Aukcja zakończy się 06.05.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 105. Poczty miejskie 1914-1918

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
28613

1916 kartka żywnościowa z Warszawy.


100 PLN
28614

1916 kartka żywnościowa z Wilna.


60 PLN
28615

1916 Zawiercie, list z Zawiercia do Częstochowy, wierszowy stempelek pomocniczy poczty w Zawiercia, znaczki unieważnione w nadrzędnym urzędzie pocztowym w Sosnowcu w dniu 5.1.16, taką praktykę stosowano przed powstaniem poczty miejskiej w Zawierciu przed 10.1.16, po powstaniu poczty miejskiej stempel ten stosowano do unieważniania znaczków poczty miejskiej aż do otwarcia niemieckiego urzędu pocztowego 21.6.16, ciekawy i rzadki walor.


1 000 PLN
28616

1917 Przedbórz, seria stemplowana (znaczek za 2 gr typ 4, za 4 gr typ 6), gwarancja Schmutz.

Fi.1-2
200 PLN
28617

1917 Przedbórz, I wydanie, seria kasowana, znaczek za 2 gr. typ 7, za 4 gr. typ 6, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
200 PLN
28618

1917 Przedbórz, I wydanie, seria czysta, znaczek za 2 gr. typu 3 w kolorze ceglastoczerwonym i znaczek za 4 gr. typu 1, oba gwarancja Jungjohann BPP, ponieważ każdy 8-znaczkowy sektor 32-znaczkowego arkusza był drukowany oddzielnie, mają one różne odcienie kolorów, w Polskich Znakach Pocztowych (str.1084) opisuje się skrajne barwy znaczka za 2 gr. jako karminową i ceglastoczerwoną, znaczek za 2 gr. typu 1 w kolorze karminowym, sygnowany, jest dodany do serii, wszystkie znaczki ze śladem podlepki.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
360 PLN
28619

1917 Przedbórz, I wydanie, ząbkowane znaczki kasowane na użytkowym wycinku z listu poleconego z papierami handlowymi - drukami (Mi.195 euro+15%), gwarancja Schmutz.

Fi.1-2B
Mi.1-2A 
250 PLN
28620

1917 Przedbórz, I wydanie, seria znaczków z międzypolem, znaczek za 2 gr. - typ 7 gwarancja Schmutz, znaczek za 4 gr. - typ 8, sygnatura Witkowski, gwarancja.

Fi.1-2B
Mi.1-2A 
600 PLN
28621

1917 Przedbórz, stemplowana seria pierwszego wydania, gwarancja.

Fi.1-2B
180 PLN
28622

1917 Przedbórz, czworoblok znaczków ciętych typu 3-4/7-8, ślad podlepki między górnymi znaczkami, gwarancja i oznaczenie.

Fi.1A
1 500 PLN
28623

1917 Przedbórz, seria prób znaczków I wydania, za 2 gr. w kolorach zielonym - typ 4 i ceglastym typ 7, za 4 gr. w kolorach brązowym typ 2 i oliwkowym - typ 3, wszystkie zachowane w bardzo ładnym stanie, gwarancje Schmutz (2), Mikstein (2), Rachmanow(1).

Fi.1A P1, P2, 2A P1, P2
2 400 PLN
28624

1917 Przedbórz, I wydanie, próba znaczka za 2 gr. - typ 6, w kolorze zielonym, małe zmatowienie po podlepce, bardzo ładny stan, sygnowany Rachmanow, gwarancja i opis.

Fi.1A P2
400 PLN
28625

1917 Przedbórz, czworoblok znaczków typu 3-4/7-8, górne znaczki ślad po podlepce, gwarancja i oznaczenie.

Fi.1B
400 PLN
28626

1917 Przedbórz, znaczek w typie 1 z górnym marginesem w postaci międzypola, gwarancja i opis Jendroszek.

Fi.1B
240 PLN
28627

1917 Przedbórz, czworoblok prób znaczków za 2 grosze w kolorze ceglastym typu 7-8/3-4, znaczki w poziomych parkach rozdzielonych pustopolem, gwarancja i oznaczenie.

Fi.1B P1
800 PLN
28628

1917 Warszawa, list z Niemiec do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.1a
80 PLN
28629

1917 Warszawa, list z Szwajcarii do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.1b
70 PLN
28630

1917 Przedbórz, połówka znaczka za 4 gr. na wycinku, gwarancja Krawczyk.

Fi.2B
Mi.2A 
80 PLN
28631

1917 Przedbórz, gwarancja Schmutz.

Fi.2B
100 PLN
28632

1917 Warszawa, kartka firmowa z Berlina do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.2a
60 PLN
28633

1917 Warszawa, kartka z Bawarii do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.2a
80 PLN
28634

1917 Częstochowa, kartka z Niemiec do Częstochowy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu i stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Częstochowie, gwarancja.

Fi.2a
250 PLN
28635

1917 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, druki przesłane 12.1 miejscowo; dobry stan zachowania.

Fi.2b
60 PLN
28636

1917 Warszawa, kartka z Niemiec do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.2b
60 PLN
28637

1917 Warszawa, list z Kraśnika do Warszawy, stempel austriackiej cenzury wojskowej w Kraśniku, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.2b
70 PLN
28638

1917 Warszawa, kartka z Zakopanego do Warszawy, stempel austriackiej cenzury wojskowej w Nowym Sączu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie, ciekawa widokówka z Tatr.

Fi.2b
60 PLN
28639

1917 Warszawa, kartka z obozu jeńców wojennych do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.2b
80 PLN
28640

1917 Warszawa, kartka z Lublina do Warszawy, stempel austriackiej cenzury wojskowej z Lublina, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.2b
60 PLN
28641

1917 Warszawa, list ze Skalmierzyc do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.2b
250 PLN
28642

1917 Częstochowa, karta pocztowa "Russich Polen" dofrankowana znaczkiem "Gen.-Gouv. Warschau" wysłana 7.6 z niemieckiego urzędu pocztowego w Częstochowie do szpitala powiatowego w Tarnowie i stamtąd zwrócona do nadawcy - odpowiednie adnotacje niebieską kredką; 12.VI przekazana Poczcie Miejskiej, gdzie odciśnięto datownik i dekoracyjny stempelek opłaty doręczeniowej za 5 fen., gwarancja Falkowski.

Fi.2m
900 PLN
28643

1917 Częstochowa, list z Częstochowy nadany 12.12.17 na Śląsk, list zwrócony - stempel "unzulässig. / zurück." ("niedopuszczone / zwrot") przez cenzurę ze względu na korespondencje w języku polskim - stempel "Polnisch in Briefen unzulässig" ("Korespondencja w języku polskim niedopuszczalna"), list zwrócony do nadawcy - dwa stemple doręczeniowe poczty miejskiej w Częstochowie; jeden datownik 16.12.17 i jeden z opłatą 10 fen.

Fi.2m
800 PLN
28644

1917 Łódź, kartka z Niemiec do Łodzi, stempel cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Łodzi, gwarancja.

Fi.4a
400 PLN
28645

1917 Warszawa, "7 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej II wydania - bardzo rzadki, stosowany zaledwie przez 5 dni! (26.4.-1.5.17) - na karcie pocztowej wysłanej 30.4.17 z Łomży do Warszawy, ładny stan zachowania, dziurki po archiwizacji.

Fi.5c
1 800 PLN
28646

1917 Warszawa, "7 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej II wydania - bardzo rzadki, stosowany zaledwie przez 5 dni! (26.4.-1.5.17) - na karcie pocztowej wysłanej 30.4.17 z Pabianic do Warszawy, ładny stan zachowania.

Fi.5c
1 000 PLN
28647

1917 Warszawa, "7 GROSZY" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej II wydania - rzadki, stosowany zaledwie przez 5 dni! (26.4.-1.5.17) - na liście firmowym wysłanym 24.4.17 z Niemiec do Warszawy, ładny stan zachowania.

Fi.5b
2 000 PLN
28648

1917 Warszawa, list ze Śląska do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.8b
70 PLN
28649

1917 Warszawa, powiadomienie poczty miejskiej w Warszawie o nadejściu listu poleconego - awizo, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie, znaczek skarbowy Zarządu Miasta Warszawy.

Fi.9a
150 PLN
SPRZEDANY
28650

1917 Warszawa, kartka z Lublina do Warszawy, stempel austriackiej cenzury wojskowej z Lublina, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.9a
75 PLN
28651

1917 Warszawa, list miejscowy z Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie odbity dwukrotnie, stempelek pomocniczy "UISZCZONO GOTÓWKĄ".

Fi.9a
125 PLN
28652

1917 Warszawa, list firmowy z Berlina do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej z Poznania, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.9a
60 PLN