Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 113. Generalne Gubernatorstwo

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
15472

1943 list z posterunku polskiej policji wysłany z pośrednictwa pocztowego w Jodłowniku przez Limanowa do Nowego Sącza, stempel pośrednictwa.

Fi.78
150 PLN
15473

1943 kartka ze Lwowa do Turcji, stemple niemieckiej cenzury, formularz potwierdzający otrzymanie paczki, gwarancja Pelczar.

Fi.79
100 PLN
15474

1943 seria z okazji urodzin Hitlera stemplowana stemplem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu.

Fi.89-91
25 PLN
15475

Fi.101-03; 30
50 PLN
15476

Fi.104
30 PLN
15477

1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, połówka arkusika z górnym przeperforowanym marginesem - 5 kompletnych pustopól, czyste, na jednym pustopolu niewielkie przywarcie papieru na gumie.

Fi.104
200 PLN
15478

Fi.104
140 PLN
15479

Fi.104; 31
100 PLN
15480

Fi.104P2 ark.
10 000 PLN
15481

1943 3 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, czworobloki znaczków z pełną oryginalną gumą skasowane 26.X stemplem okolicznościowym z okazji 4 rocznicy powstania GG; doskonały stan zachowania.

Fi.105-09
150 PLN
15482

1943 3 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, seria znaczków na formularzu kartkowym definitywnym o sygnaturze DPO 444(3.41), kasowana okolicznościowo 26.X w Krakowie z okazji 4-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.105-09; Fp1c; 34
40 PLN
15483

Fi.106; 32
30 PLN
15484

1943 konspiracyjna poczta dla wojskowych Polska - Lizbona - Anglia, list z Krakowa na "adres konspiracyjny" w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK - który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju - przeznaczone dla żołnierza w Anglii; stemple cenzur, w tym zalepka Wehrmachtu, stempelki informacyjne polskich władz emigracyjnych na odwrocie, rzadka przesyłka w formie listu, a nie kartki pocztowej, ślady cenzury chemicznej przeprowadzanej w celu poszukiwania ukrytego tekstu, dekoracyjny walor o bardzo ładnie udokumentowanym obiegu na każdym etapie wędrówki przesyłki; dobry stan zachowania.

Fi.110
400 PLN
15485

Fi.110-2nz ark.
2 400 PLN
15486

Fi.113-16 Pw1
60 PLN
15487

1943 widoki zabytkowych budowli, znaczek cięty.

Fi.113nz
30 PLN
15488

Fi.114P
Mi.114P3a
2 000 PLN
15489

Fi.115
360 PLN
15490

Fi.Ark.104II Pw
700 PLN
15491

Fi.Ark.104II Pw
600 PLN
15492

1943 przesyłka zagraniczna, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 13.X jako ekspresowa z Warszawy do Fribourga; na odwrocie datownik odbiorczy 27.X i ślady cenzury chemicznej (poszukującej sekretnych informacji), stempelki cenzur szwajcarskich i niemieckich; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp9b, 73, 74, 86a
Mi.P12/02
200 PLN
15493

1943 przesyłka zagraniczna, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 5.V jako ekspresowa z Warszawy do Lizbony; datowniki odbiorcze 16.5 i 17.V, stempelki cenzur niemieckich i portugalskim; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (karta pionowo złożona).

Fi.Cp9b, 77, 86
Mi.P12/02
200 PLN
15494

1943 duży urzędowy pobraniowy list polecony z Katowic do Niemiec na specjalnej kopercie dla filii wysyłkowej w Katowicach, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.Fk7
250 PLN
15495

1943 list na specjalnej kopercie do służbowych przesyłek poleconych z Krakowa do Niemiec, brak erki, gwarancja Pelczar.

Fi.Fk8b
240 PLN
15496

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy, 24 + 60 gr - frankatura mieszana różnych wydań, list urzędowy wysłany 6.8 z sądu w Drohobyczu do Truskawca, koperta przycięta z lewej strony.

Fi.U11, 21
30 PLN
15497

Fi.U13, 17
50 PLN
15498

Fi.U25-36
120 PLN
15499

Fi.U25-36 ark.
2 400 PLN
15500

1943 kartka pocztowa z Urzędu Statystycznego w Krakowie do Austrii.

Fi.U28
40 PLN
15501

1943 list z wirnikiem propagandowym z Krakowa, ładna czytelna odbitka wirnika.

Fi.V
50 PLN
15502

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Łukownicy do Limanowej.

40 PLN
15503

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z Jordanowa do Nowego Targu.

40 PLN
15504

40 PLN
15505

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Labowa do Nowego Sącza.

40 PLN
15506

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ryglice przez Tarnów do Muszyny.

40 PLN
15507

40 PLN
15508

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Rożnów do Nowego Sącza.

40 PLN
15509

40 PLN
15510

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Męcina do Limanowej.

40 PLN
15511

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Jabłonka.

40 PLN