Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
19351 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z lekko przesuniętym nadrukiem typ 5 z szczątkowo widocznym rombem. | Fi.Cs3II |
| 80 PLN | |
19352 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z mocno uszkodzonym nadrukiem typu 14, dofrankowany przed przedrukiem jeszcze za czasów austriackich, ostemplowany grzecznościowo 12.I w Bielsku, niezaklejony z pełną oryginalną gumą. | Fi.Cs3III |
| 150 PLN | |
19353 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z ukośnym nadrukiem typ 14. | Fi.Cs3III |
| 160 PLN | |
19354 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z rzadkim typem nadruku typ 9 z pojedynczą belką, co ciekawe w środku abklacz nadruku co świadczy o przedrukowywaniu sekretnika w postaci rozłożonej. | Fi.Cs3III |
| 300 PLN | |
19355 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 14, brzegi z pełną nieuszkodzoną gumą, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.Cs3III |
| 120 PLN | |
19356 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 7, ślad po podlepce widoczny na zdjęciu. | Fi.Cs4II |
| 25 PLN | |
19357 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 7. | Fi.Cs4II |
| 40 PLN | |
19358 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8. | Fi.Cs4II |
| 40 PLN | |
19359 |
| 40 PLN | |
19360 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 - POLSKA POCZTA zamiast POCZTA POLSKA i belka zamiast ornamentu na rzadkim papierze gładkim satynowanym. | Fi.Cs4III |
| 400 PLN | |
19361 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 - POLSKA POCZTA zamiast POCZTA POLSKA i belka zamiast ornamentu, na odwrocie ślad po wklejce. | Fi.Cs4III |
| 180 PLN | |
19362 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 z zamienionym szykiem POLSKA POCZTA zamiast POCZTA POLSKA i belką zasłaniającą stary nominał, gwarancja i oznaczenie Berbeka. | Fi.Cs4III |
| 280 PLN | |
19363 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 13 z przecinkiem zamiast kropki. | Fi.Cs4III |
| 50 PLN | |
19364 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 z nadrukiem POLSKA POCZTA zamiast POCZTA POLSKA i belką zamiast ozdobnika, stan idealny. | Fi.Cs4IIIt |
| 350 PLN | |
19365 |
1919 wydanie krakowskie TARNOPOL - PÓŹNE UŻYCIE, pokwitowanie telegraficzne z nadrukiem typu 2 - z podniesioną literą l; użyte 12.V.20 w Tarnopolu (katalogi stosują dopłaty dla późno użytych pokwitowań - po 14.04.20), znak opłaty skasowany datownikiem TARNOPOL z wyróżnikiem "*3a*"; rzadki walor użyty na kresach w dobrym stanie zachowania (formularz lekko złożony pionowo i poziomo); gwarancja Gryżewski,. | Fi.Ct6 |
| 1 000 PLN | |
19366 |
1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy z nadrukiem typ 9 z obiegu pocztowego z Krakowa do Jedlińska, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz. | Fi.Fa9 |
| 120 PLN | |
19367 |
1920 całostka w walucie markowej. | Fi.Cp23 |
| 80 PLN | |
19368 |
1920 całostka w walucie markowej. | Fi.Cp24a |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
19369 |
1920 całostka w walucie koronowej. | Fi.Cp25 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
19370 |
1920 karta podwójna do obrotu krajowego za 15+15 f (góra karty I połączona z dołem karty II), egzemplarz z szerokim marginesem (nieobcięty), znaki opłaty czerwone w typie A (różne kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta u dołu, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko); doskonały stan zachowania. | Fi.Cp26II |
| 700 PLN | |
19371 |
1920 całostka z napisem "POCZTA POLSKA" o długości około 70 mm, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp28 |
| 700 PLN | |
19372 |
1920 całostka bez oznaczenia waluty. | Fi.Cp29 |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
19373 |
1920 całostka bez oznaczenia waluty. | Fi.Cp31 |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
19374 |
1920 karta do obrotu krajowego za 15 h (usunięte oznaczenie waluty) - znak opłaty liliowy w typie I (typ A wg PZP), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto); bardzo dobry stan zachowania (Fi. 100.-). | Fi.Cp31 |
| 100 PLN | |
19375 |
1920 karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę w przedłużeniu litery "P" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta w połowie, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto), napis propagandowy w układzie a (wszystkie wyrazy wydrukowane pismem zwykłym); karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę w przedłużeniu litery "P" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta w połowie, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto), napis propagandowy w układzie a (wszystkie wyrazy wydrukowane pismem zwykłym); wysłana 20.IX z Łodzi do miejscowości Kawnice; bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp32 |
| 80 PLN | |
19376 |
1920 całostka z hasłem propagandowym w układzie a. | Fi.Cp32 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
19377 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
19378 |
1920 całostka z hasłem propagandowym w układzie b. | Fi.Cp32 |
| 40 PLN | |
19379 |
1920 kartka do korespondencji zagranicznej z hasłem propagandowym w języku polskim i angielskim, ciekawa spacja obok napisu "Cena". | Fi.Cp33 |
| 40 PLN | |
19380 |
1920 całostka bez hasła propagandowego. | Fi.Cp35I |
| 30 PLN | |
19381 |
1920 część podwójnej całostki na odpowiedź. | Fi.Cp37B |
| 50 PLN | |
19382 |
1920 dowód nadania telegramu, pionowe złamanie. | Fi.Ct7 |
| 50 PLN | |
19383 |
1920 pokwitowanie telegraficzne. | Fi.Ct7 |
| 40 PLN | |
19384 |
1920 pokwitowanie telegraficzne. | Fi.Ct7a |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
19385 |
1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen "mały orzeł", dofrankowane na odwrocie w związku ze wzrostem taryfy pocztowej unieważnione niespotykanym kasownikiem - dwie równoległe poziome linie, stempelek urzędu telegraficznego "Warszawa C", na froncie w lewym górnym rogu odciśnięta duża cyfra "1", słabszy stan zachowania. | Fi.Ct8 |
| 250 PLN | |
19386 |
| 70 PLN | |
19387 |
1920 dowód nadania telegramu, pionowe złamanie. | Fi.Ct8 |
| 40 PLN | |
19388 |
1920 pokwitowanie telegraficzne. | Fi.Ct8 |
| 185 PLN SPRZEDANY | |
19389 |
1921-1922 karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm; karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, dofrankowana i wysłana 25.VIII.22 z Warszawy do Krakowa; bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp38 |
| 80 PLN | |
19390 |
1921-1922 karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm (Fi.50.-). | Fi.Cp38 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |