Aukcja zakończy się 06.05.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 105. Poczty wojskowe okresu II wojny światowej

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
31261

1945 SENIOR POLISH NAVAL OFFICER - KOMENDA MORSKA POŁUDNIE DEVONPORT, czerwony owalny stempel z datą "11 AUG 1945" na poufnej przesyłce adresowanej do Szefa Węzła Organizacji Wyszkolenia Komendy Marynarki Wojennej, brytyjska koperta dla korespondencji urzędowej ze specjalna nalepką zabezpieczającą dodatkowe stempelki "POUFNE"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


600 PLN
31262

1945 kartka radzieckiej poczty polowej.


30 PLN
31263

1945 Armia Polska we Francji, kartka na formularzu francuskiej poczty polowej nadana z polskiej poczty polowej we Francji do Anglii.


230 PLN
31264

1945 Armia Polska we Francji - list z polskiej poczty polowej we Francji do Anglii z datą 08.05.1945 - dzień zakończenia II wojny światowej


220 PLN
31265

1945 list do radzieckiej poczty polowej nr 13494 9. Kołobrzeskiego Samodzielnego Batalionu Inżynieryjno - Saperskiego z polskiego domu dziecka w miejscowości Mamlut w Kazachstanie, radziecka cenzura wojskowa.


180 PLN
31266

1945 list polecony z głównej poczty polowej nr 104 do polskiej jednostki wojskowej stacjonującej w Palestynie, stemple cenzury i stemple odbiorczy Tel Awiwu, dekoracyjny i rzadki walor.


180 PLN
31267

1945 list polskiej poczty polowej 102 stacjonującej na bliskim wschodzie do Londynu, stempel polskiej cenzury wojskowej, angielski wojskowy stempel tranzytowy na odwrocie.


130 PLN
31268

1945 korespondencja prywatna do Jana Ostoja - Wadowskiego do Londynu, wysłana z Francji. List z treścią nadany jeszcze przez pocztę polową (F.M) z zalepką francuskiej cenzury wojennej i licznymi stemplami kontroli brytyjskiej


180 PLN
31269

1945 korespondencja prywatna do Jana Ostoja - Wadowskiego, służącego wówczas w Polskich Siłach Zbrojnych w Szkocji, wysłana z Francji, list z treścią z zalepką francuskiej cenzury wojennej i licznymi stemplami kontroli brytyjskiej.


180 PLN
31270

1945 aerogram nadany 5.06.45 z polskiej poczty polowej stacjonującej we Włoszech do Edynburga, stempel poczty polowej i stempel polskiej cenzury wojskowej nr 52 i brytyjskiej nr 1858, aerogram sklejony.


120 PLN
31271

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie znaczków, znaczek za 45 gr. z błędem perforacji pionowej "brak jednego otworu".

Fi.1
30 PLN
31272

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, seria znaczków skasowana 10.II datownikiem Poczty Polowej, ładny stan zachowania.

Fi.1-4
120 PLN
31273

1946 Poczta Polowa II Korpusu, seria znaczków pierwszego wydania.

Fi.1-4
70 PLN
31274

1946 Poczta Polowa II Korpusu, seria znaczków pierwszego wydania na lotniczym liście poleconym z poczty polowej nr 117 opłaconym znaczkiem poczty brytyjskiej, dekoracyjny walor.

Fi.1-4
400 PLN
31275

1946 karnet pamiątkowy znaczków poczty polowej 2 Korpusu wydany w nakładzie 2.000 sztuk.

Fi.1-4
200 PLN
31276

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, seria znaczków czystych.

Fi.1-4
80 PLN
31277

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, próby znaczków w zmienionych kolorach, za 45 gr. w kolorze szarym zamiast zielonym, za 55 gr. w kolorze czerwonobrazowym zamiast niebieskim, za 1 zł. w kolorze zielonym zamiast szarym i za 2 zł. w kolorze brązowoczarnym zamiast czerwonobrązowym, tak jak je wydano czyste bez gumy, gwarancja.

Fi.1y P1-4y P1
600 PLN
31278

1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok, seria obiegowa, znaczek z nadrukiem nowej wartości i wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1-6, bl.1
500 PLN
31279

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, marginesowa parka znaczków za 55 gr. poz.40 i 45, ze znacznie przesuniętym ząbkowaniem pionowym.

Fi.2
80 PLN
31280

1946 Poczta Polowa II Korpusu, II wydanie, parka znaczków z nadrukiem nowej wartości.

Fi.5
120 PLN
31281

1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok z serią znaczków pierwszego wydania.

Fi.bl.1
320 PLN
31282

1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok z serią znaczków pierwszego wydania.

Fi.bl.1
290 PLN
31283

1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok czysty w ładnym stanie (Fi.350.-), z bardzo ciekawymi błędami "uszkodzony Orzeł", fragmenty listwy ochronnej odbite w lewym dolnym rogu bloku i co bardzo rzadkie z obniżonym znaczkiem za 45 gr., zachowany w pięknym stanie.

Fi.bl.1y B
500 PLN
31284

1946 Poczta Polowa II Korpusu, kasowana próba bloku na białym grubym papierze, gwarancja.

Fi.bl.1x
600 PLN
31285

1946 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Palestyna, list wysłany 8.VIII za pośrednictwem poczty polowej 141 do jednostki o kryptonimie pocztowym 679/22 w Szkocji, dobry stan zachowania.

Fi.4
40 PLN
31286

1946 II Korpus Polski we Włoszech, list wysłany 20.III za pośrednictwem poczty polowej 128 do jednostki o kryptonimie pocztowym 590 (3.Dyon 8.PA.Plot.C.), dobry stan zachowania (niewielkie przebarwienia).

Fi.8
50 PLN
31287

1946 II Korpus Polski we Włoszech, list wysłany 4.IV za pośrednictwem poczty polowej 118 do jednostki o kryptonimie pocztowym 590 (3.Dyon 8.PA.Plot.C.), dobry stan zachowania (ubytki fragmentu tylnej klapy).

Fi.7
40 PLN
31288

1946 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, list lotniczy wysłany 30.IV z Anglii do miejscowości Jekaterinowka w Kazachstanie w ZSRR, datownik nadawczy poczty polowej "HOME POSTAL CENTRE RE 1"; kasownik odbiorczy ЕКАТЕРИНОВКА z 2.VI, przesyłka nie została doręczona i odesłano ją do nadawcy poprzez Ałma-Atę (datownik АЛМА-АТА), gdzie przystawiono fioletowy w ramce stempelek zwrotu "RETOUR/ PARTI"; datownik londyński z 18.II.1947 i fioletowy w ramce stempelek informacyjny "UNDELIVERED FOR REASON STATED/ RETURN TO SENDER", ponieważ adres nadawcy był kodowany na skrytkę pocztową w Londynie (P.O.Box 260/CC G.P.O. London) - obsługującą polskie oddziały w Szkocji, list przekazano Polskiej Poczcie Polowej (fioletowy datownik); walor o skomplikowanym obiegu pocztowym w słabszym stanie zachowania (na odwrocie ukośny ubytek papieru o szerokości ok 2 cm na całej kopercie), dla lepszej ekspozycji rozcięty z trzech stron; gwarancja Schmutz.


1 000 PLN
31289

1946 II Korpus Polski we Włoszech, 21.VIII.46 - OSTATNI DZIEŃ ŚWIADCZENIA USŁUG POCZTOWYCH Poczty Polowej 121, list wysłany 12.VIII z Romford w Anglii przez pilota 306 Dywizjonu Myśliwskiego Stanisława Chrapkiewicza do jednostki o kryptonimie pocztowym 137 (1 Batalion Strzelców Karpackich) stacjonującej we Włoszech, na odwrocie datownik odbiorczy Poczty Polowej 121 z dnia 21.VIII.46 będącego ostatnim dniem świadczenia usług pocztowych, przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii w dniu 19.IX; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


200 PLN
31290

1946 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Egipt, list wysłany 10.IX za pośrednictwem poczty polowej 114 do Londynu z jednostki o kryptonimie pocztowym 292 (Obozy Uchodźców w Libanie i Syrii), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.7
100 PLN
31291

1946 II Korpus Polski we Włoszech, list polecony (dofrankowana całostka) wysłany 29.IV za pośrednictwem Poczty Polowej 133 do Palestyny, znaki opłaty skasowane dwuobrączkowym datownikiem POCZTA POLOWA 133, stempelek polecenia POCZTA POLOWA 133, na odwrocie datowniki przejściowe: POCZTA POLOWA 113 z 30.IV i GŁÓWNA POCZTA POLOWA 104 z 5.V; dobry stan zachowania.

Fi.6
200 PLN
31292

1946 Armia Polska na kontynencie, list do Londynu wysłany 22 kwietnia za pośrednictwem poczty polowej 406 przydzielonej do obsługi oddziałów 1 Dywizji Pancernej generała Maczka, słabo odbity datownik przystawiono ponownie obok; stempelek cenzury "tarcza z koroną" nr.11262; bardzo dobry stan zachowania.


80 PLN
31293

1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, kasowany znaczek za 50 gr.

Fi.6
30 PLN
31294

1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, narożna parka znaczków za 50 gr.

Fi.6
25 PLN
31295

1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem za 50 gr.

Fi.6
15 PLN
31296

1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, ośmioblok znaczków za 50 gr. o ciekawej konstrukcji z oboma przywieszkami i miedzypolami, bardzo rzadki kasowany.

Fi.6 Pw 6
600 PLN
31297

1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, parka kasowanych znaczków za 50 gr. z międzypolem.

Fi.6 Pw 6
80 PLN
31298

1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, szescioblok znaczków za 50 gr. z międzypolem, prawy górny z naturalną skazą w papierze.

Fi.6 Pw 6
100 PLN
31299

1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, czworoblok znaczków za 50 gr. o ciekawej konstrukcji z oboma przywieszkami na międzypolach poziomych - pierwszą na dole, a drugą na górze i z międzypolami pionowymi; tzw.krzyż.

Fi.6 Pw 6
400 PLN
31300

1948 list wojskowy z Polskiej Misji Wojskowej w likwidacji z Paryża do Seine, stempel misji i pieczątka pocztowa misji, na odwrocie stempel odbiorczy


200 PLN