Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
16296 |
1943 Oflag IIC - karta podwójna "prywatnego nakładu" (zszyta nicią z dwóch pojedynczych kart) wysłana 13.8 z Warszawy do obozu, cenzura. | |
| 120 PLN | |
16297 |
1943 Stalag IA - akwarela świąteczna autorstwa Wacława Kobielskiego. | |
| 150 PLN | |
16298 |
1943 Norwegia - jeniecki batalion budowlano-roboczy BAB 41 stacjonujący w Norwegii!!! listownik (część na odpowiedź) wysłany 19.9 z Warszawy do obozu, adresat był żołnierzem Brygady Podhalańskiej, który dostał się do niemieckiej niewoli w czasie walk o Narwik w 1940 roku; nietypowy stempelek cenzury obozowej; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 400 PLN | |
16299 |
1943 kartka ze stalagu VIC do Nowego Sącza. | |
| 15 PLN | |
16300 |
1943 Internowanie w Szwecji - list od Edwarda Tomczaka internowanego na okręcie podwodnym ORP "Żbik" wysłany za pośrednictwem szwedzkiej poczty polowej nr.800, przesyłka zwolniona od opłaty pocztowej - czerwony stempelek "Post från internerad militär"; fioletowa pieczątka szwedzkiej cenzury wojskowej - "Granskad av SVENSK censurmyndighet"; datownik Sztokholm 16.12.1943; list adresowany do szkoły korespondencyjnej (NKI-skolan), w której uczyli się niektórzy z internowanych marynarzy; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja; w czasie wojny w Szwecji internowano kilka polskich okrętów podwodnych: ORP "Sęp", ORP "Ryś" i ORP "Żbik", które - po brawurowej ucieczce ORP "Orzeł" do Anglii - nie zdołały przedrzeć się przez cieśniny duńskie niezwykle silnie strzeżone przez Niemców; internowano również żaglowiec "Dar Pomorza" i kuter pościgowy "Batory" - łącznie 173 polskich marynarzy, którzy do marca 1943 przebywali na okrętach, a następnie, już do końca wojny, na lądzie w miejscowości Mariefred; ze względu na niewielką liczbę internowanych przesyłki są niemal unikalne; oferowana tu bardzo rzadka całość w doskonałym stanie zachowania, może stanowić ozdobę każdego zbioru obejmującego ten dział filatelistyki! | |
| 1 500 PLN | |
16301 |
1943 kartka od Polaka internowanego na Węgrzech z obozu w Pilisvösvar 17.2.43 do Lwowa, liczne stemple cenzury węgierskiej i niemieckiej. | |
| 60 PLN | |
16302 |
1943 Internowanie na Węgrzech - obóz Eger, list polecony z obozu wysłany 2 12 do Warszawy; stempelki zwalniające przesyłkę od opłaty pocztowej: "BELLIGERANTE INTERNE", "Ellenörizve/ Zensuriert/ Cénsurée" i "M. kir. katonal internáló (lengyel) tábor parancsnokság Eger"; adnotacje, pieczątki i zalepka cenzury niemieckiej, na odwrocie ślady cenzury chemicznej i warszawski dwuobrączkowy datownik odbiorczy "WARSCHAU C1" z wyróżnikiem "a"; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 150 PLN | |
16303 |
1943 Oflag VIIA Murnau, listownik wysłany do Radomska, stempelek cenzora obozu nr 5, dobry stan zachowania. | |
| 30 PLN | |
16304 |
1943 korespondencja polskiego żołnierza internowanego w Szwajcarii w obozie w Sirnach do Berna, stempelek poselstwa R.P. w Bernie. | |
| 100 PLN | |
16305 |
1943 obóz internowanych - Ilag VII Laufen, karta wysłana 20.9.43 do Katowic od polskiego jeńca obozu. | |
| 150 PLN | |
16306 |
1943 obóz Stalag Luft 3 w Żaganiu, kartka z Krakowa adresowana do polskiego pilota RAF Dywizjonu 304, ppłk. Tadeusza Blicharza do obozu Stalag Luft 3 w Żaganiu, stempel cenzury obozu. | |
| 350 PLN | |
16307 |
1944 Internowanie w Szwajcarii - obóz Meilen, pokwitowanie wpłaty wysłanej do obozu, dokonanej w Wintertuhr, odbitka datownika szwajcarskiej poczty polowej 11.X, stempelki: cenzora nr.319 i "Zuzustellen Feldpostirektion". | |
| 40 PLN | |
16308 |
1944 Internowanie na Węgrzech - obóz Mosdos, formularz wysłany 29.II z obozu do Krakowa za pośrednictwem, co rzadkie, węgierskiej poczty polowej 162, owalna pieczęć komendantury obozu i stempelki: "BELLIGERANT INTERNE" i "DIJMENTES", stempelki cenzury węgierskiej m.in. okrągły "ELLENORIZVE PEKIR" i niemieckiej; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 100 PLN | |
16309 |
1944 legitymacja byłego jeńca wojennego stalagu XIA, wydana przez Polskie Siły Zbrojne, okrągła pieczęć z napisami polskimi i angielskimi "POLISH P.W. CONTACT OFFICER/ OFICER KONTAKTOWY DLA SPRAW b.J.W. No13", a na odwrocie owalna pieczęć "Zgrupowanie Polskich Jeńców wojennych ANSBACH", niecodzienny dokument w dobrym stanie zachowania. | |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
16310 |
1944 Stalag IID, niewykorzystany przekaz paczkowy - form francuski - obowiązkowa nalepka na paczkę żywnościową (niebieskie tło) wysłana 17.6 do placówki lokalnej Rady Głównej Opiekuńczej - Komitetu Opiekuńczego w Falenicy, stempelek cenzora obozowego "STALAG IID PÜ Geprüft B"; rzadki (z przyczyn oczywistych) walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 120 PLN | |
16311 |
1944 Oflag VIIA Murnau, kartka na odpowiedź wysłana do obozu, stempelek cenzora nr 18, dobry stan zachowania. | |
| 30 PLN | |
16312 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Freiman - "Orzeł", narożny czworoblok znaczka poczty międzyobozowej za 25 f. | Fi.1 |
| 160 PLN | |
16313 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", parka znaczków z bloku za 20 f. z czarnym środkiem, ładnie skasowana w Pohls. | Fi.1 |
| 180 PLN | |
16314 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", arkusik, a w zasadzie bloczek 4 znaczków za 20 f. pięknie kasowany gumowym datownikiem MURNAU z ręcznie wpisywaną datą; doskonały stan zachowania. | Fi.1 |
| 360 PLN | |
16315 |
1945 Lubeka, znaczek z szczątkowym podwójnym drukiem barwy czarnej z obiegu pocztowego, rzadkie. | Fi.1 |
| 250 PLN | |
16316 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Freiman - "Orzeł", znaczek za 25 f., skatalogowany bez wyceny dla znaczka bez podlepki, gwarancja i oznaczenie. | Fi.1 |
| 80 PLN | |
16317 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena". | Fi.1 |
| 20 PLN | |
16318 |
| 40 PLN | |
16319 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Freiman - "Orzeł". | Fi.1 |
| 50 PLN | |
16320 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Freiman - "Orzeł", marginesowy znaczek za 25 f. z podwójnym - żółtobrązowym i zielonooliwkowym poddrukiem, nieprecyzyjnie - podwójnie skatalogowany i bez wyceny dla znaczka bez podlepki. | Fi.1 MK |
| 300 PLN | |
16321 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Freiman - "Orzeł", znaczek za 25 f. z podwójnym - żółtobrązowym i zielonooliwkowym poddrukiem, unieważniony stemplem KOMITET POLSKI FREIMAN z orłem w środku, bardzo rzadki jako kasowany. | Fi.1 MK |
| 400 PLN | |
16322 |
1945 Hellbrun Austria - Ratujcie Dzieci Polskie - reprodukcje malarstwa polskiego, komplet wydań ciętych i ząbkowanych znaczki i arkusiki z dopłatą na PCK. | Fi.1-4 A + B |
| 250 PLN | |
16323 |
1945 Hellbrun Austria - Ratujcie Polskie Dzieci arkusik na cele PCK. | Fi.1-4A |
| 35 PLN | |
16324 |
1945 Hellbrun Austria - Ratujcie Dzieci Polskie, cięty i ząbkowany arkusik z dopłatą na PCK - reprodukcje malarstwa polskiego, kilka zmarszczeń w papierze, niska cena wywoławcza. | Fi.1-4A, B |
| 100 PLN | |
16325 |
1945 Hellbrun Austria - Ratujcie Polskie Dzieci, arkusiki na cele PCK; cięty i ząbkowany. | Fi.1-4A, B |
| 90 PLN | |
16326 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Spakenberg i Havkruk, seria czysta, w tym kilka znaczków marginesowych, z odmianami kolorów nadruku znaczków za 3 i 30 f., idealny stan zachowania z pełną oryginalną gumę bez podlepki ani jej śladu (Fi.2300.-), gwarancja Danowski. | Fi.1-9, 2b, 9b |
| 2 500 PLN | |
16327 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Freiman - "Orzeł", znaczek z podwójnym poddrukiem. | Fi.1MK |
| 150 PLN | |
16328 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Dachau-Allach - "Orzeł Polski", parka znaczków za 25 pf. gumowana deseniowo, rzadka z pustopolem międzysektorowym pomiędzy znaczkami, gdyż czterosektorowe arkusze drukarskie były rozcinane przed sprzedażą znaczków, piękny stan zachowania. | Fi.1cy1 |
| 800 PLN | |
16329 |
1945 Poczty Międzyobozowe w Niemczech, Tereny Północne - Libertas, drzeworyt; bardzo rzadki znaczek poczty międzyobozowej za 20 fen. w kolorze ceglastym na cienkim białym papierze, z fioletowym nadrukiem =POHLS= na pasku z napisem HAMBURG FISCHBECK, gwarancja Schmutz. | Fi.1w |
| 2 000 PLN | |
16330 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Żaglowiec", kasowany znaczek za 40 f. | Fi.2 |
| 40 PLN | |
16331 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Żaglowiec", znaczek czysty za 40 f. | Fi.2 |
| 15 PLN | |
16332 |
1945 Lubeka, znaczek wydania Żaglowiec. | Fi.2 |
| 15 PLN | |
16333 |
1945 Żaglowiec, znaczek poczty między obozowej w Lubece na liście użytym wewnątrz obozu, kasownik i stempel "Urząd Pocztowy Polskiego Obozu w Niemczech 1". | Fi.2 |
| 600 PLN | |
16334 |
1945 Poczty między obozowe w Niemczech, Lubeka - Żaglowiec, marginesowy czworoblok. | Fi.2 |
| 70 PLN | |
16335 |
1945 Poczty między obozowe w Niemczech, Lubeka - Żaglowiec, kompletny arkusz z błędami; "wiosło" i "okręt na kotwicy", arkusz złożony w połowie, lekkie naddarcia na marginesach. | Fi.2 ark. (2B1, 2B2) |
| 800 PLN | |