Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
30903 |
1897 list wysłany 26.I z Krynicy przez C.k. Zarząd Zdrojowy do redakcji czasopisma specjalistycznego "Balneologischen Zeitung" w Berlinie; na odwrocie efektowna zalepka listowa "C.K.ZARZĄD ZDROJOWY - K.K.BRUNNENVERWALTUNG KRYNICA" w idealnym stanie zachowania i stempel odbiorczy. | Mi.53 |
| 120 PLN | |
30904 |
1897 AMBULANS NR.2317 relacji AUSSEE-ATTNANG, karta pocztowa datowana 14.12 w miejscowości Ischl wysłana do miejscowości Tymowa, przesłana ambulansem, znaczek skasowany dwuwierszowym stemplem POSTCONDUCTEUR IM ZUGE AUSSEE-ATTNANG No2317 z dopisana datą "14/12"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.P92 |
| 160 PLN | |
30905 |
1898 austriacki sądowy znaczek doręczeniowy - 17½ Kr. w kolorach niebieskofioletowym/czarnym o ząbkowaniu ZL 10½ na dużym wycinku dowodu doręczenia wysłanym z sądu w Brzozowie, doręczonym 2.IX do miejscowości Jabłonka; dodatkowy stempelek "Należy się za doręczenie 17:50" (w cenie znaczka kasowanego Fi.50.-). | Fi.Ib Mi.1bA |
| 50 PLN | |
30906 |
1898 Perehińsko, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Perehińsku. | Mi.54 |
| 30 PLN | |
30907 |
1899 kartka ze Lwowa do Londynu, kartka na odpowiedź. | Fi.Cp11B |
| 120 PLN | |
30908 |
1899 austriacki sądowy znaczek doręczeniowy - 17½ Kr. w kolorach niebiesko/czarnym o ząbkowaniu ZL 10½ na recepisie zwrotnym wysłanym 24/8 z miejscowości Podgórze do sądu w Horodence, doręczonym 28 sierpnia; datowniki pocztowe i sądowy stempel wpływu; dobry stan zachowania (Fi.200.-). | Fi.Ia |
| 120 PLN | |
30909 |
1899 kartka nadana w ambulansie pocztowym w Warszawie 18.X.99 do Grodźca. | |
| 15 PLN | |
30910 |
1900 znaczek za 20 H austriackiego wydania z 1899 roku na liście wysłanym 20.12 z miejscowości Wyżnica (Wiznitz am Czeremosz) do miejscowości Dębniki (obecnie dzielnica Krakowa), na odwrocie datownik odbiorczy. | Mi.74 |
| 50 PLN | |
30911 |
| 10 PLN | |
30912 |
1901 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Chabówka - Zakopane nr 522. | |
| 60 PLN | |
30913 |
1901 przekaz paczkowy z Krechowic na Węgry. | |
| 65 PLN | |
30914 |
1902 karta pocztowa z ilustracją gazety codziennej "Hirschberger Tageblatt", wysłana 21.2 z Jeleniej Góry (Hirschberg) do miejscowości Krzaczyna koło Kowar (Buschvorwerk b/Schmiederberg); datownik odbiorczy; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.53, 54 |
| 120 PLN | |
30915 |
1902 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list z Bawarii wysłany 17.VII z Monachium do Aleksandrowa, datownik odbiorczy na odwrocie АЛЕКСАНДРОВ ПОГР. ВАРШ.Г. ПОЧТ.ТЕЛ.КОНТ. z cyfrą kodową 6; walor w dobrym stanie zachowania. | Mi.56 |
| 50 PLN | |
30916 |
1902 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, widokówka z Portugalii wysłana 11.7 z Coimbry do Warszawy, datownik odbiorczy 3.VII; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.147 |
| 80 PLN | |
30917 |
1903 piękna secesyjna karta pocztowa z ozdobnym suchym tłoczeniem wysłana 9.V z Dąbrowy do Piotrkowa, datownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.47xI |
| 60 PLN | |
30918 |
1903 karta wysłana ambulansem pocztowym na trasie Przeworsk - Dembica nr 490. | |
| 140 PLN | |
30919 |
1903 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Wiedeń. | |
| 50 PLN | |
30920 |
1904 blankiet przekazu pocztowego wysłanego 13.III z Warszawy do Moskwy, dodatkowo odciśnięty w czerwonym kolorze specjalny kasownik warszawski dla przekazów pocztowych "ВАРШАВА ДЛЯ ПЕРЕВОД." z datą 18.III, formularz dodatkowo unieważniony dziurkowaniem; na odwrocie dwa stemple odbiorcze z 16 i 17.III; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.A4 |
| 100 PLN | |
30921 |
1904 karta pocztowa wysłana z Krasnegostawu do Warszawy, na froncie okrągły godzinnik warszawski "6 ч. веч." (godzina 6 wieczorem) i datownik odbiorczy, tekst na odwrocie pisany po hebrajsku; bardzo dobry stan zachowania; temat - JUDAICA. | Mi.P13 |
| 100 PLN | |
30922 |
1904 kartka z Gliwic do Zabrza, widokówka typ tzw. ulicówki z Gliwic. | |
| 70 PLN | |
30923 |
1905 Husiatyń, austriacki znaczek wydania z 1891 roku unieważniony kasownikiem w Husiatyniu. | Mi.66 |
| 20 PLN | |
30924 |
1906 kartka z Przemyśla do Grodziska. | Fi.Cp29 |
| 10 PLN | |
30925 |
1906 znaczek za 25 H austriackiego wydania z 1905 roku na liście wysłany 28/1 z miejscowości Przecław do New Britain w USA, datownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.126A |
| 60 PLN | |
30926 |
1906 znaczki za 5 H austriackiego wydania z 1906 roku - pasek pięciu sztuk na liście wysłanym 24.IX z urzędu Kraków 2 do Millau we Francji, koperta firmowa "PINKUS TISLOWITZ, KRAKAU"; dobry stan zachowania (koperta złożona poziomo i pionowo). | Mi.133 |
| 60 PLN | |
30927 |
1906 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Chabówka nr 522. | |
| 60 PLN | |
30928 |
1907 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim, polskim i ruskim, wysłana 8.III z Zamarstynowa (przedmieście Lwowa) do Sanoka, datownik nadawczy idealnie odciśnięty, stempel odbiorczy na froncie; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp26 Mi.P173 |
| 80 PLN | |
30929 |
1907 KAISERLICHE DEUTSCHES GENERAL-KONSULAT IN WARSCHAU urzędowa zalepka listowa na poleconej kopercie wysłanej 1.XI z Warszawy do miejscowości Plön w Rzeszy, nalepka polecenia Warszawa Centralna (Варшава Центральная), dodatkowy okrągły stempelek z literą "R"; datownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.72IAa |
| 120 PLN | |
30930 |
1907 kartka miejscowo użyta w Krakowie, fotoatest Jendroszek. | Mi.155 |
| 150 PLN | |
30931 |
1907 kartka z Włocławka do Gdańska. | Mi.P21, 29 |
| 60 PLN | |
30932 |
1907 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.U37A |
| 60 PLN | |
30933 |
1907 nalepki przeznaczone na zbiórkę funduszy na Warszawskie Pogotowie Ratunkowe wydane w 10. rocznicę jego powstania w 1897 roku, nalepki wartość 1 rubla i 5 kopiejek. W roku 1919 członkowie Pogotowia partycypowali w założeniu Polskiego Towarzystwa Czerwonego Krzyża. | |
| 200 PLN | |
30934 |
1908 kartka z Zakopanego do Krakowa. | Fi.Cp31 |
| 10 PLN | |
30935 |
1908 Dworzec Brzeski (Terespolski) w Warszawie, widokówka do Londynu nadana 16.10 w ekspedycji dworcowej znak opłaty unieważniony owalnym datownikiem "ВАРШАВА БРЕСТ.ВОКЗ." z wyróżnikiem "A"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania;
| Mi.40y, U34B, 41y, 69IA, 87 |
| 1 000 PLN | |
30936 |
1910 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list wysłany 15.III z Sarajewa do Krakowa, prawidłowo ofrankowany znaczkami Bośni i Hercegowiny wydanymi z okazji 80 rocznicy urodzin cesarza Franciszka Józefa I, znaczki unieważnione datownikiem "K und K.MILIT.POST SARAJEVO"; rzadki, dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania (Mi.90 euro). | Mi.45, 47, 49 |
| 120 PLN | |
30937 |
1910 widokówka do Warszawy przesłana ambulansem nr.26 relacji GRANICA-ZĄBKOWICE, znaczek skasowany owalnym datownikiem ГРАНИЦА-ЗОМБКОВИЦЫ 26, odciśniętym dodatkowo obok, warszawski datownik odbiorczy z następnego dnia; dobry stan zachowania. | Mi.65 |
| 160 PLN | |
30938 |
1910 widokówka do Warszawy wysłana 7/6 z Saratowa przez pasażera podróżującego po Wołdze na pokładzie parowca "Kryłow" - adnotacja nadawcy " "Kryłow" za Saratowem 7/6 910", znaczek skasowany wyjątkowo ładnie odciśniętym owalnym datownikiem agencji pokładowej Astrachań - Niżny Nowogród (АСТРАХАНЬ-НИЖНIЙ ПАРАХ.) z wyróżnikiem "ж", obok dodatkowy odcisk tego datownika ; z Saratowa do Polski przesyłkę przewieziono koleją; warszawski datownik odbiorczy z 12.VI; parowiec "Kryłow" był własnością Towarzystwa Żeglugi Parowej "Samolot" (Пароходное Oбщество «Самолёт»); rzadki walor w doskonałym stanie zachowania. | Mi.65I |
| 1 200 PLN | |
30939 |
1910 znaczek za 10 kop wydania z 1908 roku rzadkiej odmiany koloru na liście wysłanym 10.09 z Warszawy do Lipska, koperta firmowa "Dr. phil. A.NEUFELD IMPORT-EXPORT". | Mi.69iaA |
| 60 PLN | |
30940 |
1910 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Breslau - Beuthen (Wrocław - Bytom), widokówka z Bytomia - drewniany kościół w parku miejskim. | |
| 80 PLN | |
30941 |
1910 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Jasło - Rzeszów, widokówka z Skołyszyna pod Jasłem. | |
| 120 PLN | |
30942 |
1910 list z Poznania Królestwo Polskie do Wagańca (Lubanie )/ Nieszawa via Toruń Aleksandrowo | |
| 90 PLN | |