Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
---|---|---|---|---|---|
40061 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, specjalna okolicznościowa koperta ofrankowana blokiem skasowanym 23 IX stemplem okolicznościowym "I POLSKI LOT STRATOSFERYCZNY ZAKOPANE DOLINA CHOCHOŁOWSKA" w Zakopanem (Myślicki 38 241), dodatkowe stemple: "PRZEWIEZIONE POCZTĄ STRATOSFERYCZNĄ" (Myślicki 38 031) i "Lot do stratosfery z powodu pożaru balonu nie doszedł do skutku. Dolina Chochołowska (Zakopane) 24.X.1938" (Myślicki 38 242) - oba, najwyższy stopień rzadkości D według katalogu stempli. | Fi.bl.6 |
| 250 PLN | |
40062 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok czysty w ładnym stanie (Fi.500.-). | Fi.bl.6 |
| 450 PLN | |
40063 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok kasowany okolicznościowo. | Fi.bl.6 |
| 160 PLN | |
40064 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości blok stemplowany kasownikiem pierwszego dnia obiegu. | Fi.bl.7 Mi.Bl.7 |
| 80 PLN | |
40065 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu. | Fi.bl.7 |
| 80 PLN | |
40066 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty, poza lekko słabszym narożnikiem w pięknym stanie zachowania. | Fi.bl.7 |
| 150 PLN | |
40067 |
1938 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 3.4 z Szanghaju do Jarosławia; rzadki kierunek wysyłki; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.297 |
| 200 PLN | |
40068 |
1938 list firmowy na kopercie opłaconej gotówką z wirnikiem propagandowym poczty. | |
| 30 PLN | |
40069 |
1938 list firmowy z Warszawy do Bułgarii, opłata frankatura mechaniczną "A.15". | |
| 80 PLN | |
40070 |
1938 wirnik propagandowy "MŁODZIEŻ NA SZYBOWCE / LOPP", komplet trzech kopert z odbitką wirnika z trzech urzędów pocztowych gdzie stosowano ten wirnik, bardzo rzadkie. | |
| 1 800 PLN | |
40071 |
1939 "1919-1939 XX-LECIE POLSKIEJ KOMUNIKACJI LOTNICZEJ" Warszawa 2 LOT, stempel okolicznościowy odciśnięty idealnie 17 VI (wg Myślickiego stopień rzadkości C) na kopercie lotniczej o sygnaturze "P.P.T.T. Nr 310/Poczt. (II-1939 r.)"; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 39 014). | Fi.286I Mi.297 |
| 120 PLN | |
40072 |
1939 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Cieszyn - Kraków nr 136, stempel z wyróżnikiem a, widokówka z Istebnej. | Fi.294 |
| 60 PLN | |
40073 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, koperta z rzadko spotykanym stemplem "Obwodowy Urząd Pocztowo - Telekomunikacyjny / ZAKOPANE 1 / Oddział nadawczy pod skocznią narciarską / F.I.S.-1939". | Fi.294 |
| 500 PLN SPRZEDANY | |
40074 |
1939 "OPŁACONO GOTÓWKĄ 70%", druk-koperta do przesyłek masowych, opłacona jak zwykły list i wysłana 30.03. z miejscowości Kosów Huculski do Tarnowa, koperta firmowa: "BLIMA VOGEL WYTWÓRNIA KILIMÓW w KOSOWIE HUCULSKIM". | Fi.294, 296 Mi.315, 317 |
| 120 PLN | |
40075 |
1939 Zaolzie - Bogumin 2, ekspresowy list polecony z urzędu pocztowego Bogumin 2 22.4.39 do Krakowa; oryginalna korespondencja z tego obszaru jest bardzo rzadko spotykana. | Fi.294, 320 |
| 380 PLN | |
40076 |
1939 "WYSTAWA ELEKTROMECHANICZNA SEP 18-29 VI 1939" Katowice 1, efektowny kasownik okolicznościowy na liście wysłanym 22.VI do Warszawy (Myślicki 39 015). | Fi.296, 311 Mi.317, 332 |
| 100 PLN | |
40077 |
1939 "BUDUJMY SZKOŁY POLSKIE ZA GRANICĄ" Lwów 2 (z wyróżnikiem *a*), okolicznościowy wirnik odciśnięty na liście wysłanym do miejscowości Rypne ofrankowanym znaczkiem za 25 gr przyłączenie Zaolzia do Polski, na odwrocie doklejono dwa pomarańczowe znaczki kwestarskie po 5 gr (revenue) z Piotrem Borowym "NA SZKOŁY NA POLSKIM SPISZU ORAWIE I W CZADECKIM", dobry stan zachowania (Myślicki 37 101). | Fi.309 Mi.330 |
| 150 PLN | |
40078 |
1939 zwrotne poświadczenie wpłaty z Białej Podlaskiej. | Fi.309 Mi.330 |
| 60 PLN | |
40079 |
1939 "ZJAZD ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ FILATELISTYCZNYCH" Warszawa 30, znaczek ostemplowany okolicznościowo 15.I na specjalnej karcie "VI ZJAZD ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ FILATELISTYCZNYCH W POLSCE WARSZAWA, 15 I 1939." z sygnaturą "Z.S.F.(I-1939)500."; stempel przedstawia pomnik Adama Mickiewicza w Warszawie na tle Dziekanki; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 39 001). | Fi.310 Mi.331 |
| 50 PLN | |
40080 |
1939 znaczek ze stemplem ambulansu pocztowego na trasie Iwanie Puste - Tarnopol nr 388. | Fi.310 |
| 50 PLN | |
40081 |
1939 miejscowa kartka z Krakowa opłacona według specjalnej taryfy pocztowej dla kartek z życzeniami w wysokości 5 gr. | Fi.310 |
| 50 PLN | |
40082 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, list z rzadko spotykanym stemplem "Obwodowy Urząd Pocztowo - Telekomunikacyjny / ZAKOPANE 1 / Oddział nadawczy pod skocznią narciarską / F.I.S.-1939". | Fi.310 |
| 200 PLN SPRZEDANY | |
40083 |
1939 AMBULANS NR.387a relacji WOROCHTA-STANISŁAWÓW, dofrankowana całostka (Gdynia Dworzec Morski, sygn. X-1937) przesłana 1.VIII ambulansem do Lwowa, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.310, Cp72 Mi.331 |
| 120 PLN | |
40084 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC21, kartka nadana z Lublina 2.9.39 do Puław, stempel cenzury z Lublina nr BC21 w kolorze fioletowy z parafką cenzora. | Fi.310, Cp80 |
| 800 PLN | |
40085 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC102, kartka z Przemyśla nadana 5.9.39 do Zalesia, stempel cenzury z Przemyśla BC nr 102 w kolorze czerwonym, gumkowany adres , a następnie ponownie wypisywany. | Fi.310, Cp80 |
| 300 PLN | |
40086 |
1939 "PAMIĘTAJ O TERMINOWYM WPŁACENIU RATY POŻYCZKI PRZECIWLOTNICZEJ" Lwów 2 z wyróżnikiem "RL" wirnik propagandowy ładnie odciśnięty 4 VII na kopercie lotniczej o sygnaturze "P.P.T.T. Nr 310/Poczt. (II-1939 r.)"; opłata jak za druki II klasy; dobry stan zachowania (Myślicki 39 113). | Fi.311 Mi.332 |
| 50 PLN | |
40087 |
1939 list na kopercie firmowej Piotrkowskiego Towarzystwa Kredytowego Miejskiego. | Fi.314 Mi.335 |
| 15 PLN | |
40088 |
1939 list do Chełma Lubelskiego nadany w ambulansie pocztowym na trasie Brześć nad Bugiem - Chełm nr 455 z wyróżnikiem a. | Fi.314 Mi.335 |
| 80 PLN | |
40089 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC47, list z Łowicza 1 nadany w dniu wybuchu II Wojny Swiatowej 1.9.39 do Łodzi, stempel cenzury z Łowicza nr BC47. | Fi.314 |
| 400 PLN | |
40090 |
1939 widokówka z Wisły do Czechosłowacji, ozdobny kasownik z Wisły. | Fi.314 |
| 600 PLN | |
40091 |
1939 list z Wilna, stempel z Wilna 2 "V TARGI PÓŁNOCNE W WILNIE 19 VIII - 3 IX 1939". | Fi.314 |
| 80 PLN | |
40092 |
1939 list ze Lwowa do Lubiżni, wirnik propagandowy poczty "RZECZĄ ŻOŁNIERZA JEST STWORZYĆ PIORUN, CO BŁYSKA, A GDY TRZEBA UDERZY / J. PIŁSUDSKI". | Fi.314 |
| 20 PLN | |
40093 |
1939 20. rocznica odzyskania niepodległości, pionowa parka niegumowanych znaczków makulaturowych z dolnym marginesem - bardzo mocno przesunięta perforacja pozioma w dół (mniej więcej o połowę normalnego znaczka), gwarancja. Piękna prezentacja błędu. Jak głosi plotka filatelistyczna makulatura tego wydania (z czego duża część niegumowana) "wyciekła" z PWPW w trakcie oblężenia Warszawy we wrześniu 1939 roku. | Fi.315MK |
| 200 PLN | |
40094 |
1939 polecony list zleceniowy z Radomia do Opatowa, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.318 |
| 72 PLN SPRZEDANY | |
40095 |
1939 list z Widawy 18.3.39 do Krakowa, znaczek z bloku, datownik przerobiony ze stempla austro-węgierskiej poczty etapowej - bardzo późne użycie. | Fi.325 |
| 10 PLN | |
40096 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, list polecony opłacony serią znaczków okolicznościowych unieważnionych kasownikiem zawodów , na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.330-3 |
| 100 PLN | |
40097 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, karnet ofrankowany serią znaczków okolicznościowo ostemplowanych. | Fi.330-33 Mi.351-4 |
| 70 PLN SPRZEDANY | |
40098 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria znaczków ostemplowana okolicznościowo na kopercie listu poleconego wysłanego 11.II z Zakopanego do Krakowa, dodatkowo ząbkowana nalepka FIS; na odwrocie datownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 39 002). | Fi.330-33 Mi.351-54 |
| 100 PLN | |
40099 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria czysta (Fi.90.-). | Fi.330-33 Mi.351-54 |
| 70 PLN | |
40100 |
1939 kartka z Warszawy do Bułgarii. | Fi.332 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |