Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
2233 |
1919 wydanie w walucie markowej,seria cięta. | Fi.85-96A Mi.89-100 |
| 490 PLN SPRZEDANY | |
2234 |
1919 wydanie w walucie koronowej, wieloblok bez perforacji poziomej w jednym wierszu, dolna i górna parka podlepki, w środku 6-ka ok. Rzadki przypadek braku jednej linii ząbkowania w środku arkusza, o wiele bardziej popularne są brzegowe. Gwarancja Walisch. | Fi.85B Mi.101 |
| 180 PLN | |
2235 |
1919 wydanie w walucie markowej, parka znaczków za 3 fen. bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, przedwojenna sygnatura, ślad podlepki, górny znaczek na podlepce, dolny bez podlepki, gwarancja i pełny opis Schmutz. | Fi.85B Mi.101x Uw |
| 150 PLN | |
2236 |
1919 PREKURSORY, znaczki wydania markowego + Rzeszy Niemieckiej - frankatura mieszana, prawidłowo opłacony list polecony (20f+30f) wysłany 28.10 z Poznania do Chemnitz, znaczki skasowane polskim datownikiem, niemiecka nalepka polecenia; na odwrocie datownik odbiorczy; walor w dobrym stanie zachowania (Fi. od 500.-). | Fi.85B, 86B, 90B Mi.85, 86, 98; 101, 102, 106 |
| 500 PLN | |
2237 |
1919 wydanie w walucie markowej, parka z podwójnym ząbkowaniem poziomym, gwarancja. | Fi.85B MK Mi.101 |
| 80 PLN | |
2238 |
1919 wydanie w walucie markowej, niedokładnie katalogowana próba znaczka za 5 fen. w kolorze zielonym o lekko przesuniętym podwójnym druku, podwójna gwarancja. | Fi.86 P(6) Dp Mi.90 |
| 80 PLN | |
2239 |
1919 GRODZIEC, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym z Grodźca. | Fi.86A, 90B |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
2240 |
1919 wydanie w walucie markowej, parka znaczków makulaturowych z niedodrukiem lewego znaczka, gwarancja Walocha. | Fi. 86A MK Mi.90 |
| 120 PLN | |
2241 |
1919 wydanie w walucie markowej, znaczek z abklaczem. | Fi.86B Mi.102 |
| 45 PLN | |
2242 |
1919 kartka druk z Poznania do Niemiec. | Fi.86B |
| 30 PLN | |
2243 |
1919 wydanie w walucie markowej, 5 fen + 10 fen - frankatura dwukolorowa, widokówka wysłana 17.2.20 z Wrześni do Grodziska; widokówka ręcznie podmalowywana; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.86B, 87B Mi.102, 103 |
| 80 PLN | |
2244 |
1919 kartka nadana w ambulansie pocztowym nr 1, rzadki prowizoryczny stempel ambulansowy. | Fi.86B, 87B |
| 1 000 PLN | |
2245 |
1919 list z Poznania do Niemiec. Niemiecki kasownik Posen W. | Fi.86B, 87B |
| 100 PLN | |
2246 |
1919 kartka ze Lwówka do Niemiec. | Fi.86B, Cp23 |
| 20 PLN | |
2247 |
1919 wydanie w walucie markowej, znaczki z podwójną perforacją pionową, gwarancja Walocha. | Fi.86B MK Mi.102 |
| 120 PLN | |
2248 |
1919 wydanie w walucie markowej, znaczki z podwójną perforacją poziomą, gwarancja Walocha. | Fi.86B MK Mi.102 |
| 160 PLN | |
2249 |
1919 wydanie w walucie markowej, parka niegumowanych znaczków z drukiem podwójnym, gwarancja i oznaczenie. | Fi.86DpA Mi.90DD |
| 180 PLN | |
2250 |
1919 wydanie w walucie markowej, znaczek marginesowy bez perforacji poziomej na marginesie, gwarancja. | Fi.86MK2 Mi.90 |
| 70 PLN | |
2251 |
1919 wydanie w walucie markowej, marginesowa próba znaczka za 10 fen. w kolorze żółtym, sygnowana W.BRNSI, gwarancja Schmutz. | Fi.87 P2 Mi.91 |
| 80 PLN | |
2252 |
1919 wydanie w walucie markowej, próba znaczka za 10 fen. w kolorze niebieskawozielonym, gwarancja. | Fi.87 P6 Mi.91 |
| 80 PLN | |
2253 |
1919 wydanie w walucie markowej, dziesięcioblok makulatury znaczków za 10 fen. - dolnych sześć i kawałki dwóch wydrukowane normalnie, górne wydrukowane są na drugiej - zagiętej stronie arkusza, po rozprostowaniu góra pozostaje niezadrukowana, dodatkowo częściowy abklatsch górnych znaczków. | Fi.87A MK Mi.91 |
| 600 PLN | |
2254 |
1919 wydanie w walucie markowej, parka z drukiem na pomarszczonym papierze. | Fi.87A MK Mi.91 |
| 50 PLN | |
2255 |
1919 wydanie w walucie markowej, 10 fen - frankatura wielokrotna, widokówka wysłana 23.8 z Ciechocinka do Łodzi, dobry stan zachowania. | Fi.87B Mi.103 |
| 40 PLN | |
2256 |
1919 wydanie w walucie markowej, parka znaczków z szerzej rozstawiona perforacja pionową na prawym znaczku wychodzącą już na margines. | Fi.87B |
| 20 PLN | |
2257 |
1919 list z Poznania do Niemiec, mieszana frankatura znaczka polskiego ze znaczkiem niemieckim. | Fi.87B |
| 100 PLN | |
2258 |
1919 SUWAŁKI, kartka z Suwałk pisana 20.8.19 do Niemiec, prowizoryczny kasownik Suwałk. | Fi.87B, Cp3IIB |
| 800 PLN | |
2259 |
1919 wydanie w walucie markowej, próba znaczka w barwie żółtoochrowej, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.87P2 Mi.91 |
| 80 PLN | |
2260 |
1919 wydanie w walucie markowej, arkuszowa niegumowana próba w barwie niebieskiej, gwarancja Falkowski. | Fi.87P7 |
| 60 PLN | |
2261 |
1919 wydanie w walucie markowej, próba znaczka za 15 fen. w kolorze ciemnoniebieskim, po prawej plamka, a na odwrocie fragment napisu ołówkiem, gwarancja Krawczyk. | Fi.88 P4 Mi.92 |
| 90 PLN | |
2262 |
1919 wydanie w walucie markowej, marginesowa parka ciętych znaczków za 15 fen., prawy z niekatalogowanym - ale opisanym w PZP pod numerem 64B, błędem na poz.42 "accent grace nad lewą cyfrą 5", gwarancja. | Fi.88A B Mi.92 |
| 90 PLN | |
2263 |
1919 wydanie w walucie markowej, 15 fen - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 28.VII z miejscowości Marki do Warszawy, znaczek skasowany prowizorycznym datownikiem odciśniętym dodatkowo obok; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.88B Mi.104 |
| 100 PLN | |
2264 |
1919 wydanie w walucie markowej, 15 fen - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 15.10 z Poznania do Wrocławia, karta firmowa "B.Abraham"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.88B Mi.104 |
| 40 PLN | |
2265 |
1919 wydanie w walucie markowej, parka znaczków za 15 fen. bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, przedwojenna sygnatura, ślad podlepki, gwarancja. | Fi.88B Mi.104x Uw |
| 60 PLN | |
2266 |
1919 ŻYCHLIN, znaczek z obiegu pocztowego unieważniony stemplem prowizorycznym Żychlina. | Fi.88B |
| 80 PLN | |
2267 |
1919 CEKÓW, pasek znaczków z obiegu pocztowego unieważniony stemplem prowizorycznym Cekowa. | Fi.88B |
| 100 PLN | |
2268 |
1919 CEKÓW, znaczki unieważnione stemplem prowizorycznym agencji pocztowej w Cekowie w kolorze czerwonoczarnym. | Fi.88B |
| 150 PLN | |
2269 |
1919 kartka do Kowla, stempel cenzury wojskowej w Kowlu "Cenzura wojskowa / w KOWLU / CENZOR II". | Fi.88B |
| 177 PLN SPRZEDANY | |
2270 |
1919 kartka z Mosiny do Niemiec. | Fi.88B |
| 40 PLN | |
2271 |
1919 ŁAPY, czworoblok unieważniony kasownikiem prowizoryczny z Łap. | Fi.88B |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
2272 |
1919 list firmowy Związku Pracowników Kolejowych z Warszawy do Anglii, stempel cenzury wojskowej z Warszawy. | Fi.88B, 90B |
| 50 PLN | |