1916 Sosnowiec, znaczek wydania z nadrukowanym paskiem, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.3 |
| 180 PLN | |
12072 |
1916 Sosnowiec, narożny sześcioblok z podwójną perforacją poziomą na górnym marginesie, bardzo rzadkie, fotoatest. | Fi.3 |
| 2 400 PLN | |
12073 |
1916 Łódź, kartka z obozu jenieckiego w Bütow do Łodzi, stempel doręczeniowy poczty miejskiej Łódzkiej Straży Ogniowej typu 2, kartka lekko złamana w połowie. | Fi.3 |
| 200 PLN SPRZEDANY | |
12074 |
1916 Sosnowiec, seria z paskiem czysta w czworoblokach (Fi.2000.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.3-4 |
| 1 600 PLN | |
12075 |
1916 Sosnowiec, seria z paskiem, czysta (Fi.500.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.3-4 |
| 400 PLN | |
12076 |
1916 Sosnowiec, seria z paskiem, czysta (Fi.240.-) z minimalnym śladem po podlepce, bardzo ładny stan, sygnowana Brajer Lwów, gwarancja. | Fi.3-4 |
| 180 PLN | |
12077 |
1916 Sosnowiec, seria drugiego wydania lokalnego w czworoblokach, gwarancja Schmutz, piękny stan, fotoatest. | Fi.3-4 |
| 1 200 PLN | |
12078 |
1916 Sosnowiec, seria drugiego wydania, gwarancja Walocha. | Fi.3-4 |
| 180 PLN | |