Aukcja 111. Obce poczty okresu II Wojny Światowej

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
45231

1940 kartka polecona z Stanisławowa nadany 26.8.40 do Biecza, polska przedwojenna erka, stempel niemieckiej cenzury wojskowej.

200 PLN
45232

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, polecona dofrankowana radziecka karta pocztowa wysłana 18.-8 ze Zdołbunowa do Warszawy, zwraca uwagę polski stempelek polecenia, przesyłka dotarła do Warszawy 11.IX, gdzie podjęto bezskuteczną próbę doręczenia, a 13/IX po opatrzeniu adnotacją "Retour/Parti" i pieczątką "Zurück" zwrócono ją do nadawcy, okrągła pieczęć cenzury niemieckiej Wehrmachtu i cyfrowa pieczątka dla przesyłek poleconych; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania;

500 PLN
45233

1940 korespondencja Polaków wywiezionych w ramach jednej z czterech wielkich sowieckich deportacji ludności polskiej w głąb ZSRR (tu do Kazachstanu), list wysłany 19.8 z miejscowości Koniuchowo w rejonie Bułajewskim do Zdołbunowa, koperta (całostka) dofrankowana znaczkiem za 50 kop z serii upamiętniającej "wyzwolenie" połowy terytorium Polski przez Sowietów, na odwrocie sowiecki datownik odbiorczy z 27 VIII ze Zdołbunowa; dobry stan zachowania.

300 PLN
45234

1940 kartka z Wielkiej Głuszy nadana 8.7.40 do Krakowa.

200 PLN
45235

1940, 1943 dwie kartki z Miastkowa, jedna z okresu okupacji sowieckiej, druga z okupacji niemieckiej.

400 PLN
45236

1940 niemiecka karta propagandowa wyszydzająca byłego premiera Wielkiej Brytanii Neville Chamberlain'a (tzw. Spottkarte), na "znaku opłaty" napis "WERT keinen PFENNIG" - w wolnym tłumaczeniu "nie wart złamanego szeląga", sygnatura "Ashelm 3503 25".

80 PLN
45237

1940 niemiecka karta propagandowa wyszydzająca premiera Wielkiej Brytanii Winstona Churchilla (tzw. Spottkarte), na "znaku opłaty" napis "WERT keinen PFENNIG" - w wolnym tłumaczeniu "nie wart złamanego szeląga", sygnatura "Ashelm 3503 25".

100 PLN
45238

1941 Obszary anektowane przez Niemcy, list wysłany 19.9 z Poznania do Nałęczowa, dosłany do Dęblina, ładna odbitka wirnika propagandowego.

Fi.AnN8
Mi.519
40 PLN
45239

1941 kartka z Niemiec do Beresteczka, stempel niemieckiej cenzury wojskowej i radziecki stempel odbiorczy.

Fi.Cp2II
150 PLN
45240

1941 znaczki okupacji niemieckiej dla terenów polskich anektowanych przez ZSRR z nadrukiem OSTLAND, kasownik Pleskau (Psków).

Fi.OkN1-18
100 PLN
45241

1941 tereny pod zarządem komisariatu Rzeszy "Ostland" z nadrukiem, znaczki z rolki w czterech katalogowanych układach, ostatni pasek z śladem wklejenia do rolki na dolnym znaczku.

Fi.OkNR1-4
280 PLN
45242

1941 okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941 - 44, znaczki sowieckie z nadrukiem "NEPRIKLAUSOMA / LIETUVA 1941 - VI - 23", wydanie krajowe dla obszaru Litwy, w tym także okupowanych przez Litwę terenów polskich, kompletna seria.

Mi.1-9
180 PLN
45243

Mi.748
40 PLN
45244

Mi.789A
400 PLN
45245

1941 Protektorat Czech i Moraw, podwójna karta pocztowa, czysta (Mi.25 euro).

Mi.P13
40 PLN
45246

Mi.P165a
400 PLN
45247

1941 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Białorusi - rozpoczęcie wojny niemiecko-sowieckiej, sowiecka karta pocztowa skasowana pamiątkowo 22.6 w dniu ataku niemieckiego na Związek Sowiecki w miejscowości Jeziory.

100 PLN
45248

1941 list z okupowanej Łotwy do Poznania,prowizoryczna mieszana frankatura Łotewsko Rosyjska, zalepka niemieckiej cenzury wojskowej.

70 PLN
45249

1941 kartka z Równego (dzisiaj na Ukrainie) wysłana 25.1.41 do Rzeszowa, stempel niemieckiej cenzury wojskowej.

60 PLN
45250

1941 okupacja sowiecka, kartka ze Skałatu do Lwowa, radziecka całostka i stemple pocztowe.

200 PLN
45251

1941 kartka z Poznania do Radomia, wirnik okolicznościowy.

35 PLN
45252

1941 kartka z Gródka Jagiellońskiego (Obwód lwowski) nadana 12.2.41 do Żupan.

300 PLN
45253

1941 nie dopuszczona do obiegu całostka ukraińska z nadrukiem "Kołomyja" użyta jako kartka opłacona znaczkiem GG z Kołomyi nadanej 28.8.41 do Kostopola, bardzo rzadkie.

1 000 PLN
45254

1941 nie dopuszczona do obiegu całostka ukraińska z nadrukiem "Kołomyja", bardzo dobry stan zachowania.

500 PLN
45255

1942 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", pełen arkusz znaczków ciętych, drobne uszkodzenia marginesów.

Fi.17b ark.
900 PLN
45256

1942 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ukraine", seria znaczków na karcie cienkiego papieru ostemplowana 11.1.1942 stemplem okolicznościowym "TAG DER BRIEFMARKE ROWNO (WOHLYNIEN)" w Równem Wołyńskiem; dobry stan zachowania.

Fi.OkN21-38
Mi.1-18
150 PLN
45257

1942 Okupacja niemiecka w Rosji - Psków, polecona karta pocztowa (wezwanie urzędowe) opłacona znaczkiem poczty miejskiej, przesłana miejscowo 10.1.

Mi.11x
200 PLN
45258

1942 Obszary anektowane przez Niemcy, czworoblok znaczków rzadkiej odmiany z gumą prążkowaną pionowo na liście poleconym (nieznacznie przefrankowanym), wysłanym 25.8 z Poznania do Krakowa, kasownik odbiorczy na odwrocie (same znaczki kasowane - Mi.112 euro); całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.813x
200 PLN
45259

1942 Obszary anektowane przez Niemcy, ładnie frankowany list ekspresowy wysłany 8.7 z Poznania do Warszawy; na odwrocie nietypowy mały datownik odbiorczy WARSCHAU C1 z wyróżnikiem "aaa"; efektowna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - KOŃ.

Mi.814, KZ41, 513
120 PLN
45260

1942 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ukraine" - komplet 4 ilustrowanych kart pocztowych wydania przedrukowego na papierze kremowym, czyste; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P4a/01-04
200 PLN
45261

1942 kartka z kasownikiem Dnia Znaczka z Łodzi.

20 PLN
45262

1942 Ziemie Północne, "Frei durch Ablösung Reich" koperta urzędowa (druk) Urzędu Pracy w Elblągu zwolniona od opłaty pocztowej, wysłana 30.6 do Gdańska, okolicznościowy wirnik nadawczy "AUF REISEN UND WANDERUNGEN POSTREISECHECK" (Na podróże i wycieczki pocztowy czek podróżny); walor w dobrym stanie zachowania; temat - TURYSTYKA.

40 PLN
45263

1942 Inowrocław Hohensalza książeczka składkowa ubezpieczenia inwalidzkiego.

60 PLN
45264

1942 przekaz paczkowy z Mosiny koło Poznania do Lubartowa, na odwrocie stemple odbiorcze.

80 PLN
45265

1942 kartka z Aderstedt (Reichsgau Wartheland - Okręg Rzeszy Kraj Warty) przez Środę Wielkopolską do Briesen.

40 PLN
45266

1942 kartka z Przemyśla do Niemiec.

25 PLN
45267

1943 Obszary anektowane przez Niemcy, widokówka wysłana 08.5 z Wadowic do Bydgoszczy, znaczek skasowany datownikiem WADOWITZ (OBERSCHLES.) z wyróżnikiem "e"; dobry stan zachowania.

Fi.AnN22
Mi.785
40 PLN
45268

1943 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ukraine", polecony list urzędowy wysłany 17.3 za pośrednictwem Deutsche Dienstpost Ukraine z miejscowości Orechow do Gdańska; nalepka polecenia typu blanco z wstemplowana nazwą urzędu Orechow über Sporoshje, okrągła pieczęć urzędowa z godłem; na odwrocie gdański datownik odbiorczy; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.OkN25, OkN28
150 PLN
45269

1943 Obszary anektowane przez Niemcy, list wysłany 10.6 z Poznania do Warszawy.

Mi.836
20 PLN
45270

1943 Obszary anektowane przez ZSRR, następnie Litwę, następnie ZSRR, następnie Niemcy i ponownie ZSRR, listownik (część na odpowiedź) wysłany 18.10 z Wilna do Stalagu IVA, litewski datownik nadawczy "VILNIUS C", stempelek cenzora obozowego nr.39; dodatkowy stempelek "Arb.-Kdo.734"; całość w doskonałym stanie zachowania.

150 PLN