Aukcja rozpocznie się 19.04.2024

Aukcja 105. Poczty obozów jenieckich i internowania okresu II WŚ

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
32313

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, komplet bloków (kasowany rzadki) ostemplowanych 14.4 datownikiem POCZTA OSIEDLI POLSKICH BARLETTA-TRANI (Fi.1350.-), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.1-3
1 200 PLN
32314

800 PLN
32315

1946 obóz jeniecki w ZSRR dla jeńców niemieckich, przesyłka z obozu - formularz Sowieckiego Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, datowany 11.8 wysłany do Berlina, w adresie nadawcy adres skrytki pocztowej "Postfach 234", stempelek cenzury sowieckiej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ, CZERWONY PÓŁKSIĘŻYC.

100 PLN
32316

1946 obóz dla jeńców niemieckich w zakładach Hipolita Cegielskiego w Poznaniu, list wysłany 20.9 z urzędu Poznań 12 do Hydro w USA, przesyłka oznaczona stempelkiem "J.W." (jeniec wojenny) w ramce; doskonały stan zachowania.

200 PLN
32317

1946 list z obozu jeńców wojennych w Knurowie koło Rybnika nadany w Katowicach do Niemiec, stempel urzędu cenzury nr 3229 i stempel cenzury obozowej "C.R. III." w ramce, gwarancja Franz.

180 PLN
32318

100 PLN
32319

1947 Towarzystwa Pomocy Polakom "Relief Society for Poles" - organizacja zajmująca się pomocą humanitarną dla Polaków, w wyniku wojny przebywających na obczyźnie, list z działu paczek Towarzystwa wysłany 25.I z Londynu do Wrocławia; ładna odbitka angielskiej frankatury mechanicznej.

100 PLN
32320

120 PLN
32321

1947 Freiman - rocznica wyzwolenia obozu w Dachau, znaczki obozowe użyte na liście poleconym nadanym 26.06.47 z Rosenheim do Monachium, na odwrocie stemple odbiorcze, rzadki walor w doskonałym stanie, gwarancja.

2 500 PLN