Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
47842 |
1948 "III ZIMOWE LEKKOATLETYCZNE MISTRZOSTWA POLSKI" Olsztyn 1, całostka ostemplowana 28.II kasownikiem okolicznościowym w kolorze fioletowym (Myślicki 48 011). | Fi.Cp98 |
| 40 PLN | |
47843 |
1948 Kultura Polska, blok z 3 sektora w arkuszu drukarskim w ładnym stanie. | Fi.bl.10 Mi.Bl.10 |
| 600 PLN | |
47844 |
1948 Kultura Polska, kasowany okolicznościowo we Wrocławiu blok z 2 sektora w arkuszu drukarskim - arkusz miał cztery sektory, gwarancja. | Fi.bl.10 |
| 1 500 PLN | |
47845 |
1948 Kultura Polska, blok czysty (Fi.750.-), z 3 sektora w arkuszu drukarskim - arkusz miał cztery sektory, bardzo ładny stan zachowania, guma spękana równo na całej powierzchni. | Fi.bl.10 |
| 550 PLN SPRZEDANY | |
47846 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok z niewielkim uszkodzeniem gumy w lewym górnym rogu, ogólnie bardzo ładny. | Fi.bl.11 Mi.Bl.11 |
| 650 PLN | |
47847 |
1948 Bojownicy o wolność i demokrację, oryginalnie kasowany blok z 5 sektora w arkuszu drukarskim - arkusz miał sześć sektorów, gwarancja. | Fi.bl.11 |
| 1 200 PLN | |
47848 |
1948 korespondencja jeńców wojennych, list z Kudowy Zdroju (z sanatorium Bristol) do Niemiec, przesyłka opłacona przez odbiorcę - adnotacja "50" i stempel "Nachgebühr". | |
| 80 PLN | |
47849 |
| 20 PLN | |
47850 |
1949 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Wrocław - Jelenia Góra nr 704. | Fi.433A |
| 30 PLN | |
47851 |
1949 "IV MIĘDZYNARODOWY KONKURS IM FRYDERYKA CHOPINA" Warszawa, stempel okolicznościowy stosowany w październiku 1949 podczas trwania pierwszego po zakończeniu II wojny konkursu, list lotniczy wysłany 17.X z Warszawy do Chicago (Myślicki 49 090); temat - CHOPIN. | Fi.447, 477 Mi.482, 525 |
| 200 PLN | |
47852 |
1949 5. rocznica powstania w getcie warszawskim, dolny fragment arkusza. | Fi.454 Mi.485 |
| 240 PLN | |
47853 |
1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 3 zł o ząbkowaniu ZL11½ z błędem na poz.20 "mała kropka pod datą 1949"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.492 B Mi.527 |
| 30 PLN | |
47854 |
1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczki za 3 zł o ząbkowaniu ZL11½ w parce pionowej, dolny z klasycznym błędem na poz.30 "pęknięte litery ZT w POCZTA"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.492 B1 Mi.527 |
| 80 PLN | |
47855 |
1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, seria w blokach legitymacyjnych. | Fi.492-4 Mi.527-9 |
| 150 PLN | |
47856 |
1949 karnet - "VIII KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH". | Fi.492-94 Mi.527-29 |
| 40 PLN | |
47857 |
1949 VIII Kongres Związków Zawodowych - seria znaczków ostemplowana okolicznościowo 3.6 na kopercie (Myślicki 49 036). | Fi.492-94 Mi.527-29 |
| 30 PLN | |
47858 |
1949 rocznik znaczków czystych (Fi.167.-). | Fi.492-508 Mi.527-43 |
| 165 PLN | |
47859 |
1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.493 Mi.528 |
| 15 PLN | |
47860 |
1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 5 zł o ząbkowaniu ZL11½ z błędem na poz.23 "kropka nad literą P wyrazu PRACA"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.493 B Mi.528 |
| 30 PLN | |
47861 |
1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 5 zł o ząbkowaniu ZL11½ z błędem na poz.26 "mała kropka na marginesie pod cyfrą 5"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.493 B Mi.528 |
| 30 PLN | |
47862 |
1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 15 zł o ząbkowaniu ZL11½ z błędem na poz.22 "mała kropka na marginesie pod literą O wyrazu POLSKA"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.494 B Mi.529 |
| 40 PLN | |
47863 |
1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 15 zł o ząbkowaniu ZL11½ z błędem na poz.4 "kropka wewnątrz litery O wyrazu POKÓJ"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.494 B Mi.529 |
| 40 PLN | |
47864 |
1949 5. rocznica Manifestu Lipcowego, seria skasowana okolicznościowo na kopercie 29.7 (Myślicki 49 052). | Fi.495-97 Mi.530-32 |
| 30 PLN | |
47865 |
1949 5. rocznica Manifestu Lipcowego, seria na kopercie skasowana okolicznościowo na kopercie 29.7 (Myślicki 49 052). | Fi.495-97 Mi.530-32 |
| 40 PLN | |
47866 |
1949 75. rocznica Światowego Związku Pocztowego UPU, serie z odmianami papierów. | Fi.498-500 Mi.533-5 |
| 100 PLN | |
47867 |
1949 75. rocznica Światowego Związku Pocztowego (UPU), seria czysta. | Fi.498-500 Mi.535-37 |
| 25 PLN | |
47868 |
1949 75 lecie UPU, nie zaakceptowane projekty J.Wilczyka znaczków 498-500 odbite w PWPW w barwie brązowofioletowej, projekty te były drukowane razem z innymi projektami J.Wilczyka w dwunastoznaczkowym arkusikach, eseje na papierze gumowanym, lekkie załamania. | Fi.498-500 EIV-VI |
| 360 PLN | |
47869 |
1949 75. rocznica Światowego Związku Pocztowego (UPU), ładnie frankowany polecony list lotniczy wysłany 17.1.1950 z Warszawy do Chicago, datowniki odbiorcze na odwrocie; gwarancja. | Fi.498-500, 453, 472 Mi.533-35, 500, 518 |
| 120 PLN | |
47870 |
1949 75. rocznica Światowego Związku Pocztowego, list lotniczy z Czernikowa do Stanów Zjednoczonych, rzadki na korespondencji znaczek za 80 zł. | Fi.500, 440, 446 Mi.475, 481, 535 |
| 80 PLN | |
47871 |
1949 Kongres Jedności Ruchu Ludowego, seria. | Fi.501-4 Mi.539-42 |
| 25 PLN | |
47872 |
1949 Sławni Polacy, seria czysta (Fi.40.-). | Fi.505-08 Mi.536-38 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
47873 |
1949 A.Mickiewicz i A.Puszkin - miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej i A.Mickiewicz - sławni Polacy, nie zaakceptowane projekty J.Wilczyka znaczków 505 i 508 odbite w PWPW w barwie brązowofioletowej, projekty te były drukowane razem z innymi projektami J.Wilczyka w dwunastoznaczkowym arkusikach, eseje na papierze gumowanym, lekkie załamania. | Fi.505E, 508E |
| 240 PLN | |
47874 |
1949 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, 50-cio blok. | Fi.508 Mi.543 |
| 350 PLN | |
47875 |
1949 Adam Mickiewicz i Aleksander Puszkin - miesiąc przyjaźni polsko-radzieckiej, znaczek kasowany. | Fi.508 Mi.543 |
| 12 PLN | |
47876 |
1949 książeczka Pocztowej Kasy Oszczędności. | |
| 20 PLN | |
47877 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, dekoracyjnie ofrankowany list polecony, w tym znaczkami nieodnotowanymi z przedrukiem: wydanie lotnicze z 1946 5 zł, 25 zł, 30 zł, seria Kongres Jedności 8.XII, Marchlewski; wysłany 11.1.51 z miejscowości Tuchów do Tarnowa, na odwrocie datownik odbiorczy z 12.1; efektowny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (same znaczki kasowane Mi.124 euro). | Fi.395, 399, 400, 470, 475, 479-81, 482-84, 512 Mi.A564, A565, B565, 607-12, 621, 626, 649 |
| 250 PLN | |
47878 |
1950 groszy - lokalny Bielsko 2, firmowy list polecony z Bielska 1 do Warszawy opłacony znaczkiem z lokalnym nadrukiem z Bielska groszy typ 28 w barwie fioletowej i znaczkami z nadrukiem typ 3 w barwie czerwonej, znaczek z nadrukiem lokalnym nie wymieniony w katalogu, znaczek z nadrukiem urzędu pocztowego Bielsko 2 nadany w urzędzie Bielsko 1. | Fi.395, 525 Mi.A564, 657 |
| 500 PLN | |
47879 |
1950 "groszy - lokalny", Cibórz, wydanie lotnicze, nienotowany dotąd znaczek za 20 zł. z fioletowym stempelkiem typu 39, gwarancja Krawczyk. | Fi.398 Mi.565 |
| 125 PLN | |
47880 |
1950 groszy, miejscowy list polecony z Krakowa adresowany do Zbigniewa Mikulskiego opłacony znaczkami z nadrukiem typ 3 w barwie fioletowej, na odwrocie stempel propagandowy. | Fi.449, 513, 520 Mi.556, 590, 651 |
| 380 PLN SPRZEDANY | |
47881 |
1950 "groszy" - Emil Zegadłowicz, czysty znaczek za 5+15 zł. z dyrekcyjnym nadrukiem groszy czerwonym stempelkiem typu 3 stosowanym w Katowicach i Krakowie, to znaczek z wysoką dopłatą, wycofany już z obiegu i nie notowany w Michlu, gwarancja Krawczyk. | Fi.419 |
| 50 PLN | |