Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
4562 |
1944 Majdanek - niemiecki obóz koncentracyjny, kartka dostarczona od więźnia przez PCK w Lublinie nadana 9.1.44 do Sanoka z informacją o otrzymaniu paczki, cenzura obozu nr 1 na odwrocie, kartka zagięta w połowie. | |
| 600 PLN | |
4563 |
1944 Ravensbrück - niemiecki obóz koncentracyjny dla kobiet, kartka wysłana 16.11.44 z Łowicza do obozu, na odwrocie rzadki stempel komendantury obozu, kartka zagięta w połowie, pomimo tego stan waloru na tle innych przesyłek z tego obozu jest bardzo dobry. | |
| 600 PLN | |
4564 |
1944 Gusen - niemiecki obóz koncentracyjny, listownik wysłany 4.6.44 z obozu do Krakowa, stempel cenzury obozowej, stempel "1x im Monat / Postempfang" informujący o doręczaniu korespondencji raz w miesiącu. | |
| 300 PLN | |
4565 |
1944 Gross Rosen - niemiecki obóz koncentracyjny, kartka z obozu nadana 1.12.44 do Tarnowa, dwa stemple cenzury obozowej, kartka złamana w połowie. | |
| 400 PLN | |
4566 |
1944 przekaz paczkowy z Lublina adresowany do obozu na Majdanku, na odwrocie stemple odbiorcze, gwarancja Schmutz. | |
| 300 PLN | |
4567 |
1945 roboty przymusowe w Niemczech, karta pocztowa wysłana 25.1 z fabryki cukru w Stavenhagen do niemieckiego obozu pracy Wessenberg, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Falkowski. | |
| 120 PLN | |
4568 |
1945 roboty przymusowe w Niemczech, karta pocztowa wysłana 8.1 z Berlina do Pruszkowa przez przymusowego pracownika firmy Butzke G.m.b.H. | |
| 80 PLN | |
4569 |
1945 Auschwitz - komplet 11 widokówek wydanych przez Państwowe Muzeum w Oświęcimiu przedstawiających fragmenty niemieckiego obozu koncentracyjnego, na froncie i na odwrocie opisy w czterech językach: polskim, rosyjskim, angielskim i francuskim; bardzo dobry stan zachowania (karta rozkładana z niewielkimi przebarwieniami); taki sam komplet sprzedano na aukcji w Niemczech za blisko 3000 złotych. | |
| 1 600 PLN | |
4570 |
1945 deportacje sowieckie ludności polskiej, składany list "trójkąt" wysłany 28 2 z miejscowości Wierchnieuralsk do Lwowa, znaczek skasowany datownikiem ВЕРХНЕУРАЛЬСК ЧЕЛЯБ.ОБЛ, na odwrocie stempelek cenzury sowieckiej 13371 i dwa lwowskie datowniki odbiorcze z 15 i 16 kwietnia; dobry stan zachowania. | |
| 120 PLN | |
4571 |
1946 Intyjski ITŁ (poprawczy obóz pracy) osiedle Inta w Autonomicznej Republice Komi, karta pocztowa z obozu wysłana 15.IV do Siedlec, stempelek cenzury polskiej 3273 dla korespondencji zagranicznej; więźniowie obozu pracowali przy eksploatacji złóż węgla i przy budowie elektrowni; na karcie w charakterze ilustracji wydrukowano tekst hymnu ZSRR, karta archiwizowana (minimalnie słabszy stan zachowania). | |
| 200 PLN | |
4572 |
1947 Auschwitz - komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, ostemplowanych pamiątkowo 14.6 w pierwszym dniu obiegu. | Fi.Cp97-98 |
| 50 PLN | |
4573 |
1947 Auschwitz - komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, czyste. | Fi.Cp97-98 |
| 80 PLN | |
4574 |
1955 Workuta - lotniczy list polecony, wysłany 29.5 przez zesłańców do Warszawy; w latach 1938-1960 w okolicach Workuty stworzono zespół kilkunastu łagrów (w okresie lat 50-tych nazywany "Workutłag"), więźniowie, wśród których były tysiące Polaków, stanowili praktycznie jedyną siłę roboczą miejscowej gospodarki, a zwłaszcza zagłębia węgla kamiennego; po wkroczeniu sowietów na tereny Polski zsyłano tam m.in. żołnierzy AK z obszaru Wileńszczyzny. | |
| 200 PLN | |
4575 |
1960 Muzeum w Oświęcimiu-Brzezince, karta czysta. | Fi.Cp186 |
| 20 PLN | |
4576 |
1965 Oświęcim, arkusik nalepek wydanych z okazji Wystawy Filatelistycznej zorganizowanej w XX-rocznicę wyzwolenia obozu. | |
| 40 PLN | |