Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
1013 |
1917 Warszawa, kartka z Łomży do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9a |
| 60 PLN | |
1014 |
1917 Warszawa, "7 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania, list wysłany 15.9 ze Skalmierzyc, jednowierszowy w ramce stempelek cenzury poznańskiej "Gepr. Übw. Stelle Posen"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.9b |
| 120 PLN | |
1015 |
1917 Warszawa, zawiadomieni poczty miejskiej o nadejściu listu poleconego, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9b |
| 150 PLN | |
1016 |
1917 Warszawa, list firmowy z Sosnowca do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9b |
| 75 PLN | |
1017 |
1917 Warszawa, kartka z Dąbrowy do Warszawy, stempel austriackiej cenzury wojskowej z Granicy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9b |
| 75 PLN | |
1018 |
1917 Warszawa, kartka z Berlina do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej z Poznania, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9b |
| 75 PLN | |
1019 |
1917 Warszawa, list firmowy z browaru parowego w Skierniewicach 8.7.17 do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9b |
| 50 PLN | |
1020 |
1917 Warszawa, kartka z Łodzi do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9b |
| 60 PLN | |
1021 |
1917 Warszawa, kartka z Kalisza do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.13a |
| 40 PLN | |
1022 |
1917 Warszawa, kartka z Sierpca do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.13a |
| 40 PLN | |
1023 |
1917 Warszawa, list firmowy z Berlina do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.13b |
| 75 PLN | |
1024 |
1917 Warszawa, "10 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania na liście miejscowym wysłanym 12.12, ponieważ adresatka wyprowadziła się, rządca domu po opatrzeniu przesyłki odpowiednią adnotacją i swoim stempelkiem 13.XII zwrócił ją, następnie list przekazano do biura meldunkowego w celu ustalenia adresu, skąd 20.XII odesłano go z adnotacją "niezameldowana", ostatecznie Poczta Miejska po oznaczeniu listu stempelkami "NICHT ZU ERMITTELN/ WARSCHAUER BURGERPOST" i "ZURÜCK 20.XII zwróciła list do nadawcy; niecodzienny walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania. | Fi.13b, 31, 35 |
| 300 PLN | |
1025 |
1917 Warszawa, "30 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania ładnie odciśnięty na oryginalnym wycinku z telegramu doręczonego przez pocztę miejską, stempelek częściowo odbity na zalepce poczty niemieckiej "Kaiserlich. Deutsche Telegraphie" zamykającej telegram; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.15b |
| 1 000 PLN | |
1026 |
1917 Warszawa, miejscowa kartka firmowa z Warszawy, stempel poczty miejskiej w Warszawie "WRĘCZENIE OPŁACONE" i "Entlastet" - zwolniony z opłaty miejskiej. | Fi.26IIb |
| 200 PLN | |
1027 |
1917 Warszawa, miejscowy list firmowy z Warszawy, stempel "WRĘCZENIE OPŁACONE" i "Entlastet" - zwolniony z opłaty miejskiej. | Fi.26IIb |
| 200 PLN | |
1028 |
1917 Przedbórz, czworoblok prób znaczków za 4 grosze w kolorze oliwkowym typu 1-2/5-6, górne znaczki ślad po podlepce, gwarancja i oznaczenie. | Fi.BB P1 |
| 840 PLN SPRZEDANY | |
1029 |
1917 Warszawa, kartka na chleb, mąkę i cukier ważna w okresie 5-18.II, wydawnictwo ukazujące herby króla Stefana Batorego i godło Rzeczpospolitej, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (poziome linie faliste) i poddrukiem giloszowym z dodatkowymi inicjałami "M S M W"; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 80 PLN | |
1030 |
1917 Warszawa, kartka na chleb, mąkę, ziemniaki i cukier ważna w okresie 8/I-21/I, ozdobiona wizerunkami królów: Władysława Łokietka, Zygmunta Starego, Jana Kazimierza i Władysława Jagiełły; dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (wzory geometryczne) i poddrukiem giloszowym; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 80 PLN | |
1031 |
1917 Warszawa, kartka na ziemniaki i cukier ważna w okresie 16/IV-29/IV z wyciętym jednym kuponem; dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (wzory geometryczne) i poddrukiem giloszowym; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 30 PLN | |
1032 |
1917 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 14/V-27/V 1917, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10; dobry stan zachowania. | |
| 40 PLN | |
1033 |
1917 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 22/I-4/II 1917, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10; dobry stan zachowania. | |
| 40 PLN | |
1034 |
1917 kartka żywnościowa z Warszawy. | |
| 100 PLN | |
1035 |
| 100 PLN | |
1036 |
| 100 PLN | |
1037 |
1918 PRUSZKÓW, widokówka wysłana 22.7 z Łęczycy do Pruszkowa, ładnie odciśnięty fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej "10 fenigów" z ornamentami po obu stronach liczb i w narożnikach; przesyłki doręczone przez pruszkowską pocztę miejską należą do wyjątkowo rzadkich walorów tego działu, w fundamentalnej pracy Stefana Petriuka "Poczty lokalne w okupowanej Polsce 1915-1918" nie pokazano, ani reprodukcji stempelka za 10 fen, ani kompletnej przesyłki, a jedynie dwa wycinki z kopert ze stempelkami o nominale 15 fen; całość w niezłym stanie zachowania - tylko sam znaczek mocno uszkodzony, za to bardzo atrakcyjna cena wywoławcza w stosunku do wyceny katalogowej (Fi.8000.-); niepodniesiona gwarancja Schmutz. | Fi.1 |
| 4 000 PLN | |
1038 |
1918 Żarki, I wydanie, seria kasowana sygnowana i z pełną oryginalną gumą (Mi.300 euro), gwarancja Mischal. | Fi.1-3 |
| 260 PLN | |
1039 |
| 300 PLN | |
1040 |
1918 Żarki, seria pierwszego wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.1-3 |
| 320 PLN | |
1041 |
1918 Żarki, I wydanie, pięknie kasowana na wycinkach seria (Mi.300 euro), każdy wycinek z pełnym stemplem "ŻARKI * KRÓL. POLSKIE ", gwarancja. | Fi.1-3 |
| 480 PLN | |
1042 |
1918 Żarki, seria pierwszego wydania, gwarancja Mikstein. | Fi.1-3 |
| 500 PLN | |
1043 |
| 100 PLN | |
1044 |
| 300 PLN | |
1045 |
1918 Luboml, nieząbkowana marginesowa seria czysta w czworoblokach (Fi.500.-), piękny stan. | Fi.1-5A Mi.I-V |
| 400 PLN | |
1046 |
1918 Luboml, seria cięta bez gumy. | Fi.1-5A Mi.I-V |
| 40 PLN | |
1047 |
1918 Lubolm, seria cięta z widokami miasta. | Fi.1-5A |
| 100 PLN | |
1048 |
| 675 PLN SPRZEDANY | |
1049 |
1918 Luboml, seria cięta w podwójnych arkuszach drukarskich z jedenastym znaczkiem w arkuszu z odwróconym nominałem i pustopolem, fotoatest. | Fi.1-5A ark. |
| 2 000 PLN | |
1050 |
| 700 PLN | |
1051 |
1918 Lubolm, seria ząbkowana z widokami miasta. | Fi.1-5B |
| 150 PLN SPRZEDANY | |
1052 |
1918 Lubolm, ząbkowana seria stemplowana z widokami miasta. | Fi.1-5B |
| 100 PLN | |