Aukcja zakończy się 06.05.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 105. Generalne Gubernatorstwo

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
31507

1942 FDC - 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria znaczków na kopercie skasowana okolicznościowo 20.11 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu, odciśnięty numer kolejny "0003"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.96-100; 26
50 PLN
31508

1942 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria na kopercie ostemplowana okolicznościowo 19.XI.1943 w Krakowie kasownikiem okolicznościowym z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym.

Fi.96-100; 35
60 PLN
31509

1942 "Generalne Gubernatorstwo w oczach artystów niemieckich - Wystawa sztuki w Sukiennicach" (KUNSTAUSSTELLUNG DES GENERALGOUVERNEMENTS 1942 DEUTSCHE KÜNSTLER SEHEN DAS GENERALGOUVERNEMENT KRAKAU 1942 TUCHHALLEN) oficjalnie wydana okolicznościowa artystyczna karta wykonana techniką litograficzną, jedna z najtrudniejszych do zdobycia, na odwrocie narożnikowy znaczek za 1+1 zł z Mikołajem Kopernikiem z oznaczeniem na dolnym marginesie ENTWURF: + podpis projektanta (Fi.+50% dopłaty) skasowany 20.XI wystawowym stemplem okolicznościowym w Krakowie; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.100
600 PLN
SPRZEDANY
31510

1942 list z warszawy do Lisowa (Warthenland), koperta z wydrukowanym znakiem opłaty unieważniona wirnikiem warszawskim z wyróżnikiem bb.

Fi.Ck2y
40 PLN
31511

1942 kartka z Grodziska do Karolówki, całostka z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym H.

Fi.Cp3II
50 PLN
31512

1942 kartka wysłana z agencji pocztowej Czorsztyn, trzywierszowy stempelek w ramce "Czorsztyn / über Neumart (Dunajec) / (Distr Krakau)", całość doręczono przez zwierzchni urząd w Nowym Targu.

Fi.Cp7
50 PLN
31513

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 16.IX z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
50 PLN
31514

1942 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, z wydrukowanym na odwrocie tekstem XIII, kartka wysłana do Niemiec, stempelek "Versandstelle für Sammlermarken Krakau", ślad po zdjętych podlepkach na rewersie.

Fi.Fcp3
260 PLN
SPRZEDANY
31515

1942 formularz korespondencyjny działu wydawania przesyłek zagranicznych przy upt.Warszawa 1 - nadruk wykonany na polskiej całostce za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem; formularze te służyły jako wezwanie i zarazem przepustka do odbioru paczki zagranicznej, przy wejściu do działu były przedzierane przez wartownika pocztowego, a wchodzący otrzymywał tylko połowę formularza ze swoimi danymi, którą to połówkę oddawał przy wyjściu; niezwykle rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Fcp4
3 000 PLN
31516

1942 "Goniec Krakowski die polnische Tageszeitung für den Distrikt Krakau" 000 gr, próbna frankatura mechaniczna z datą 9.4.42 na formularzu kartkowym niemiecko-polskim (Fi.1c), na odwrocie którego podano maszynopisem "Frankotyp Modell C 8922 Zeitungsverlag Krakau-Warschau, Krakau, Poststr.1 5.11.1942 1 / 9.4.42"; do tej pory nieznana z odbitek obiegowych, w fundamentalnej dla tego działu III-tomowej pracy "Polskie frankatury mechaniczne", której autorem jest T.Hampel, nie ma nawet wzmianki o tej frankaturze!!! wycena według katalogu Fischera "-,-"; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.


Mi.18e P
4 000 PLN
31517

1942 kenkarta (Kennkarte), wystawiona 22.V w Przemyślu, używana jeszcze w okresie powojennym, dokument w słabszym stanie zachowania (strona tytułowa oddzielona).


40 PLN
31518

1942 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, frankatura mechaniczna na dekoracyjna kopercie druków wysłanych 7.5 z Berlina do Krakowa, zwraca uwagę niecodzienna kombinacja odbitek frankownicy 3 + 1 fen; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


60 PLN
31519

1942 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, polecona widokówka wysłana 15.VII z Ascona w Szwajcarii do Warszawy, ; stempelki cenzur w tym niemieckiej Wehrmachtu; datownik odbiorczy "WARSCHAU NO 2" z wyróżnikiem "d", efektowny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


160 PLN
31520

1942 dowód doręczenia wysłany przez pośrednictwo pocztowe w Korzennej do Nowego Sącza.


30 PLN
31521

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji pocztowej Rybie Nowe, trzywierszowy stempelek w ramce "Rybie Nowe / über Limanowa / (Distr Krakau)", całość doręczono przez zwierzchni urząd w Limanowej.


30 PLN
31522

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji pocztowej Łabowa, trzywierszowy stempelek w ramce "Labowa / über Neu-Sandez / (Distr Krakau)", całość doręczono przez zwierzchni urząd w Nowym Sączu.


30 PLN
31523

1943 "Zeitungsverlag Krakau -Warschau G.m.b.H. Krakau, Poststr.1" - 16 gr frankatura mechaniczna, odciśnięta na kopercie listu miejscowego (druki) przesłanego 9.12 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobry stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

Fi.3a
700 PLN
31524

1943 miejscowy list z Krakowa z rzadkim wirnikiem "Hauptgruppe Gewerbliche Witrschaft und Verkehr in der Zentralkammer", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.9
500 PLN
31525

1943-1944 "Hauptgruppe Gewerbliche Wirtschaft und Verkehr in der Zentralkammer" - frankatury mechaniczne za: 6, 8, 24 gr odciśnięte na kopertach listów miejscowych (2 druki) przesłanych w Krakowie; trudny do zdobycia zestaw rzadkich ostemplowań Generalnego Gubernatorstwa, walory w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.9
2 250 PLN
31526

1943 przekaz paczkowy z Krakowa do Stalowej Woli.

Fi.63, 79, 87
70 PLN
31527

1943 złożony front gazety krakowskiej wysłanej z Krakowa do Niemiec, znaczek unieważniony wirnikiem propagandowym.

Fi.72
80 PLN
31528

1943 przekaz paczkowy z Brzeska do Makowa Podhalańskiego.

Fi.74, 83
60 PLN
31529

1943 formularz poszukiwań Polskiego Czerwonego Krzyża wysłany miejscowo w Krakowie 6.05.43.

Fi.75
80 PLN
31530

1943 "Führer befiehl - wir folgen Den!" kasownik propagandowy z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy; znaczek ostemplowany okolicznościowo 30.I w Krakowie na odwrocie formularza kartkowego definitywnego; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.75, Fp1c; 29
80 PLN
31531

1943 przekaz paczkowy z Przemyśla do Niemiec.

Fi.77, 83, 86
220 PLN
31532

1943 list z posterunku polskiej policji wysłany z pośrednictwa pocztowego w Jodłowniku przez Limanowa do Nowego Sącza, stempel pośrednictwa.

Fi.78
150 PLN
31533

1943 przekaz paczkowy z Krakowa do Makowa.

Fi.79, 83, 86
60 PLN
31534

1943 przekaz paczkowy z Warszawy do Makowa Podhalańskiego.

Fi.79, 86
60 PLN
31535

1943 portret Hitlera, 30gr + 1,20zł, polecony list pobraniowy wysłany 10.IX z Krakowa do Sochaczewa; na odwrocie zalepka listowa firmy PIONIER i kasownik odbiorczy z 11.9; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.79, 87
80 PLN
31536

1943 przekaz paczkowy z Mielca do Niemiec.

Fi.83
170 PLN
31537

1943 urodziny Hitlera, pięć serii z dolnej część arkusza z marginesami z oznaczeniami: ENTW.: z podpisem projektanta; STAATSDRUCKEREI WIEN; STICH.: z podpisem rytownika oraz numerami sektora: 12gr+1zł - II, 24gr+1zł - III, 84gr+1zł - IV; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.101-03 Pw2, Pw3, Pw4
200 PLN
31538

1943 urodziny Hitlera, seria znaczków na karcie ostemplowana 20.IV w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.101-03; 30
50 PLN
31539

1943 Mikołaj Kopernik - 400. rocznica śmierci, znaczek z dolnym marginesem (częściowe pustopole) z pełną gumą, skasowany okolicznościowo.

Fi.104
20 PLN
31540

1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, znaczek skasowany okolicznościowo na specjalnej karcie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.104; 31
100 PLN
31541

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor I/1 z pustopolami na górnym marginesie w ładnym stanie.

Fi.104I
220 PLN
31542

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik z błędem "złamana oś - sektor II/4", załamana i częściowo złamana górna prawa część arkusika, złamanie przechodzi przez górny i prawy margines oraz górny narożny ząbek 5 znaczka, na lewym marginesie (na wysokości 6 znaczka) niewielki ubytek "węgielku" w papierze, po za tym w ładnym stanie.

Fi.Ark.104II
150 PLN
31543

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, nieząbkowany niegumowany arkusz prób, fotoatest.

Fi.104P2 ark.
7 500 PLN
31544

1943 3. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo 13.VIII w Krakowie.

Fi.106; 32
30 PLN
31545

1943 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, seria w ciętych arkuszach sprzedażnych w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.110-2nz ark.
2 400 PLN
31546

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), 2 zł - frankatura mieszana na paczkowym adresie pomocniczym o sygnaturze "DPO 414(3.41)" wysłanym 23.9 z Warszawy do miejscowości Wzdół Rządowy; dodatkowy stempelek "Zustellgebühr bezahlt"; datownik odbiorczy na odwrocie (słabo odciśnięty).

Fi.113, 74
60 PLN