Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
48806 |
1959 wielcy uczeni, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III.3, gwarancja i oznaczenie Weźranowski. | Fi.992 Zn.W III.3 |
| 30 PLN | |
48807 |
1959 Wielcy uczeni - Kopernik, znaczek za 2,50 zł. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.3, gwarancja i opis. | Fi.993 Mi.1137 |
| 80 PLN | |
48808 |
1959 polskie stroje ludowe, list z Poznania do Niemiec. | Fi.998A Mi.1142B |
| 10 PLN | |
48809 |
1959 polskie stroje ludowe, list polecony z Skoczowa do Niemiec, na odwrocie stempel tranzytowy z Warszawy. | Fi.1002B |
| 30 PLN | |
48810 |
1960 rocznik znaczków czystych - w tym czarnodruk (Fi.400,80). | Fi.1004-73 Mi.1148-1217 |
| 330 PLN | |
48811 |
1960 rocznik kopert FDC (w tym 2 x 1030-32; bez bl.27(ark.1033); Fi. 328.-). | Fi.1004-73 Mi.1148-1217 |
| 220 PLN | |
48812 |
1960-1961 TOM IV JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego Bl.22-25 (Ark.1007-1011) "Subskrypcja", które można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to 667,70 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.1004-1143 Mi.1148-1288 |
| 450 PLN | |
48813 |
1960-1969 komplet 10 czystych roczników obejmujący wszystkie podstawowe znaczki i bloki z wyjątkiem bl.22-26 100-lecie polskiego znaczka pocztowego ("Subskrypcja") i bl.31-33 FIS, nie zawierający: odmian, znaczków z przywieszkami, arkusików (Fi.2161,60). | Fi.1004-1838 Mi.1148-1985 |
| 1 200 PLN | |
48814 |
1960 150. rocznica urodzin Fryderyka Chopina, list z poznania do Niemiec. | Fi.1006 Mi.1150 |
| 10 PLN | |
48815 |
1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, parka znaczków z chyba przypadkowym ale spektakularnym błędem w postaci plamy na cyfrze 4 na prawym znaczku, osobliwe i rzadkie. | Fi.1007 Mi.1151 |
| 200 PLN | |
48816 |
1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, seria znaczków z bloku w parkach poziomych, parka znaczków za 1,35 zł. na papierze ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu III.5., skrócony atest Wiatrowski. | Fi.1007-11A Mi.1151-55 |
| 600 PLN | |
48817 |
1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III.2, gwarancja i oznaczenie Weźranowski. | Fi.1009 III.2 Mi.1153 |
| 200 PLN | |
48818 |
1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, parka znaczków za 1,35 zł. z bl.24 z 1 sektora, lewy z błędem na poz.3 "Ł w ZŁ pogrubione", znak wodny w położeniu III.3, gwarancja i oznaczenie. | Fi.1009A (bl.24) B1 Mi.1153 |
| 300 PLN SPRZEDANY | |
48819 |
1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek bez druku barwy czarnej, arkusz 40-sto znaczkowy został zużyty pocztowo w urzędzie pocztowym Koszalin 1, jedynie 13 znaczków czystych zachowano po dostrzeżeniu tego błędnodruku, znaczki stemplowane, które dostały się do obiegu jak ten oferowany na wycinku z koperty są bardzo rzadkie, doskonały stan zachowania, fotoatest Walocha. | Fi.1010MK Mi.1155 |
| 7 000 PLN | |
48820 |
1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek za 2,50 zł z klasycznym błędem "250" (z rzadszej 37 pozycji w arkuszu) na kopercie FDC; gwarancja (znaczek kasowany - Mi.50.- euro). | Fi.1011 B1 Mi.1155I |
| 140 PLN | |
48821 |
1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek za 2,50 zł z klasycznym błędem "250" (18 pozycja w arkuszu) na kopercie FDC; gwarancja (znaczek kasowany - Mi.50.- euro). | Fi.1011 B1 Mi.1155I |
| 100 PLN | |
48822 |
1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek z klasycznym błędem "250 zamiast 2,50" z poz.18 (Mi.75 euro), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.1011 B1 Mi.1155I |
| 90 PLN | |
48823 |
1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek z klasycznym błędem "250 zamiast 2,50" z rzadszej poz.37 (Mi.75 euro), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.1011 B1 Mi.1155I |
| 140 PLN | |
48824 |
1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek z błędem "brak przecinka w nominale 250 zamiast 2,50 zł". | Fi.1011B1 Mi.1155I |
| 85 PLN | |
48825 |
| 100 PLN | |
48826 |
| 50 PLN | |
48827 |
| 70 PLN | |
48828 |
1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek z błędem "brak przecinka w nominale 250 zamiast 2,50 zł". | Fi.1011B1 |
| 80 PLN | |
48829 |
1960 polskie stroje ludowe, seria w narożnych wieloblokach z numerami walca na lewym marginesie. | Fi.1012-21A Mi.1156-65B |
| 120 PLN | |
48830 |
1960 "MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA POMORZOZNAWCZA SZCZECIN 1960" znaczek na widokówce ostemplowany okolicznościowo 3.11 w Szczecinie; bardzo dobry stan zachowania; temat - ETNOLOGIA. | Fi.1012B Mi.1156A |
| 40 PLN | |
48831 |
1960 Igrzyska Olimpijskie w Rzymie, rzadki makulaturowy bloczek bez gumy i suchego tłoczenia, gwarancja Łaszkiewicz. | Fi.1022-5A MK Mi.1166-9B |
| 1 800 PLN | |
48832 |
1960 Igrzyska Olimpijskie w Rzymie, bardzo rzadki makulaturowy gumowany bloczek bez suchego tłoczenia, fotoatest. | Fi.1022-5A MK Mi.1166-9B |
| 7 500 PLN | |
48833 |
1960 Igrzyska Olimpijskie w Rzymie, znaczek z niespasowanym drukiem i suchym tłoczeniem, gwarancja i opis Walocha. | Fi.1022B Mi.1166A |
| 30 PLN | |
48834 |
1960 list z Nakomiady do Niemiec. | Fi.1032 Mi.1176 |
| 25 PLN | |
48835 |
1960 "Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 60", czworoblok znaczków ze znakiem wodnym w położeniu III.2 (Fi.60.-). | Fi.1033 Mi.1177 |
| 50 PLN | |
48836 |
1960 FDC - "Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 60", znaczek z arkusika ostemplowany 11.9 kasownikiem okolicznościowy na karcie pocztowej, dodatkowo ozdobny datownik urzędu pocztowego w Pałacu Kultury i Nauki, gdzie odbywała się wystawa. | Fi.1033 Mi.1177 |
| 30 PLN | |
48837 |
1960 ołtarz Wita Stwosza, zestaw znaczków z podwójnymi moletkami. | Fi.1038 Mi.1182 |
| 200 PLN | |
48838 |
1960 Ołtarz Wita Stwosza, znaczki za 60 gr ze znakiem wodnym III.2, znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca (1 walec, 1 nakład, 1 moletowanie) znajdującym się przed 1 znaczkiem, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.1038 Mi.1182 |
| 50 PLN | |
48839 |
1960 Dzień Znaczka, wydanie przedrukowe, narożny czworoblok znaczków z poz.31/42 z błędem znaczka podstawowego na poz.32 (prawy górny znaczek) "kropka między W i E w POCZTOWEGO"; znak wodny w położeniu III.6; błędy nadruków opisane przez S.Walischa Filatelista 11/2002; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.1043 B Mi.1187 |
| 100 PLN | |
48840 |
1960 Dzień Znaczka, znaczek na papierze z rzadkim znakiem wodnym III.8, gwarancja Petriuk. | Fi.1043 Zn.W III.8 Mi.1177 |
| 200 PLN | |
48841 |
1960 historyczne miasta polskie, znaczek z obiegu pocztowego z drukiem na sklejonej taśmie papieru - brak cześci rysunku po prawej stronie, gwarancja i opis Walocha. | Fi.1047s Mi.1191 |
| 600 PLN | |
48842 |
1960 Historyczne miasta polskie, niespasowanie barw - znaczek za 1,15 zł z wyraźnym przesunięciem poziomym barwy pomarańczowej - na tej wartości niekatalogowany, wg podręcznika Polskie Znaki Pocztowe t.V s.22: "Tło znaczków wartości złotowych odbijano walcami rotograwiurowymi bez oznaczeń. Czasem oba walce nie spadały się [pisownia oryginalna] dokładnie, powodując przesunięcia tła na znaczkach [...] Czasem uzyskanie dokładnego spadania się walców było bardzo trudne i poważne ilości odbitek arkuszowych odrzucano", egzemplarz metrykalny z poz.91 ze znakami markacyjnymi - pionowe kreski dla walców: stalorytniczego - zielona, rotograwiurowego - pomarańczowa, tu widać dokładnie niedopasowanie (przesunięcie poziome) tła i rysunku - obie kreski powinny nakładać się na siebie; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania, gwarancja. | Fi.1053 Mi.1210 |
| 400 PLN | |
48843 |
1960 Historyczne miasta polskie - 1,35 zł znaczek metrykalny z poz.10 z oznaczeniem: walca (1 walec, 1 nakład), sektora drukarskiego, autotronu - ukośnej kreski służącej do sterowania automatyczną synchronizacją urządzenia perforującego oraz znakami markacyjnymi - pionowymi kreskami dla walców: stalorytniczego - liliowa, rotograwiurowego - jasnozielona, widać dokładne spasowanie tła i rysunku - obie kreski nakładają się na siebie; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.1054 Mi.1211 |
| 60 PLN | |
48844 |
1960 historyczne miasta polskie, pojedyncza frankatura znaczka za 5,60 zł na liście poleconym do Brazylii, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.1061 Mi.1217 |
| 250 PLN | |
48845 |
1960 Historyczne miasta polskie - 5,60 zł znaczek metrykalny z poz.10 z oznaczeniem: walca (1 walec, 1 nakład), sektora drukarskiego, autotronu - ukośnej kreski służącej do sterowania automatyczną synchronizacją urządzenia perforującego oraz znakami markacyjnymi - pionowymi kreskami dla walców: stalorytniczego - czarnozieloną, rotograwiurowego - zieloną, widać dokładne spasowanie tła i rysunku - obie kreski nakładają się na siebie; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.1061 Mi.1217 |
| 80 PLN | |