Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
9929 |
1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen. "mały orzeł", dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, górna ramka znaku opłaty dwukrotnie przerwana (Fi.200.-); znaczki unieważnione poprzez kreślenie, ślady archiwizacji. | Fi.Ct8 |
| 120 PLN | |
9930 |
1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen "mały orzeł", na telegram wysłany 1/4 1921 z Warszawy do Sieradza dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, znaki opłaty unieważnione fioletowym jednowierszowym stemplem "Urząd Pocztowy Warszawa", na odwrocie wyliczenia porta, słabszy stan zachowania (całostka ukośnie złamana). | Fi.Ct8 |
| 60 PLN | |
9931 |
| 70 PLN | |
9932 |
1920 dowód nadania telegramu, pionowe złamanie. | Fi.Ct8 |
| 40 PLN | |
9933 |
1921 kartka z Włocławka do MSW w Warszawie. | Fi.Cp38 |
| 50 PLN | |
9934 |
1921 całostka do korespondencji krajowej. | Fi.Cp38 |
| 40 PLN | |
9935 |
1921 kartka z Trzebini do Niemiec. | Fi.Cp39! |
| 20 PLN | |
9936 |
1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, uszkodzona litera P w POCZTOWA, pęknięcia i przerwania w liniaturze kartki, egzemplarz kartki o większym formacie - z prawej strony szeroka nieobcięta krawędź; karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, egzemplarz kartki o większym formacie - z prawej strony szeroka nieobcięta krawędź; wysłana 11.VIII.21 z miejscowości Działoszyce do Krakowa; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp39I |
| 200 PLN | |
9937 |
1921-22 karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; wysłana 2.VI.1922 z miejscowości Czyżew; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp40I |
| 30 PLN | |
9938 |
1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk (Fi.100.-.) | Fi.Cp41 |
| 70 PLN | |
9939 |
| 20 PLN | |
9940 |
1922 pokwitowanie telegraficzne z Posady Olchowskiej. | Fi.Ct9b |
| 30 PLN | |
9941 |
1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, na telegram wysłany 5.VI, obliczenia wysokości opłaty. | Fi.Ct10a |
| 80 PLN | |
9942 |
1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, z miejscowości Posada Olchowska; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Ct10a |
| 80 PLN | |
9943 |
1923 pokwitowanie telegraficzne z Warszawy. | Fi.Ct10b |
| 60 PLN | |
9944 |
1925 kartka z Torunia 4.12.25 do Gdańska. | Fi.Cp42 |
| 10 PLN | |
9945 |
| 25 PLN | |
9946 |
| 500 PLN | |
9947 |
1931 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Tatry - Hala Gąsiennicowa; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp50E |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
9948 |
1931 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Warszawa - Łazienki, niewielkie rozdarcie na górze. | Fi.Cp50E |
| 60 PLN | |
9949 |
| 120 PLN SPRZEDANY | |
9950 |
| 120 PLN | |
9951 |
| 120 PLN SPRZEDANY | |
9952 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 22, sygnatura XI-1931 długości 41 mm, linie adresowe druk rotograwiurą. | Fi.Cp50IIc |
| 100 PLN | |
9953 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 25 - GNIEZNO, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w minimalnie słabszym stanie zachowania (karta w dwóch miejscach nadgięta). | Fi.Cp50Ia |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
9954 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 20, sygnatura VIII-1931. | Fi.Cp50Ia |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
9955 |
1932 kartka w sprawach żywnościowych z sygnaturą VII-1932. | Fi.Cp.53 |
| 20 PLN | |
9956 |
1932 druk w sprawach żywnościowych - wieśniaczka (Fi.60.-). | Fi.Cp54 |
| 50 PLN | |
9957 |
| 20 PLN | |
9958 |
1932 kartka w sprawach żywnościowych. | Fi.Cp54 |
| 30 PLN | |
9959 |
1932 druk w sprawach żywnościowych. | Fi.Cp54 |
| 40 PLN | |
9960 |
1932 karta widokowa bez znaku opłaty pocztowej z nadrukiem kasującym starą wartość "Cena 10 gr/Cena 15 gr.", ilustracja nr.10 - "Polska: Znaczek pocztowy ku uczczeniu Jerzego Waszyngtona". | |
| 80 PLN | |
9961 |
1933 wydanie prowizoryczne, karta nr.45 z czarnym nadrukiem nowej wartości wykonanym w PWPW (cyfra 0 o mniejszym świetle otworu, kreski cieńsze); karta o sygnaturze "P.Z.G.Nr.235-5.000.000-25"długości 35 mm wysłana 12.IV.1935 z urzędu Warszawa 2 do Krakowa, znak opłaty unieważniony wirnikiem propagandowym "POCZTA TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 ZŁ" (Myślicki 34 126). | Fi.Cp58IIa |
| 40 PLN | |
9962 |
1933 wydanie prowizoryczne, całostka z sygnaturą krótką. | Fi.Cp58IIa |
| 50 PLN | |
9963 |
1933 wydanie prowizoryczne, całostka z sygnaturą krótką. | Fi.Cp58Ia |
| 50 PLN | |
9964 |
| 35 PLN | |
9965 |
1934 wydanie przedrukowe, całostka z ilustracją 8 z obiegu pocztowego. | Fi.Cp63 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
9966 |
1934 wydanie przedrukowe, całostka z ilustracją 26 z obiegu pocztowego, dziurki po archiwizacji. | Fi.Cp63 |
| 60 PLN | |
9967 |
1935 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 19. | Fi.Cp68 |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
9968 |
1935 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 20. | Fi.Cp68 |
| 35 PLN SPRZEDANY | |