Aukcja 109. Wydania przedrukowe 1918-1919

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
22346

1919 wydanie poznańskie, list polecony nadany 18.09.19 z Poznania do Berlina, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.67, 68, 70
Mi.131, 132, 134
320 PLN
22347

1919 wydanie poznańskie, znaczek z podwójnym nadrukiem na wycinku koperty, przedrukowano dwa arkusze tego wydania z podwójnym nadrukiem zawierające po dziewięćdziesiąt znaczków z tym błędem - rzadkie, ładny stan zachowania, mini fotoatest Ways.

Fi.67Np
Mi.131DD
3 200 PLN
22348

1919 wydanie poznańskie, znaczek z podwójnym nadrukiem, dwa stu znaczkowe arkusze przedrukowano z tym błędem, znaczek w pięknym stanie, fotoatest Schmutz.

Fi.67Np
Mi.131DD
12 000 PLN
22349

1919 wydanie poznańskie, znaczek z podwójnym nadrukiem z poz. 87 i 88 stemplowany na czystym sekretniku (bez obiegu), rzadki znaczek znany z tym błędem z dwóch stu znaczkowych arkuszy, fotoatest Jendroszek.

Fi.67Np
Mi.131DD
3 600 PLN
22350

1919 wydanie poznańskie, znaczek z abklaczem nadruku z pozycji 96.

Fi.68
Mi.132
80 PLN
22351

1919 wydanie poznańskie, znaczek z silnym abklaczem, rzadkie w tym wydaniu.

Fi.68
Mi.132
120 PLN
22352

1919 wydanie poznańskie, dwa znaczki za 5/20 fen., jeden z lekkim, drugi z mocnym abklatschem, rzadkie.

Fi.68
Mi.132
80 PLN
22353

1919 wydanie poznańskie, znaczek z lekko przesuniętym w prawo nadrukiem, gwarancja.

Fi.68
40 PLN
22354

1919 wydanie poznańskie, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem - po prawej stronie widoczny nowy nominał sąsiedniego znaczka, bardzo rzadkie, gwarancja.

Fi.68MK
Mi.132
180 PLN
22355

1919 wydanie poznańskie, znaczek za 10/25 f. z błędem na poz.100 "ścięte oba 0", gwarancja Krawczyk.

Fi.69 B
Mi.133
40 PLN
22356

1919 wydanie poznańskie, znaczek za 10/25 f. z błędem na poz.41 "między liczbami 10 szereg plamek", gwarancja i opis.

Fi.69 B
Mi.133
40 PLN
22357

1919 wydanie poznańskie, znaczek za 10/25 f. z błędem na poz.88 "wygięta pozioma kreska" i "mocno ścięte ścięte obie liczby 10", dodatkowo podwójnie użyty, gwarancja i opis

Fi.69 B9
Mi.133
100 PLN
22358

1919 wydanie poznańskie, czworoblok znaczków za 10/25 f., lewy górny z błędem na poz.21 "łukowa plamka nad literami o c", a prawy dolny z niekatalogowanym błędem na poz.32 "kilka plamek nad belką", sygnowany WR, gwarancja Mikstein.

Fi.69 B10 + B
Mi.133
480 PLN
22359

1919 wydanie poznańskie, znaczek za 10/40 fen. z błędem na "nad prawym końcem kreski kilka mniejszych i większa owalna plamka", gwarancja Falkowski.

Fi.70 B
Mi.134
80 PLN
22360

1919 wydanie poznańskie, znaczek za 10/40 f. z błędem na poz.20 "za Polska w dół małe plamki i półksiężyc", gwarancja.

Fi.70 B
Mi.134
30 PLN
22361

1919 wydanie poznańskie, znaczek za 10/40 f z błędem na poz.99 "plamka łukowata nad literami OC", gwarancja.

Fi.70 B10
Mi.134
40 PLN
22362

1919 wydanie poznańskie, znaczek z nadrukiem z poz. 48 z błędem "gwóźdź", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.70B7
Mi.134
40 PLN
22363

1919 wydanie gnieźnieńskie, znaczek z nadrukiem typ 7 z silnym abklaczem nadruku na stronie gumowanej, bardzo rzadki i ciekawy błąd nadruku, ślady minimalnych przygięć arkusza widoczne po stronie gumowanej, ogólnie znaczek w bardzo ładnym stanie, gwarancja i oznaczenie Landre.

Fi.71
Mi.135
3 800 PLN
22364

1919 wydanie gnieźnieńskie, zagraniczny list polecony opłacony serią znaczków (5 fen. typ 3, 10 fen. poz.77) i trzema polskimi znaczkami różnych wydań, wysłany 1.12 z Poznania do Berlina, kasownik odbiorczy z 3.12 na odwrocie; koperta sporządzona domowym sposobem z mapy!!! i bardzo późne użycie znaczków na ciekawej przesyłce - wszystko to sprawia, że gdyby nie użycie znaczków 4 różnych wydań, można by uznać oferowaną całość za list z "użytkowego obiegu" (Fi. c.a.); dobry stan zachowania; na odwrocie gwarancja i oznaczenie obu znaczków wydania gnieźnieńskiego (typ 3 i poz.77).

Fi.71-72
Mi.135-36
5 000 PLN
22365

1933 kopia spięta w formę książeczki pierwszej monografii znaczków wydania krakowskiego autorstwa prof. Stanisława Miksteina, wydanie po niemiecku nakładem wydawnictwa "Die Postmarke" z Wiednia, liczne ilustracje i tabele do identyfikacji znaczków, 69 stron.

350 PLN