Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
---|---|---|---|---|---|
3852 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. w rzadkim kolorze jasnobrunatnym - wzór "Ślązaczka kobieta" projektu Prof.J.Bukowskiegoprojektu Prof.J.Bukowskiego - odmiana II - znak diakrytyczny Ą tylko na barwnym tle, a kreskowanie na rękawie po prawej w postaci czterech kreseczek, na papierze białym kredowanym grubym, pochodzi z sześcioznaczkowego arkusika zawierającego próby znaczków o różnych nominałach 2, 3, 5, 15, 25 i 50, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.VIIIx2 |
| 480 PLN | |
3853 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, narożna parka nie wprowadzonych do obiegu nieco rzadszych znaczków opłaty za 25 hal. w kolorze błękitnoniebieskim na papierze białym gładkim średnim - wzór herb Śląska Cieszyńskiego odmiana I z pełną ramką pod literą L słowa PLEBISCYT projektu Prof.J.Bukowskiego; na szerokim marginesie stempel zakładu przygotowywującego klisze do druku. | Fi.VIx1 |
| 1 000 PLN | |
3854 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu marginesowy znaczek opłaty za 25 hal. w barwie błękitnoniebieskiej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" projektu prof. J.Bukowskiego, ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.VIx1 |
| 140 PLN | |
3855 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 200 hal. w kolorze szarofioletowym - wzór "Rolnik" odmiana II z kreskowanym tłem pod napisami, projektu Prof.J.Czajkowskiego, na papierze białym gładkim średnim, zachowany w pięknym stanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.Xx1 |
| 270 PLN SPRZEDANY | |
3856 |
1920 Górny Śląsk, niemiecki nadruk - dywersyjne całkowite fałszerstwo propagandowe znaczków polskich, znaczek z "abklatchem". | |
| 200 PLN | |
3857 |
1920 niemieckie wydanie dywersyjne z okresu plebiscytu na Górnym Śląsku - nadruki propagandowe na sfałszowanych polskich znaczkach. | |
| 200 PLN | |
3858 |
1920 niemieckie wydanie dywersyjne z okresu plebiscytu na Górnym Śląsku - nadruki propagandowe na sfałszowanych polskich znaczkach. | |
| 220 PLN SPRZEDANY | |
3859 |
1920 niemieckie wydanie dywersyjne z okresu plebiscytu na Górnym Śląsku - nadruki propagandowe na sfałszowanych polskich znaczkach. | |
| 400 PLN | |
3860 |
1921 Górny Śląsk, "Poczta Zielona", komplet znaczków ciętych i ząbkowanych. | Fi.1-2A, B |
| 300 PLN | |
3861 |
1921 Górny Śląsk, "Poczta Zielona" - Orzeł, komplet znaczków ciętych i ząbkowanych na pierwszej podlepce i bardzo rzadkie znaczki kasowane na wycinku (Fi.2300.-). To wydanie kontrowersyjne, a dyskusje o nim trwają od blisko stu lat. Według mjr.Ludygi-Laskowskiego Poczty Zielonej nie było, a Związek byłych Powstańców Górnośląskich, którego pracownik sprzedawał te znaczki w 1922 roku, nigdy ich nie posiadał. Według innego świadka O.Smoleńskiego nie były to znaczki Poczty Polowej lub Powstańczej, a jedynie dowody na pokwitowanie opłat uiszczanych za przenoszenie listów przez "zieloną granicę" pomiędzy Sosnowcem a Szopienicami. To może być prawdą, bo zgodnie z regulaminem powstańczej służby pocztowej & 9 i 10 poczta konspiracyjna miała przenosić listy wojskowych bezpłatnie, a cywilów za opłatą 10 f. Stąd dziwny dwuczęściowy wzór. Na listy wojskowych miała być nalepiana górna część znaczka, a dół miano zatrzymywać dla celów rozliczeniowych. Był moment, że znaczki kasowane (seria ząbkowana 6000 Mk.) i wątpliwe listy (15000 Mk.) były bardzo wysoko wyceniane w Niemczech i osiągały tam astronomiczne ceny, ale brak listów, których autentyczność da się rzetelnie potwierdzić sprawił, że obecnie rozsądek powrócił. Całość na karcie wystawowej bardzo znanego zbieracza poczt wojskowych i publicysty zachowana w bardzo ładnym stanie, jedynie papier wycinka nosi ślady "trudnych przejść". | Fi.1-2AB Mi.1-2AB |
| 4 000 PLN | |
3862 |
1921 Górny Śląsk - Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, cięta seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Fi.760.-, Mi.500 euro). | Fi.1-7A Mi.1-7B |
| 650 PLN | |
3863 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, cięta seria skasowana 17.6 na wycinkach w miejscowości Szopienice datownikiem niemieckim SCHOPPINITZ (KR.KATTOWITZ) (Fi.820.-), rzadka jako kasowana seria w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.1-7A Mi.1-7B |
| 800 PLN | |
3864 |
1921 Górny Śląsk - Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, ząbkowana seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Fi.2520.-, Mi.1400 euro), większość sygnowana Białkowski. | Fi.1-7B Mi.1-7A |
| 2 000 PLN | |
3865 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, seria ząbkowana z pełną oryginalną gumą. | Fi.1-7B |
| 1 000 PLN | |
3866 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty. | Fi.2A |
| 30 PLN | |
3867 |
1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty, gwarancja Walocha. | Fi.2A |
| 60 PLN | |
3868 |
1921 Górny Śląsk - Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty. | Fi.3A |
| 45 PLN | |
3869 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty. | Fi.4A |
| 25 PLN | |
3870 |
1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, narożny ośmioblok znaczków za 40 fen z nieznanym dotąd na poz.3 błędem "odwrócone y zamiast F w oznaczeniu nominału z prawej strony", do tej pory na tej wartości błąd katalogowano na poz.31, na innych wartościach na poz.12, 14, 19, 21 i 24, czyste bez podlepki (Fi.1590.-, Mi.415 euro); gwarancja. | Fi.4A B1 Mi.4I |
| 1 200 PLN | |
3871 |
1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty w odmiennej barwie, gwarancja i opis Walocha. | Fi.5A MK |
| 400 PLN | |
3872 |
1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, pionowa parka znaczków za 60 fen. z dwoma błędami na poz.24 "odwrócone y zamiast F w oznaczeniu nominału z prawej strony" (Michel 150 euro) i na poz.34 "ptaszek (komma) zamiast kropki po F" (Michel -.-), w Fischerze ostatnio skatalogowane choć niezbyt dokładnie po 750.-, czyste bez podlepki (w kilku miejscach minimalne zmatowienia gumy); gwarancja. | Fi.6A B1+B2 Mi.6B I+III |
| 1 500 PLN | |
3873 |
1921 Górny Śląsk, list z Gliwic do Neustadt opłacony parką znaczków wydania przedrukowego. | Fi.11 |
| 40 PLN | |
3874 |
1921 Górny Śląsk - ORNONTOWITZ - Ornontowice, datownik typu B (dawniej typ I), czytelnie odciśnięty 21/10 na parce znaczków za 5 fen, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie polskiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.15 |
| 100 PLN | |
3875 |
1921 kartka z Raciborza 31.12.21 do Berlina ofrankowana wydaniem plebiscytowym, dziurki po archiwizacji. | Fi.16 |
| 50 PLN | |
3876 |
1921 Górny Śląsk, niemiecka karta propagandowa "Die alte Heimat" wysłana z Bytomia 20.3 - w dniu Plebiscytu. | Fi.16, 18 |
| 150 PLN | |
3877 |
1921 Górny Śląsk, wydanie definitywne Komisji Rządzącej, 10 + 30 fen - frankatura dwukolorowa, list wysłany 24.1 do Minden z miejscowości Carlsruhe - Pokój, która w wyniku plebiscytu przyznana została stronie niemieckiej, niewielkie przebarwienia. | Fi.16, 20 |
| 80 PLN | |
3878 |
1921 Górny Śląsk, kartka z Sassnitz do Oderberg, kartka użyte do korespondencji wewnątrz Niemiec z dodatkowo użytym znaczkiem plebiscytowym, osobliwe. | Fi.20 |
| 150 PLN | |
3879 |
1921 Górny Śląsk - ZELLIN (OBERSCHL.) - Zielina, datownik typu H (dawniej typ V), bardzo ładnie odciśnięty 20.03 - w dniu plebiscytu! na znaczku za 30 fen, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.20 |
| 40 PLN | |
3880 |
1921 kartka z Gliwic do Niemiec. | Fi.22, 23, 24, Cp4 |
| 40 PLN | |
3881 |
1921 Górny Śląsk, wydanie okolicznościowe z okazji plebiscytu, seria pięknie kasowanych znaczków (Fi.1500.-) na wycinkach, gwarancja Schmutz. | Fi.30-40 |
| 1 500 PLN | |
3882 |
1921 Górny Śląsk, seria wydania okolicznościowego z okazji plebiscytu, seria na wycinkach, znaczki do wycinków przyklejone podlepkami, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.30-40 |
| 1 200 PLN | |
3883 |
1921 Górny Śląsk, wydanie przedrukowe, seria kasowana (Fi.100.-). | Fi.41-43 |
| 80 PLN | |
3884 |
1921 Górny Śląsk, wydanie przedrukowe, parka kasowanych znaczków za 20 Mk./80 Pf. w kolorze pomarańczowożółtym z międzypolem pomiędzy znaczkami (Fi 800.-). | Fi.43a |
| 800 PLN | |
3885 |
1921 kartka z Leobschutz (Głubczyce) 20.3.21 do Niemiec. | Fi.Cp3, 15, 17 |
| 60 PLN | |
3886 |
1921 znaczki tak zwanej zielonej poczty o charakterze prywatnym, seria cięta. | |
| 160 PLN | |
3887 |
1922 Górny Śląsk, list firmowy z Raciborza nadany 27.6.22 do Berlina. | Fi.15, 17 |
| 50 PLN | |
3888 |
1922 Górny Śląsk, znaczki stemplowane na liście z Opola. | Fi.16, 20, 2aa, 25b |
| 50 PLN | |
3889 |
1922 Górny Śląsk - LUGNIAN - Łubniany, datownik typu B (dawniej typ I), ładnie odciśnięty 18 1 na znaczku za 1 Mk, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.26 |
| 80 PLN | |
3890 |
1922 Górny Śląsk - JELLOWA (KR.OPPELN) - Jełowa, datownik typu C (dawniej typ III), czytelnie odciśnięty 1 2 na znaczku za 1 Mk, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.26 |
| 40 PLN | |
3891 |
1922 Górny Śląsk - GEORGENBERG (OBERSCHL.) - Miasteczko Śląskie, datownik typu C (dawniej typ III), ładnie odciśnięty 19 6 na znaczku za 2 Mk, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie polskiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.27 |
| 40 PLN | |