Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
14993 |
1922 kartka z Friedenshütte (Nowy Bytom) 18.2.22 do Niemiec. | Fi.19, 21, 22, Cp3 |
| 100 PLN | |
14994 |
1922 Górny Śląsk - EMANUELSSEGEN (KR.PLESS) - Murcki, datownik typu C (dawniej typ III), czytelnie odciśnięty na znaczku za 50 Pf, miejscowość te w wyniku plebiscytu przyznano stronie polskiej; dobry stan zachowania. | Fi.22 |
| 40 PLN | |
14995 |
1922 Górny Śląsk - WYROW (KR.PLESS) - Wyry, datownik typu C (dawniej typ III) odciśnięty na znaczku za 60 Pf, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie polskiej; dobry stan zachowania. | Fi.23 |
| 60 PLN | |
14996 |
1922 Górny Śląsk - JELLOWA (KR.OPPELN) - Jełowa, datownik typu C (dawniej typ III) ładnie odciśnięty na znaczku za 1 Mk, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; dobry stan zachowania. | Fi.26 |
| 40 PLN | |
14997 |
1922 Górny Śląsk - LUGNIAN - Łubniany, datownik typu B (dawniej typ I) ładnie odciśnięty na znaczku za 2 Mk, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; dobry stan zachowania (słabszy lewy dolny narożnik). | Fi.27 |
| 40 PLN | |
14998 |
1922 Górny Śląsk, seria wydania przedrukowego. | Fi.41-3 |
| 90 PLN | |
14999 |
| 100 PLN | |
15000 |
1922 Górny Śląsk, list z urzędowy z Myslowitz (Mysłowic) do Opola, wszystkie znaczki z odwróconym nadrukiem "C.G.H.S.". | Fi.U12No |
| 120 PLN | |
15001 |
1922 Górny Śląsk, list urzędowy z Beuthen (Butomia) do Opola, list opłacony znaczkami urzędowymi z nadrukiem CGHS | |
| 100 PLN | |
15002 |
1923 Górny Śląsk, kartka z Gnadenfeld (Pawłowiczki) wysłana 6.3.21 do Niemiec, kartka plebiscytowa ofrankowana dodatkowo niemieckimi znaczkami. | Fi.Cp4 |
| 300 PLN | |
15003 |
1923 Górny Śląsk, niemiecka karta urzędowa wysłana 12.3 z Zabrza do Opola; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.33, 72 |
| 100 PLN | |