Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 109. Poczty wojskowe I wojny światowej

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
21088

1918 prowizoryczne wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, gwarancja Sztaba.

Fi.5, 6
300 PLN
21089

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe; narożny sześcioblok znaczków za 15 kop. (Fi.600._), dodatkowo prawy górny z błędem na poz.90 "uszkodzone l w Pol.", a lewy dolny z błędem na poz.98 "uszkodzone o w Pol.", zachowany w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

700 PLN
21090

300 PLN
21091

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek I wydania przedrukowego, gwarancja Schmutz.

70 PLN
21092

1918 Polska Siła Zbrojna (Polnische Wehrmacht), widokówka przedstawiająca żołnierzy Wojska Polskiego wysłana 7.8 z Ostrowi do Łodzi, w adresie nadawcy podano: "Szkoła Podoficerska Wojsk Polskich w Ostrowie komp.1", pieczęć listowa "Unteroffzierschule Brief-Stempel", datownik nadawczy OSTROW (GOUV.LOMZA), słabo czytelna odbitka sześciokątnego stempelka doręczeniowego L.S.O.(ŁÓDZKA STRAŻ OGNIOWA) w kolorze czarnofioletowym z datą 8.3 (Fi.350.-); dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.6b
200 PLN
21093

600 PLN
21094

1918 prowizoryczne wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, specjalna nalepka polecenia na wycinku z listu.

1 200 PLN
21095

Fi.11
1 200 PLN
21096

Fi.11
1 750 PLN
21097

1918 poczta I Korpusu Polskiego gen. Dowbora - Muśnickiego, cięta marginesowa seria drugiego wydania, gwarancja Miszczak.

Fi.12-5A
100 PLN
21098

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta czysta, odmiana koloru znaczka za 35 kop. z pełną oryginalną gumą, sygnowane Rachmanow(4), wszystkie gwarancja.

Fi.12-15A, 13bA
Mi.12-15B
200 PLN
21099

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria ząbkowana (Fi.2150.-), kasowana na wycinkach, gwarancja Schmutz, Mikstein, Danowski.

Fi.12-15B
Mi.12-15A
2 200 PLN
21100

1918 I Korpus Polski gen. Dowbora Muśnickiego, znaczek z II wydania przedrukowego z dużym lewym marginesem w unikalnej barwie czerwonofioletowej, znaczek skasowano bardzo rzadkim datownikiem z wyróżnikiem "1" "POCZTA POLOWA / I POL.KORP. 1 - 25 3 18", był to dzień rozkazu Dowódcy I Korpusu o uruchomieniu poczty, datownik używany w Mohylewie, fotoatest Drzewiecki.

Fi.12A
150 PLN
21101

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, znaczek za 35/1 kop. z podwójnym nadrukiem i z pełną oryginalną gumą (Fi.2500.-), sygnatura Rachmanow, podwójna gwarancja Petriuk BPP.

Fi.13A Np
Mi.13B
2 000 PLN
21102

Fi.13aA
130 PLN
21103

Fi.13aA, 13bA
25 PLN
21104

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, pozioma parka ząbkowanych znaczków za 50 kop. z międzypolem pomiędzy znaczkami (Fi.320.-), piękny stan zachowania, gwarancja Miszczak.

Fi.14B
Mi.14A
300 PLN
21105

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, pionowa parka ząbkowanych znaczków za 50 kop. z międzypolem pomiędzy znaczkami (Fi.320.-), piękny stan zachowania, gwarancja Miszczak.

Fi.14B
Mi.14A
300 PLN
21106

1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Jungjohann (na jednym znaczku).

Fi.14B
80 PLN
21107

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek II wydania przedrukowego z nadrukiem odwróconym, bardzo rzadkie, fotoatest Drzewiecki.

Fi.14B No
1 950 PLN
21108

1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek drugiego wydania, gwarancja Rachmanow, Walocha.

Fi.15B
400 PLN
21109

1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, koperta wydania przedrukowego w bardzo ładnym stanie, gwarancja Pelczar.

Fi.Ck3
600 PLN
21110

Fi.Ck3II
1 700 PLN
21111

Fi.Cp2
180 PLN
21112

Fi.Cp2
300 PLN
21113

1918 wydanie poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, całostka wydania przedrukowego, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp2
220 PLN
21114

1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, całostka wydania przedrukowego.

Fi.Cp2
150 PLN
21115

Fi.Cp4
150 PLN
21116

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop, ostemplowana 3.5 w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja (Fi.200.-); trochę słabszy stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady wklejenia na kartę albumową, lewy górny róg nadgięty).

Fi.Cp4
120 PLN
21117

Fi.Cp4
220 PLN
21118

Fi.Cp4
150 PLN
21119

1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, sekretnik w bardzo ładnym stanie, gwarancja Pelczar.

Fi.Cs3
700 PLN
21120

700 PLN
21121

100 PLN
21122

500 PLN
21123

40 PLN
21124

240 PLN
21125

200 PLN
21126

100 PLN
21127

1918 sekretnik Komitetu Narodowego Polski używany do korespondencji przez armię gen. Hallera.

240 PLN