Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
13195 |
1944 80. rocznica powstania Czerwonego Krzyża, znaczek skasowany 12 X na pocztówce ozdobionej, wyjątkowo stosowanym, dwubarwnym drzeworytem autorstwa Janusza Łonickiego, z dodatkowym napisem POCZTÓWKA; dobry stan zachowania; gwarancja; temat - CZERWONY KRZYŻ. | Fi.45 |
| 300 PLN | |
13196 |
1944 80. rocznica powstania Czerwonego Krzyża, bardzo rzadki błąd znaczka za 100 f. autorstwa Jana Knothego i Stefana Michalskiego, "brak barwy czerwonej", znany w pojedynczych egzemplarzach, relatywnie niewysoko katalogowany (Fi.3500.-); w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowany jako 44.1.2, gwarancja i szczegółowy opis Schmutz. | Fi.45 B1 |
| 4 200 PLN | |
13197 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną. | Fi.46 |
| 40 PLN | |
13198 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną, gwarancja. | Fi.46 |
| 15 PLN | |
13199 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną, gwarancja Schmutz. | Fi.46 |
| 15 PLN | |
13200 |
1944 odrastający dąb, seria czysta z wieloma odmianami kolorów, gwarancja Krawczyk(1), Falkowski(1)(9). | Fi.47-50 |
| 100 PLN | |
13201 |
1944 odrastający dąb, seria znaczków na wycinkach ostemplowana 10.XI kasownikiem okolicznościowym "WARNA", gwarancja. | Fi.47-50 |
| 120 PLN | |
13202 |
1944 odrastający dąb, seria kasowana z dodatkową niebieskozieloną odmianą koloru znaczka za 10 f., gwarancja. | Fi.47-50 |
| 50 PLN | |
13203 |
1944 odrastający dąb, seria czysta z dodatkową niebieskozieloną odmianą koloru znaczka za 10 f., gwarancja. | Fi.47-50 |
| 50 PLN | |
13204 |
1944 odrastający dąb, rzadka próba o nominale 5 f. autorstwa Jerzego Hryniewieckiego rytowana przez Kazimierza Paszkowskiego, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze brazowoczerwonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowana jako próba 47.00.4 bez szczegółowego opisu koloru, bo autor nie miał do takiej próby dostępu - kolor winien być opisany jako 8D7; w katalogu Fischera niejasny zapis "nie wydane wartości" - próbę o nominale 5 f. odbito tylko znaczka nie wydano; na odwrocie drukowany charakterystyczny napis "Próba"; gwarancja ze szczegółowym opisem Schmutz. | Fi.47-50 P4 |
| 1 500 PLN | |
13205 |
1944 odrastający dąb, rzadka próba o nominale 15 f. autorstwa Jerzego Hryniewieckiego rytowana przez Kazimierza Paszkowskiego, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze czarnym - inne próby mają nakład po 10 sztuk, ale to może być nawet pojedynczy egzemplarz, jest odbity w kolorze czarnym; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera nie jest skatalogowana (winna być jako próba 48.00.7), bo autor nie miał do takiej próby dostępu - kolor powinien być opisany jako 16F2; w katalogu Fischera też nie jest katalogowana; na odwrocie drukowany charakterystyczny napis "Próba"; gwarancja ze szczegółowym opisem Schmutz. | Fi.47-50 P |
| 3 000 PLN | |
13206 |
1944 odrastający dąb, próba znaczka bez cyfry wartości w kolorze czarnym (Fi.350.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.47-50 P2 |
| 300 PLN | |
13207 |
1944 odrastający dąb, próba znaczka w kolorze czarnym bez cyfr wartości, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.47P2 |
| 320 PLN | |
13208 |
1944 list polecony opłacony znaczkami serii "odrastający dąb", na odwrocie stempel odbiorczy, na znaczkach stempelki własnościowe. | Fi.47a |
| 250 PLN | |
13209 |
1944 odrastający dąb, znaczek za 20 fen. na pocztówce z oryginalnego obiegu pocztowego wysłanej 23.XII, ozdobionej grafiką nieznanego autorstwa przedstawiającą kościół w górach z napisem "POKÓJ LUDZIOM DOBREJ WOLI", na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja. | Fi.48 |
| 200 PLN | |
13210 |
1944 odrastający dąb, unikalny nigdy dotąd nieopisany i niekatalogowany błąd druku znaczka za 20 f. w kolorze jasnoniebieskim - na froncie brak druku, a na odwrocie aklatsch, atest. | Fi.48 B |
| 1 200 PLN | |
13211 |
1944 niedopłacony list nadany 12.10.44 opłacony przez odbiorcę znaczkami dopłaty, dekoracyjny walor. | Fi.D5, 36 |
| 500 PLN | |
13212 |
1944 list z Koła Filatelistów ( stempel koła na odwrocie koperty) niedofrankowany i opłacony w dużej części przez adresata znaczkami dopłaty (też w zaniżonej wysokości). | Fi.D5, D6, 36 |
| 300 PLN | |
13213 |
1944 Cyfry - nowy rysunek, seria znaczków dopłaty w jasnym i ciemnym odcieniu koloru niebieskiego, gwarancja Schmutz. | Fi.D5-6 |
| 50 PLN | |
13214 |
1944 dwa znaczki dopłaty o nominale 20 f. na nieofrankowanej kopercie listu wysłanego 11.IX przez Koło Filatelistów (stempelek nadawcy na odwrocie), ponieważ w tym okresie opłata za list wynosiła 20 f., dopłatę pobrano prawidłowo w podwójnej wysokości brakującej opłaty; adnotacja czerwoną kredką "pobrać"; koperty w obrocie wewnątrzobozowym należą do rzadko spotykanych walorów, walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Drzewiecki. | Fi.D6 |
| 800 PLN | |
13215 |
1944 kartka z grafiką obozową i stemplem okolicznościowym Rok Olimpijski odbity na znaczku urzędowym i na odwrocie. | Fi.U1 |
| 150 PLN | |
13216 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok kasowany okolicznościowo, gwarancja. | Fi.bl.5 |
| 130 PLN | |
13217 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok z minimalnymi zagnieceniami i plamkami. | Fi.bl.5 |
| 90 PLN | |
13218 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok czysty, gwarancja. | Fi.bl.5 |
| 180 PLN | |
13219 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok stemplowany okolicznościowym kasownikiem pierwszego dnia obiegu, gwarancja. | Fi.bl.5 |
| 150 PLN | |
13220 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok unieważniony stemplem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu, gwarancja. | Fi.bl.5 |
| 100 PLN | |
13221 |
1944 autor nieznany, czarna odbitka autorska projektu na papierze zielonkawym gładkim średnim, przedstawiającą kościół w górach z napisem "POKÓJ LUDZIOM DOBREJ WOLI", wykorzystanego jako ilustracja na pocztówce świątecznej z 1944 roku, a po wyryciu daty 1945 na pocztówce noworocznej. | |
| 500 PLN | |
13222 |
1944 zestaw banknotów oflagu II.C wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej nominały 10 f., 50 f. i 2 Mk. w kolorze czarnym, a wysoki nominał 5 Mk. w rzadkim kolorze niebieskim; wartości markowe sygnowane przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy z lekkimi śladami złożenia. | |
| 1 800 PLN | |
13223 |
| 400 PLN | |
13224 |
1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy z okazji rocznicy utworzenia żandarmerii, przedstawiającą kolumnadę Pałacu Saskiego w Warszawie, na odwrocie napis POCZTÓWKA. | |
| 80 PLN | |
13225 |
1944 "Ciemna plama na ogonie orła" błąd na karcie pocztowej, ozdobionej drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski; karta w rzadziej spotykanym niebieskim kolorze, na odwrocie napis POCZTÓWKA; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 240 PLN | |
13226 |
1944 zestaw 4 pocztówek wielkanocnych ozdobionych drzeworytami sygnowanymi Z.S. (Zygmunt Szatkowski), na odwrocie napis POCZTÓWKA. | |
| 350 PLN | |
13227 |
| 250 PLN | |
13228 |
1944 "Zaświadczenie tymczasowe" o przyznaniu por. Tadeuszowi Jakubowskiemu prawa do noszenia sportowej odznaki YMCA, podpisane przez najstarszego obozu IIC - pułkownika Wacława Młodzianowskiego; dobry stan zachowania (delikatne ślady po taśmie samoprzylepnej). | |
| 150 PLN | |
13229 |
1944 zestaw znaczków czystych plus całostka, wszystkie znaczki i całostka z gwarancją (różne; Schmutz, Wiatrowski). | |
| 140 PLN | |
13230 |
1944 banknotów obozowy wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 2 marek w kolorze czarnym, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 260 PLN | |
13231 |
1944 legitymacja Koła Filatelistów na białym szorstkim kartonie, dokument sporządzony jako odbitka drzeworytnicza, na "okładce" emblemat koła ze znaczkiem i trąbką pocztową sygnowany BZN (Bronisław Zygfryd Nowicki); dobry stan zachowania. | |
| 800 PLN | |
13232 |
1944 TEKA LEŚNA - KOMPLET ILUSTRACJI - drzeworyty wykonanane na zamówienie obozowego Koła Leśników przez uznanych obozowych artystów wykorzystano do wydania reprezentacyjnej "Teki leśnej", zachowało się tylko kilka, może kilkanaście egzemplarzy (większość w bibliotekach), rzadko kompletnych i zachowanych w ładnym stanie, drzeworyty są duże (168 x 198 mm) i w warunkach obozowych trudno było je przechować; w Tece znalazły się prace: duetu Jana Knothego i Stefana Michalskiego - 2 drzeworyty (wykonali także okładkę): Żubr w lesie lub Żubr w kniei lub Puszcza zimą, Knieja w bagiennych oparach lub Las lub Tokujący głuszec; Mariana Stępnia - 2 drzeworyty: Uroczysko leśne lub Las, Leśna droga na stoku lub Świerki na zboczu górskim lub Tatrzańskie drzewa; Stanisława Żukowskiego - 2 drzeworyty: Ul pszczeli na drzewie lub Stare drzewo, Walka jeleni na leśnej polanie lub Na rykowisku lub Walka jeleni; jak widać grafiki mają po kilka tytułów, zazwyczaj umieszczano je w świetle passe-partout, do którego były przyklejane; oferowane tu egzemplarze nie noszą śladów klejenia i są z dużym prawdopodobieństwem autorskimi odbitkami wzorcowymi, unikalny zestaw w niespotykanie pięknym stanie zachowania. | |
| 18 000 PLN | |
13233 |
1944 "SZYBKIEGO POWROTU DO DOMU ŻYCZY KAN. PIOTR WASYLIK MISTRZ KOMINIARSKI OBOZU - BAR.V.B." - alegoryczny drzeworyt na bibułkowym papierze przedstawiający: na pierwszym planie ułana trębacza w mundurze Księstwa Warszawskiego, na płomieniu trąbki napis "MOJE IMIĘ 1944", na drugim planie odchodząca postać w długim żołnierskim płaszczu z napisem "1943" na plecach, tło stanowi widok górskiej wioski z kościołem i kilkoma chałupami; słabszy stan zachowania (załamania i przebarwienia na dole i po lewej stronie). | |
| 1 200 PLN | |
13234 |
1944 Kontrtorpedowiec - grafika autorstwa Zygmunta Pazdy z jego podpisem, odbita na bibułkowym papierze, drzeworyt wykorzystano do druku pocztówek sprzedawanych przez Pocztę Obozową oraz do wykonania większej grafiki z dewizą "NAVIGARE NECESSE EST VIVERE NON" przedstawiając figurę Matki Boskiej Kociewskiej ponad morzem oraz żaglowiec "Dar Pomorza" i niszczyciel (por. lot 29122 aukcja XC); walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 1 000 PLN | |