Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
6449 |
1947 lotniczy list polecony z Lublina do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stemple odbiorcze. | Fi.400 |
| 60 PLN | |
6450 |
1947 lotniczy list polecony z Warszawy do Szwecji, na odwrocie stempel kontroli dewizowej. | Fi.400 |
| 50 PLN | |
6451 |
1947 lotniczy list polecony z Ełku do Stanów Zjednoczonych, stempel kontroli dewizowej i stemple odbiorcze. | Fi.400, 427B |
| 80 PLN | |
6452 |
1947 lotniczy list polecony z Krakowa do Wielkiej Brytanii. | Fi.400, 437 |
| 90 PLN | |
6453 |
1947 lotniczy list polecony z Łodzi do Argentyny. | Fi.400, 440 |
| 50 PLN | |
6454 |
1947 list polecony z agencji pocztowej Grunwald pole bitwy do Gdańska, erka przystawiono w urzędzie nadrzędnym w Ostródzie, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.408a |
| 500 PLN | |
6455 |
1947 Będzin, list polecony z Połczyna Zdroju do Warszawy, znaczki z prywatnym ząbkowaniem nie wymienione w PZP z tej miejscowości, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja. | Fi.408b Mi.441b |
| 300 PLN | |
6456 |
1947 list polecony z Jarosławia do Przemyśla, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.408b Mi.441b |
| 60 PLN | |
6457 |
1947 zamek w Lanckoronie, list polecony z Poznania do Warszawy, znaczek z prywatnym ząbkowaniem, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja. | Fi.410 Mi.443 |
| 200 PLN | |
6458 |
| 35 PLN | |
6459 |
1947 otwarcie Sejmu Ustawodawczego, znaczek z abklaczem nadruku na stronie gumowanej. | Fi.416 Mi.451 |
| 45 PLN | |
6460 |
1947 otwarcie Sejmu Ustawodawczego. | Fi.416 Mi.451 |
| 15 PLN | |
6461 |
1947 Sejm Ustawodawczy, wydanie przedrukowe, znaczek za 3+7 zł. z abklatschem. | Fi.416 Mi.451 |
| 40 PLN | |
6462 |
1947 rocznik znaczków czystych (Fi.396.-). | Fi.416-43 Mi.451-78 |
| 440 PLN | |
6463 |
1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, czworoblok znaczków z poz. 75/86, dolny prawy znaczek z błędem "kreska pod nominałem", gwarancja i opis Walocha. | Fi.417B4 Mi.452 |
| 60 PLN | |
6464 |
1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek makulaturowy z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja i oznaczenie MK Walocha. | Fi.417MK Mi.452 |
| 80 PLN | |
6465 |
1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek z silnie przesuniętym w poziomie nadrukiem, druk małą ilością farby, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.417MK Mi.452 |
| 100 PLN | |
6466 |
1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek ze zdwojonym drukiem znaczka podstawowego, gwarancja i oznaczenie MK Walocha. | Fi.417MK Mi.452 |
| 100 PLN | |
6467 |
1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek z nadrukiem odwróconym z nadużytej formy stemplowany na kartce kasownikiem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu. | Fi.417NoFFi FDC Mi.452K FALSE |
| 400 PLN | |
6468 |
| 600 PLN | |
6469 |
1947 wydanie przedrukowe, parka z przesuniętym w pionie nadrukiem, gwarancja i opis Wysocki. | Fi.418 Mi.454 |
| 150 PLN | |
6470 |
1947 NAJRZADSZY NADRUK ODWRÓCONY POLSKI LUDOWEJ, marginesowy czworoblok znaczków za 5/6 zł. z odwróconym nadrukiem w kolorze karminowoczerwonym z "abklatschem" na odwrocie: nadruki są przesunięte, pochodzą z 67/78 pozycji w arkuszu, dodatkowo na marginesie odbite są nadruki z 87 i 88 pozycji; znaczki podstawowe pochodzą z 3/14 pozycji nakładu N.I.W.III.; znanych jest nieco ponad dziesięć egzemplarzy takich znaczków, ich wycena katalogowa (Fi. 25000,- za sztukę) wydaje się z pozoru wysoka, ale lepiej znanych Trauguttów z podwójnym nadrukiem jest więcej - opisano około dwudziestu sztuk z 30-znaczkowego arkusza, a wycenione są trzy razy wyżej (Fi.75000.- za znaczek); piękny czworoblok zachowany w dobrym stanie, ma całą prawdziwą i nienaruszoną gumę, bez podlepek ani ich śladów, po aukcji będzie możliwe zakupienie parki znaczków z tego czworobloku, nowy fotoatest Schmutz. | Fi.418c No Mi.454 |
| 90 000 PLN | |
6471 |
| 380 PLN | |
6472 |
1947 wydanie przedrukowe, znaczek cięty, gwarancja Schmutz. | Fi.418nz Mi.454U |
| 200 PLN | |
6473 |
1947 wydanie przedrukowe, cięty czworoblok, gwarancja Perzyński. | Fi.418nz Mi.454U |
| 800 PLN | |
6474 |
1947 wydanie przedrukowe, znaczek cięty, gwarancja. | Fi.418nz Mi.454U |
| 180 PLN | |
6475 |
| 900 PLN | |
6476 |
| 900 PLN | |
6477 |
1947 Emil Zegadłowicz, narożnikowa parka z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.419 Mi.453 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
6478 |
1947 Emil Zegadłowicz, oryginalnie kasowany w U.P.WARSZAWA znaczek za 5+15 zł., znaczki z tak wysoką dopłatą niezmiernie rzadko były używane pocztowo, gwarancja. | Fi.419 Mi.453 |
| 70 PLN | |
6479 |
1947 Emil Zegadłowicz, czworoblok. | Fi.419 Mi.453 |
| 15 PLN | |
6480 |
1947 Emil Zegadłowicz, znaczek o ząbkowaniu ZL10¾ z błędem na poz.46 "kropka nad lasem"; czyste bardzo dobry stan zachowania gwarancja i opis. | Fi.419 B1 Mi.453 |
| 60 PLN | |
6481 |
1947 kultura polska, znaczek z błędem "PÓLSKA", gwarancja i opis Walocha. | Fi.420A B6 Mi.455B |
| 40 PLN | |
6482 |
1947 kultura polska, czworoblok z przesuniętą perforacją pionową na krawędź obrazka. | Fi.420B Mi.455A |
| 25 PLN | |
6483 |
1947 kultura polska, znaczek z znaczek z częściowym brakiem perforacji poziomej z obiegu pocztowego. | Fi.420B MK Mi.455A |
| 20 PLN | |
6484 |
1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.421A |
| 30 PLN | |
6485 |
| 25 PLN | |
6486 |
| 10 PLN | |
6487 |
1947 kultura polska, pasek marginesowy. | Fi.421B Mi.456A |
| 10 PLN | |
6488 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.421B Mi.456A |
| 15 PLN | |