Nowa aukcja rozpocznie się wkrótce

Aukcja 104. Poczty wojskowe I wojny światowej

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
18902

1917 pocztówka wysłana 8.3.17 z Komorowa z 3. kompanii rekruckiej 5. pułku piechoty do Warszawy, datownik K.u.K. FELDPOSTAMT 378, pieczęć formacyjna (mniejsza) z orłem "I. BRYG. PIŁSUDSKIEGO / LEG. POL. / KOMENDA / 5.p.p.", stempel opłaty warszawskiej poczty miejskiej za 6 groszy, gwarancja.


120 PLN
18903

1917 formularz potwierdzenia nadania przesyłki poleconej z Dęblina, datowniki "K. u. K. ETAPPENPOSTAMT 199", oraz rzadki stempel pocztowy w ramce "Kadry Legionów Polskich / 20. I. 1917 / poczta 199 polowa", fioletowy stempel "RETOUR".


160 PLN
18904

1918 poczta lokalna na obszarze okupowanym przez X Armię, narożny znaczek doręczeniowy za 40 Pfennigów, bardzo rzadki znaczek z śladami przywarcia w dobrym stanie zachowania, fotoatest Schmutz.

Fi.1
2 500 PLN
18905

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, kasowana seria w ładnym stanie (Fi.4000.-), częściowo na wycinkach, gwarancja Włodarski, Schmutz, Mikstein i Krawczyk, 10/7 kop. kasowany przez kreślenie Jungjohann BPP, Schmutz, Rachmanow i trzy ostatnie, w tym piękny wycinek z ciętym za 70 kop., Schmutz.

Fi.1-11
2 600 PLN
18906

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, czysta seria w bardzo ładnym stanie z minimalnymi, albo wręcz niewidocznymi śladami po podlepkach, gwarancja Gryżewski, Rachmanow, Petriuk, Mikstein, Łaszkiewicz, Perzyński, najważniejsze znaczki za 10/7 kop. gwarancja Rachmanow, Petriuk i cięty za 70 kop. Gryżewski, Łaszkiewicz i Perzyńsk1.

Fi.1-11
4 200 PLN
18907

1918 seria I wydania przedrukowego poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego na wycinkach, gwarancja Jungjohann.

Fi.1-11
3 600 PLN
18908

1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek pierwszego wydania przedrukowego, gwarancja Köhler.

Fi.5
3 000 PLN
18909

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe; narożny sześcioblok znaczków za 15 kop. (Fi.480._), dodatkowo prawy górny z błędem na poz.90 "uszkodzone l w Pol.", a lewy dolny z błędem na poz.98 "uszkodzone o w Pol.", zachowany w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.6
600 PLN
18910

1918 Polska Siła Zbrojna (Polnische Wehrmacht), widokówka przedstawiająca żołnierzy Wojska Polskiego wysłana 7.8 z Ostrowi do Łodzi, w adresie nadawcy podano: "Szkoła Podoficerska Wojsk Polskich w Ostrowie komp.1", pieczęć listowa "Unteroffzierschule Brief-Stempel", datownik nadawczy OSTROW (GOUV.LOMZA), słabo czytelna odbitka sześciokątnego stempelka doręczeniowego L.S.O.(ŁÓDZKA STRAŻ OGNIOWA) w kolorze czarnofioletowym z datą 8.3 (Fi.350.-); dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.6b
200 PLN
18911

1918 pierwsze wydanie przedrukowe poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, poziome złamanie widoczne od strony gumowanej, gwarancja Schmutz.

Fi.9
25 PLN
18912

1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, dolny lewy fragment arkusza znaczków I wydania przedrukowego składającego się z czterech sektorów zawierający 30 znaczków, dolny margines i jeden znaczek z śladami po zalaniu, wszystkie znaczki gwarancja.

Fi.9
800 PLN
18913

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, znaczek za 70 kop. z nadrukiem typu I, znaczek użyty jako opłata fiskalna unieważniony przez kreślenie niebieską kreską, dobry stan zachowania, fotoatest Schmutz.

Fi.11
1 200 PLN
18914

1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek pierwszego wydania przedrukowego, niewielka podlepka, gwarancja Köhler.

Fi.11
1 300 PLN
18915

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta czysta, bez lub z minimalnym śladem podlepki, gwarancja Mikstein, Rachmanow.

Fi.12-15A
Mi.12-15B
120 PLN
18916

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria ząbkowana kasowana na wycinkach, gwarancja Schmutz, Mikstein, Danowski.

Fi.12-15B
Mi.12-15A
1 800 PLN
18917

1918 I Korpus Polski gen. Dowbora Muśnickiego, znaczek z II wydania przedrukowego z dużym lewym marginesem w unikalnej barwie czerwonofioletowej, znaczek skasowano bardzo rzadkim datownikiem z wyróżnikiem "1" "POCZTA POLOWA / I POL.KORP. 1 - 25 3 18", był to dzień rozkazu Dowódcy I Korpusu o uruchomieniu poczty, datownik używany w Mohylewie, fotoatest Drzewiecki.

Fi.12A
160 PLN
18918

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, znaczek za 35/1 kop. z podwójnym nadrukiem i z pełną oryginalną gumą (Fi.2000.-), sygnatura Rachmanow, podwójna gwarancja Petriuk BPP.

Fi.13A Np
Mi.13B 
1 600 PLN
18919

1918 wydanie poczty Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, parka znaczków III wydania z międzypolem.

Fi.13aA
130 PLN
18920

1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek II wydania, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.13aA
15 PLN
18921

1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, dwa cięte znaczki w odmianie żółtej i pomarańczowej stemplowane na wycinkach, gwarancja Weźranowski.

Fi.13aA, 13bA
25 PLN
18922

1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek II wydania, gwarancja Mikstein.

Fi.13bA
20 PLN
18923

1918 I Korpus Polski gen. Dowbora Muśnickiego, list polecony nadany 15.5.18 z Mohylewa do Bobrujska, stempel polecenia w barwie fioletowej z ręcznie wpisaną numeracją, znaczki skasowane datownikiem "POCZTA POLOWA / I POL. KORP. - 15 5 18" w barwie fioletowoczarnej, brak stempla odbiorczego, mocno zawyżona taryfa 1,35 kor zamiast 70 kop., list z kolekcji Z. Mikulskiego, gwarancja Mikulski i atest Drzewiecki.

Fi.13bA, 14A
1 900 PLN
18924

1918 drugie wydanie przedrukowe poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz.

Fi.15A
30 PLN
18925

1918 okupacja austro–węgierska, list wartościowy wysłany z poczty etapowej w Wierzbniku do Niemiec, pieczęć formacyjna nadawcy "Kassa des k.u.k. Kreiskommandos / WIERZBNIK.", na odwrocie pieczęcie lakowe i stempel odbiorczy.

Fi.58, 64
600 PLN
18926

1918 przekaz paczkowy z Piotrkowa do Końska.

Fi.58, 67
500 PLN
18927

1918 I Korpus Polski gen. Dowbór - Mościckiego, rosyjska koperta z nadrukiem orzełka i znaku opłaty "35 kop." z klapą koperty w kształcie trapezu, wysłana 3.5.18 z Bobrujska do 4. kompanii 5. pułku piechoty do Mohylewa, datownik "POCZTA POLOWA / I POL. KORP. /- 3 5 18" w barwie czarnej, prawidłowa taryfa pocztowa w wysokości 35 kop. za list zwykły, rzadkie, katalog Fischer 3.200,-, fotoatest Drzewiecki.

Fi.Ck3II
2 150 PLN
18928

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop, czysta w idealnym stanie zachowania (Fi.220.-).

Fi.Cp2
150 PLN
18929

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop z nadrukiem przesuniętym ku górze, czysta; walor na karcie albumowej w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp2
250 PLN
18930

1918 wydanie poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, całostka wydania przedrukowego, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp2
220 PLN
18931

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop, czysta (Fi.220.-), doskonała prezencja od frontu na odwrocie niewielkie ślady kleju.

Fi.Cp4
120 PLN
18932

1918 wydanie przedrukowe Poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp4
100 PLN
18933

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop, ostemplowana 3.5 w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja (Fi.160.-); słabszy stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady wklejenia na kartę albumową, lewy górny róg nadgięty).

Fi.Cp4
100 PLN
18934

1918 wydanie poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, całostka wydania przedrukowego, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp4
220 PLN
18935

1918 poczta jeniecka Neustadt, specjalny formularz Offizier-Polenlager Neustadt wysłany 24.I do Warszawy z obozu jenieckiego dla oficerów Polaków wyłączonych spośród jeńców rosyjskich, pieczęć cenzury niemieckiej i fioletowy stempelek doręczeniowy "10 FENYGÓW" IV wydania Poczty Miejskiej w Warszawie; osobne obozy dla Polaków utworzono dzięki staraniom wpływowych rodaków w Berlinie w połowie 1916 roku, pierwszy w Elwagen, drugi, początkowo w Helmstadt, przeniesiono później do Neustadt; starszym oficerem obozu był pułkownik Jan Bykowski; co bardzo ciekawe, widać wyraźnie krzyż po odczynniku wykrywającym ukryte dopiski atramentem sympatycznym; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.


700 PLN
18936

1918 Polski Korpus Posiłkowy - podwójna karta pocztowa wysłana 26.I z Horodenki do Centralnego Urzędu Ewidencyjnego w Piotrkowie, stempel wpływu "CENTRALNY URZĄD EWIDENCYJNY Polskiego Korpusu Posiłkowego" z datą 5.II na odwrocie, stempelek cenzury w Kołomyi.


100 PLN
18937

1918 Polski Korpus Posiłkowy - 2 pułk ułanów P.K.P., ilustrowany formularz (Kucharski K.87.), stopień rzadkości - 8 punktów, datowany 13.I w Kołomyi, wysłany 15.1 ze Stanisławowa do miejscowości Rąblów, stempel formacyjny z orłem "2 Pułk Ułanów/ 5 szwadron/ WOJSK POLSKICH" - nieopisany u Berka!!! rzadko spotykany walor w dobrym stanie zachowania.


500 PLN
18938

1918 kartka na formularzu legionowym nadana z poczty etapowej w Lublinie 22.I.1918 ze stemplem Kreiskomando Lublin.


30 PLN
18939

1918 kartka wysłana przez żołnierza z Sadagóry na Bukowinie w lutym 1918 do Krakowa, stempel cenzury i ciekawy stempel legionowy "LEGIONY POLSKIE RUDOLF POPIEL Fotograf 2. P.P.". zdjęcie żołnierzy z góralami w strojach ludowych.


300 PLN
SPRZEDANY
18940

1918 POLSCY JEŃCY WE WŁOSZECH, formularz datowany "30./kwietnia 1918.", wysłany z włoskiego obozu dla jeńców z armii austro-węgierskiej znajdującego się na wyspie Asinara u północno-zachodniego wybrzeża Sardynii do wsi Zagórze koło Pilzna; treść pisana po polsku, cenzury; słabszy stan zachowania.

Warto przypomnieć, że w obozie tym od 17.12.1917 do końca 1918 przebywał m.in. późniejszy słynny pilot balonowy Franciszek Hynek, który w grudniu 1918 wstąpił do tworzącej się we Włoszech Armii Polskiej.


160 PLN
18941

1918 widokówka wysłana z poczty etapowej Nowy Korczyn do Żółkiewki ze stemplem urzędu finansowego w Nowym Korczynie "Kreis Pińczów K. u. k. Finanzwachposten Kommando / STARY KROCZYN", bardzo rzadkie Rainer 400 punktów.


350 PLN