Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
28807 |
1918 Ostrów, znaczek z nadrukiem lokalnym typ I, gwarancja. | Fi.9I |
| 350 PLN | |
28808 |
1918 Ostrów, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha. | Fi.9I |
| 180 PLN | |
28809 |
1918 Ostrów, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 40 fen. z rzadkim lokalnym nadrukiem o wymiarach 18 x 18,75 mm typu II "Polska / poczta / dwie belki / Ostrów", kasowany unarodowionym datownikiem na wycinku, ładny stan; gwarancja Krawczyk. | Fi.9II |
| 500 PLN | |
28810 |
1918 Ostrów, znaczek z nadrukiem lokalnym typ II stemplowany na wycinku, gwarancja. | Fi.9II |
| 400 PLN | |
28811 |
1918 Kalisz - wydanie I, znaczki okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 10 i 15 f. z lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA", na wycinku typowego listu użytkowego - ten zestaw znaczków spotykany jest na listach miejscowego oddziału Banku Ziemiańskiego do centrali w Warszawie, charakterystyczne nie mieszczące się na znaczkach nadruki, zachowany w dobrym stanie, gwarancja. | Fi.9a, 11 |
| 330 PLN | |
28812 |
1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem lokalnym pierwszego wydania, gwarancja Walocha. | Fi.10 |
| 200 PLN SPRZEDANY | |
28813 |
1918 Pułtusk, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha. | Fi.10 |
| 150 PLN | |
28814 |
1918 Mielec, przekaz pieniężny z Mielca nadany 18.12.18 do Biecza, mieszana frankatura znaczków austriackich i znaczka lokalnej poczty w Mielcu z pierwszym typem nadruku II wydania, na odwrocie znaczki naklejone w Mielcu unieważnione w Bieczu, przekaz reprodukowany w artykule L.Schmutza w Fialteliscie 11/202, znaczki wydań lokalnych Mielca bardzo rzadko spotykane i oferowane. | Fi.11 |
| 3 000 PLN | |
28815 |
1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem lokalnym pierwszego wydania, gwarancja Walocha. | Fi.13 |
| 200 PLN SPRZEDANY | |
28816 |
1918 Konin, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 7,5 fen. z rzadkim lokalnym nadrukiem "Orzeł / Polska Poczta" typu II, jak na to wydanie niespotykanie wyraźnie odbitym, ładny stan; sygnowany, gwarancja Gryżewski. | Fi.14 |
| 500 PLN | |
28817 |
1918 Konin, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 7,5 fen. z rzadkim lokalnym nadrukiem "Orzeł / Polska Poczta" typu II, ładny stan; sygnowany i opis Schmutz, gwarancja Mikstein. | Fi.14 |
| 216 PLN SPRZEDANY | |
28818 |
1918 Włocławek, znaczki z nadrukiem II wydania w kolorze czarnym. | Fi.16-20, 22 |
| 240 PLN | |
28819 |
1918 Włocławek, znaczek wydania lokalnego stemplowany stemplem prowizorycznym Włocławka, gwarancja. | Fi.18 |
| 70 PLN | |
28820 |
1918 Włocławek, znaczek drugiego wydania unieważniony stemplem prowizorycznym, gwarancja. | Fi.18 |
| 70 PLN | |
28821 |
1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem poczty lokalnej II wydania unieważniony stemplem prowizorycznym, gwarancja Falkowski. | Fi.18 |
| 150 PLN | |
28822 |
1918 Włocławek, znaczki z nadrukiem lokalnym drugiego wydania, gwarancja Walocha. | Fi.18, 19 |
| 100 PLN | |
28823 |
1918 Włocławek, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 15 fen. z lokalnym nadrukiem "Na Skarb Narodowy" - II wydanie i z kasownikiem prowizorycznym, ze zbioru i z sygnaturą Rachmanowa, gwarancja. | Fi.IIb |
| 180 PLN | |
28824 |
1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem lokalnym drugiego wydania, gwarancja Perzyński. | Fi.19 |
| 120 PLN | |
28825 |
1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem poczty lokalnej II wydania unieważniony stemplem prowizorycznym, gwarancja Falkowski. | Fi.19 |
| 150 PLN | |
28826 |
1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem poczty lokalnej II wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.19 |
| 100 PLN | |
28827 |
1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem poczty lokalnej II wydania, gwarancja Gryżewski. | Fi.21 |
| 100 PLN | |
28828 |
1918 Włocławek, III wydanie, seria znaczków okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" z lokalnym nadrukiem "Na Skarb Narodowy" typu 2 z odległością 1,4 mm między wierszami, wszystkie unieważnione kasownikiem prowizorycznym - ramkowym stempelkiem dawnej poczty miejskiej, na wycinkach, ładny stan; sygnowane WR - Rachmanow. | Fi.24-33 |
| 400 PLN | |
28829 |
1918 Tarnów, znaczki austriackie z lokalnym nadrukiem typu III, kasowane na wycinkach, gwarancja Krawczyk. | Fi.30-44 Mi.185-9, 194-9, 221 |
| 600 PLN | |
28830 |
1918 Jędrzejów, kasowany znaczek okupacji austriackiej za 2 hal. z głową Merkurego z niekatalogowanym na tym wydaniu, przesuniętym skośnie - znaczek nie pasował rozmiarem, lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Jędrzejów", sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski. | Fi.49 |
| 800 PLN | |
28831 |
1918 Olkusz, czysty znaczek za 3 h. z podobizną cesarza Karola z odwróconym lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Olkusz", cień śladu po podlepce, gwarancja Krawczyk. | Fi.55 No |
| 250 PLN | |
28832 |
1918 Olkusz, czysty znaczek za 12 h. z podobizną cesarza Karola z odwróconym lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Olkusz", na podlepce i z fałdą w papierze, gwarancja Krawczyk. | Fi.59a No |
| 200 PLN | |
28833 |
1918 Jędrzejów, kasowany znaczek za 30 hal. z podobizną cesarza Karola z odwróconym lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Jędrzejów", z boku cienki pasek podlepki charakterystyczny dla bardzo poszukiwanych odwrotek okienkowych, sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski. | Fi.63 No |
| 400 PLN | |
28834 |
1918 Jędrzejów, seria znaczków okupacji austrowęgierskiej - wydanie dobroczynne na tzw. fundusz cesarza Karola, z lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Jędrzejów", sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski. | Fi.73-75 |
| 90 PLN | |
28835 |
1918 Kalisz, karta pocztowa z lokalnym nadrukiem typu 1, całostka okupacyjna "Gen.- Gouv. Warschau" za 7½ fen z doklejonym znaczkiem za 7½ fen (w związku z podwyższeniem od 25.XI.1918 taryfy za kartkę pocztową do 15 fen), według opracowania pp. J.Berbeki i P.Pelczara "Przegląd Filatelistyczny" zeszyt specjalny 2: "Doklejki dodatkowych znaczków na kartkach stosowano dla uzupełniania opłaty pocztowej; początkowo do 10 fen, a później do 15 fen. Niemcy dolepiali jeden znaczek GGW o nominale 2½ fen [-]. Po odzyskaniu niepodległości również Polacy dolepiali znaczek za 2½ fen, później ... jeszcze drugi znaczek za 5 fen lub na kartki jeszcze bez doklejek od razu naklejali dwa znaczki o nominałach 2½ fen i 5 fen, czy też sporadycznie jeden znaczek za 7½ fen uzupełniając nominał początkowo do 10 fen, później do 15 fen."; oba znaki opłaty przedrukowane pojedynczym fioletowym odciskiem stempelka typu 1; według informacji Polskich Znaków Pocztowych odnośnie przedruków lokalnych w Kaliszu: "Znana jest również pocztówka przedrukowana wraz z dolepionymi znaczkami 7½ fen i 15 fen. wrzucona do ambulansu pocztowego"; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; sygnowano W.ERNST, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp1+8 |
| 800 PLN | |
28836 |
1918 Włocławek, całostka z nadrukiem lokalnym drugiego wydania w kolorze czarnym, gwarancja. | Fi.Cp1 |
| 600 PLN | |
28837 |
1918 Włocławek, niemiecka całostka z nadrukiem lokalnym "Na Skarb Narodowy" w kolorze czarnym, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp1a |
| 700 PLN | |
28838 |
1918 Konin, kartka nadana z Konina 27.10.19 do Niemiec, użyta całostka z nadrukiem lokalnym Konina II wydania, opłata za kartkę w obrocie zagranicznym wynosiła 20 fen., adnotacja o pobranie dopłaty w podwójnej brakującej wysokości wysokości "30" (fen.), słabo odbity stempel warszawskiej cenzury wojskowej, bardzo późne użycie zapewne z zapasów prywatnych nadawcy, bardzo rzadkie, fotoatest Petriuk. | Fi.Cp2 |
| 7 000 PLN | |
28839 |
1918 Ostrołęka, podwójna karta pocztowa Gen.Gouv.Warschau z opłaconą odpowiedzią z bardzo rzadkim lokalnym nadrukiem "Polska poczta" typu II o wymiarach 18:20,25 mm; po zmianie taryfy pocztowej w dniu 25.11. karty dofrankowano; ostemplowana kasownikiem prowizorycznym "Z OSTROŁĘKI" (oryginalnie użyta pocztowo Fi.25000.-), poza śladem złożenia zachowana w bardzo dobrym stanie, bardzo niska cena wywoławcza, obie części ("mit Antwortkarte" i "Antwort") gwarancja Schmutz. | Fi.Cp2 A+B |
| 7 500 PLN | |
28840 |
1918 Mielec, austriacki znaczek dopłaty za 15 h. z lokalnym nadrukiem typu III "Poczta Polska" stempelkiem gumowym o rozmiarach 15 x 19 mm, poza maleńkim śladem podlepki piękny stan zachowania; gwarancja. | Fi.P49 |
| 400 PLN SPRZEDANY | |
28841 |
1918 Tarnów, seria austriackich znaczków opłaty z lokalnymi nadrukami "Orzeł" typu II w kolorach czarnym lub czewonobrunatnym, kasowane, gwarancja Bojanowicz. | Mi.185-89, 194-99, 221-24 |
| 900 PLN | |
28842 |
1918 Mielec, austriacki znaczek opłaty za 50 h. z lokalnym nadrukiem typu III "Poczta Polska" stempelkiem gumowym o rozmiarach 15 x 11,5 mm, piękny stan zachowania z pełną oryginalną gumą; gwarancja. | Mi.195 |
| 1 200 PLN | |
28843 |
1918 Tarnów, znaczek opłaty za 15 hal. z lokalnym nadrukiem typu III w położeniu obróconym o 90° - czyli z góry do dołu, dodatkowo "uszkodzone R" i częściowy abklatsch nadruku na odwrocie, rzadsze od nadruków odwróconych, mimo przebarwienia po lewej bardzo ciekawe, gwarancja Perzyński. | Mi.221 |
| 150 PLN | |
28844 |
1918 Tarnów, znaczek opłaty za 15 h. z lokalnym nadrukiem "Rzp. Polska" typu III w położeniu odwróconym, gwarancja Krawczyk. | Mi.221 No |
| 250 PLN | |
28845 |
1918 Przemyśl, austriacki znaczek dopłaty za 5 hal. z lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA", ładny stan, sygnowany SK, gwarancja Perzyński. | Mi.P47 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
28846 |
1918 Włocławek, znaczek III wydania stemplowany kasownikiem prowizorycznym. | |
| 45 PLN | |