Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
38237 |
1918 Błonie, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 60 fen. z lokalnym nadrukiem "Polska poczta / dwie belki / BŁONIE" stempelkiem gumowym o wymiarach 17,5x17,5 mm, kasowany prowizorycznie w Błoniu, słaby stan, kilka przebarwień, przedwojenna sygnatura, gwarancja Perzyński. | Fi.10 |
| 30 PLN | |
38238 |
1918 Pułtusk, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha. | Fi.10 |
| 150 PLN | |
38239 |
1918 Włocławek - I wydanie, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 10 fen. z lokalnym nadrukiem "POCZTA POLSKA" w kolorze czarnym, stempelkiem metalowym o wymiarach 16,5 x 7 mm, piękny stan, gwarancja Gryżewski, Perzyński. | Fi.10a |
| 240 PLN SPRZEDANY | |
38240 |
1918 Kalisz, wydanie I - karta pocztowa opłacona znaczkiem okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 15 fen z charakterystycznym - nie mieszczący się na znaczku - lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA" typu I, wysłana 7.12 z Kalisza do Puław, znaczek skasowano unarodowionym datownikiem KALISZ z wyróżnikiem "**a" przerobionym z niemieckiego "KALISCH", przesyłka z pełną niefilatelistyczną treścią na odwrocie; wszelkie zachowane przesyłki wydań lokalnych należą do rzadkości, a te, które nie zostały sporządzone z inspiracji patriotycznej czy filatelistycznej są prawdziwymi unikatami; walor doskonałym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.11 |
| 4 000 PLN | |
38241 |
1918 Łęczyca, znaczek okupacji niemieckiej "Gen.-Gouv. Warschau" za 20 fen. z odwróconym lokalnym nadrukiem "Polska poczta / dwie belki / Łęczyca" w kolorze fioletowym, lekkie przywarcia na powierzchni gumy, gwarancja Gryżewski, Perzyński. | Fi.11a No |
| 600 PLN | |
38242 |
1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym, ciężkie podlepki, gwarancja Jungjohann. | Fi.12b |
| 40 PLN | |
38243 |
1918 Kalisz - wydanie I, znaczek za 40 f. z przesuniętym lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA" typu I, bez gumy, gwarancja i opis Perzyński. | Fi.14 |
| 60 PLN | |
38244 |
1918 Kalisz - wydanie I, znaczek za 60 f. z lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA" typu I, gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.15 |
| 120 PLN | |
38245 |
1918 Konin, znaczek z nadrukiem lokalnym II wydania z Konina, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.15 |
| 1 000 PLN | |
38246 |
1918 Włocławek, znaczki z nadrukiem II wydania w kolorze czarnym. | Fi.16-20, 22 |
| 240 PLN | |
38247 |
1918 Włocławek, znaczek wydania lokalnego stemplowany stemplem prowizorycznym Włocławka, gwarancja. | Fi.18 |
| 70 PLN | |
38248 |
1918 Włocławek, znaczek drugiego wydania unieważniony stemplem prowizorycznym, gwarancja. | Fi.18 |
| 70 PLN | |
38249 |
1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem poczty lokalnej II wydania unieważniony stemplem prowizorycznym, gwarancja Falkowski. | Fi.18 |
| 150 PLN | |
38250 |
1918 Włocławek, znaczki z nadrukiem lokalnym drugiego wydania, gwarancja Walocha. | Fi.18, 19 |
| 100 PLN | |
38251 |
1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem lokalnym drugiego wydania, gwarancja Perzyński. | Fi.19 |
| 120 PLN | |
38252 |
1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem poczty lokalnej II wydania unieważniony stemplem prowizorycznym, gwarancja Falkowski. | Fi.19 |
| 150 PLN | |
38253 |
1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem poczty lokalnej II wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.19 |
| 100 PLN | |
38254 |
1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem poczty lokalnej II wydania, gwarancja Gryżewski. | Fi.21 |
| 100 PLN | |
38255 |
1918 Konin, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 5 fen. z rzadkim lokalnym nadrukiem "POLSKA / Orzeł / POCZTA" typu III w kolorze czerwonym, ładny stan; sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski, gwarancja Perzyński. | Fi.23 |
| 100 PLN | |
38256 |
1918 Włocławek, III wydanie, seria znaczków okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" z lokalnym nadrukiem "Na Skarb Narodowy" typu 2 z odległością 1,4 mm między wierszami, wszystkie unieważnione kasownikiem prowizorycznym - ramkowym stempelkiem dawnej poczty miejskiej, na wycinkach, ładny stan; sygnowane WR - Rachmanow. | Fi.24-33 |
| 400 PLN | |
38257 |
1918 Kalisz - wydanie II, znaczki okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" z lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA" stempelkiem gumowym o wymiarach 16x24 mm, znaczki za 20 f. w dwu odmianach koloru, brak jedynie wartości 40 f., wyjątkowo piękny stan, gwarancja Perzyński. | Fi.16-23, 25 |
| 800 PLN | |
38258 |
1918 Konin, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 40 fen. z rzadkim lokalnym nadrukiem "POLSKA / Orzeł / POCZTA" typu III w kolorze fioletowym, ładny stan; sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski, gwarancja Perzyński. | Fi.29 |
| 50 PLN | |
38259 |
1918 Konin, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 60 fen. z rzadkim lokalnym nadrukiem "POLSKA / Orzeł / POCZTA" typu III w kolorze fioletowym, ładny stan; sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski, gwarancja Perzyński. | Fi.30 |
| 50 PLN | |
38260 |
1918 Tarnów, znaczki austriackie z lokalnym nadrukiem typu III, kasowane na wycinkach, gwarancja Krawczyk. | Fi.30-44 Mi.185-9, 194-9, 221 |
| 600 PLN | |
38261 |
1918 Kalisz III, parka znaczków okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 2,5 fen. z lokalnym nadrukiem POLSKA POCZTA / dwie belki / KALISZ w położeniu nadruk odwrócony i normalny na sąsiednim znaczku, wykonano je w kolorze fioletowym stempelkiem gumowym o wymiarach 17,5 x 19 mm, piękny stan zachowania; bardzo ceniona gwarancja Perzyński. | Fi.36No + 36 |
| 400 PLN | |
38262 |
1918 Kalisz III, parka znaczków okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 20 fen. w kolorze jasnoniebieskim z lokalnym nadrukiem POLSKA POCZTA / dwie belki / KALISZ w położeniu nadruk odwrócony i normalny na sąsiednim znaczku, wykonano je w kolorze fioletowym stempelkiem gumowym o wymiarach 17,5 x 19 mm, ładny stan; bardzo ceniona gwarancja Perzyński. | Fi.42aNo + 42 |
| 400 PLN | |
38263 |
1918 Olkusz, czysty znaczek za 1 h. z podobizną cesarza Karola z odwróconym lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Olkusz", cień śladu po podlepce, sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski. | Fi.53a No |
| 300 PLN | |
38264 |
1918 Olkusz, czysty znaczek za 2 h. z podobizną cesarza Karola z odwróconym lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Olkusz", bardzo ładny stan, sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski. | Fi.54 No |
| 400 PLN | |
38265 |
1918 Olkusz, czysty znaczek za 12 h. z podobizną cesarza Karola z odwróconym lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Olkusz", jeden lekki ślad podlepki, gwarancja K.Gryżewski. | Fi.59a |
| 300 PLN | |
38266 |
1918 Jędrzejów, seria znaczków okupacji austrowęgierskiej - wydanie dobroczynne na tzw. fundusz cesarza Karola, z lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Jędrzejów", kasowane na wycinkach, gwarancja Krawczyk. | Fi.73-75 |
| 100 PLN | |
38267 |
1918 Kalisz, karta pocztowa z lokalnym nadrukiem typu 1 na znaku opłaty za 7½ i w położeniu odwróconym na znaczku za 2½ fen. - te nadruki wykonano bezpośrednio na przygotowanej do sprzedaży jako zwykła karcie - taryfa 10 fen.; po 25.XI poprzez doklejenie przedrukowanego znaczka za 30 fen. przerobiono ją na poleconą tj. dofrankowano do taryfy 40 fen., co unikalne w tym egzemplarzu doklejony znaczek też miał nadruk w położeniu odwróconym - niedawno opisywane w Przeglądzie Filatelistycznym; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (na odwrocie niewielkie ślady po podlepkach); gwarancja. | Fi.Cp1 |
| 2 000 PLN | |
38268 |
1918 Włocławek, całostka z nadrukiem lokalnym drugiego wydania w kolorze czarnym, gwarancja. | Fi.Cp1 |
| 600 PLN | |
38269 |
1918 Kalisz, kartka z lokalnym nadrukiem grzecznościowo stemplowana. | Fi.Cp2A |
| 100 PLN | |
38270 |
1918 Tarnów, seria austriackich znaczków opłaty z lokalnymi nadrukami "Orzeł" typu II w kolorach czarnym lub czerwonobrunatnym, gwarancja Bojanowicz. | Mi.185-89, 194-99, 221-24 |
| 900 PLN | |
38271 |
1918 Przemyśl, austriacki znaczek opłaty za 12 hal. z ciekawym fałszerstwem lokalnego nadruku "POCZTA / Orzeł / POLSKA", ładny stan. | Mi.189 |
| 40 PLN | |
38272 |
1918 Tarnów, grzecznościowa koperta polecona z austriackimi znaczkami opłaty i jednym dopłatnym, wszystkie z lokalnymi nadrukami "Orzeł" typu II w kolorach czarnym lub czerwonym, nietypowe spośród nich to znaczek za 60 h. z nadrukiem czerwonym - dotąd nienotowany, i znaczek za 90 h. z nadrukiem odwróconym. | Mi.194-96, 198 No, 199, 221, P52 |
| 1 200 PLN | |
38273 |
1918 Mielec, austriacki znaczek opłaty za 1 Kr. z lokalnym nadrukiem typu III "P oczta Polska" stempelkiem gumowym o rozmiarach 15 x 11,5 mm, unikalny błąd "przeskok o jedną spację" piękny stan zachowania z pełną oryginalną gumą; gwarancja. | Mi.199 |
| 2 400 PLN | |
38274 |
1918 Myślenice, narożny znaczek gazetowy za 2 h. z odwróconym lokalnym nadrukiem typu IIIa, bez gumy, sygnowany T, gwarancja Krawczyk. | Mi.212 |
| 200 PLN | |
38275 |
1918 Rozwadów, znaczek austriacki za 20 hal. z lokalnym nadrukiem typu II "POCZTA POLSKA / Orzeł", czysty bez gumy w bardzo ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | Mi.222 |
| 40 PLN | |
38276 |
1918 Brzeziny, całostka z nadrukiem lokalny i grzecznościowo stemplowanymi znaczkami z nadrukami lokalnymi z Brzezin. | |
| 100 PLN | |