Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
15211 |
1956-1959 TOM III JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego arkusik i serię znaczków z przywieszkami "skrzydełka" (Ark.859, 859Pw), które można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 1070 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.810-1003 Mi.954-1147 |
| 640 PLN | |
15212 |
1956 karnet - "XI ZIMOWE AKADEMICKIE IGRZYSKA ŚWIATA" Zakopane. | Fi.812-14 Mi.955-57 |
| 40 PLN | |
15213 |
1956 Zimowe Akademickie Igrzyska Świata, znaczek z przesuniętym drukiem kolorów. | Fi.813 Mi.957 |
| 25 PLN | |
15214 |
1956 XI Zimowe Akademickie Igrzyska Świata, znaczek za 60 gr z błędem "kropka nad O w ZIMOWE" z poz.92, ząbkowanie liniowe ZL11, na kopercie FDC; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.814 B1 Mi.957 |
| 60 PLN | |
15215 |
1956 Statki polskie, 5 gr - czworoblok metrykalny o ząbkowaniu ramkowym ZR 12:12½ z oznaczeniem walca (1 walec, 2 nakład, 3 moletowanie) znajdującym się nad 7 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.815 Mi.959 |
| 50 PLN | |
15216 |
1956 stempel prowizoryczny Glinojeck, list firmowy z cukrowni w Glinojecku do Katowic, znaczek unieważniony wierszowym stemplem prowizorycznym "GLINOJECK", stemple prowizoryczne z tego okresu należą do dużych rzadkości, rozdarty tył koperty, gwarancja Schmutz. | Fi.819 Mi.963 |
| 400 PLN | |
15217 |
1956 turystyka, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz. | Fi.822nz Mi.966U |
| 1 300 PLN | |
15218 |
1956 turystyka, parka znaczków ciętych. | Fi.823nz Mi.967U |
| 1 200 PLN | |
15219 |
1956 turystyka, parka znaczków ciętych, gwarancja Walocha. | Fi.825nz Mi.969U |
| 900 PLN | |
15220 |
1956 turystyka, parka znaczków ciętych. | Fi.825nz Mi.969U |
| 750 PLN | |
15221 |
1956 wydanie prowizoryczne, serie z odmianami papieru i ząbkowań. | Fi.826-9 Mi.970-3 |
| 170 PLN | |
15222 |
1956 wydanie prowizoryczne, pasek z dolnej część arkusza z brakiem nadruku w dolnym rzędzie i szczątkowym nadrukiem w przedostatnim rzędzie, znaczki bez gumy, rzadki i dekoracyjny walor, gwarancja Walocha. | Fi.827 + 827MK + 648 Mi.972 + 822 |
| 800 PLN | |
15223 |
1956 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów oraz przesunięciem ząbkowania poziomego - dodatkowy pasek w kolorze różowym na dole znaczka. | Fi.833 MK Mi.977 |
| 80 PLN | |
15224 |
1956 Międzynarodowa Kampania Muzealna, serie z odmianami papieru. | Fi.837-9 Mi.990-2 |
| 60 PLN | |
15225 |
1956 50. rocznica śmierci dr Jana Dzierżona, parka z lekkim przesunięcie ząbkowania pionowego. | Fi.842 Mi.983 |
| 30 PLN | |
15226 |
| 15 PLN | |
15227 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, parka z przesuniętym drukiem środka. | Fi.843 Mi.984 |
| 20 PLN | |
15228 |
| 20 PLN | |
15229 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczki z jasnym i ciemnym drukiem barwy szarej. | Fi.843 Mi.984 |
| 20 PLN | |
15230 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, arkusz sprzedażny znaczka za 10 gr. zagięty w połowie. | Fi.843 ark. Mi.984 |
| 50 PLN | |
15231 |
1956 XVI Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, arkusz sprzedażny znaczka za 10 gr. | Fi.843 ark. |
| 90 PLN | |
15232 |
| 50 PLN | |
15233 |
| 40 PLN | |
15234 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem środka znaczka wchodzącego na druk jego obramowania. | Fi.843MK |
| 40 PLN | |
15235 |
1956 Igrzyska Olimpijskie - Melbourne - znaczek za 25 gr. z błędem "plamki wokół 1 i 4 kółka olimpijskiego". | Fi.845 B Mi.986 |
| 30 PLN | |
15236 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z silnie przesuniętym drukiem środka (stalorytu) w prawą stronę, ręka poza ramką. | Fi.846 Mi.967 |
| 60 PLN | |
15237 |
| 60 PLN | |
15238 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, parka z przesuniętym drukiem środka. | Fi.846 Mi.987 |
| 50 PLN | |
15239 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z silnie przesuniętym drukiem stalorytu (środka znaczka) do góry, tzw. "złamany oszczep". | Fi.847MK Mi.988 |
| 250 PLN | |
15240 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem w górę stalorytu - środka rysunku znaczka - owal częściowo wydrukowany już na marginesie znaczka. W wydaniu tym często spotyka się przesunięcia druku ale rzadko aż tak silne. | Fi.848MK Mi.989 |
| 90 PLN | |
15241 |
| 20 PLN | |
15242 |
1956 XVI Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek za 1,55 zł z błędem na poz.4 "żółta kropka w środkowej części lewego dolnego ornamentu"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i stary opis (4 B1). | Fi.849 B Mi.994 |
| 50 PLN | |
15243 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, arkusz sprzedażny znaczka za 1,55 zł zagięty w połowie. | Fi.849 ark. Mi.989 |
| 140 PLN | |
15244 |
1956 Otwarcie Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, dwa znaczki za 60 gr, lewy z przesuniętą barwą czarną w pionie, dla porównania znaczek wydrukowany normalnie (po prawej stronie); czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.850 MK Mi.993 |
| 40 PLN | |
15245 |
1956 Dzień Znaczka Chopin - Liszt, blok skasowany stemplem okolicznościowym w pierwszym dniu obiegu. | Fi.bl.18 Mi.Bl.19 |
| 40 PLN | |
15246 |
1956 Dzień Znaczka, blok. | Fi.bl.18 Mi.Bl.19 |
| 70 PLN | |
15247 |
1956 Dzień Znaczka Warszawa - Budapeszt, blok. | Fi.bl.18 Mi.Bl.19 |
| 70 PLN | |
15248 |
| 65 PLN | |
15249 |
1956 Dzień Znaczka Chopin - Liszt, znaczek z bloku, czysty (Fi.75.-). | Fi.bl.18 (840) Mi.981 |
| 50 PLN | |
15250 |
1956 Dzień Znaczka Chopin - Liszt, niekatalogowana makulatura bloku z przesunięciem barwy zielonej w dół - UWAGA podobna do bloku pokazanego w katalogu Fischera jako zwykły, w rzeczywistości zwykły blok ma znaczek umieszczony równo pomiędzy brązowymi łukami i napisy nie nachodzące na siebie - patrz nasza aukcja; katalogowana jest makulatura bloku z przesunięciem barwy brązowej, gwarancja z oznaczeniem "MK". | Fi.bl.18 MK Mi.bl.19 |
| 1 800 PLN | |