Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
13312 |
1943 „Gołąb” – próba znaczka nr.1 za 10 f. w kolorze ciemnoszaroultramarynowym, wzór wykorzystany także jako znak opłaty w kartach pocztowych, jedna z kilku próbnych odbitek w całkowicie odmiennej od definitywnych barwie; wszystkie trzy wartości I wydania poczty wewnątrzobozowej projektował i rytował Romuald Nowicki; tak jak dwa pozostałe wzory nie wprowadzone do obiegu - "Żaglowiec" i "Pocztylion na koniu", próba została wklejona na stronę tytułową Katalogu Poczty Obozowej autorstwa Z.Włodarskiego; jest znacznie rzadsza niż sporadycznie wykorzystywane w tym celu w/w projekty "Żaglowiec" i "Pocztylion na koniu", nigdzie dotąd niekatalogowana, nawet w Katalogu Poczt Obozowych wybitnego znawcy tego tematu Manfreda G.Hebera; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.1 P1 |
| 4 800 PLN | |
13313 |
1943 Gołąbek - NIETYPOWY ROZMIAR, karta podwójna ze znakiem opłaty w kolorze czarnym o niespotykanym rozmiarze - 93x86 mm zamiast 100x70 mm; kilka milimetrów węższe karty zdarzają się ze względu na niedobory papieru często, ale nadmiar 16 mm w wysokości to rzadkość (niewielka część z nakładu 676 szt.); u góry wyraźnie widoczne ślady rozdzielania obu części całostki, wysłana 28.I.44; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.Cp6x2A |
| 800 PLN | |
13314 |
1943 karta obiegowa o nominale 5 f, wykonana na różowym gładkim papierze, na odwrocie druk zawiadomienia bibliotecznego wysłany 13.VIII; walor w minimalnie słabszym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.Cp7z |
| 200 PLN | |
13315 |
1943 Oflag IID Gross Born, listownik wysłany 31.7.43 z obozu do Poznania, stempelek cenzora nr 17, dobry stan zachowania. | |
| 30 PLN | |
13316 |
1943 Oflag IID Gross Born, listownik wysłany 12.1.43 z obozu do Poznania, stempelek cenzora nr 4, dobry stan zachowania. | |
| 30 PLN | |
13317 |
1944 Rocznica śmierci gen.Wł.Sikorskiego, znaczek z bloku sprzedawanego przez pocztę z datownikiem na marginesie, zgodnie z przepisami przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, do tego czasu znaczek opłaty z bloku jest czysty, gwarancja. | Fi.(bl.1) |
| 500 PLN | |
13318 |
1944 Wymarsz Legionów - Marszałek Józef Piłsudski, znaczek z bloku, gwarancja Schmutz. | Fi.(bl.2) |
| 150 PLN | |
13319 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Neubrandenburg, czworoblok czystych znaczków z bloku sprzedawanego ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 1" na marginesie; przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano, zgodnie z przepisami, obiegowym datownikiem, gwarancja Krawczyk. | Fi.(bl.3) |
| 400 PLN | |
13320 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, trójblok czystych znaczków z bloku sprzedawanego ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 2" na marginesie; przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano, zgodnie z przepisami, obiegowym datownikiem; gwarancja Krawczyk. | Fi.(bl.4) |
| 400 PLN | |
13321 |
1944 rocznica obrony Warszawy, parka kasowanych znaczków z bloku, co ciekawe oba znaczki w całkowicie różnym odcieniu; to świadczy, że drukowano je pojedynczo i oprócz różnic w kolorze mogą wystąpić wzajemne przesunięcia położenia obu znaczków w bloku, gwarancja. | Fi.(bl.7) |
| 160 PLN | |
13322 |
1944 rocznica obrony Warszawy, czyste znaczki z bloku, gwarancja. | Fi.(bl.7) |
| 160 PLN | |
13323 |
1944 Święto Morza, seria kasowana, gwarancja. | Fi.9-11 |
| 300 PLN | |
13324 |
1944 Święto Morza, seria czysta marginesowa na liniowanym pionowo papierze listowym, pełne oryginalne gumowanie, gwarancja wiatrowski. | Fi.9-11 |
| 480 PLN | |
13325 |
1944 Rok Olimpijski, seria kasowana w ładnym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.12-14 |
| 320 PLN | |
13326 |
1944 Święto Gór, znaczek za 30 f. w ciemnym odcieniu, gwarancja. | Fi.15 |
| 60 PLN | |
13327 |
1944 Święto Gór, kasowany znaczek za 30 f. w bardzo ciemnym odcieniu, piękny stan, gwarancja. | Fi.15 |
| 60 PLN | |
13328 |
1944 Herby miast, marginesowa seria kasowana, gwarancja. | Fi.17-21 |
| 70 PLN | |
13329 |
1944 Herby miast, czysta seria, gwarancja. | Fi.17-21 |
| 70 PLN | |
13330 |
1944 Herby miast, unikalny kasowany znaczek za 50 gr. z podwójnym drukiem dolnego napisu, gwarancja Schmutz. | Fi.21 |
| 320 PLN | |
13331 |
1944 Wieża Piastowska w Cieszynie, kasowany znaczek za 30 gr., gwarancja. | Fi.22 |
| 50 PLN | |
13332 |
1944 Wieża Piastowska w Cieszynie, czysty znaczek za 30 gr., gwarancja. | Fi.22 |
| 50 PLN | |
13333 |
1944 Pułaski i Kościuszko, marginesowa seria kasowana w pięknym stanie z nienaruszoną gumą, gwarancja. | Fi.23-24 |
| 170 PLN | |
13334 |
1944 Pułaski i Kościuszko, seria czysta, gwarancja Krawczyk,. | Fi.23-24 |
| 150 PLN | |
13335 |
1944 Kazimierz Puławski i Tadeusz Kościuszko na karcie herby miast - Kraków o oliwkowym znaku opłaty skasowane 27.XII; gwarancja. | Fi.23-24, Cp25 |
| 180 PLN SPRZEDANY | |
13336 |
1944 26-rocznica Odzyskania Niepodległości, kasowany znaczek za 25 gr., gwarancja. | Fi.25 |
| 50 PLN | |
13337 |
1944 26-rocznica Odzyskania Niepodległości, czysty znaczek za 25 gr., gwarancja. | Fi.25 |
| 51 PLN SPRZEDANY | |
13338 |
1944 25-lecie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, czysty znaczek za 50 gr., gwarancja. | Fi.26 |
| 60 PLN | |
13339 |
1944 25-lecie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, kasowany marginesowy znaczek za 50 gr., gwarancja. | Fi.26 |
| 50 PLN | |
13340 |
1944 Święto Artylerii, kasowany na wycinku znaczek za 20 gr., gwarancja. | Fi.27 |
| 60 PLN | |
13341 |
1944 Święto Artylerii, znaczek za 20 gr. w kolorze szarozielonym, gwarancja. | Fi.27 |
| 60 PLN | |
13342 |
1944 Powstanie Wielkopolskie, znaczek za 20 gr. z międzypolem po lewej, gwarancja. | Fi.28 |
| 80 PLN | |
13343 |
1944 Powstanie Wielkopolskie, czysty znaczek za 20 gr. gwarancja. | Fi.28 |
| 50 PLN | |
13344 |
1944 Rocznica Powstania Styczniowego - Marian Langiewicz, całostka o szarooliwkowym znaku opłaty wysłana 9.IV, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.Cp13 |
| 160 PLN SPRZEDANY | |
13345 |
1944 Caritas, całostka za 5 fen na papierze żółtawobrązowym o ciemnym znaku opłaty, format 55x90mm - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - N.II.(lub III).zu; datowana 1.VII karta-druk biblioteczny przesłana 20.IX, znak opłaty unieważniony datownikiem Gross-Born; według artykułu P.Pelczara w "Przeglądzie Filatelistycznym" 3/2013 na papierze: "żółtawobrązowym drukowano [-] nieliczne kartki dla bibliotek"; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (całostka pionowo zgięta); gwarancja Krawczyk. | Fi.Cp18y |
| 250 PLN | |
13346 |
1944 Dni Morza, dwie czyste karty pocztowe na dwóch rożnych gatunkach papieru i odmiennych kolorach znaku opłaty; gwarancja. | Fi.Cp19 |
| 320 PLN | |
13347 |
1944 Dni Morza, unikalna karta pocztowa z odwróconym znakiem opłaty za 10 f. w kolorze szaroniebieskim; w całej poczcie obozowej odnotowano jedynie kilka przypadków podobnych błędów, a taka karta nie była dotąd oferowana, piękny stan, gwarancja z opisem "odwrócony znak wartości" Schmutz. | Fi.Cp19 B |
| 12 000 PLN | |
13348 |
1944 Rok Olimpijski, karta z brunatnoczerwonym znakiem opłaty o wymiarach 92x75 mm ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 1" stawianym w pierwszym dniu wystawy na marginesie bloku Neubranbenburg; na znaku opłaty całostki bardzo rzadkie; dobry stan zachowania; temat - OLIMPIADA; gwarancja i opis. | Fi.Cp20y |
| 300 PLN | |
13349 |
1944 Warszawa walczy, karta pocztowa wysłana 24.XII, dodatkowo odciśnięty trzywierszowy stempelek okolicznościowy "Gross Born/ Wigilia 1944 roku/ Of.Obóz II/D", który według Józefa Machowskiego, stosowano w przeciągu zaledwie kilku godzin!!! słabszy stan zachowania (przebarwienia); gwarancja. | Fi.Cp21 |
| 80 PLN | |
13350 |
1944 Warszawa walczy, całostka czysta; gwarancja. | Fi.Cp21 |
| 60 PLN | |
13351 |
1944 Warszawa walczy, całostka ostemplowana grzecznościowo 1.IX w rocznicę wybuchu II wojny. | Fi.Cp21 |
| 45 PLN | |