Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
50692 |
1932 wydanie przedrukowe z dopłatą na LUFTPOSTA, lotnicza kartka polecona nadana specjalnym lotem z okazji wystawy. | Fi.196, 197, 225, 227, 229 |
| 800 PLN | |
50693 |
1932 wydanie przedrukowe z dopłatą na LUPOSTA, seria czysta, znaczki za 20 + 20 i 25 + 25 guldenów z podlepką. | Fi.225-9 |
| 350 PLN | |
50694 |
1932 wydanie przedrukowe, Międzynarodowa Wystawa Poczty Lotniczej - LUPOSTA, seria kasowana okolicznościowo. | Fi.225-29 Mi.231-35 |
| 320 PLN | |
50695 |
1932 wydanie przedrukowe, Międzynarodowa Wystawa Poczty Lotniczej - LUPOSTA, seria czysta w pięknym stanie (Fi.900.-). | Fi.225-29 Mi.231-35 |
| 800 PLN | |
50696 |
1932 wydanie przedrukowe znaczków dopłaty, seria kasowana (Fi.105.-). | Fi.D40-42 Mi.P40-42 |
| 70 PLN | |
50697 |
1933 "Kraftpost nach Danzig" - kasownik propagujący usługi poczty autobusowej do Gdańska, znaczek na widokówce ostemplowany okolicznościowo 3.12 w Malborku (Marienburg); temat - SAMOCHÓD, MOTORYZACJA. | |
| 50 PLN | |
50698 |
1934 wydanie przedrukowe z dopłatą na Pomoc Zimową, <b?marginesowy znaczek za 15 + 5 pf. z pustopolem na górze, w serii przedrukowej niekatalogowane, ale w serii podstawowej znane są unikalne i bardzo wysoko wyceniane parki z międzypolem (Fi.4000.-), z takiego nierozciętego lub niedokładnie rozciętego arkusza wyrwano 1 sektor do przedruku z pustopolami na górze, piękny stan zachowania, gwarancja SEEBERGER. | Fi.233 Pw Mi.239 Zf |
| 4 000 PLN | |
50699 |
1934 wydanie przedrukowe, seria kasowana z nadrukiem nowych wartości (Fi.80.-). | Fi.234-38 Mi.240-42 |
| 80 PLN | |
50700 |
1934 Heweliusz - 40 Zjazd Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazd Związku Filatelistów Niemieckich, ilustrowana karta z portretem Jana Heweliusza ostemplowana okolicznościowo 5.8; minimalnie słabszy stan zachowania (Fi.450.-). | Fi.Cp47 |
| 350 PLN | |
50701 |
1934 Heweliusz - 40 Zjazd Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazd Związku Filatelistów Niemieckich, ilustrowana karta czysta (Fi.500.-); dobry stan zachowania (niewielkie zaplamienie pod 1611, w rzeczywistości prawie niewidoczne); temat - ASTRONOMIA, PIWO. | Fi.Cp47 |
| 400 PLN | |
50702 |
1934 całostka wydania z okazji 40. Zjazdu Filatelistów Niemieckich z ilustracja z Janem Heweliuszem. | Fi.Cp47 |
| 350 PLN | |
50703 |
1934 całostka z serii sławni gdańszczanie - Arthur Schopenhauer, wysłana z Sopotu do Berlina, bardzo rzadka z obiegu. | Fi.Cp48III |
| 350 PLN | |
50704 |
1934 Sławni Gdańszczanie - A.Schopenhauer, karta z żółtozielonym znakiem opłaty wysłana 11.11.35 z Sopotu do Berlina, idealnie odciśnięty stempel okolicznościowy reklamujący sopockie kasyno "Internationales KASINO ZOPPOT Sommer und Winter!" (Wolff 264a), pełna treść na odwrocie; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.420.-). | Fi.Cp48IIIa Mi.P48/03 |
| 400 PLN | |
50705 |
1934 Sławni Gdańszczanie - Daniel Chodowiecki, karta z żółtozielonym znakiem opłaty wysłana do Torgau, ładnie skasowana 10.8.36 stemplem okolicznościowym "Danzig Dein Reiseziel!" (Gdańsk Twoim celem podroży) w urzędzie Gdańsk 5 (Wolff 118), bez tekstu na odwrocie; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.450.-). | Fi.Cp48Ia Mi.P48/01 |
| 400 PLN | |
50706 |
1934 ilustrowana karta prywatna wykonana na zlecenie organizatorów Zjazdu Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazdu Związku Filatelistów Niemieckich; czysta; bardzo dobry stan zachowania; temat - ŻAGLOWCE. | Fi.Cpp3 Mi.PP2 |
| 400 PLN | |
50707 |
1934 całostka wykonana na zlecenie organizatorów Zjazdu Filatelistów Niemieckich z obiegu pocztą lotniczą do Monachium. | Fi.Cpp3, 255 |
| 200 PLN | |
50708 |
1934 ilustrowana karta prywatna wykonana na zlecenie organizatorów Zjazdu Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazdu Związku Filatelistów Niemieckich; ostemplowana okolicznościowo 5.8; dobry stan zachowania (Fi.500.-); temat - ŻAGLOWCE. | Fi.Cpp3/I Mi.PP2 |
| 400 PLN | |
50709 |
1935 znaczek z automatu za 10 fen (odmiana na papierze bladożółtym) na widokówce z Gdańska wysłanej 23.7 do Warszawy. | Fi.188Raz Mi.194Dy |
| 100 PLN | |
50710 |
1935 list z Sopotu do Berlina. | Fi.210, 230 |
| 30 PLN | |
50711 |
1935 Herb Gdańska w owalu, seria kasowana (Fi.220.-). | Fi.239-46 Mi.243-50 |
| 180 PLN | |
50712 |
1935 wydanie na przesyłki lotnicze, seria kasowana (Fi.60.-). | Fi.247-51 Mi.251-56 |
| 50 PLN | |
50713 |
1935 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (I) (Fi.65.-), seria czysta. | Fi.252-54 Mi.256-58 |
| 60 PLN | |
50714 |
1935-37 zestaw 4 serii: wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową - zabytki Gdańska (I), 25-lecie kąpieliska morskiego Brzeźno (obydwie odmiany koloru znaczka za 10 Pf), wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową - zabytki Gdańska (II), wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową - zabytki Gdańska (III); delikatne podlepki, lub minimalne ich ślady (Fi.250.-). | Fi.252-62, 255b, 274-78 Mi.256-266, 259b, 276-80 |
| 220 PLN | |
50715 |
1935 125-lecie kąpieliska morskiego Brzeźno, znaczek za 10 Pf - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 16.7.36 z Sopotu do Wrocławia, znaczek unieważniony bardzo ładnie odciśniętym wirnikiem propagandowym "Internationales KASINO ZOPPOT Sommer und Winter!" (Międzynarodowe Kasyno w Sopocie czynne zimą i latem); dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.255a Mi.259b |
| 120 PLN | |
50716 |
1935 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO GDAŃSKA, list ekspresowy wysłany 26.VII z Rotterdamu; dla kontroli szybkiego doręczania przesyłek ekspresowych w Gdańsku wprowadzono stempelki dla poszczególnych doręczycieli (Eilbotenstempel) - na odwrocie czarny prostokątny z zaokrąglonymi narożnikami stempelek doręczyciela z nr.25 i dwa datowniki: DANZIG z wyróżnikiem *5k i DANZIG 1 z wyróżnikiem "s" obydwa z dnia 27.7; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.382, 387 |
| 160 PLN | |
50717 |
1935 miejscowy list urzędowy wysłany 15.11 z I Urzędu Skarbowego; nadawczy wirnik z nakładką okolicznościową "Benutzt die Luftpost" Gdańsk 5, pieczęć nadawcy, a zarazem stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei durch Ablösung Steueramt I Brieftempel Freie Stadt Danzig"; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
50718 |
1936 kartka z Gdańska do Bydgoszczy, widokówka z molem w Sopocie. | Fi.187, 188 |
| 100 PLN | |
50719 |
1936 kartka z Neuteich (Nowy Staw koło Gdańska) do Grudziądza. | Fi.188 |
| 80 PLN | |
50720 |
1936 125-lecie kąpieliska morskiego Brzeźno (Fi.385.-), seria czysta z oboma odmianami koloru znaczka za 10 Pf. | Fi.255ab-57 Mi.259ab-61 |
| 350 PLN | |
50721 |
1936 125-lecie kąpieliska morskiego Brzeźno (Fi.195.-), seria kasowana z oboma odmianami koloru znaczka za 10 Pf. | Fi.255ab-57 Mi.259ab-61 |
| 180 PLN | |
50722 |
1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (II), seria kasowana (Fi.170.-). | Fi.258-62 Mi.262-66 |
| 120 PLN | |
50723 |
1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (II), seria czysta (Fi.310.-). | Fi.258-62 Mi.262-66 |
| 280 PLN | |
50724 |
1936 herb Gdańska na tarczy w owalu, całostka. | Fi.Cp52 |
| 200 PLN | |
50725 |
1936 herb Gdańska na tarczy w owalu, całostka. | Fi.Cp53 |
| 120 PLN | |
50726 |
1936 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 17. | Fi.Cp56 |
| 400 PLN | |
50727 |
1936 herb Gdańska na tarczy w owalu, litera "P" w "Postkarte" innego kroju, zestaw całostek o nominale: 5Pf na kartonie szarobiałym - przesłana 20.12.38 lokalnie w Gdańsku, znak opłaty unieważniony w urzędzie Danzig 5 kasownikiem okolicznościowym "GEBT OPFERT FÜR DIE WINTERHILFE!" (złóż datek na Pomoc Zimową); doskonały stan zachowania; 10Pf na kartonie kremowym - wysłana 6.9.39 z Sopotu do Ostrowa (Landsberg); znak opłaty unieważniony w urzędzie Danzig 5 kasownikiem okolicznościowym "GIB AUF DEINEN BRIEFESENDUNGEN DEN ABSENDER AN" (jako nadawca na przesyłce podawaj swój adres); minimalnie słabszy stan zachowania. | Fi.P52a. P53e |
| 150 PLN | |
50728 |
1937 list z Sopotu do Gdańska. | Fi.210 |
| 30 PLN | |
50729 |
1937 miejscowy list z Gdańska, wirnik okolicznościowy wystawy filatelistycznej Daposta. | Fi.235 |
| 60 PLN | |
50730 |
1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, znaczki z bloku w formie tzw. małego bloczka, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.272-73 (bl.3) Mi.274-75X |
| 350 PLN | |
50731 |
1937 wydanie z dopłatą na pomoc zimową, seria stemplowana. | Fi.274-8 |
| 130 PLN | |