Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
37295 |
1826 list składany z Graudenz (Grudziądz). | |
| 40 PLN | |
37296 |
1830 około, obwoluta listu z Brieg (Brzeg). | |
| 40 PLN | |
37297 |
1835 Galicja kompletny składany list z Brodów do Niemiec. | |
| 120 PLN | |
37298 |
1836 obwoluta listu z Poznania do Bydgoszczy. | |
| 60 PLN | |
37299 |
1840 obwoluta listu z Osche (Osie) do Schwetz (Świecie). | |
| 100 PLN | |
37300 |
1840 obwoluta listu z Zirke (Sieraków) do Birnbaum (Miedzychód). | |
| 50 PLN | |
37301 |
1850/7 znaczki unieważnione pruskim stemplem numerowym: 570 - Halbau (Iłowa), 1179 - Pyritz (Pyrzyce) i 1439 - Stettin (Szczecin). | Fi.2, 3, 4, 6 |
| 160 PLN | |
37302 |
| 40 PLN | |
37303 |
1850 znaczek na wycinku unieważniony rzadkim stemplem numerowym z obecnych ziem polskich "1478" z Tannhausen w Prusach Zachodnich, dzisiaj Jedlinka Zdrój. | Mi.2 |
| 60 PLN | |
37304 |
| 100 PLN | |
37305 |
1850 znaczki unieważnione pruskim stemplem numerowym: 556 - Gülzow (Golczewo) i 993 - Naugard (Nowogard). | Mi.2 |
| 100 PLN | |
37306 |
1850 znaczki unieważnione pruskim stemplem numerowym: 741 - Königsberg (Chojna), 852 - Liegnitz (Legnica) i 994 - Naumburg (Nowogród Bobrzański). | Mi.2 |
| 120 PLN | |
37307 |
1850 Radymno, austriacki znaczek pierwszego wydania z 1850 roku unieważniony kasownikiem w Radymnie. | Mi.4 |
| 50 PLN | |
37308 |
1850 Chyrów, austriacki znaczek pierwszego wydania z 1850 roku unieważniony kasownikiem w Cyrowie. | Mi.4 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
37309 |
1850 znaczki unieważnione pruskim stemplem numerowym: 495 - Glogau (Głogów), 852 - Liegnitz (Legnica) i 987 - Muskau (Mużaków). | Mi.4 |
| 120 PLN | |
37310 |
1850 obwoluta listu z Flatow (Złotów) do Marienwerder (Kwidzyna). | |
| 40 PLN | |
37311 |
1851 obwoluta listu poleconego z Gurczno (dzisiaj Górzno) do Kwidzyna. | |
| 50 PLN | |
37312 |
1854 obwoluta listu z Strasburga (Brodnicy) do Marienwerder (Kwidzyna). | |
| 40 PLN | |
37313 |
1856 obwoluta listu z Ober Glogau (Głogówek) do Neustadt. | Mi.5 |
| 250 PLN | |
37314 |
1858 Stanisławów, znaczek gazetowy (przycięty od dołu) wydania z 1858 roku unieważniony niemieckojęzycznym kasownikiem w Stanisławowie. | Mi.17 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
37315 |
1859 znaczek na wycinku unieważniony stemplem Iarocin (Jarocin). | Mi.10a |
| 300 PLN | |
37316 |
1859 list urzędowy z Śmigiel. | |
| 40 PLN | |
37317 |
1860 (około) obwoluta listu ze Szczecina do Słupska, na froncie stempel nadawczy i odbiorczy. | |
| 60 PLN | |
37318 |
1860 około, obwoluta listu z Neustettin (Szczecinek) do Marienweder (Kwidzyn). | |
| 60 PLN | |
37319 |
| 150 PLN | |
37320 |
1861 obwoluta listu z Zirke (Sieraków Wielkopolski) do Poznani opłacony dwoma znaczkami za 1/2 Silbergroschen wydania z 1859 roku, na odwrocie stemple odbiorcze, bardzo dobry stan zachowania.. | Mi.13a |
| 1 800 PLN | |
37321 |
1861 znaczek na wycinku unieważniony stemplem Myslowitz (Mysłowice). | Mi.18 |
| 120 PLN | |
37322 |
| 300 PLN | |
37323 |
1862 kompletny list urzędowy z Głuchowa przez Pogürzell (Pogorzel). | |
| 30 PLN | |
37324 |
1862 list zagraniczny z pełną treścią wysłany 8/4 z Krakowa do Paryża, okrągły jednoobrączkowy datownik nadawczy KRAKAU, francuskie stemple kraju pochodzenia: "AUTRICHE 2 ERQUELINES" i "PREUSSE 2 ERQUELINES" i datownik odbiorczy wszystkie z dnia 11.IV; na odwrocie kaszetka nadawcy Domu Bankowego "Franz Anton Wolff" - "FRANZ ANT.WOLFF A CRACOVIE" i sucho tłoczona zalepka; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 300 PLN | |
37325 |
1862 kompletny składany list z Wrocławia na Węgry, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 120 PLN | |
37326 |
1863 Kraków, znaczek gazetowy wydania z 1863 roku unieważniony niemieckojęzycznym kasownikiem w Krakowie. | Mi.1 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
37327 |
1863 Stanisławów, znaczek gazetowy wydania z 1863 roku unieważniony niemieckojęzycznym kasownikiem w Stanisławowie. | Mi.29 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
37328 |
1867 około, mieszana frankatura IV + V wydanie Austrii, list polecony do Krakowa wysłany 24/10 z miejscowości Gablonz (Jablonec nad Nysą), opłacony znaczkiem za 15 kr wydania z 1863 roku, znaczek opłaty za polecenie za 10 kr wydania z 1867 roku zgodnie z przepisami naklejony na odwrocie, stempel przejściowy Reichenberg (Liberec) i kasownik odbiorczy Krakowa z 16/10; stempelek "Recommandirt" z dopisanym numerem 278; mieszane frankatury różnych wydań należą do najciekawszych i najbardziej poszukiwanych walorów z obszaru Austro-Węgier; dobry stan zachowania. | Mi.34, 38 |
| 800 PLN | |
37329 |
1867 pruska koperta wysłana z Czernowitz do Łazisk, znak opłaty unieważniony przez kreślenie. | Mi.U26A |
| 50 PLN | |
37330 |
| 50 PLN | |
37331 |
1869 THORN, znaczek I wydania Niemiec za 1 grosz skasowany 27.3 na wycinku prostokątnym datownikiem ramkowym w Toruniu, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.4 |
| 50 PLN | |
37332 |
1870 (?) KENTY, austriacki znaczek za 5 kr VI wydania z 1867 roku, skasowany rzadkim polskim dwuwierszowym stemplem KENTY JUL.7 z okresu przedznaczkowego; dobry stan zachowania (perforacja z lewej strony u dołu słabsza). | Mi.37 |
| 60 PLN | |
37333 |
1870 (?) SCHUBIN, urzędowy znaczek Północnoniemieckiego Związku Pocztowego za 1 grosz skasowany 8.9 na wycinku w Szubinie prostokątnym datownikiem ramkowym, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.D4 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
37334 |
| 50 PLN | |