Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
44118 |
1927 odsłonięcie pomnika Fryderyka Chopina w warszawie, znaczek w barwie niebieskiej, gwarancja i oznaczenie. | Fi.225d Mi.244 |
| 105 PLN SPRZEDANY | |
44119 |
1927 odsłonięcie pomnika Fryderyka Chopina, znaczek za 40 gr. w kolorze ciemnoniebieskim, piękny stan zachowania, gwarancja i opis. | Fi.225e Mi.244 |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
44120 |
1927 60 rocznica urodzin Marsz.Józefa Piłsudskiego, pionowa parka prób znaczka za 20 gr. w nietypowym kolorze ciemnokarminowym na cienkim białym papierze, bez perforacji i niegumowana tak jak ją wydano, lekko poziomo kreślona czerwoną i niebieską kredką, sygnowana I.B.M., gwarancja Rachmanow. | Fi.226 P Mi.245 |
| 1 600 PLN | |
44121 |
1927 znaczek z dziurkowaniem firmowym "N & Cº" skasowany 24.10.27 w Bielsku. | Fi.227 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
44122 |
1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, seria kasowana (Fi.55.-). | Fi.228-29 Mi.247-48 |
| 40 PLN | |
44123 |
1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, znaczek bez poddruku, niezwykle rzadkie, gwarancja Kalinowski, fotoatest Walocha. Przy zakupie pojedynczego znaczka zostanie zrobiony osobny fotoatest. | Fi.228MK1 Mi.247 |
| 8 000 PLN | |
44124 |
1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, marginesowy znaczek cięty, lekkie złamanie widocznie na stronie gumowanej, gwarancja Gryżewski, Kalinowski, fotoatest Walocha. | Fi.228nz Mi.247U |
| 3 000 PLN | |
44125 |
1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, znaczek bez poddruku, niezwykle rzadkie, gwarancja Kalinowski, fotoatest Walocha. Przy zakupie pojedynczego znaczka zostanie zrobiony osobny fotoatest. | Fi.229MK1 Mi.248 |
| 6 000 PLN | |
44126 |
1927 IV Międzynarodowy Kongres Medycyny i Farmacji Wojskowej w Warszawie, seria znaczków ciętych, fotoatest Walisch. | Fi.230-2nz Mi.249-51U |
| 12 000 PLN | |
44127 |
1927 IV Międzynarodowy Kongres Medycyny i Farmacji Wojskowej, seria kasowana. | Fi.230-32 Mi.249-51 |
| 30 PLN | |
44128 |
1927 złożenie prochów Juliusza Słowackiego w katedrze Wawelskiej, multyfrankatura na firmowym liście poleconym z Krakowa do Niemiec, na odwrocie stempel niemieckiego ambulansu pocztowego na trasie Bytom - Wrocław i stemple odbiorcze. | Fi.233 |
| 120 PLN | |
44129 |
1928 polecony list zleceniowy z Ozorkowa do Mławy, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.193, 208 Mi.212, 236 |
| 80 PLN | |
44130 |
1928 ekspresowy list polecony z Katowic do Gniezna, bardzo rzadki kasownik i erka "KATOWICE (DWORZEC)", doskonały stan zachowania, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.193, 226, 234 Mi.212, 245, 253 |
| 900 PLN | |
44131 |
1928 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Sumina - Katowice nr 272. | Fi.208, 209 |
| 60 PLN | |
44132 |
1928 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Sumina - Katowice nr 271. | Fi.208, Cp43 |
| 80 PLN | |
44133 |
1928 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie poznań - Kraków nr 46. | Fi.208, Cp43I |
| 60 PLN | |
44134 |
1928 kartka z Tarnowa do 5. Okręgowego Szefostwa Intendentury w Krakowie, pieczęć rejestracyjna korespondencji intendentury. | Fi.208, Cp43I |
| 50 PLN | |
44135 |
1928 "IV MIĘDZYNARODOWE ZAWODY STRZELECKIE 17 VIII - 23 VIII 1928" Toruń 2 - rzadki stempel okolicznościowy - znaczek na wycinku skasowany 23 VIII (Myślicki 28 018). | Fi.208II Mi.236II |
| 60 PLN | |
44136 |
1928 "KORZYSTAJ z UZDROWISK/ POLSKICH!/ INFORMACJE:/ WARSZAWA SZUCHA 8/ TEL 409-74" Warszawa 2, okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 18 7 do Krynicy (Myślicki 28 103). | Fi.208II, 209II Mi.236II, 237II |
| 30 PLN | |
44137 |
1928 kartka z warszawy do Królewskiej Huty. | Fi.210 |
| 40 PLN | |
44138 |
1928 firmowy list polecony z Warszawy do Białej Podlaski, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.210, 234 |
| 30 PLN | |
44139 |
1928 "POMORSKA WYSTAWA OGRODNICZO-PRZEMYSŁOWA 28-VII DO 4-X-1928" Toruń 1 z wyróżnikiem "M" - rzadki stempel okolicznościowy odciśnięty 17 IX na znaczku na wycinku (Myślicki 28 015). | Fi.210II Mi.238II |
| 60 PLN | |
44140 |
| 30 PLN | |
44141 |
| 50 PLN | |
44142 |
1928 seria widokowa, 30 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 26.III z Warszawy do Berlina, znaczek skasowany stemplem propagandowym "POWSZECHNA/ WYSTAWA KRAJOWA/ POZNAŃ 16.V. - 30.IX 1929/ EXPOSITION GENERALE/ POLONAISE" w urzędzie Warszawa 2 (wyróżnik "c"); bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 29 105). | Fi.213I Mi.241I |
| 30 PLN | |
44143 |
1928 kartka wysłana z Pocztowej Kasy Oszczędności w Warszawie, druk formularz zwrotnego potwierdzenia wypłaty. | Fi.214 |
| 80 PLN | |
44144 |
1928 Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w warszawie, kartka polecona nadana pocztą lotniczą z wystawy, kasownik okolicznościowy wystawy i stempelek "Par Avion. - Samolotem. / Exposition Philateliquue.", opłata między innymi parką z okolicznościowego bloku rozdzielonych przywieszką. | Fi.219, 220, 222, 235, 236 Mi.227, 228, 230, 254, 255 |
| 500 PLN | |
44145 |
1928 kartka z Łodzi do Niemiec opłacona między innymi rzadkim na korespondencji znaczkiem z dopłatą na cele oświatowe. | Fi.228, Cp48 |
| 130 PLN | |
44146 |
1928 Józef Piłsudski, unikalna marginesowa parka makulatury znaczków za 25 gr. w rzadszej odmianie koloru jasno pomarańczowobrązowej - druk resztką farby, takie znaczki z "zatartym" rysunkiem w obrocie niespotykane, bo dość łatwe do wychwycenia przez kontrolę druku, poza drobnym ubytkiem gumy pod gwarancją i pękniętą na prawie całej długości perforacją marginesu znaczki zachowane w bardzo dobrym stanie, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.234d MK Mi.253 |
| 1 200 PLN | |
44147 |
1928 Józef Piłsudski, parka znaczków ciętych w słabszym stanie, gwarancja Walocha. | Fi.234nz Mi.253U |
| 1 400 PLN | |
44148 |
1928 wystawa filatelistyczna w warszawie, znaczek z bloku. | Fi.235 Mi.254 |
| 200 PLN | |
44149 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, pasek z bloku w bardzo ładnym stanie (Fi.750.-), gwarancja. | Fi.235 Pw 236 Mi.254 Zf 255 |
| 700 PLN | |
44150 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, pasek z 1 polskiego bloku na grzecznościowo poleconej karcie pocztowej (bez tekstu na odwrocie), znaczki skasowane 4.V datownikiem okolicznościowym "WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" o stopniu rzadkości C według Myślickiego; czerwony stempelek polecenia; walor o ładnej prezencji w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 28 011). | Fi.235 Pw 236 Mi.254 Zf 255 |
| 800 PLN | |
44151 |
| 450 PLN | |
44152 |
| 400 PLN | |
44153 |
| 220 PLN | |
44154 |
1928 wydanie obiegowe, marszałek Józef Piłsudski, unikalna niekatalogowana jako gumowana próba znaczka za 50 gr. w kolorze niebieskawozielonym z wydrukowaną typograficznie na odwrocie czerwonokarminową siatką ochronną - odpowiednikiem gilosza na banknotach; w zamierzeniu miała chronić znaczek przed fałszerstwem; nie ma podlepki, ale guma miejscami jest zmatowiona i nierównomiernie nałożona; próba ta - odpowiednik znaczka 238c jest nieprecyzyjnie katalogowaną gumowaną odmianą próby P11; brzegowe znaczki mogą być tylko częściowo pokryte siatką lub całkowicie jej pozbawione, w lewym dolnym rogu sygnatura WUZET, fotoatest Schmutz. | Fi.238 (P11) Mi.257 |
| 6 000 PLN | |
44155 |
| 2 400 PLN | |
44156 |
1928 wydanie obiegowe - marszałek Józef Piłsudski, dwa znaczki za 50 gr. w kolorze niebieskawozielonym o skrajnie różnych odcieniach i kontraście rysunku, gwarancja oznaczenie. | Fi.238c Mi.257 |
| 770 PLN SPRZEDANY | |
44157 |
1928 marszałek Józef Piłsudski, znaczek w barwie niebieskawozielonej, lekkie zagniecenia, gwarancja i opis Berbeka. | Fi.238c Mi.257 |
| 240 PLN | |