Aukcja 107. Znaczki dopłaty

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
8422

1928 kartka z Borysławia do Krakowa, stempelek dopłaty T, brakujące 5 gr. opłaty pocztowej pobrano w podwójnej wysokości od adresata w Krakowie znaczkami dopłaty, rzadka mieszana frankatura znaczków w walucie markowej za 30.000 mk (3 gr.) z znaczkiem w nowej walucie złotowej, znaczki dopłaty w walucie markowej wydano tuż przed reforma walutową i były używane do końca kwietnia 1930 roku, ciekawa całość.

Fi.D56, D67, Cpo43I
400 PLN
8423

1929 polecony list urzędowy "opłatę pocztową uiści adresat" wysłany 5.VII ze Skoczowa do Cieszyna, gdzie dotarł 6.VII a, poczta pobrała należność od odbiorcy.

Fi.D73I
40 PLN
8424

1932 kartka z Warszawy do Krakowa, brakującą opłatę w podwójnej wysokości pobrano od adresata znaczkiem dopłaty.

Fi.D69
80 PLN
8425

1932 kartka z Królewskie Huty do Sosnowca, brakującą opłatę w podwójnej wysokości pobrano od adresata znaczkiem dopłaty.

Fi.D69, 242, 243
60 PLN
8426

1932 przekaz pieniężny z Krakowa do Tłumacza z doklejonym potwierdzeniem dla wpłacającego, na odwrocie potwierdzenia dodatkowe dwa znaczki dopłaty za 10 gr i jeden za 15 gr.

Fi.D70, D71
80 PLN
8427

1932 przekaz paczkowy z Bobowej do Kołomyi, opłaty doręczeniowe pobrane znaczkami dopłaty, ciekawy stempel pomocniczy "DORĘCZONO ZAPRZĘGIEM".

Fi.D70, D72
180 PLN
8428

1932 przekaz paczkowy z Kielc do Kołomyi, opłaty doręczeniowe pobrane znaczkami dopłaty, ciekawy stempel pomocniczy "Usiłowano doręczyć / zaprzęgiem dnia ...........".

Fi.D70, D75
220 PLN
8429

1932 przekaz paczkowy z Krakowa do Kołomyi, opłaty doręczeniowe pobrane znaczkami dopłaty, ciekawy stempel pomocniczy "DORĘCZONO ZAPRZĘGIEM".

Fi.D72
150 PLN
8430

1934 kartka/druk z Ministerstwa Sprawiedliwości w Warszawie opłacona przez adresata w Świerklańcu znaczkiem dopłaty.

Fi.D71
50 PLN
8431

1934 kartka z Pragi do Koronowa, kartka opłacona przez adresata w podwójnej wysokości znaczkiem dopłaty.

Fi.D73
30 PLN
8432

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z rzadkim nadrukiem podwójnym, ślady po podlepce, gwarancja Schmutz.

Fi.D85Np
600 PLN
8433

1934 Orzeł z tarczą, wydanie z nadrukiem nowej wartości, kasowany znaczek za 50/40 groszy bez perforacji po lewej, gwarancja Krawczyk.

Fi.D87
Mi.P90 Ul
50 PLN
8434

1934 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków dopłaty na papierze prążkowanym pionowo, fotoatest.

Fi.D89w
800 PLN
8435

1934 znaczek na papierze w prążkowanym pionowo, gwarancja i opis Walocha.

Fi.D89w
300 PLN
8436

1934-36 wydanie przedrukowe, znaczek dopłaty za 25 gr./1 zł. na papierze prążkowanym poziomo, z rzadkim błędem "brak kropki po GR", gwarancja i opis.

Fi.D91 B2
Mi.P83
80 PLN
8437

1934-36 wydanie przedrukowe, znaczek dopłaty za 25 gr./1 zł. na papierze prążkowanym poziomo, z błędem na poz.69 "23 zamiast 25", gwarancja Krawczyk.

Fi.D91 B5
Mi.P83
60 PLN
8438

1934-36 wydanie przedrukowe, znaczek dopłaty za 25 gr./1 zł. na papierze prążkowanym poziomo, z błędem na poz.69 "23 zamiast 25", gwarancja.

Fi.D91 B5
Mi.P83
30 PLN
8439

Fi.D91w
600 PLN
8440

1934 znaczek na rzadkim papierze prążkowanym pionowo, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.D91w
100 PLN
8441

1935 kartka urzędowa z Wotzlaff (Wocławy) do Gdańska opłacona przez adresata znaczkiem dopłaty.

Fi.D33
400 PLN
8442

1935 kartka z Nowego Jorku do Krakowa, brakującą opłatę w wysokości 10 centów pobrano od adresata polskim znaczkiem dopłaty.

Fi.D84
60 PLN
8443

1936 list z Węgier do Tarnowa, dopłata za adres na poste restante w Tarnowie znaczkiem dopłaty.

Fi.D69
50 PLN
8444

1936 kartka na druku w sprawach żywnościowych z Czeladzi, nie uznano znaku opłaty na całostce i podwójna opłatę uiścił adresat kartki, dziurki po archiwizacji.

Fi.D89, Cp53
280 PLN
8445

1938 przekaz paczkowy z Warszawy do Gdyni, opłaty doręczeniowe pobrane znaczkami dopłaty.

Fi.D82
30 PLN
8446

Fi.D86
30 PLN
8447

1938 ozdobne cyfry, seria czysta w czworoblokach, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi.200.-).

Fi.D92-99
200 PLN
8448

Fi.D92-99
50 PLN
8449

1938 ozdobne cyfry, czworoblok znaczka dopłaty za 10 gr. z numerem kolejnym arkusza na marginesie.

Fi.D93
80 PLN
8450

1938 list z Krzemieńca do Kielc, w Kielcach doklejono znaczek dopłaty za poste - restante i unieważniono kasownikiem i stemplem "Unieważniono", list nie odebrany zwrócony do Krzemieńca gdzie umieszczono znaczek dopłaty za zwrotne doręczeni i unieważniono również kasownikiem i stemplem "Unieważniono", ciekawy walor z znaczkami dopłaty unieważnionymi w różnych urzędach.

Fi.D93
120 PLN
8451

1938 ozdobne cyfry, makulaturowy znaczek bez gumy z przesuniętą w pionie perforacja.

Fi.D93MK
60 PLN
8452

1939 dowód przyjęcia zlecenia na prenumeratę czasopisma opłacony znaczkiem dopłaty.

Fi.D92
25 PLN
8453

1939 kartka z Rogoźna koło Łańcuta do Pabianic opłacona według taryfy za druki, brakującą opłatę w podwójnej wysokości pobrano od adresata znaczkami dopłaty.

Fi.D93, 310
35 PLN
8454

Fi.D101MK
120 PLN
8455

1945 trąbka pocztowa, parka z numerem walca na marginesie..

Fi.D102
30 PLN
8456

1946 Trąbka pocztowa, UNIKALNY ZNANY W DWÓCH EGZEMPLARZACH ARKUSIK PRÓB w kolorze jasnobrązowym, odbitych drukiem płaskim - litograficznym, z form pojedynczych rozdzielonych marginesami wewnętrznymi, na papierze bezdrzewnym żółtawym gładkim średnim o grubości 0,07 mm, nie był gumowany; próby za 1 i 2 zł. są w stosunku do prób za 3 i 5 zł. w położeniu tete-beche, nie są dokładnie opisane w PZP, ani dokładnie skatalogowane, pierwszy opisał go w Filateliście Nr.6 z 2001 roku Prezes Komisji Ekspertów PZF Zdzisław Mąka nie znany dotychczas z literatury blok, podobny do opisanego wyżej (chodzi o środek prób arkuszowych), ale składający się z odbitek form pojedynczych znaczków wszystkich wartości. Charakterystyczne są tutaj szerokie marginesy wokół poszczególnych znaczków, oraz odmienny (od wspomnianego środka) wzajemny układ poszczególnych znaczków; został potem poglądowo pokazany w "Podręczniku Specjalizowanym Polskich Znaczków Pocztowych" Adama Kiełbasy-Schoeni i Stanisława Fołty, to jeden z rarytasów znaczków Polski Ludowej i znaczków dopłaty, fotoatest Schmutz.

Fi.D101+100P / D102+103 P
20 000 PLN
8457

Fi.D104-10
Mi.P105-11B
40 PLN
8458

1946 narożna parka z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.D106
30 PLN
8459

1946 trąbka pocztowa, 6 zł parka legitymacyjna z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.D107
Mi.P108B
60 PLN
8460

1946 blok legitymacyjny, prawy górny znaczek podlepka.

Fi.D108
60 PLN
8461

1946 narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.D108
25 PLN