Aukcja 105. Obce poczty okresu II Wojny Światowej

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
31127

1942 znaczki opłaty miejskiej z Leslau (Włocławka).

200 PLN
31128

1943 kartka z terenów Polskich na dzisiejszej Ukrainie - Dubno- opłacony znaczkiem niemieckim z nadrukiem "UKRAINE" do Niemiec, stemple cenzury niemieckiej.

Fi.OkN25
70 PLN
31129

1943 Obszary anektowane przez Niemcy, seria znaczków z okazji 54 urodzin Hitlera, skasowana 9.6 na kopercie w Sosnowcu (Sosnowitz), dobry stan zachowania.

Mi.844-49
40 PLN
31130

1943 Ziemie Zachodnie, seria znaczków z okazji Dnia Lądowych Sił Zbrojnych ostemplowana okolicznościowo 6.6.44 (dzień inwazji alianckiej w Normandii!) w Trzebnicy (Trebnitz), doskonały stan zachowania.

Mi.873-85
50 PLN
31131

1943 list z Poznania do Bydgoszczy z wirnikiem propagandowym.

25 PLN
31132

1943 list urzędowy z Rygi do Berlina.

70 PLN
31133

1944 przekaz paczkowy z Pabianic Nowego Zglechowa.

30 PLN
31134

1944 kartka polecona z Alt Janer w Niemczech 20.10.44 od osoby ewakuowanej z Warszawy po Powstaniu Warszawskim do urzędu emerytalnego w Krakowie.

130 PLN
31135

1944-5 znaczki opłat miejskich z Chorzowa, Gryfic, Bydgoszczy i Świecia nad Wisłą.

200 PLN
31136

1945 list urzędowy z Hohensalza - Inowrocławia.

35 PLN
31137

1945 polecona kartka z Kazachstanu do Polski pisana w języku polskim przez Polską rodzinę wysiedloną na Wschód Pawłodaw, stempel radzieckiej cenzury.

140 PLN
31138

1945 kartka z Poznania do Radomia, wirnik okolicznościowy.

35 PLN
31139

1947 list z Monachium do Środy, stempel amerykańskiej cenzury wojskowej.

40 PLN
31140

1948 nalepka propagandowa Zlotu Harcerzy w Wielkiej Brytanii na wycinku obiegowego listu.

200 PLN