Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
9501 |
1915 wydanie obiegowe dla austro-węgierskiej poczty polowej, czworoblok znaczka za 10 koron. | Fi.OA48 |
| 380 PLN | |
9502 |
1915 okupacja niemiecka Belgii, I wydanie przedrukowe, 1F 25C - frankatura pojedyncza (Mi 220 euro), list polecony wysłany 17.4 z Brukseli do Monachium; cenzury, datownik odbiorczy na odwrocie. | Mi.8 |
| 200 PLN | |
9503 |
1915 list polecony z Czarnego Dunajca do Nowego Targu. | Mi.142, 144, 145, 186, 188 |
| 90 PLN | |
9504 |
1915 okupacja niemiecka Belgii, podwójna (nierozerwana) karta pocztowa wysłana 14.4 z Brukseli do Wrocławia, cenzura w Akwizgranie. | Mi.P3 |
| 80 PLN | |
9505 |
1915 kartka z Wieliczki do Krakowa, stempel austriackiej cenzury wojskowej jako kamuflarzowy w Krakowie. | |
| 80 PLN | |
9506 |
1916 seria znaczków z nadrukiem "Russisch Polen" na liście poleconym z Warszawy do Niemiec, stempel odbiorczy na odwrocie. | Fi.1-5 |
| 15 PLN | |
9507 |
1916 okupacja niemiecka - "Russich Polen", 5 fen - frankatura pojedyncza, widokówka (Kościół Kalwiński na Lesznej) wysłana 21.7 z Warszawy do Augsburga, cenzura poznańska. | Fi.2 |
| 60 PLN | |
9508 |
1916 okupacja niemiecka - "Russich Polen", list wysłany 24.6 z Warszawy do Friedenshütte (Strzybnica), stempelek cenzury, znaczek uszkodzony niezakwestionowany przez Pocztę. | Fi.3 |
| 20 PLN | |
9509 |
1916 list z Pabianic do Szwajcarii, stempel pocztowy dworca w Łasku, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.3 |
| 80 PLN | |
9510 |
1916 podstawowa seria wydania obiegowego dla generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego. | Fi.6-16 |
| 260 PLN | |
9511 |
1916 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", seria kasowana. | Fi.17-28 |
| 200 PLN | |
9512 |
1916 kartka nadana z poczty etapowej w Noworadomsku (obecnie Radomsko) do klasztoru na Jasnej Górze w Częstochowie, stempel austriackiej cenzury wojskowej z Noworadomska, gwarancja. | Fi.22, 24 |
| 1 200 PLN | |
9513 |
1916 list polecony z Suwałk do Niemiec, stemple cenzury i odbiorczy na odwrocie. | Fi.27, 28 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
9514 |
1916 wydanie dla terenów wschodnich, znaczek za 1 Mk. z perforacją 26:17 otworów (Fi.450.-), gwarancja z opisem Schmutz. | Fi.28a Mi.12A |
| 360 PLN | |
9515 |
1916 kartka z Warszawy do Niemiec, stempel cenzury wojskowej w Poznaniu. | Fi.Cp.1 |
| 10 PLN | |
9516 |
1916 kartka nadana z austriackiej poczty etapowej w Sandomierzu do Warszawy, stempel cenzury wojskowej z Sandomierza i stempel "unzulässig / zurück". | Fi.Cp.2 |
| 30 PLN | |
9517 |
1916 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", karta pocztowa wysłana 22.5 z Libawy do Stuttgartu, zwrócona do nadawcy, stempelek cenzury z Królewca. | Fi.Cp1 |
| 35 PLN | |
9518 |
1916 kartka (część zwrotna kartki z opłaconą odpowiedzią) z niemieckiej poczty polowej 14. Dywizji Landwery 15.4.16 do Marienbergu. | Fi.Cp2B |
| 100 PLN | |
9519 |
1916 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv. Warschau", podwójna karta pocztowa wysłana 7.10 z Warszawy do Metz; opłata za kartę wynosiła 7½ fen, a ponieważ nadawca nie zamierzał doklejać dodatkowych znaczków wykorzystał więc obie części karty (2x5fen=10 fen), poczta skasowała oba znaki opłaty; ciekawe, nietypowe użycie. | Fi.Cp4 |
| 120 PLN | |
9520 |
1916 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau" podwójna (nierozerwana) karta pocztowa wysłana 23.3 z Aleksandrowa do Ludwigshafen, dobry stan zachowania. | Fi.Cp4 |
| 150 PLN | |
9521 |
1916 kartka z opłaconą odpowiedzią wysłana z Kalisza 18.11.16 do Niemiec, stempel cenzury z Poznania, nie odcięta i nie użyta cześć na odpowiedź. | Fi.Cp4, 6 |
| 60 PLN | |
9522 |
| 15 PLN | |
9523 |
1916 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", czysta całostka za 7½ fen; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp6 |
| 20 PLN | |
9524 |
1916 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", czysta całostka - w związku z podwyższeniem od 1.X.1918 taryfy - urzędowo dofrankowana; według opracowania pp. J.Berbeki i P.Pelczara "Przegląd Filatelistyczny" zeszyt specjalny 2: "W miarę wzrostu taryfy, do kartek po 7½ fen pracownicy poczty niemieckiej doklejali znaczki po 2½ fen z nadrukiem "Gen.-Gouv. Warschau". Doklejanie znaczków prowadzono krótko (6 tygodni) i tylko na bieżące potrzeby, a nie na zapas, stąd w chwili przejmowania magazynów pocztowych przez Polaków tylko nieliczne kartki posiadały doklejki"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp6, 6 |
| 50 PLN | |
9525 |
1916 znaczki gazetowe - głowa Merkurego, seria w stemplowanych czworoblokach. | Fi.OA49-52 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
9526 |
1916 znaczki gazetowe - głowa Merkurego, seria na podlepkach. | Fi.OA49-52 |
| 10 PLN SPRZEDANY | |
9527 |
1916 znaczki gazetowe - głowa Merkurego, seria w czworoblokach. | Fi.OA49-52 |
| 120 PLN | |
9528 |
1916 znaczki gazetowe - głowa Merkurego, parka znaczków z ząbkowaniem 11½. | Fi.OA49b |
| 15 PLN SPRZEDANY | |
9529 |
1916 znaczki gazetowe - głowa Merkurego, czworoblok znaczków ciętych. | Fi.OA50nz |
| 25 PLN | |
9530 |
1916 znaczki gazetowe - głowa Merkurego, czworoblok znaczków ciętych. | Fi.OA51nz |
| 30 PLN | |
9531 |
1916 znaczki gazetowe - głowa Merkurego, parka znaczków z ząbkowaniem 11½. | Fi.OA52b |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
9532 |
1916 wydanie obiegowe dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, pasek znaczków za 15 fen. w kolorze jasnobrązowym. | Fi.ON11 |
| 100 PLN | |
9533 |
1916 podstawowa seria wydania dla Obszaru Etapów Głównodowodzącego Armii Wschód z odmianami znaczka za 20 fen. | Fi.ON17-28 |
| 460 PLN | |
9534 |
1916 podstawowa seria wydania dla Obszaru Etapów Głównodowodzącego Armii Wschód na podlepkach. | Fi.ON17-28 |
| 90 PLN | |
9535 |
1916 okupacja niemiecka, wydanie przedrukowe "Postgebiet / Ob. Ost.", znaczek (perforacja 14½:14) z obiegu pocztowego z Kowna. | Fi.ON28a |
| 300 PLN | |
9536 |
1916 list ze Lwowa do Wiednia, stempel cenzury wojskowej ze Lwowa. | Mi.182 |
| 25 PLN | |
9537 |
1916 okupacja austro-węgierska, formularz poczty polowej wysłany 18.X ze szpitala oficerskiego za pośrednictwem urzędu etapowego w Chełmie (kasownik z wyróżnikiem "c"), adresowany na pocztę polową 291; pieczęć formacyjna. | |
| 40 PLN | |
9538 |
1916 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", bilet wstępu na Zamek Królewski w Warszawie w dniu 5.11 (niedziela), bardzo dobrej jakości odbitka pieczęci "Kais.Deutsches General.Gouvernement Warschau"; doskonały stan zachowania. | |
| 100 PLN | |
9539 |
1916 okupacja austro-węgierska, formularz poczty polowej wysłany 20.VIII za pośrednictwem urzędu etapowego w Lublinie do miejscowości Brück; efektowna pieczęć z godłem Austro-Węgier. | |
| 50 PLN | |
9540 |
1916 list polecony z Chrzanowa 2.V.16 do Krakowa. | |
| 60 PLN | |