Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
23255 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek bez perforacji pionowej na marginesie, gwarancja Wysocki. | Fi.377MK1 Mi.411 |
| 70 PLN SPRZEDANY | |
23256 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty. | Fi.377nz Mi.410U |
| 60 PLN | |
23257 |
1945 zabytki Gdańska, dziesięcioblok znaczków ciętych. | Fi.377nz Mi.410U |
| 240 PLN | |
23258 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek nieząbkowany, gwarancja Walocha. | Fi.377nz Mi.410U |
| 35 PLN | |
23259 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty na papierze x, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.377nz Mi.410U |
| 40 PLN | |
23260 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek z silnie przesuniętą perforacja, gwarancja Wysocki. | Fi.378 Mi.410 |
| 45 PLN | |
23261 |
1945 Zabytki Gdańska, 2 zł ząbkowanie liniowe ZL11 czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.4.W.II. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, pod znaczkami liczby rozrachunkowe; kasowane, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.378 Mi.411 |
| 50 PLN | |
23262 |
1945 Zabytki Gdańska, 3 zł - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 29.8.1947 z miejscowości Przesieka (Hain) do Wrocławia, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym - datownikiem niemym (P222 - wg. klasyfikacji Z.Mąki); walor bardzo dobrym stanie zachowania; u dołu pocztówki nadawca użył nazwy miejscowości - Matejkowice, wiązało się to z tym, że po wojnie odnaleziono tam zrabowane z warszawskiej "Zachęty" obrazy Jana Matejki, a także inne dzieła sztuki z Krakowa, Warszawy i Wrocławia, kilka miesięcy po tym wydarzeniu miejscowość Hain przemianowano na Matejkowice; a w marcu 1946 na Przesiekę. | Fi.379B Mi.412A |
| 60 PLN | |
23263 |
1945 Zabytki Gdańska, 3 zł - frankatura wielokrotna, lotniczy list polecony wysłany 4.XII z urzędu Warszawa 26 do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczne kasowniki i erka, kasownik odbiorczy 21.XII na odwrocie; stempelek cenzora nr.1263; wczesna przesyłka lotnicza w ogólnie dobrym stanie zachowania. | Fi.379B Mi.412A |
| 100 PLN | |
23264 |
1945 kartka z Oświęcimia 3.9.46 do Czechosłowacji, znaczek z numerem walca na marginesie, stempel cenzury wojskowej nr 3174. | Fi.380 Mi.414 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
23265 |
1945 List firmowy z Białej Krakowskiej, znaczek serii Warszawa oskarża z prywatnym ząbkowaniem. | Fi.380, 376a |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
23266 |
1945 Warszawa oskarża, 1,50 zł + 3 zł + 6 zł - frankatura trójkolorowa wielokrotna, polecony list ekspresowy wysłany 19.3.46 z urzędu Zakopane 1 do Wierzbnika; doskonale odciśnięty datownik odbiorczy "STARACHOWICE-WIERZBNIK 1" z 22.3 w bardzo rzadko stosowanym czerwonym kolorze; dobry stan zachowania. | Fi.380, 381, 383 Mi.414, 415, 417 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
23267 |
| 45 PLN | |
23268 |
1945 Warszawa oskarża, list lotniczy z Bolimowa nadany 13.6.46 do Stanów Zjednoczonych, stempel urzędu cenzury nr 3285. | Fi.381 Mi.415 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
23269 |
1945 Warszawa oskarża, znaczki z prywatnym ząbkowaniem. | Fi.381, 385 |
| 10 PLN | |
23270 |
| 30 PLN | |
23271 |
| 20 PLN | |
23272 |
1945 Warszawa oskarża, 3 zł jasnoniebieski - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany z miejscowości Duninów do Płocka; znaczki skasowane jednowierszowy datownikiem biurowym 30 3 (w klasyfikacji Z.Mąki nieujęty) odciśniętym dodatkowo obok; prowizoryczny - przedwojenny stempelek polecenia DUNINÓW, na odwrocie datownik odbiorczy z 30.III.46; koperta nicowana, użyta dwukrotnie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis odmiany znaczka. | Fi.381a Mi.415 |
| 80 PLN | |
23273 |
1945 Warszawa oskarża, 3 zł niebieski - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany z miejscowości Konopki do Płocka; znaczki skasowane stemplem trzywierszowy AGENCJA/ Pocztowo.-Komunikacyjna/ Konopki (K177 - wg. klasyfikacji Z.Mąki); prowizoryczny - przedwojenny stempelek polecenia KONOPKI, na odwrocie datownik odbiorczy z 3.IV.46 i doklejone zaświadczenie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis odmiany znaczka. | Fi.381b Mi.415 |
| 80 PLN | |
23274 |
1945 Warszawa oskarża, 3 zł jasnoszarawoniebieski - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 2 I 46 z miejscowości Sadowne do Płocka; znaczki naklejone na odwrocie skasowane jednowierszowy stemplem SADOWNE (S7 - wg. klasyfikacji Z.Mąki) odciśniętym dodatkowo na froncie z dopisaną datą; prowizoryczny - przedwojenny stempelek polecenia SADOWNE K.WĘGROWA; na odwrocie ładnie odciśnięty datownik odbiorczy z 7.1.1946; dobry stan zachowania; gwarancja i opis odmiany znaczka. | Fi.381d Mi.415 |
| 80 PLN | |
23275 |
1945 Warszawa oskarża, list lotniczy z Warszawy nadany 14.6.46 do Argentyny, stempel urzędu cenzury nr 3284, na odwrocie znaczek z błędem "kropka po lewej stronie pod prostokątem z nominałem", na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.383, 384, 384B1 Mi.417, 418 |
| 131 PLN SPRZEDANY | |
23276 |
1945 NIENOTOWANE ZĄBKOWANIE PRYWATNE, Warszawa oskarża, 6 zł + 10 zł - frankatura dwukolorowa, list polecony ofrankowany narożnikowymi znaczkami z ząbkowaniem prywatnym ZL11 wysłany 20.10.46 z urzędu Łódź 15 do Krosna, nadawca Państwowe Zakłady Przemysłu Bawełnianego w Łodzi Nr.1; dodatkowo trójkolorowa ząbkowana cegiełka kwestarska (revenue) o nominale 1 zł "NA ODBUDOWĘ UZDROWISK ZZ PRAC POCZTY i TEL."; prowizoryczny stempelek polecenia; rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.383, 385 Mi.417, 419 |
| 350 PLN | |
23277 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek za 8 zł (I walec) z błędem na poz.48 "kropka po lewej stronie pod prostokątem z nominałem", bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.384 B1 Mi.418 |
| 200 PLN | |
23278 |
1945 Kongres Związków Zawodowych, serie z odmianami papierów. | Fi.386 Mi.413 |
| 100 PLN | |
23279 |
1945 karnet - "KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH". | Fi.386 Mi.413 |
| 60 PLN | |
23280 |
| 120 PLN | |
23281 |
1945 VII Kongres Związków Zawodowych, narożny czworoblok. | Fi.386 Mi.413 |
| 60 PLN | |
23282 |
1945 VII Kongres Związków Zawodowych - znaczek skasowany 20 11 na okolicznościowej karcie. | Fi.386 Mi.413 |
| 80 PLN | |
23283 |
| 60 PLN | |
23284 |
1945 115. rocznica Powstania Listopadowego, znaczek na kopercie poleconej z Lęborka, brak kasownika odbiorczego i prawdopodobnie obiegu pocztowego. | Fi.387 Mi.420 |
| 120 PLN | |
23285 |
1945 Powstanie Listopadowe, parka znaczków ciętych za 10 zł. (Fi.24000.-); znane są dwie parki poziome z dolnego narożnika - marginesowa i narożna, oraz kilka znaczków pojedynczych i parek pionowych ze środka arkusza, te też są rzadkie, gwarancja Krawczyk, fotoatest. | Fi.387 nz Mi.420 U |
| 16 000 PLN | |
23286 |
1945 list z Pabianic do Niemiec w rosyjskiej strefie. | Fi.408a |
| 40 PLN | |
23287 |
1945 kartka z Siepraw 11.8.45 do Świątnik Górnych, hasło propagandowe 5, stempel cenzury wojskowej 1957. | Fi.Cp92 |
| 80 PLN | |
23288 |
1945 kartka z Warszawy do Poznania, stempel cenzury wojskowej nr 2178. | Fi.Cp92 |
| 80 PLN | |
23289 |
1945 kartka z Łodzi do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 1050. | Fi.Cp92 |
| 60 PLN | |
23290 |
1945 kartka z Katowic do Poznania, stempel urzędu cenzury nr 1968. | Fi.Cp92 |
| 80 PLN | |
23291 |
1945 "ŚWIĘTO LUDOWE 19-20.V.1945" Warszawa, pierwszy powojenny kasownik okolicznościowy odbity na całostce (Myślicki 45 001). | Fi.Cp92 |
| 30 PLN | |
23292 |
1945 narożnikowa parka znaczków wydania przedrukowego na obiegowych znaczkach Generalnego Gubernatorstwa, niedopuszczone do obiegu, znaczki z perforacją ZL 12½, na marginesie odbitka numeratora, gwarancja Schmutz. | Fi.XIXa |
| 1 500 PLN | |
23293 |
1945 "Opł. got. 1 zł poz. 1538" - list opłacony gotówką, wysłany 11.5 z Grudziądza do Gdańska, na odwrocie stempelek cenzury wojskowej nr.1753; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja. | |
| 200 PLN | |
23294 |
1945 telegram wysłany z Koła do Sompolna w dniu 18.VIII o godzinie 13:45, odebrany o godzinie 14:30, zwraca uwagę użycie prowizorycznego, niemieckiego, formularza; bardzo dobry stan zachowania. W związku z dużą ilością depesz gratulacyjnych z okazji ślubu i wesela, które odbywały się w dniu 30.VII, wyczerpał się zapas polskich blankietów i na poczcie sięgnięto po druki niemieckie; warto dodać, że panna młoda p.Maria Hubówna w czasie wojny, była tzw. "mateczką wojenną", organizującą pomoc dla polskich jeńców, których rodziny nie były w stanie wysyłać paczek, a przede wszystkim prowadziła z wieloma jeńcami korespondencję dla podtrzymania ich na duchu. | |
| 60 PLN | |