Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
9681 |
1915 kartka nadana z austriackiej poczty etapowej nr 600 w Bohuminie do Wiednia, dwa stemple formacyjne "K.u.K. Verköstigungsstation / Oderberg" - magazyn żywnościowy, stempel cenzury wojskowej w Bohuminie. | |
| 90 PLN | |
9682 |
1915 oblężenie Przemyśla (Fliegerpost Przemyśl), karta w kolorze zielonkawym numerowana maszynowo, stempel lotniczy typ 1, kontrolny "IX 54" typ IV, bez obiegu. | |
| 300 PLN | |
9683 |
1915 oblężenie Przemyśla (Fliegerpost Przemyśl), karta w kolorze szaroniebieskim numerowana maszynowo, najrzadszy stempel lotniczy "Ballonpost Przemyśl / 1915", kontrolny "IX 54" typ V, bez obiegu. | |
| 500 PLN | |
9684 |
1915 oblężenie Przemyśla (Fliegerpost Przemyśl), karta w kolorze zielonym numerowana maszynowo, stempel lotniczy typ 1 i najrzadszy stempel kontrolny "IX 54" typ III, stempel cenzury, gwarancja Mikulski. | |
| 250 PLN | |
9685 |
1915 kartka nadana z austriackiej poczty etapowej nr 183 w Hrubieszowie do Libiąża, stempel formacyjny "K.u.k. KREISGENDARMERIEKOMMANDO / HRUBIESZÓW.". | |
| 20 PLN | |
9686 |
1915 karta werbunkowa do Polskich Drużyn Ochotniczych Legionów Polskich, potocznie zwanego Legionem Puławskim, ze skierowaniem do punktu rekrutacyjnego, na rewersie stempel formacyjny Legionu Puławskiego. | |
| 1 500 PLN | |
9687 |
1915 kartka legionowa nadana z poczty etapowej w Piotrkowie 28.8.15 , stemple formacyjne "10. Kompania 6. pułku piechoty / Polskich Legionów" i okrągła z orłem "Komenda III. batalionu 6. p. p. * Legionów Polskich*", stempel cenzury. | |
| 240 PLN | |
9688 |
1916 okupacja austro–węgierska, list wartościowy wysłany z poczty etapowej w Lublinie do Chełma z piękną frankaturą znaczkami pierwszego wydania K.u.K. Feldpost, na odwrocie stempel firmowy nadawcy "Lubelskie Towarzystwo Wzajemnego Kredytu." i pieczęcie lakowe, stempel cenzury wojskowej w Lublinie, doskonały stan zachowania i prezencja. | Fi.1, 4, 5, 6, 7 |
| 1 000 PLN | |
9689 |
| 20 PLN | |
9690 |
1916 list od jeńca wojennego, wysłany 30.V z Kijowa - za pośrednictwem Duńskiego Czerwonego Krzyża - do miejscowości Mieścisko (Markstädt) w Wielkopolsce, kwadratowy stempelek z liczbą 19, używany w sortowniach do oznaczania przesyłek kierowanych do ocenzurowania, stempel Piotrogrodu z datą 27.6 i pieczątka cenzury piotrogrodzkiej z numerem cenzora 970; dobry stan zachowania. | Mi.69II |
| 100 PLN | |
9691 |
1916 korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony, wysłany 31.8 z Mińska, za pośrednictwem poczty polowej - kasowniki "OBRATNA.POCZ.KAN.w MIŃSKU" (ОБРАТНАЯ ПОЛ.ПОЧ.КОН. ВЪ МИНСКѢ) z wyróżnikiem "ж", z datami 2 i 9.9 - przesłany do ocenzurowania w Piotrogrodzie; zwraca uwagę stempelek polecenia z nazwą miejscowości pisaną grażdanką, nie używany na korespondencji zagranicznej! pieczęci lakowe, zalepki i różne stempelki cenzury piotrogrodzkiej, w tym z numerem cenzora 615; datownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.69II |
| 120 PLN | |
9692 |
1916 korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list od jeńca wojennego, wysłany 19.7 z miejscowości Ilinskoje (ИЛЬИНСКОЕ ВЯТСК.) do ocenzurowania we Wiatce, gdzie dotarł 23.7, skąd 25.7 wyekspediowano go do Danii; stempelek cenzora nr.220 z Wiatki; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.69II |
| 50 PLN | |
9693 |
| 250 PLN | |
9694 |
1916 formularz wysłany 22.10 za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej nr.154 ze szpitala wojskowego do Legnicy, datownik "K.D.Feldpoststation Nr.154". formacyjna pieczęć listowa. | |
| 20 PLN | |
9695 |
1916 (?) koperta wysłana 28.10 za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 78 do Berlina; datownik "K.D.FELDPOSTSTATION Nr.78". | |
| 20 PLN | |
9696 |
1916 formularz do korespondencji jeńców wojennych z terenów Rosji z emblematem Czerwonego Krzyża, treść napisana po niemiecku, datowany 27.5 i wysłany z obozu w miejscowości Tara do Lwowa; stempelek rosyjskiego cenzora nr.9 z Omska (na odwrocie) i cenzura austriacka z Wiednia; przesyłka za dotarła do adresata za pośrednictwem Duńskiego Czerwonego Krzyża, trzywierszowy stempelek "Croix Rouge Danoise Copenhague Agence des prisonniers de guerre" z dopisaną datą 24/7/1917; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ. | |
| 150 PLN SPRZEDANY | |
9697 |
1916 formularz Czerwonego Krzyża przeznaczony do korespondencji z jeńcami wojennym na terenie Rosji, część na odpowiedź wysłana 13.3 z obozu w Taszkiencie do Przemyśla; cenzura austriacka i rosyjska; temat - CZERWONY KRZYŻ. | |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
9698 |
1916 (?) sekretnik wysłany 24.8 za pośrednictwem poczty polowej 18 Dywizji Zapasowej do Düsseldorfu; pieczęć formacyjna. | |
| 30 PLN | |
9699 |
1916 Legiony Polskie, nieznana pieczęć formacyjna!!! pokwitowanie wpłaty dokonanej 4.XI za pośrednictwem węgierskiej poczty polowej 125 datownik "HADTAP-POSTAHIVATAL 125" (Berek D12), bardzo ładnie odciśnięta w kolorze niebieskim nieznana pieczęć formacyjna "Kadry Legionów Polskich/ data/ poczta 125 polowa", prostokątna 8-o boczna (obcięte rogi) z trzywierszowym napisem w podwójnej ramce (44 x 23 mm) - u Berka nieopisana!!! podręcznik ten pokazuje podobny stempel, ale z numerem poczty polowej 199 (Berek P14); dodatkowo dwa wycinki z opisaną pieczęcią formacyjną w kolorze niebieskim i czerwonolila; unikalny, w pełnym tego słowa znaczeniu, walor w bardzo dobrym stanie zachowania, na karcie albumowej. | |
| 1 000 PLN | |
9700 |
1916 (?) widokówka (Aure in der Champagne) wysłana 16/4 ze szpitala polowego za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej nr.85 do Grudziądza; pieczęć formacyjna. | |
| 30 PLN | |
9701 |
1916 Legiony Polskie - list wysłany 2.VII za pośrednictwem najkrócej funkcjonującej poczty polowej 355 do Rymanowa, wyraźne odbitki stempli formacyjnych: okrągłej z godłem "Komenda III. Batalionu 4. pułku Legionów Polskich" (Berek P172) i dwuwierszowej "Kompania 4. pułku piechoty/ Legion Polski" - u Berka nieopisanego!!! dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (brak tylnej klapy); wśród przesyłek legionowych, koperty należą do najrzadziej spotykanych walorów. | |
| 400 PLN | |
9702 |
1916 korespondencja do rosyjskich jeńców w Niemczech - specjalny formularz wysłany 17.4 z miejscowości Michałowskoje do Neuhammer, stempelki cenzury rosyjskiej niemieckiej i obozowej; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 80 PLN | |
9703 |
1916 widokówka (Toruń) wysłana 7.12 za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 5 Dywizji Zapasowej, adresowana do Grudziądza; stempel formacyjny. | |
| 30 PLN | |
9704 |
1916 widokówka (Warszawa) wysłana 25.10 z Zegrza do Berlina, pieczęć formacyjna niemieckiej jednostki. | |
| 50 PLN | |
9705 |
1916 Legiony Polskie - I Brygada, widokówka wysłana 12.III za pośrednictwem poczty polowej 118 do Krakowa; czytelna odbitka okrągłego negatywowego stempla formacyjnego z orłem strzeleckim "PIERWSZA BRYGADA SZÓSTY BATALION KOMENDA CZWARTEJ KOMPANII" - nieopisanego u Berka!!! dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania. | |
| 800 PLN | |
9706 |
1916 Legiony Polskie - WĘGIERSKA POCZTA POLOWA 163, widokówka ze szpitala pisana przez żołnierza I Brygady, wysłana 22.I do miejscowości Guzówna za pośrednictwem węgierskiej poczty polowej 163 (Berek D14) obsługującej oddziały polskie; pieczęć formacyjna "Kuk improv. Res.Spital No3 der 4. Armee" przesyłki legionowe wysyłane za pośrednictwem tej poczty należą do bardzo rzadkich; całość w dobrym stanie zachowania. | |
| 600 PLN | |
9707 |
1916 rzadki czysty formularz poczty polowej. | |
| 80 PLN | |
9708 |
1916 kartka nadana z austriackiej poczty polowej z Radomia na Morawy. | |
| 60 PLN | |
9709 |
1916 karta wysłana z poczty etapowej Janów In Polen do Vranivic z dwoma stemplami sądów wojskowych w Janowie. | |
| 60 PLN | |
9710 |
1916 okupacja austro-węgierska, służbowy list wartościowy wysłany z poczty etapowej Kraśnik „a” do Lwowa, na odwrocie datownik odbiorczy, pieczęcie lakowe uszkodzone, stempel formacyjny "K. und K. FELDJAGER - BATAILLON Nr. 18 / Ersatz - Kompagnie.". | |
| 200 PLN | |
9711 |
1916 widokówka wysłana z poczty etapowej Rudniki do Czech ze stemplem formacyjnym "K. k. Landsturm Etappen Baon No 510 / 8. Feld Kompagnie". | |
| 120 PLN | |
9712 |
1916 służbowy list polecony wysłany z poczty etapowej Zamość do Wiednia ze stemplem formacyjnym "K. k. Landsturm Etappen Baon Nr. 213". | |
| 120 PLN | |
9713 |
1916 czyta kartka austriackiej poczty polowej. | |
| 20 PLN | |
9714 |
1916 kartka z Chyrowa na Węgry, znaczek unieważniony stemplem kamuflażowym mającym utrudnić ustalenie miejsca nadania kartki, w tym celu stosowano stemple okręgowe używane normalnie pomocniczo na przekazach pocztowych, znaczek unieważniono stemplem okręgowym z Chyrowa z numerem placówki 170, widokówka z Chyrowa. | |
| 320 PLN | |
9715 |
1916 Legiony Polskie - widokówka (Petersburg) wysłana 5.XII za pośrednictwem poczty polowej 378 do Tarnowa; czytelnie odbita pieczęć formacyjna: "Komenda 3.p.p. Legionów pol." - nieopisana u Berka; dobry stan zachowania. | Fi.18 |
| 150 PLN | |
9716 |
1916 kartka z austriackiej poczty polowej Lokomotivfeldbahn - pociąg wojskowy na Morawy, stemple formacyjne jednostki i stempel austriackiej cenzury wojskowej w Nowym Sączu. | |
| 100 PLN | |
9717 |
1916 karta polowa wysłana do dyrektora generalnego Feldpost Josefa von Poscha ambulansem pocztowym na trasie Piotrków - Trzebinia nr 37. | |
| 110 PLN SPRZEDANY | |
9718 |
1916 Legiony Polskie - widokówka o tematyce legionowej (S.XXIII. WARSZAWA - ŁAZIENKI SALON W BIAŁYM DOMKU) wysłana 16.VIII za pośrednictwem najkrócej funkcjonującej poczty polowej 355 do Myślenic, okrągła dwuobrączkowa pieczęć formacyjna z godłem "KOMENDA III. BAONU 2. PUŁKU LEG. POL." (Berek P115); słabszy stan zachowania. | Fi.16 |
| 120 PLN | |
9719 |
1916 kartka z austriackiej poczty polowej nr 118 do Lublina, stempel formacyjny "KOMENDA 4 KOMPANII / V BAONU" z orłem legionowym. | |
| 200 PLN | |
9720 |
1916 kartka na formularzu legionowym nadana z poczty polowej nr 355 do Krakowa, stempel formacyjny "Legion Polski / Pułk 2. Baon III / Komp. 9". | |
| 200 PLN | |