Aukcja 105. Poczta obozu Murnau

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
31974

1943 50. gonitwa Towarzystwa Wyścigów Konnych, znaczek za 20 f. w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym gładkim grubym, gwarancja z oznaczeniem Krawczyk.

Fi.11cx
240 PLN
31975

1943 Menażka, karta pocztowa z czarnym znakiem opłaty na białej miękkiej obustronnie porowatej bibule w formacie 96x67 mm (Fi.4000.-); napis POCZTÓWKA typu N3 (w/g klasyfikacji P.Pelczara); lekka ołówkowa liniatura z linią pionową i trzema liniami poziomymi; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako P7.2 - jego opis w lewym dolnym rogu; bardzo rzadki walor, z powodu miękkości bibuły niespotykany w tak dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp9a
3 600 PLN
31976

1943/45 Pieczęć reklamowa "MURNAU KIERMASZ OBOZOWY 12-14.XII.43" i dodatkowy stempel "Czerwony Krzyż" przeznaczony dla oficjalnej korespondencji prowadzonej przez Męża Zaufania Obozu z Międzynarodowym Czerwonym Krzyżem w Genewie, został wykonany przez Tadeusza Kluźniaka, przedstawia on Czerwony Krzyż na którym w czterech wierszach wypisano dewizę: "Inter Arma Caritas", z lewej strony krzyża znajduje się kłos, a z prawej drut kolczasty, obok stoją słupy stanowiące oparcie dla ogrodzenia markowanego po jednej i drugiej stronie pięcioma poziomymi kreskami, na lewym słupie data "1939", na prawym "1945" oznaczające okres trwania opieki ze strony Międzynarodowego Czerwonego Krzyża; stempelek ten w marcu 1945 Zarząd Poczty wypożyczył od Męża Zaufania i poczta odbijała go na bieżącej korespondencji obok kasowników stałych; dodatkowo odciśnięty datownik; doskonały stan zachowania.

360 PLN
31977

1943 (?) oryginalne zdjęcie o wymiarach 132x83 mm przedstawiające fragment programu artystycznego z okazji Świąt Wielkanocnych, na scenie wykonawcy, na pierwszym planie symfoniczna orkiestra obozowa; na odwrocie stempelek "Kommandantur Murnau/ Kantinenverwaltung"; minimalnie słabszy stan zachowania (fotografia przycięta, otwory po pinezkach).

120 PLN
31978

1943 karta - część "z opłaconą odpowiedzią ", wysłana 29.5.43 z Torunia do obozu, stempelek cenzora, na odwrocie dwuwierszowa pieczęć informacyjna "Listy pisane nieczytelnie, w dwuznacznikach, lub / skrótach nie beda doreczane!", dodatkowy stempelek "B2".

30 PLN
31979

1943 Oflag VIIA Murnau, nadawcza cześć kartki z opłaconą odpowiedzią wysłana 28.5.43 z obozu do Poznania, stempelek cenzora nr 17, dobry stan zachowania.

30 PLN
31980

1944 Kraty, karta pocztowa z czarnym znakiem opłaty w formacie 104x74 mm bez tekstu na odwrocie, niekatalogowana na prążkowanym papierze; napis POCZTÓWKA typu N2 (w/g klasyfikacji P.Pelczara) o długości 41 mm - zespół cech IhN2; (katalogowane wersje IgN2 i IiN2 Fi.1600.-) bardzo rzadki walor, poza niewielką prześwitką na odwrocie w dobrym stanie zachowania; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych Manfreda G.Hebera też nie jest w tej wersji katalogowana; gwarancja i opis.

Fi.Cp11III
1 500 PLN
31981

Fi.12P
2 400 PLN
31982

1944 Kraty, znaczek za 50 f. w kolorze niebieskim na papierze białym gładkim grubym; na tym papierze odmiana niebieska nie jest katalogowana, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.12ax
120 PLN
31983

1944 Kraty, dwa znaczki za 50 f. w kolorach: jasnoniebieskim i ciemnoniebieskim na papierze białym gładkim grubym; na tym papierze odmiana ciemnoniebieska nie jest katalogowana, gwarancja Schmutz.

Fi.12bx
250 PLN
31984

Fi.12by
220 PLN
31985

Fi.12by
180 PLN
31986

Fi.12by
200 PLN
31987

1944 kościół w Miechowie, znaczek z tłem w kolorze pomarańczowym, gwarancja Jendroszek.

Fi.13
110 PLN
31988

1944 kościół w Miechowie, znaczek z tłem w kolorze żółtopomarańczowym, gwarancja Jendroszek.

Fi.13
160 PLN
31989

1944 kościół w Miechowie, znaczek z tłem w kolorze żółtym, gwarancja Jendroszek.

Fi.13
115 PLN
31990

1944 Kościół w Miechowie - z dopłatą na Czerwony Krzyż, znaczek za 1+1 mk. w kolorze niebieskim z tłem ciemnopomarańczowym, na papierze białym gładkim średnim, gwarancja Krawczyk.

Fi.13x2Cb
250 PLN
31991

1944 Kościół w Miechowie - z dopłatą na Czerwony Krzyż, cięty znaczek za 1+1 mk., unikalny na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, nigdy dotąd nieoferowany: pochodzi z przerytowanej kliszy, ma oddzieloną literę A od litery O, poprawioną literę H, rozjaśnione ściany kościoła i usuniętą kreskę obok lewej krawędzi kartusza - przy usuwaniu tej kreski uszkodzony został lewy krzyżyk, który w miarę druku ulegał coraz większej deformacji; pięknie wytłoczony rysunek, bardzo ładna guma, z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii, sygnowany, gwarancja Krawczyk.

Fi.13yA (C nz)
4 000 PLN
31992

1944 kościół w Miechowie, znaczek na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.13yC
200 PLN
31993

1944 Kościół w Miechowie - z dopłatą na Czerwony Krzyż, dwa znaczki za 1+1 mk., na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, pierwszy w kolorze ciemnoniebieskim z tłem żółtopomarańczowym, a drugi czterokolorowy jasnoniebieski, zielony, czerwony (krzyż) i żółty (tło), to efekt kolejności druku - najpierw niebieski rysunek, a potem żółte tło - widać to najlepiej na zielonych dachach i nad górnym napisem, gwarancja Schmutz.

Fi.13yC (ba, ad)
800 PLN
31994

1944 Kościół w Miechowie - z dopłatą na Czerwony Krzyż, pionowa parka znaczków za 1+1 mk. w kolorze ciemnoniebieskim z pomarańczowym tłem na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, czysty + kasowany, gwarancja Krawczyk.

Fi.13yCba
750 PLN
31995

1944 rocznica Powstania Listopadowego, niekatalogowana próba znaczka w barach czarnej i bladoczerwonej całkowicie odmiennej od barw definitywnych, wykonano pojedyncze próby w różnych kolorach, unikalne, gwarancja Schmutz.

Fi.14P
3 800 PLN
31996

1944 Rocznica Powstania Listopadowego, kasowane znaczki za 2 mk. na papierze białym gładkim grubym, w różnych odcieniach, gwarancja Krawczyk,.

Fi.14x2C
420 PLN
31997

1944 Rocznica Powstania Listopadowego, znaczek za 2 mk. na papierze białym gładkim grubym, gwarancja.

Fi.14x2C
200 PLN
31998

Fi.15x2C
230 PLN
31999

Fi.15x2C bl.
1 900 PLN
32000

1944 Kraty, karta pocztowa z nietypowym czarnogranatowym znakiem opłaty na kremowobrązowym sztywnym jednostronnie satynowanym papierze w formacie 90x72 mm; bez tekstu na odwrocie; napis POCZTÓWKA typu N2 (w/g klasyfikacji P.Pelczara) o długości 41 mm - zespół cech IgN2 (Fi.2200.-); znak opłaty unieważniony kasownikiem dwuobrączkowym z napisem MURNAU u góry, OFL. VIIA u dołu, bez daty; na odwrocie życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia i noworoczne, na froncie wygumkowane nazwisko adresata; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania pochodzący ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych; gwarancja.

Fi.Cp11II
2 400 PLN
32001

1944 Kury, kasowany znaczek dopłaty w kolorze niebieskim, gwarancja.

Fi.D1a
100 PLN
32002

Fi.D1a
160 PLN
32003

1944 banknoty wewnątrzobozowe wyemitowane przez Komisję Rozrachunkową, zestaw o nominałach 10 fen. - dwie odmiany koloru, 50 fen., 1 Mk. i 2 Mk, ładny stan.

1 600 PLN
32004

1944 OPŁACONE RYCZAŁTEM "TO" TEATR OBOZOWY" czerwony stempelek opłaty ryczałtowej w formie znaku opłaty, autorstwa Tadeusza Kluźniaka sporządzony dla Teatru Obozowego z okazji jubileuszu V rocznicy funkcjonowania, Poczta Obozowa wydała zgodę na używania stempelka wyłącznie tej instytucji; dodatkowo odciśnięty stempel okolicznościowy przygotowany z okazji 100 przedstawienia teatralnego, na którym umieszczono literę "V" skrót od niemieckiego słowa Vorstellung - przedstawienie (chociaż niektórzy twierdzą, że był to przemycony w ten sposób symbol nadchodzącego zwycięstwa V od Victory) oraz grecką maskę teatralną z liczbą "100"; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania pochodzący ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych; gwarancja

800 PLN
32005

1944 karta - część "z opłaconą odpowiedzią ", wysłana 29.3.44 z Torunia do obozu, stempelek cenzora nr 18, na odwrocie dwuwierszowa pieczęć informacyjna "Listy pisane nieczytelnie, w dwuznacznikach, lub / skrótach nie beda doreczane!", dodatkowy stempelek "B2".

30 PLN
32006

1945 Poczta Bloku D - kasowany komplet 8 znaczków i bloku ze słynnej kolekcji Oivinda Bohn'a; wydrukowany w ramach trzech wydań: "Poczta Marszowa IIC", "Wyzwolenie Obozu" i "Polski Ośrodek Wojskowy Murnau", sporządzonych z inspiracji jeńców obozu Woldenberg, których Niemcy uprowadzili na zachód i rozmieścili w innych obozach jenieckich, m.in. w Murnau; znaczki w doskonałym stanie zachowania, blok od frontu prezentujący się bardzo ładnie, ma poziome zagięcie między pierwszym, a drugim znaczkiem - jest liczony jak seria znaczków z bloku; rzadko oferowany komplet (Fi.8800.-/7700.-); gwarancja Falkowski, Schmutz (blok).

Fi.1-8, bl.1
7 500 PLN
32007

1945 Poczta marszowa, pamiątkowa koperta polecona ze znaczkami wydania Poczty Marszowej i znaczka "orzeł biały" poczty obozu Murnau, znaczki unieważniono kasownikami okolicznościowymi, erka poczty obozu w Murnau, dekoracyjny, rzadki i niespotykany walor, fotoatest Schmutz.

Fi.16, 1-3
5 000 PLN
32008

1945 POLSKA MISJA REKRUTACYJNA W PARYŻU, list wysłany 20.VI za pośrednictwem brytyjskiej poczty polowej nr.801 z Paryża do Polskiego Czerwonego Krzyża w Londynie, trzywierszowa fioletowa pieczęć nadawcy "REPUBLIQUE POLONAISE/ DÉLEGUÉ DU MINISTRE/ DE LA DÉFENSE NATIONALE EN FRANCE" i okrągła czerwona pieczęć z godłem "H.Q. POLISH RECRUITING MISSION IN PARIS"; dwuobrączkowy datownik nadawczy FIELD POST OFFICE 801; w adresie nadawcy podano "Polish P.W.x Oflag VIIA Murnau"; bardzo rzadki dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

600 PLN
32009

1945 "...RM ...Rpf Taxe perçue/ Gebühr bezahlt" stempelek opłaty gotówkowej na liście wysłanym 17.9 z Murnau do Weilheim; gwarancja Zierer BPP.

100 PLN
32010

1945 list z obiegu pocztowego z 31.3.45 z czerwonym stempelkiem opłaty ryczałtowej w formie znaku opłaty "OPŁACONE RYCZAŁTEM "TO" TEATR OBOZOWY", autorstwa Tadeusza Kluźniaka sporządzony dla Teatru Obozowego z okazji jubileuszu V rocznicy funkcjonowania, Poczta Obozowa wydała zgodę na używania stempelka wyłącznie tej instytucji, bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania, gwarancja Schmutz.

1 600 PLN