Nowa aukcja rozpocznie się wkrótce

Aukcja 110. Polska międzywojenna 1919-1939

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
32986

1919 wydanie w walucie markowej, górny znaczek z błędem "buława mad łokciem", dolny znaczek z błędem "bomba przed koniem", górny znaczek podlepka, dolny bez podlepki.

Fi.96B B1, B2
Mi.114
160 PLN
32987

1919 wydanie w walucie markowej, pionowa parka znaczków za 5 Kr., górny z błędem na poz.61 "buława nad łokciem" a dolny z błędem na poz.71 "bomba przed koniem" (Fi.400.-), dopłata za brak podlepki jest dwa razy niższa niż przy znaczkach podstawowych, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.96B B2+B1
Mi.114 
400 PLN
32988

1919 wydanie w walucie markowej, znaczek z podwójną perforacja poziomą na górnym marginesie tworzącym na nim pustopole, podlepka na górnym marginesie.

Fi.96B MK
Mi.114
120 PLN
SPRZEDANY
32989

1919-20 wydanie w walucie markowej dla obszaru całej Rzeczypospolitej (Fi. nakład C), marginesowy sześcioblok znaczków za 5 mk., trzy znaczki po prawej z nienotowanym dla nakładu C podwójnym ząbkowaniem pionowym (dla B podwójne ząbkowanie pionowe Fi.po 280.-), gwarancja.

Fi.96C
Mi.114zI
750 PLN
32990

1919 wydanie w walucie markowej, znaczek bez perforacji pionowej na lewym marginesie.

Fi.96C MK
Mi.114
250 PLN
32991

1919 wydanie w walucie markowej, czworoblok z drukiem podwójnym, górne znaczki podlepka.

Fi.96DpA
Mi.100 DD
800 PLN
32992

1919 wydanie w walucie markowej, próba znaczka w kolorze czarnym na papierze kredowym, gwarancja Schmutz.

Fi.96P4
180 PLN
SPRZEDANY
32993

1919 wydanie w walucie markowej, parka prób w barwie czarnej na papierze kredowym, pionowe zagięcia.

Fi.96P4
60 PLN
32994

1919 wydanie w walucie markowej, próba znaczka w kolorze czarnym na papierze kredowym, gwarancja Berbeka.

Fi.96P4
200 PLN
32995

1919-20 wydanie w walucie markowej dla obszaru całej Rzeczypospolitej po unifikacji waluty, znaczek za 6 mk. w kolorze karminowoczerwonym na białym cienkim pionowo żeberkowanym papierze, z niespotykanie intensywnym abklatschem, nie ma gwarancji bo będzie eksponowany od strony gumy, która jest pięknie zachowana - jak lustro, niefałszowany.

Fi.99
Mi.115
250 PLN
32996

1919 I Polska Wystawa Marek, seria nieząbkowana na karcie z ilustracją autorstwa Zygmunta Kamińskiego przygotowaną z okazji wystawy, wysłana 21.V jako polecona do Krakowa, usterki nadruku na znaczkach: za 5 fen "górny szeryf I uszkodzony", za 10 fen "dolny szeryf I uszkodzony z lewej strony", za 25 fen "brak górnego szeryfa I"; dodatkowy znaczek znaczki skasowane PIERWSZYM POLSKIM STEMPLEM OKOLICZNOŚCIOWYM - WYSTAWA MAREK, stempelek polecenia z numerem 75688, datownik odbiorczy z 22.V; dobry stan zachowania (Myślicki 19 001).

Fi.102-6A
Mi.118-22B
150 PLN
32997

1919 I Polska Wystawa Marek, seria ząbkowana na kopercie, wysłana 19 V jako polecona do Łodzi, usterki nadruku na znaczkach: za 5 fen "po lewej stronie uszkodzona litera F w oznaczeniu nominału", za 10 fen "brak górnego szeryfa I", za 25 fen "całkowity brak górnego i częściowy dolnego szeryfa I"; znaczki skasowane PIERWSZYM POLSKIM STEMPLEM OKOLICZNOŚCIOWYM - WYSTAWA MAREK, jako stempelka polecenia użyto numeratora; na odwrocie datownik odbiorczy z 20.5; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 19 001).

Fi.102-6B
Mi.118-22A
120 PLN
32998

1919 I Wystawa Marek, prawy znaczek z błędem na znaczku podstawowym "prawe F w postaci odwróconej cyfry 4".

Fi.102AB1
Mi.118B
50 PLN
32999

1919 I Polska Wystawa Marek w warszawie, prawy znaczek z błędem "zniekształcone prawe F", gwarancja i oznaczenie.

Fi.102B B1
Mi.188A
20 PLN
33000

1919 I Wystawa Marek w Warszawie, parka bez ząbkowania poziomego na dolnym marginesie, gwarancja.

Fi.102B MK
Mi.118A
85 PLN
33001

1919 I Polska Wystawa marek w warszawie, znaczek bez perforacji pionowej na lewym marginesie, gwarancja. Klasyczna guma jak w tym wydaniu.

Fi.102B MK
Mi.118A
75 PLN
33002

1919 I Polska Wystawa Marek w warszawie, czworoblok z mocno przesuniętym nadrukiem w poziomie, charakterystyczna dla tego wydania słaba guma.

Fi.103A
Mi.119B
140 PLN
33003

1919 I Polska Wystawa Marek, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja Petriuk.

Fi.103A
Mi.119B 
40 PLN
33004

1919 I Polska Wystawa Marek, znaczek za 10+5f., ze znacznie przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał na górze, a napisy na dole (Fi.od 300.-), to bardzo zmienia rysunek znaczka, gwarancja Schmutz.

Fi.103A MK
Mi.119B
360 PLN
33005

1919 I Polska Wystawa Marek w Warszawie, znaczek z silnie przesuniętą w poziomie perforacją wchodzącą na obrazek znaczka.

Fi.103B MK
Mi.119A
30 PLN
33006

1919 I Polska Wystawa Marek, czworoblok stemplowany kasownikiem okolicznościowym wystawy, górna parka z brakiem ząbkowania poziomego.

Fi.103B MK
Mi.119A
100 PLN
33007

1919 I Polska Wystawa Marek, list polecony (przefrankowany o 5 fen) opłacony znaczkami wydania przedrukowego, wysłany 6.5 z Warszawy do Krakowa, usterka nadruku na znaczku za 25 fen "górny szeryf I uszkodzony z lewej strony"; dodatkowy znaczek kwestarski NA BIEDNYCH z Tadeuszem Kościuszką rozprowadzany przez urzędy pocztowe, unieważniony - co rzadkie datownikiem pocztowym; dopisana ręcznie erka z numerem polecenia; na odwrocie datownik odbiorczy z 7.V; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.104-5B
Mi.120-21A 
220 PLN
33008

1919 I Polska Wystawa Marek, polecona karta wysłana z terenu wystawy 8.V; wpisana ręcznie litera R z numerem 10719 odbitym numeratorem; numer znacznie niższy od opisywanego w artykule H.J. Dobiata w numerze 5/2006 "Filatelisty"!!!

Fi.104-6B
Mi.120-22A 
30 PLN
33009

1919 I Polska Wystawa Marek, znaczki skasowane okolicznościowo 10.V na kopercie miejscowego listu poleconego wysłanego z terenu wystawy, usterka nadruku na znaczku za 15 fen "brak górnego szeryfa I", zwraca uwagę erka o numerze 16623!!! (por. Filatelista 5/2006 s.231).

Fi.104-6B
Mi.120-22A 
80 PLN
33010

1919 I Polska Wystawa Marek, okolicznościowa karta z ilustracją autorstwa Zygmunta Kamińskiego przygotowana z okazji wystawy, jako polecona wysłana 5.V, znaczki skasowane PIERWSZYM POLSKIM STEMPLEM OKOLICZNOŚCIOWYM - WYSTAWA MAREK, wpisana ręcznie litera R z numerem 3459, doskonały stan zachowania (Myślicki 19 001).

Fi.104B, 105B
Mi.120A, 121A
60 PLN
33011

1919 I Polska Wystawa Marek, znaczek za 15+5 f. z błędem na poz.92 "brak obu szeryfów w I", gwarancja Krawczyk.

Fi.104B B
Mi.120A 
25 PLN
33012

1919 I Polska Wystawa Marek w Warszawie, znaczek bez perforacji poziomej na dolnym marginesie.

Fi.105B MK
Mi.121A
75 PLN
33013

1919 I Polska Wystawa Marek w Warszawie, znaczek z nadrukiem zamienioną formą - nadruk formą I, a nie II przeznaczoną dla tego nominał, znane z jednego stu znaczkowego arkusza, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.106IA
Mi.122AI
3 500 PLN
33014

1919 I Polska Wystawa Marek GRUBA CYFRA I - UNIKAT, znaczek za 50+5 f. z nadrukiem formą I, o nakładzie ogólnym 100 sztuk (1 arkusz), egzemplarz z błędem na poz.99 "bardzo gruba rzymska cyfra I" (Fi.40000.-), błąd ten występuje tylko na dwu pozycjach w arkuszu, drugi egzemplarz z poz.62 nie jest jak dotąd znany - może nie istnieć bo błędy występują tylko w części nakładu; po prawej dla porównania skan cyfry I zwykłej grubości; ponieważ wymiary formy I nie pasowały do wielkości znaczka tylko w dwóch dolnych rzędach (20 szt.) nadruk jest na właściwej wysokości, w miarę centralnie na środku rysunku znaczka; w innych jest znacznie poprzesuwany, fotoatest, gwarancja i opis pozycji w arkuszu Schmutz.

Fi.106IA B5
Mi.122By1
32 000 PLN
33015

1919 list z Dembsen (Poznań Dębiec) do Niemiec, poniemiecki kasownik z niemiecka pisownią.

Fi.107
250 PLN
33016

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, znaczek za 10 fen. z błędem "barwna plama pod nominałem", czyste bardzo dobry stan zachowania.

Fi.107 B
Mi.123
60 PLN
33017

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, seria z odmianami papieru.

Fi.107-13
Mi.123-9
100 PLN
33018

1919 Sejm Ustawodawczy, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.107-13
Mi.123-29
40 PLN
33019

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, parka znaczków z obiegu pocztowego bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, gwarancja i opis Walocha.

Fi.107MK2
100 PLN
33020

1919 kartka z Warszawy do Czechosłowacji.

Fi.108
30 PLN
SPRZEDANY
33021

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - mały format, do wykonania prób znaczka małego formatu ułożono i zreprodukowano w cynku planszę z odbitek o rozmiarach 39,1x46 mm, po zmniejszeniu drukowano z niej próby; do jednej z takich reprodukcji fotochemicznych, będącej etapem budowy formy typograficznej, doklejono jako wzór odbitkę o zaakceptowanych rozmiarach 17x20 mm, po fotograficznym pomniejszeniu planszy nastąpiło pomniejszenie wzoru na prawym bocznym marginesie do rozmiarów 7,4x8,5 mm.; jest on w bardzo dobrym stanie zachowania, posiada oryginalną gumę bez podlepek, ani ich śladu, górny fragment marginesu wzmocniony podlepkami, fotoatest.

Fi.110 P
Mi.126
4 000 PLN
33022

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - mały format, parka rzadkich gumowanych prób znaczka za 20 fen. w kolorze brązowym (Fi.1200.-), co rzadko spotykane z fragmentem stempla unieważniajacego na odwrocie, gwarancja Schmutz.

Fi.110 P3
Mi.126
1 500 PLN
33023

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - mały format, dwie marginesowe próby znaczka za 20 fen., niekatalogowane jako druk potrójny - na pierwszej dwa bicia blisko siebie wyżej, a trzecie mocno skośnie przesunięte w dół, na drugiej dwa bicia blisko siebie niżej, a trzecie mocno skośnie przesunięte w górę (jako podwójny druk po Fi.150.-), bardzo ładny zestaw, gwarancja Schmutz.

Fi.110 P4 Dpt
Mi.126
360 PLN
33024

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek J.Piłsudski, kasowany znaczek za 25 fen. z błędem "brak perforacji pionowej pomiędzy znaczkiem a marginesem", piękny stan, gwarancja i pełen opis Schmutz.

Fi.111 MK2
Mi.127 Ur
200 PLN
33025

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, parka prób arkuszowych z drukiem dwustronnym, gwarancja.

Fi.111P3
Mi.127
500 PLN