Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
5529 |
1944 K.R.N., kompletny arkusz przedrukowany dwukrotnie formą przedrukową obejmującą 50 nadruków, błędy katalogowe po dwa w arkuszu, arkusz w doskonałym stanie złożony w połowie, wartość według katalogu Fischer 1.800,- zł. | Fi.344 ark. Mi.386 |
| 900 PLN | |
5530 |
1944 K.R.N. - FDC, polecona miejscowa kartka z Lublina wysłana w pierwszym dniu obiegu 31.12.44 znaczka z nadrukiem "KRN", ręcznie pisana erka, na odwrocie doklejony dowód nadania, stempel cenzury wojskowej nr 8, opłata 25 gr powyżej wymaganej taryfy pocztowej, przesyłka o charakterze filatelistycznym. | Fi.344, 342, Cp89 |
| 400 PLN SPRZEDANY | |
5531 |
1944 K.R.N., parka znaczków; lewy z błędem "uszkodzone cyfry i litery", prawy z błędem "uszkodzona kropka po N", gwarancja i oznaczenie. | Fi.344B1, B2 |
| 70 PLN | |
5532 |
1944 K.R.N., znaczek z poz. 53 z błędem "wcięcie w górnej cyfrze 9", gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.344B3 Mi.386 |
| 30 PLN | |
5533 |
1944 K.R.N., znaczek z poz. 4 z błędem "wcięcie w górnej cyfrze 9", gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.344B4 Mi.386 |
| 30 PLN | |
5534 |
1944 K.R.N., parka znaczków z poz. 56-57, lewy znaczek z błędem "przerwana lewa kreska" z prawej z błędem "wcięcie w górnej cyfrze 9", gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.344B5, B6 Mi.386 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
5535 |
1944 K.R.N., parka znaczków z poz. 11-12, lewy znaczek z błędem "przerwana cyfra 3 i uszkodzona cyfra 9" z prawej z błędem "wcięcie w górnej cyfrze 9", gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.344B7, B8 Mi.386 |
| 60 PLN | |
5536 |
1944 K.R.N., znaczek z poz. 66 z błędem "uszkodzone cyfry 1, 9, 3 i 4", gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.344B10 Mi.386 |
| 30 PLN | |
5537 |
1944 K.R.N., znaczek z poz. 68 z błędem "uszkodzona cyfra 1 i z nominału", gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.344B11 Mi.386 |
| 30 PLN | |
5538 |
1944 K.R.N., parka znaczków z poz. 24-25, prawy znaczek z błędem "wcięcie w cyfrze 1", gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.344B13 Mi.386 |
| 40 PLN | |
5539 |
1944 K.R.N., znaczek z poz. 76 z błędem "uszkodzone 1 zł i cyfra 9", gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.344B14 Mi.386 |
| 30 PLN | |
5540 |
1944 K.R.N., znaczek z poz. 79 z błędem "uszkodzone N", gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.344B15 Mi.386 |
| 30 PLN | |
5541 |
1944 K.R.N., znaczek z poz. 81 z błędem "uszkodzona w górna cyfra 9", gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.344B16 Mi.386 |
| 133 PLN SPRZEDANY | |
5542 |
1944 K.R.N., znaczek z poz. 89 z błędem "uszkodzona litera N", gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.344B18 Mi.386 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
5543 |
1944 K.R.N., znaczek z przesuniętym nadrukiem bez nominału, gwarancja Walocha. | Fi.344MK Mi.386 |
| 200 PLN | |
5544 |
1944 K.R.N., znaczek z poz. 23 z przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.344MK Mi.386 |
| 150 PLN | |
5545 |
1944 K.R.N., znaczek z poz. 99 z przesuniętym w pionie nadrukiem - brak nominału, gwarancja i oznaczenie Krawcyzk. | Fi.344MK Mi.386 |
| 180 PLN | |
5546 |
1944 K.R.N., znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem, gwarancja Jungjohann, Wiatrowski. | Fi.344MK Mi.386 |
| 40 PLN | |
5547 |
1944 K.R.N., parka znaczków z przesuniętym w pionie nadrukiem, dolny znaczek prawie bez nominału. | Fi.344MK Mi.386 |
| 35 PLN | |
5548 |
1944 K.R.N., znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.344No Mi.386K |
| 3 000 PLN | |
5549 |
1944 K.R.N., znaczek z nadrukiem podwójnym z poz. 90, gwarancja Perzyński, Krawczyk. | Fi.344Np Mi.386DD |
| 2 400 PLN | |
5550 |
1944 P.K.W.N.. WIII, poz. 82, znaczek z nadrukiem szczątkowym - druk niewielką ilością farby, gwarancja i opis Walocha. | Fi.345 Mi.387 |
| 65 PLN | |
5551 |
1944 P.K.W.N., znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja Walocha. | Fi.345 |
| 25 PLN | |
5552 |
1944 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym z poz.46 "połączone T i A w POCZTA", gwarancja i opis. | Fi.345 B Mi.387 |
| 40 PLN | |
5553 |
1944 P.K.W.N., kasowany znaczek za 2 zł./25 gr. z błędem znaczka podstawowego z II walca "lekki druk podwójny" (opisano w PZP str.300 dolny akapit), gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.345 B Mi.387 |
| 100 PLN | |
5554 |
1944 P.K.W.N., czworoblok znaczków za 2 zł./25 gr. z obróconym nadrukiem i nowymi nominałami na dole (Fi.600.-), dodatkowo w obu prawych znaczkach lewe kreski wyraźnie cieńsze niż prawe - to cecha znaczków z 4 i 9 szeregu, gwarancja. | Fi.345 MK Mi.387 |
| 700 PLN | |
5555 |
1944 P.K.W.N., parka znaczków z poz. 69-70, prawy znaczek z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.345B4 Mi.387 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
5556 |
1944 P.K.W.N., znaczek z poz. 25 z błędem "przerwana prawa kreska", gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.345B5 Mi.387 |
| 133 PLN SPRZEDANY | |
5557 |
1944 P.K.W.N., znaczek z poz. 40 z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.345B6 Mi.387 |
| 127 PLN SPRZEDANY | |
5558 |
1944 P.K.W.N., znaczek z poz. 45 z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.345B7 Mi.387 |
| 133 PLN SPRZEDANY | |
5559 |
1944 P.K.W.N., parka znaczków z poz. 45-55 z przesuniętymi względem siebie nadrukami z górnej i dolnej części arkusza, górny znaczek błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.345B7 Mi.387 |
| 60 PLN | |
5560 |
1944 P.K.W.N., znaczek z poz. 16 z nadrukiem przesuniętym we pionie, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.345MK Mi.387 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
5561 |
1944 P.K.W.N., znaczek z poz. 48 z nadrukiem przesuniętym we pionie, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.345MK Mi.387 |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
5562 |
1944 P.K.W.N., znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.345No Mi.387K |
| 3 000 PLN | |
5563 |
1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja i opis Więcław. | Fi.346 Mi.388 |
| 55 PLN | |
5564 |
1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem. Normalny nadruk przesunięty do góry, na dole już widać przesunięty nadruk ze znaczka poniżej. Lekkie zdwojenie druku znaczka podstawowego - np. dolna belka. | Fi.346 Mi.388 |
| 75 PLN | |
5565 |
| 90 PLN | |
5566 |
1944 R.T.R.P., pasek znaczków z lekko ukośnym nadrukiem. | Fi.346 Mi.388 |
| 100 PLN | |
5567 |
1944 R.T.R.P., list polecony z Lublina 24.1.45 do Leżajska, znaczek z przesuniętym w górę nadrukiem, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 14, gwarancja Schmutz. | Fi.346 Mi.388 |
| 600 PLN | |
5568 |
1944 R.T.R.P., list polecony z Rozwadowa 4.5.45 do Rzeszowa, znaczek unieważniony przedwojennym kasownikiem Rozwadowa, prowizoryczna erka, list przekierowano do Czudec, a następnie niedoręczony zwrócono do nadawcy, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 273, ciekawy dekoracyjny obieg, koperta rozcięta i lekko przycięta do ekspozycji, gwarancja Walocha. | Fi.346 Mi.388 |
| 750 PLN | |