Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
20634 |
1876 list polecony z Ober Glogau (Głogówek) do Niemiec, ciekawa erka "Eingeschrieben", na odwrocie ładne pieczęcie lakowe sądu w Głogowie. | |
| 120 PLN | |
20635 |
1877 list polecony z Ober Glogau (Głogówka) do Niemiec, ciekawa erka "Eingeschrieben". | |
| 80 PLN | |
20636 |
1878 ZABRZE, znaczek wydania Niemiec PFENNIGE za 5 fenigów, skasowany 25 5 na wycinku dwuobrączkowym datownikiem w Zabrzu, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.32 |
| 50 PLN | |
20637 |
1878 kompletny składany list z Krakowa do Rybnej. | |
| 30 PLN | |
20638 |
1878 składany list z Rawicza do Gostynia. | |
| 50 PLN | |
20639 |
1879 Królestwo Polskie, karta pocztowa wysłana z Warszawy do Berlina. | Mi.P4 |
| 100 PLN | |
20640 |
1879 obwoluta listu z Przegini do Krakowa. | |
| 40 PLN | |
20641 |
1880 list urzędowy z Kriewen (Krzywiń pow. Kościan). | |
| 20 PLN | |
20642 |
1880 kompletny składany list z Konsystorza w Krakowie do Rybnej. | |
| 40 PLN | |
20643 |
1880 (około) kartka nadana w ambulansie pocztowym Frankenstein (Ząbkowice Śląskie)- Raudten (Rudna) do Niemiec. | |
| 100 PLN | |
20644 |
1881 obwoluta listu z Neustadt (Prudnik) do GBiałej. | Mi.42 |
| 120 PLN | |
20645 |
1881 list z Starostwa w Krakowie do Rybnej. | |
| 25 PLN | |
20646 |
1882 zgrabny wystawowy list z Buczacza ( Ukraina Zachodnia ) do małej agencji pocztowej Hluboczka Wielkiego, na odwrocie stempel odbiorczy i pieczęć lakowa | Mi.37 |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
20647 |
| 40 PLN | |
20648 |
| 80 PLN | |
20649 |
1882 rosyjska całostka ze stemplem ambulansowym Sankt Petersbursko - Warszawska żelaznaja droga | |
| 120 PLN | |
20650 |
1883 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim i polskim, wysłana 10/I ze Lwowa do Wiednia, datownik odbiorczy WIEN; zwraca uwagę wytłoczono nazwisko nadawcy "Dr KRATTER"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp4II |
| 50 PLN | |
20651 |
| 50 PLN | |
20652 |
| 50 PLN | |
20653 |
1885 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim i polskim, wysłana 8/7 z Rzeszowa do Wiednia, kasownik odbiorczy LEOPOLDSTADT-WIEN; całość w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta). | Fi.Cp6 Mi.P46 |
| 30 PLN | |
20654 |
1887 obwoluta listu z Breslau (Wrocław) do Mysłowic. | |
| 54 PLN SPRZEDANY | |
20655 |
1888 część z opłaconą odpowiedzią podwójnej karty pocztowej wysłana 6 października do Warszawy, słabo czytelny ambulansowy datownik nadawczy, na froncie okrągły godzinnik warszawski "6 ч. ВЕЧ." (godzina 6 wieczorem) i datownik odbiorczy z tego samego dnia, tekst na odwrocie pisany po hebrajsku; bardzo dobry stan zachowania; temat - JUDAICA. | Mi.P8F |
| 50 PLN | |
20656 |
| 600 PLN | |
20657 |
1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 3+3 kop; bardzo dobry stan zachowania (niewielki ślad podlepki na odwrocie). | Mi.P10I |
| 50 PLN | |
20658 |
1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie). | Mi.U32A |
| 50 PLN | |
20659 |
1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81mm; bardzo dobry stan zachowania; sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT. | Mi.U33A |
| 60 PLN | |
20660 |
1889 PORTUGALIA - niezwykle rzadki (choć w Europie) kierunek wysyłki, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop, rozmiar: 145x81mm, wysłana 1.VI.1890 z miejscowości Preny do Lizbony!!! znak opłaty unieważniony 1.ИЮН datownikiem ПРЕНЫ ПОЧТ.ОТД.СУВАЛСК.Г. odciśniętym dodatkowo poniżej, na odwrocie ten sam datownik odciśnięty następnego dnia i stempel odbiorczy LISBOA; całość w dobrym stanie zachowania, sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT. | Mi.U34A |
| 500 PLN | |
20661 |
1889 wycinek opaski gazetowej ze Lwowa do Warszawy, bardzo rzadki stempel rosyjskiej cenzury "Włożenie konfiskowano / W.C.K." w ramce, stempel tego typu znany na kilku egzemplarzach opasek gazetowych Gazety Lwowskiej. | |
| 300 PLN | |
20662 |
1889 przekaz paczkowy z Przemyśla do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 50 PLN | |
20663 |
1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 5 kop; krawędzie z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania (minimalny ślad podlepki na odwrocie). | Mi.K1 |
| 80 PLN | |
20664 |
1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 10 kop, krawędzie z pełną oryginalną gumą, dobry stan zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia); sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT. | Mi.K3 |
| 50 PLN | |
20665 |
1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop; słabszy stan zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia, prawy górny róg nadgięty); sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT. | Mi.P13 |
| 20 PLN | |
20666 |
1890 adres przesyłkowy do paczki ze Lwowa Filia III do Tarnopola, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 80 PLN | |
20667 |
1891 Gorlice, austriacki znaczek wydania z 1891 roku unieważniony kasownikiem w Gorlicach. | Mi.63 |
| 20 PLN | |
20668 |
1891 kartka z Warszawy do Wiednia. | Mi.P13, 29 |
| 35 PLN | |
20669 |
| 100 PLN | |
20670 |
1891 obwoluta listu z Inowrocławia do Stargardu. | |
| 60 PLN | |
20671 |
1893 list z Warszawy do Łodzi. | |
| 70 PLN | |
20672 |
1894 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim i polskim, rozmiar ramki 126x78 mm, wysłana 29/6 z Myślenic do miejscowości Friedek (Frydek), datownik odbiorczy; całość w dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp10 Mi.P77 |
| 30 PLN | |
20673 |
1894 ZEZWOLENIE NA CZASOWY POBYT W WARSZAWIE (БИЛЕТЪ НА СВОБОДНОЕ ПРОЖИВАНIЕ ВЪ Г.ВАРШАВѢ), 3-miesięczne zezwolenie na pobyt w Warszawie, dokument w języku rosyjskim (informacje po polsku, francusku i niemiecku) sporządzony na papierze ze znakiem wodnym przedstawiającym warszawską syrenkę, opłacony znaczkiem skarbowym za 50 kop (revenue) unieważnionym poprzez perforację dwóch krzyżujących się linii z literami "ПРАГ. УЧ"; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 500 PLN | |