Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
7009 |
1950 groszy, miejscowy list z Wrocławia opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym. | Fi.527 Mi.665 |
| 15 PLN | |
7010 |
1950 groszy, list miejscowy z Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym. | Fi.527 Mi.665 |
| 15 PLN | |
7011 |
1950 groszy, list miejscowy z Szczecina opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 21 w kolorze fioletowym, brak klapy koperty. | Fi.527 Mi.665 |
| 40 PLN | |
7012 |
1950 groszy, kartka z Trzebini do Tuszowa opłacona znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym. | Fi.527 Mi.665 |
| 15 PLN | |
7013 |
1950 groszy, wycinek listu nadanego w ambulansie pocztowym na trasie Sulechów - Poznań, znaczki z nadrukiem typ 14 w barwie czerwonej. | Fi.527 Mi.665 |
| 20 PLN | |
7014 |
1950 groszy, list firmowy z Borzęcina do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3C w barwie czarnej. | Fi.527 Mi.665 |
| 50 PLN | |
7015 |
1950 groszy, list firmowy z Gliwic 20.11.50 do Warszawy, nadruki dyrekcyjne typ 3B w kolorze fioletowym. | Fi.527 Mi.665 |
| 20 PLN | |
7016 |
1950 groszy, list polecony z Katowic do Wrocławia opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym. | Fi.527, 530 Mi.665, 668 |
| 15 PLN | |
7017 |
1950 groszy, dwa czworobloki z nadrukiem groszy typ 24 w kolorze fioletowym i czerwonym. | Fi.527I Mi.665 |
| 30 PLN | |
7018 |
1950 "groszy - lokalny", Piła 2, znaczki za 15 zł Plan 6-letni czworoblok z wyraźnymi fioletowymi nadrukami typu 41 na liście wysłanym 21.12 do Warszawy, znaczki skasowane jednoobrączkowym datownikiem PIŁA 2 z wyróżnikiem "*aa*"; dodatkowo ładnie odciśnięty stempel propagandowy: "Żądamy zakazu broni atomowej ..."; koperta firmowa "PAŃSTWOWE POZNAŃSKIE ZAKŁADY GRAFICZNE ODDZIAŁ W PILE"; całości ofrankowane znaczkami z nadrukami lokalnymi, nawet te najpopularniejsze, należą do bardzo rzadkich; dobry stan zachowania (na odwrocie niewielki ubytek narożnika). | Fi.527I Mi.665 |
| 2 000 PLN | |
7019 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem w typie 7 jednym z czterech najrzadszych typów dyrekcyjnych, frankatura wielokrotna - ekspresowy list polecony wysłany z Łodzi 8.II.51 do Warszawy, gwarancja. | Fi.527I Mi.665 |
| 1 200 PLN | |
7020 |
1950 Plan 6-letni, obie odmiany znaczka, czyste. | Fi.527I-II Mi.562a-b |
| 30 PLN | |
7021 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 26, list wysłany 6.I.1951 z Wrocławia do Warszawy. | Fi.527II Mi.665 |
| 20 PLN | |
7022 |
1950 Plan 6-letni, makulaturowa parka z silnie przesuniętą w pionie perforacją. | Fi.527MK Mi.562 |
| 450 PLN | |
7023 |
1950 Plan 6-letni, parka z silnym abklaczem, ukośne złamanie (makulatura), gwarancja. | Fi.527MK Mi.562 |
| 250 PLN | |
7024 |
1950 Plan 6-letni, cięta makulaturowa parka z niedodrukiem obrazku znaczka i silnym abklaczem na odwrocie, gwarancja na froncie znaczka i fotoatest. | Fi.527MK2 Mi.562 |
| 800 PLN | |
7025 |
1950 25. rocznica stracenia Wł.Hibnera, Wł.Kniewskiego i H.Rutkowskiego, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca Ok.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czysty, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.528 Mi.563 |
| 50 PLN | |
7026 |
1950 25. rocznica stracenia Wł.Hibnera, Wł.Kniewskiego i H.Rutkowskiego, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca Ok.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czerwony nadruk "groszy" typu 21, czysty, dobry stan zachowania. | Fi.528 Mi.666 |
| 80 PLN | |
7027 |
1950 "groszy" typ 5 - wyjątkowo rzadko spotykane z nadrukiem znaczki (wg.PZP grupa C) Hibner-Kniewski-Rutkowski na liście miejscowym opłaconym według taryfy zamiejscowej nadanym 28.11 w Łodzi, poczta unieważniła tylko 2 znaczki (zgodnie z taryfą); całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.528 Mi.666 |
| 100 PLN | |
7028 |
1950 groszy nadruk lokalny Wielka Wieś, parka znaczków z nadrukiem groszy typ 27B w barwie czerwonej, gwarancja Czwiertnia. | Fi.529 Mi.667 |
| 100 PLN | |
7029 |
1950 groszy nadruk lokalny Piła, znaczek z nadrukiem groszy typ 41 w barwie czerwonej, gwarancja Czwiertnia. | Fi.529 Mi.667 |
| 50 PLN | |
7030 |
1950 II Światowy Kongres Pokoju w Warszawie, seria 3 znaczków, w tym obydwa typy znaczka za 45 gr, czyste. | Fi.530, 531 I-II Mi.668-69 |
| 40 PLN | |
7031 |
1950 "II ŚWIATOWY KONGRES OBROŃCÓW POKOJU" z wyróżnikiem "***" Warszawa 1, seria znaczków na specjalnej kopercie ostemplowana okolicznościowo 18.11 - koperta maksimum; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 50 088). | Fi.530, 531II Mi.668-69 |
| 40 PLN | |
7032 |
1950 II Światowy Kongres Pokoju w Warszawie, znaczek z podwójnym moletowaniem litery W w ŚWIATOWY. | Fi.530B1 |
| 30 PLN | |
7033 |
1950 "groszy" znaczki w nowej walucie za 45 gr przedrukowane omyłkowo nadrukiem typu 4, frankatura wielokrotna na liście poleconym wysłanym 15.12 z miejscowości Suchowola k.Radzynia Podlaskiego do Warszawy; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania (patrz Polskie Znaki Pocztowe t.II s.439); gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.531I Mi.669 |
| 250 PLN | |
7034 |
1950 Światowy Kongres Pokoju, znaczek za 45 gr. typu II z podwójnym moletowaniem liter W, Y i K, gwarancja. | Fi.531II B1 Mi.669 |
| 40 PLN | |
7035 |
1950 100. rocznica śmierci generała Józefa Bema, odmiany papieru. | Fi.532 Mi.670 |
| 30 PLN | |
7036 |
1950 100. rocznica śmierci generała Józefa Bema, wzór znaczka za 45 gr. z odpowiednim stempelkiem i adnotacjami na odwrocie; stosowanie przedwojennej maszyny perforacyjnej z napisem WZÓR po wojnie zarzucono i powrócono do stempelków (jw), sporadycznie zastosowana ją kilka razy po 1954 roku, lekkie zagniecenia pokazano na skanie, na życzenie atest eksperta PZF. | Fi.532 WZÓR Mi.670 |
| 500 PLN | |
7037 |
1950 Bolesław Bierut, znaczek z pustopolem na lewym marginesie. | Fi.533 Mi.671 |
| 15 PLN | |
7038 |
1950 Bolesław Bierut, parka z pustopolem. | Fi.533 Mi.671 |
| 15 PLN | |
7039 |
1950 Bolesław Bierut, seria w parkach z pustopolami na lewym marginesie. | Fi.533-40 Mi.671-8 |
| 300 PLN | |
7040 |
1950 Bolesław Bierut, znaczek za 10 gr ze znacznie przesuniętą perforacją, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.534 Mi.669 |
| 50 PLN | |
7041 |
1950 Bolesław Bierut, znaczek z pustopolem na lewym marginesie. | Fi.534 Mi.672 |
| 15 PLN | |
7042 |
| 15 PLN | |
7043 |
1950 Bolesław Bierut, parka z pustopolem. | Fi.534 Mi.672 |
| 15 PLN | |
7044 |
1950 Bolesław Bierut, znaczek makulaturowy bez gumy z silnie przesuniętą perforacją. | Fi.535 Mi.673 |
| 20 PLN | |
7045 |
1950 Bolesław Bierut, znaczek z pustopolem. | Fi.535 Mi.673 |
| 15 PLN | |
7046 |
1950 Bolesław Bierut, znaczek z częściowym abklaczem na odwrocie. | Fi.535 Mi.673 |
| 80 PLN | |
7047 |
1950 Bolesław Bierut, znaczek z obiegu z silnie przesuniętą perforacją. | Fi.535 Mi.673 |
| 25 PLN | |
7048 |
| 15 PLN | |